Σελ. 1 από 75 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 1117
  1. #1
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Είμαι πελάτης της Forthnet τα τελευταία 7 χρόνια. Πέρσι τέτοια εποχή δεσμεύτηκα για 12 μήνες με αντάλλαγμα αρκετά ανταγωνιστικές προσφορές που μου έγιναν (μεγάλη μείωση παγίου κλπ.) για 2 γραμμές (2play & 3play) που διατηρώ.

    Φέτος, που τους ζητάω να δεσμευτώ ξανά με αντάλλαγμα έστω κάποια μικρή μείωση του παγίου, αρνούνται με την αιτιολογία ότι τα πάγια που ήδη έχω είναι τα χαμηλότερα που δίνουν και το μόνο που μου προσφέρουν είναι κάποιες μικρο-αναβαθμίσεις (π.χ. +2 ώρες κινητά).

    Είμαι εκνευρισμένος, διότι αφενός είμαι παλιός πελάτης της εταιρείας και αφετέρου η ποιότητα των υπηρεσιών τους έχει πέσει (συχνές τεχνικές βλάβες). Επιπλέον, με εντυπωσιάζει το γεγονός ότι ρισκάρουν να με κάνουν πελάτη αορίστου χρόνου, που σημαίνει ότι θα μπορώ να φύγω όποτε θέλω.

    Επειδή είχα παρόμοια αντιμετώπιση από την Cosmote για 2 γραμμές κινητού τηλεφώνου (το έπαιζαν δύσκολοι) και όταν πια αποφάσισα και έκανα αίτηση να πάω σε άλλη εταιρεία για να με πάρουν πίσω μου έκαναν προσφορά -60% στο πάγιο που πλήρωνα, σκέφτομαι να κάνω το ίδιο στην Forthnet.

    Έχει επιχειρήσει κανείς να κάνει το ίδιο με και με τι αποτελέσματα; Αν δε θέλετε να γράψετε δημόσια στείλτε μου πμ.

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν είσαι ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες που σου προσφέρουν τότε δεν το κουνάς, διότι υπάρχει πάντα ο φόβος να πας σε χειρότερα. Από κει και πέρα δεν ξέρω τι ποσά πληρώνεις και τι προσφορές σου έχουν κάνει, αλλά είναι κοινό μυστικό ότι αν κάνεις αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο, τότε θα πάρεις και καλύτερη προσφορά. Υπάρχει βέβαια και ένα μικρό ενδεχόμενο να μην σε καλέσουν καθόλου ή η προσφορά που θα σου κάνουν επίσης να μη σε καλύπτει, οπότε έχεις να επιλέξεις αν θα παραμείνεις ή θα μεταφερθείς στο νέο πάροχο.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Ειναι στανταρ τα πραγματα που δινουν ακομα και με φορητοτητα...

    Δεν ξερουμε τι τιμες-πακετα εχεις αλλα η εμπειρια εχει δειξει, οτι η τιμη σε ιδιο πακετο πεφτει μονο στα παλια εξωφρενικα πακετα... Αυτο που δινουν πιο ευκολα ειναι αν ανεβεις χρηματικα Η' ζητησεις εμπλουτισμο του πακετου, με HD, δευτερο δεκτη κτλ

    Πχ αν εχεις σπορτ πακ στα 39,90 αυτη η τιμη δεν προκειται να πεσει δεν παρα να απειλησεις οχι μονο με φυγη απο την εταιρια αλλα και με εξοδο απο την χωρα Εκει θα παλεψεις να σου δωσουν το φουλ πακ που υπαρχουν αρκετοι που το εχουν παρει αρκετοι στα 39,90...

    Η' αν εχεις σταρτ πακ (με ή χωρις Σπορτ 1) στα 29,90 ουτε αυτο πεφτει ουτε με σφαιρες... Εκει ή πας στα 39,90 για κατι καλυτερο (που θα στο δωσουν) Η' θα σου δωσουν το σπορτ 1 και το νοβα 1 στην ιδια τιμη...
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  4. #4
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι πληρώνεις τώρα και για ποιές υπηρεσίες?

  5. #5
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα, στις 10/03/2014 ειχα ενεργοποιησει το triple-play nova με αθλητικο πακετο. Σε λιγες ημερες κλεινω την 18μηνη δεσμευση και θελω να βγαλω το αθλητικο πακετο μεχρι να αποφασισω αν θα παω ΟΤΕ ή παραμεινω στην forthnet με 29,90€ απο 49,90€ που πληρωνω σημερα.
    Το εχει κανεις για να μου πει ποσες ημερες πριν κλεισω 18μηνο πρεπει να παω σε καποιο καταστημα; ή πρεπει να κλεισω και τους 18 μηνες και μετα; Γιατι αν ειναι ετσι θα χρεωθω αλλον ενα μηνα με αθλητικο πακετο..

  6. #6
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stevenik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, στις 10/03/2014 ειχα ενεργοποιησει το triple-play nova με αθλητικο πακετο. Σε λιγες ημερες κλεινω την 18μηνη δεσμευση και θελω να βγαλω το αθλητικο πακετο μεχρι να αποφασισω αν θα παω ΟΤΕ ή παραμεινω στην forthnet με 29,90€ απο 49,90€ που πληρωνω σημερα.
    Το εχει κανεις για να μου πει ποσες ημερες πριν κλεισω 18μηνο πρεπει να παω σε καποιο καταστημα; ή πρεπει να κλεισω και τους 18 μηνες και μετα; Γιατι αν ειναι ετσι θα χρεωθω αλλον ενα μηνα με αθλητικο πακετο..
    αν και δεν ανηκω στη φορθνετ καλυτερα φροντισε εσυ για την αναεωση γιατι αν ληξει θα σε χρεωσουν κανονικα .ολοι ετσι κανουμε γνωριζουμε την ημερομηνια ληξης και τους ενοχλουμε εμεις γιατι περνανε στην κανονικη χρεωση

  7. #7
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Μπορω να ζητησω 2mbit upload? Ποσο εξτρα παει η τιμη? Χανω σε download?

  8. #8
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Υπαρχει το τελος ενεργοποιησης υφισταμενης γραμμβς 34.90 ή τρεχει καποια προσφορα που το δινει δωρεαν?

  9. #9
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει το τελος ενεργοποιησης υφισταμενης γραμμβς 34.90 ή τρεχει καποια προσφορα που το δινει δωρεαν?
    Δωρεάν σε υφιστάμενη γραμμή το δίνει μόνο η συτα νομίζω. Όσον αφορά για τα 2mbt upload η φορθνετ στο παρέχει αν βάλεις στατική ip με χρέωση 8,90/μηνα.

  10. #10
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Δινει το ακριβοτερο πακετο 2play στα 24.9, χρεωνει και το τελος ενεργοποιησης? Κατι δεν κανει σωστα. Παιζει αν πας σε καταστημα να σου το κανουν δωρο?

  11. #11
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δινει το ακριβοτερο πακετο 2play στα 24.9, χρεωνει και το τελος ενεργοποιησης? Κατι δεν κανει σωστα. Παιζει αν πας σε καταστημα να σου το κανουν δωρο?

    Ενδεχομένως να στο δώσει. Δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις. Δίνει το ακριβότερο σωστά, αλλά σου λέει εγώ σου δίνω 12 ώρες προς κινητά που κάποιους που τα χρησιμοποιούν τους βολεύει.

  12. #12
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    το σίγουρο ειναι οτι εχουν τμήμα ειδικών προσφορών οπως ολες οι τηλεφωνικές εταιρίες απλά μάλλον επειδή μπλέκεται κ η nova στην μέση δεν μπορούν να κάνουν κ πάρα πολλά .

  13. #13
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.640
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κανε μια αιτηση στον οτε και θα δεις τι καλη προσφορα θα σου δωσουν. Σε μας προσφεραν full pack, απεριοριστα σταθερα, 30 λεπτα προς κινητα με 39,50 για παντα απο τα 66 ευρω που ειναι τωρα.
    Ευτυχως ομως επεισα τους δικους μου και δεν δεχτηκαν την προσφορα οποτε με τα ιδια απο αυριο πανε στον ΟΤΕ

  14. #14
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε μια αιτηση στον οτε και θα δεις τι καλη προσφορα θα σου δωσουν. Σε μας προσφεραν full pack, απεριοριστα σταθερα, 30 λεπτα προς κινητα με 39,50 για παντα απο τα 66 ευρω που ειναι τωρα.
    Ευτυχως ομως επεισα τους δικους μου και δεν δεχτηκαν την προσφορα οποτε με τα ιδια απο αυριο πανε στον ΟΤΕ
    ελα το πηγες τοσο ?ωραιος .εγω η αληθεια ειναι οτι τους ειπα οτι θελω να φυγω να παω στο οτε απο 59 το πηγα 49 .full pack απεριόριστα κινητα σταθερα κ διεθνη .

  15. #15
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Περιοχή
    Έδεσσα
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16.432/1.021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Thomson TG 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε μια αιτηση στον οτε και θα δεις τι καλη προσφορα θα σου δωσουν. Σε μας προσφεραν full pack, απεριοριστα σταθερα, 30 λεπτα προς κινητα με 39,50 για παντα απο τα 66 ευρω που ειναι τωρα.
    Ευτυχως ομως επεισα τους δικους μου και δεν δεχτηκαν την προσφορα οποτε με τα ιδια απο αυριο πανε στον ΟΤΕ
    Αν δεν κάνω λάθος, αυτό ( του ΟΤΕ)είναι μόνο Double play, χωρίς tv. Οπότε δεν βλέπω τη συγκρισιμότητα των προσφορών.

Σελ. 1 από 75 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;
    Από MANTHES στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 03:12
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 12:58
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-15, 21:25
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας