Σελ. 39 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 1929343738394041444959 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 571-585 από 1117
  1. #571
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dannie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως εκανα την βλακεια και εφυγα απο την κοσμοτε και πηγα Νοβα.Οσοι αλλαζουν παροχο και πανε Νοβα να προσεξουν(η να απαιτησουν)καλο ρουτερ διαφορετικα σου στελνουν μια κινεζικη βλακεια ZTE η οποια ειναι οσο ενα κινητο και αερας αν συνδεσεις τα καλωδια θα φυγει απο το γραφειο.Στο χρεωνουν και 20 ευρω και αν ζητησεις καλυτερο ρουτερ πληρωνοντας την διαφορα δεν το δεχονται.Δευτερον ειχα σε 24αρα γραμμη 18 και τωρα στην Νοβα επεσα στα 12 ειδα τεραστια διαφορα στο κατεβασμα αρχειων.Μιλησα πολλες φορες με το τεχνικο τμημα αυτοι τα βλεπουν ολα μια χαρα οποτε ακρη δεν βγαζεις.Ενιωσα την υποχρεωση να γραψω την εμπειρια μου γιατι καλες οι προσφορες κ.τ.λ αλλα οταν εχεις μαθει σε μια καλη ταχυτητα και αποτομα πεφτεις νευριαζεις.Να ειστε προσεχτικοι!
    Καταλαβαινω την αγανακτιση σου και σε συμπονω.. Αλλα ουτε και ο ΟΤΕ παει μπροστα. Τα ρουτερ που υποτιθεται ειναι καλα εχουνε battery drain και επισης σε 2 μηνες αλλαξα 4 ρουτερ γιατι ολα χαλαγανε. Επισης το plus κανει 5-10 λεπτα να συγχρονιστει Το οποιο ειναι τα ζωα μου αργα. Στο ενα σπιτι παρεμεινα cosmote vdsl στο αλλο πηγα ΝΟΒΑ. Μεχρι στιγμης ολα καλα και η μεταβαση εγινε τοσο γρηγορα που ουτε το ιντερνετ δεν σταματησε. Το ρουτερ πραγματι φαινεται χαλια αλλα μεχρι στιγμης σταθερο. Wifi ολα τα ρουτερ εχουνε χαλια αρα το βγαζω το αρνητικο του αλλα ναι γενικα δεν ειναι καλο ρουτερ οχι ομως οτι ειναι του ΟΤΕ. Επιπλεον συγχχρονιζει στα 1-2 λεπτα. Τελος οσο ημουνα στην cosmote στο ενα σπιτι μεχρι και οι τεχνικη μου λεγανε οτι το plus που δινουνε ειναι χαλια και ειναι ΄΄πονεμενη ιστορια΄΄. Τι εννουνε δεν ξερω. Κατα τα αλλα η εξηπηρετησει στην cosmote ειναι αψογη και δεν θα την βρεις πουθενα σε καμια αλλη ετιαρια. Και μαλιστα σημερα στο my cosmote Μπηκε και ελεγχος του ρουτερ που ειναι και αυτο πολυ ωραιο. Για να κλεισω στην συμπεριφορα προς τον πελατη και δεν εννοω εαν ειναι ευγενικοι οπου και στις 2 εταιριες δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα σε αυτο το τομεα. Αναφερομαι στην συμπεριφορα τις cosmote στις προσφορες που δινει σοτυς πελατες που ηδη εχει οι οποιες ειναι αυτες του site. Η nova δεν το κανει θα σου δωσει σε πελατη που εχει ηδη την καλυτερη προσφορα ενω ο ΟΤΕ ισως επειδη εχει πολλους πελατες η δνε ξερω και εγω τι αλλο την εχει δει καπως. Αυτα ελπιζω να ημουνα αντικειμενικος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαινω την αγανακτιση σου και σε συμπονω.. Αλλα ουτε και ο ΟΤΕ παει μπροστα. Τα ρουτερ που υποτιθεται ειναι καλα εχουνε battery drain και επισης σε 2 μηνες αλλαξα 4 ρουτερ γιατι ολα χαλαγανε. Επισης το plus κανει 5-10 λεπτα να συγχρονιστει Το οποιο ειναι τα ζωα μου αργα. Στο ενα σπιτι παρεμεινα cosmote vdsl στο αλλο πηγα ΝΟΒΑ. Μεχρι στιγμης ολα καλα και η μεταβαση εγινε τοσο γρηγορα που ουτε το ιντερνετ δεν σταματησε. Το ρουτερ πραγματι φαινεται χαλια αλλα μεχρι στιγμης σταθερο. Wifi ολα τα ρουτερ εχουνε χαλια αρα το βγαζω το αρνητικο του αλλα ναι γενικα δεν ειναι καλο ρουτερ οχι ομως οτι ειναι του ΟΤΕ. Επιπλεον συγχχρονιζει στα 1-2 λεπτα. Τελος οσο ημουνα στην cosmote στο ενα σπιτι μεχρι και οι τεχνικη μου λεγανε οτι το plus που δινουνε ειναι χαλια και ειναι ΄΄πονεμενη ιστορια΄΄. Τι εννουνε δεν ξερω. Κατα τα αλλα η εξηπηρετησει στην cosmote ειναι αψογη και δεν θα την βρεις πουθενα σε καμια αλλη ετιαρια. Και μαλιστα σημερα στο my cosmote Μπηκε και ελεγχος του ρουτερ που ειναι και αυτο πολυ ωραιο. Για να κλεισω στην συμπεριφορα προς τον πελατη και δεν εννοω εαν ειναι ευγενικοι οπου και στις 2 εταιριες δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα σε αυτο το τομεα. Αναφερομαι στην συμπεριφορα τις cosmote στις προσφορες που δινει σοτυς πελατες που ηδη εχει οι οποιες ειναι αυτες του site. Η nova δεν το κανει θα σου δωσει σε πελατη που εχει ηδη την καλυτερη προσφορα ενω ο ΟΤΕ ισως επειδη εχει πολλους πελατες η δνε ξερω και εγω τι αλλο την εχει δει καπως. Αυτα ελπιζω να ημουνα αντικειμενικος.
    ΥΓ: Ολα αυτα ειναι στο vdsl οπου και στις 2 εταιρίες κλειδωνω 49999/4999

  2. #572
    Εγγραφή
    10-10-2010
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαινω την αγανακτιση σου και σε συμπονω.. Αλλα ουτε και ο ΟΤΕ παει μπροστα. Τα ρουτερ που υποτιθεται ειναι καλα εχουνε battery drain και επισης σε 2 μηνες αλλαξα 4 ρουτερ γιατι ολα χαλαγανε. Επισης το plus κανει 5-10 λεπτα να συγχρονιστει Το οποιο ειναι τα ζωα μου αργα. Στο ενα σπιτι παρεμεινα cosmote vdsl στο αλλο πηγα ΝΟΒΑ. Μεχρι στιγμης ολα καλα και η μεταβαση εγινε τοσο γρηγορα που ουτε το ιντερνετ δεν σταματησε. Το ρουτερ πραγματι φαινεται χαλια αλλα μεχρι στιγμης σταθερο. Wifi ολα τα ρουτερ εχουνε χαλια αρα το βγαζω το αρνητικο του αλλα ναι γενικα δεν ειναι καλο ρουτερ οχι ομως οτι ειναι του ΟΤΕ. Επιπλεον συγχχρονιζει στα 1-2 λεπτα. Τελος οσο ημουνα στην cosmote στο ενα σπιτι μεχρι και οι τεχνικη μου λεγανε οτι το plus που δινουνε ειναι χαλια και ειναι ΄΄πονεμενη ιστορια΄΄. Τι εννουνε δεν ξερω. Κατα τα αλλα η εξηπηρετησει στην cosmote ειναι αψογη και δεν θα την βρεις πουθενα σε καμια αλλη ετιαρια. Και μαλιστα σημερα στο my cosmote Μπηκε και ελεγχος του ρουτερ που ειναι και αυτο πολυ ωραιο. Για να κλεισω στην συμπεριφορα προς τον πελατη και δεν εννοω εαν ειναι ευγενικοι οπου και στις 2 εταιριες δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα σε αυτο το τομεα. Αναφερομαι στην συμπεριφορα τις cosmote στις προσφορες που δινει σοτυς πελατες που ηδη εχει οι οποιες ειναι αυτες του site. Η nova δεν το κανει θα σου δωσει σε πελατη που εχει ηδη την καλυτερη προσφορα ενω ο ΟΤΕ ισως επειδη εχει πολλους πελατες η δνε ξερω και εγω τι αλλο την εχει δει καπως. Αυτα ελπιζω να ημουνα αντικειμενικος.

    - - - Updated - - -



    ΥΓ: Ολα αυτα ειναι στο vdsl οπου και στις 2 εταιρίες κλειδωνω 49999/4999
    Παντως εγω οπου εγραψα το προβλημα με την ταχυτητα το ιδιο προβλημα ειχαν αρκετοι σε διαφορα φορουμ και απορω γιατι δεν μιλουσαν(η μηπως σβηνοντουσαν τα ποστς τους).Εχω καταλαβει οτι η κοσμοτε δινει προτεραιοτητα στους δικους της και ολες οι αλλες εταιρειες εχουν ψιλοπροβληματα.Σημερα μιλησα με γνωστη μου που εχει τα ιδια προβλημτα.Λογικα να το παρεις δεν μπορει απο την μια μερα στην αλλη αλλαζοντας εταιρεια να πεφτει η ταχυτητα του ιντερνετ(και να σου λενε να ερθει τεχνικος να δει γραμμες κ.τ.λ)απλα η κοσμοτε δινει καλυτερη ταχυτητα.Ακουσα και με το VDSL εχει προβληματα η νοβα οποτε δεν θα τολμησω καν.Η προσωπικη μου εμπειρια με το τεχνικο τμημα και Κοσμοτε και Νοβα ειναι καλο τι μου φταινε οι εργαζομενοι οταν η εταιρεια τους αναγκαζει να λενε ψεμματα η να ακολουθουν καποια τακτικη.Συμβουλη μου απλα σε οσους θελουν να πανε νοβα ειναι να δουν σε καποιο γνωστο τους πως δουλευει πριν το τολμησουν.

  3. #573
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως είμαι στην Nova (Forthnet) από το 2009 που έφυγα από τό τότε Double Play της Vodafone (μέσω HOL) γιατί εκεί είχα πολλά προβλήματα. Από τότε κάποιο σοβαρό πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει... Και 9 φορές στις 10 οφειλόταν σε μένα (χαλασμένο φίλτρο, πρόβλημα στην πρίζα κτλ κτλ) Και από θέμα ταχύτητας πάλι δεν έχω πρόβλημα. Τότε συγχρόνιζα γύρω στα 16, ενώ τώρα γύρω στα 15 (λογικό με τόσες γραμμές που έχουν περαστεί από τότε) οπότε μόνο για λίγους ανωτέρας βίας θα έφευγα ή μόνο σε περίπτωση που δεν δώσει VDSL (αν και αυτό πλέον δεν με ενδιαφέρει και τόσο πλέον)...

    Στον πρώτο όροφο υπάρχει γραμμή cosmote που συγχρόνιζε στα 17mbps (με 50άρι). Εγώ στον 2ο με 24άρι έχω 15Mbps. H Nova μου έλεγε από την αρχή και να βάλεις δεν θα δεις καμιά διαφορά. Η Cosmote απλά μου έλεγε ότι σίγουρα με VDSL θα έπιανα παραπάνω από πριν. Χαίρω πολύ... Το θέμα κόστους όμως; Πόσο έχει το 24αρι και πόσο έχει το 50αρι στην Cosmote;

    Και επειδή δεν είναι όλα ρόδινα, κατά την μεταφορά της γραμμής, είχα μείνει για 2 μέρες χωρίς σύνδεση (γιατί ο ΟΤΕ είχε κουμπώσει λάθος την γραμμή μου) , αλλά η Nova μου είχε αφαιρέσει τότε ολόκληρο το μήνα... Όσο για την τηλεφωνική υποστήριξη, είναι και θέμα σε τι υπάλληλο θα πέσεις. Από θέμα ευγένειας λίγο πολύ παντού το ίδιο είναι. Από προσωπική μου εμπειρία, την χειρότερη αντιμετώπιση την συνάντησα στη Wind, που ΟΛΟΙ δήλωναν αναρμόδιοι και μου έστελναν από το 13800 στο 13700 και τουμπάλιν. Ευτυχώς που τελικά μπόρεσα και ακύρωσα την αίτηση (και ας έγινε από κατάστημα) γιατί θα πήγαινα για μαλλί και θα έβγαινα κουρεμένος...


    Υ. Γ. Δεν υποστηρίζω καμιά εταιρία, ούτε έχω μετοχές σε κάποια, οπότε πρώτα από όλα κοιτάω την τσέπη μου... Και αυτή τη στιγμή η Nova με συμφέρει από όλες τις απόψεις... Στο μέλλον βλέπουμε...

  4. #574
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.395
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Εγώ είμαι από τους τυχερούς (ή μάλλον ήμουν μιας και 1 βδομάδα τώρα είμαι στην Inalan) μιας και εκεί που είμαι πιάνω 12-13. Όλοι γύρω μου ανεξάρτητα από εταιρεία είναι από 6-10 το πολύ. Ακόμα και ΟΤΕ που είχε στο ισόγειο ένα παλικάρι έπιανε με τη βία τα 10. Βέβαια το snr μόνιμα πάνω από 8 για σταθερότητα γραμμής. Εγώ πάντως ήμουν από το 2007 με Nova και ήμουν ευχαριστημένος. Μόνο ένα διάστημα μου έκανε κάποια νερά αλλά από τότε κανένα πρόβλημα. Απλά έκανα την μετάβαση σε οπτική όπου δεν έχει καμία σχέση.

  5. #575
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    παιδια 96 μηνες ημουνα cosmote στο αλλο νουμερο που εχω στο πατρικο μου και ημουνα υπερ ευχαριστημενος εφυγα πηγα στον ΟΤΕ και απολαμβανω ιδιες υπηρεσιες αλλα ακριβοτερες

  6. #576
    Καλησπέρα, ειμαι νεος εδω κ δεν ξέρω πως λειτουργεί το ποστ... ήθελα την γνώμη σας: μου έγινε προσφορά από nova για 2play με απεριόριστα σταθερά και Κινητά με 19.9 τελική τιμή (ειναι δυνατόν να εχει απεριόριστα κινητά)????

  7. #577
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prodigy21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, ειμαι νεος εδω κ δεν ξέρω πως λειτουργεί το ποστ... ήθελα την γνώμη σας: μου έγινε προσφορά από nova για 2play με απεριόριστα σταθερά και Κινητά με 19.9 τελική τιμή (ειναι δυνατόν να εχει απεριόριστα κινητά)????
    Ναι η nova δινει απεριοριστα προς κινητα

  8. #578
    Το εκανα κ θα δούμε στον λογαριασμό ????????????... ελπίζω να μη ειναι μουφα η κατάσταση

  9. #579
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.113
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prodigy21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, ειμαι νεος εδω κ δεν ξέρω πως λειτουργεί το ποστ... ήθελα την γνώμη σας: μου έγινε προσφορά από nova για 2play με απεριόριστα σταθερά και Κινητά με 19.9 τελική τιμή (ειναι δυνατόν να εχει απεριόριστα κινητά)????
    Καλησπέρα, σε ότι έχει δίπλα + σημαίνει απεριόριστα κινητά. Εμένα μου έκαναν προσφορά σε Nova cinema 3play+ και έχω και εγώ απεριόριστα κινητά πλέον. Οπότε ναι φυσικά και είναι δυνατόν!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prodigy21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εκανα κ θα δούμε στον λογαριασμό ????????????... ελπίζω να μη ειναι μουφα η κατάσταση
    Όχι δεν ειναι!

  10. #580
    Και επίσης μου φάνηκε πολυ ύποπτο που στο σιτε τους που ειδα το πακερο κ πάτησα να με καλέσουν έλεγε 23 ευρώ, ενώ η κοπελιά που με πήρε τηλέφωνο είπε 19.9
    Αυτο εδώ ειναι το site https://www.line4you.gr/nova2play/nova2play-plus/
    Υπάρχει περίπτωση να ειναι απάτη?

  11. #581
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prodigy21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και επίσης μου φάνηκε πολυ ύποπτο που στο σιτε τους που ειδα το πακερο κ πάτησα να με καλέσουν έλεγε 23 ευρώ, ενώ η κοπελιά που με πήρε τηλέφωνο είπε 19.9
    Αυτο εδώ ειναι το site https://www.line4you.gr/nova2play/nova2play-plus/
    Υπάρχει περίπτωση να ειναι απάτη?
    Οχι τρεχει προσφορα τωρα στα 19.99€ με απεριοριστα κινητα

  12. #582
    Ωραια, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

  13. #583
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prodigy21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

  14. #584
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.113
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Οι τηλεφωνικές προσφορες που κάνουν δεν υπάρχουν στις σελίδες τους, το ίδιο ισχύει για όλους τους παρόχους.

  15. #585
    Εγγραφή
    11-04-2003
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Σήμερα έκανα ανανέωση καθώς είχε λήξει το συμβόλαιο μου. Πήγα από 3play με τα δωρεάν κανάλια και απεριόριστα σταθερά και κινητά + vdsl με 37.60 σε 2play απεριόριστα σταθερά + 5 ωρες κινητά + vdsl στα 24.63. καλή τιμή μέχρι να έρθει 100αρι και επίσημα.

Σελ. 39 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 1929343738394041444959 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;
    Από MANTHES στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 03:12
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 12:58
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-15, 21:25
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας