Σελ. 45 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 2535404344454647505565 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 661-675 από 1117
  1. #661
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το λέει αυτό γραπτώς;
    Αν δεν το λέει πουθενά σημαίνει πως πραγματικά μπορεί αύριο να σου πουν πως παραβιάζεις την φυσική χρήση για Home use και να στο κόψουν σύμφωνα με τους όρους στην σύμβαση. οι όποιοι αναφέρουν πως τα απεριόριστα είναι αποκλειστικά για σύνηθες οικιακή χρήση, αν δούνε πως το παρακάνεις διατηρούν το δικαίωμα να σε χρεώσουν ή να στο κόψουν.
    Ξαναλεω αυτο δεν ειναι πολιτικη ορθης χρησης, ειναι προληψη κακοβουλων πελατων, πολιτικη ορθης χρησης εχω 5000 λεπτα και τελος, ασε και μας που ειμαστε 5 χρονια συνδρομητες να ξερουμε κατι παραπανω και που εχουμε 2 χρονια την συγκεκριμενη προσφορα

  2. #662
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναλεω αυτο δεν ειναι πολιτικη ορθης χρησης, ειναι προληψη κακοβουλων πελατων, πολιτικη ορθης χρησης εχω 5000 λεπτα και τελος, ασε και μας που ειμαστε 5 χρονια συνδρομητες να ξερουμε κατι παραπανω και που εχουμε 2 χρονια την συγκεκριμενη προσφορα
    βρε γραπτά που το αναφέρει αυτό που λες εσύ;

  3. #663
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Ειδικά για τις υπηρεσίες πού παρέχουν απεριόριστες κλήσεις σε συγκεκριμένες ή όλες τις ώρες της ημέρας ή προς συγκεκριμένους προορισμούς ο Συνδρομητής συμφωνεί ότι η υπηρεσία παρέχεται αποκλειστικά για οικιακή χρήση. Δεν επιτρέπεται η με οποιονδήποτε τρόπο μεταπώληση ή εκχώρηση της υπηρεσίας σε τρίτους. Επιπλέον, δεν επιτρέπεται η χρήση της υπηρεσίας σε συνδυασμό με αυτόματους μηχανισμούς κλήσεων, συνεχή ή εκτεταμένη εκτροπή κλήσεων, τηλεπωλήσεις (ενδεικτικά για εμπορικούς, πολιτικούς, φιλανθρωπικούς κλπ σκοπούς), η μαζική αποστολή φαξ ή ηχογραφημένων μηνυμάτων, η συστηματική σύνδεση για ανταλλαγή δεδομένων (ενδεικτικά ή πρόσβαση στο Διαδίκτυο, σε βάσεις δεδομένων, κλπ.) Αν διαπιστωθεί χρήση πέραν της οικιακής, η Forthnet έχει το δικαίωμα να προχωρήσει σε καταγγελία της σύμβασης, κατόπιν σχετικής ενημέρωσης του πελάτη. καταγγελίες, αιτήματα ή παράπονα τρίτων προσώπων ή την ανακοίνωση δεδομένων του σε τρίτους. Παραγραφος συμβασης Nova2play+ 6.2,Οι Τηλεπικοινωνιακές Υπηρεσίες που περιλαμβάνουν το δικαίωμα απεριόριστης χρήσης από τον Συνδρομητή έναντι σταθερού μηνιαίου τιμήματος προορίζονται αποκλειστικά και μόνο για οικιακή χρήση εντός των φυσιολογικών / επιτρεπτών ορίων που προσδιορίζονται στην εκάστοτε ισχύουσα πολιτική ορθής χρήσης, ενώ η υπερβολική χρήση καθ’ υπέρβαση των ορίων παρέχει στην Εταιρεία το δικαίωμα να χρεώνει τις υπηρεσίες σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο όπως αυτός δημοσιεύεται στον δικτυακό τόπο της Forthnet. Σε κάθε περίπτωση υπερβολική ή αφύσικη χρήση των Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών σε σχέση με τη συνήθη χρήση του Συνδρομητή, θα δίνει το δικαίωμα στη Forthnet να αναστείλει άμεσα τις Τηλεπικοινωνιακές Υπηρεσίες, κατόπιν σχετικής ειδοποιήσεως προς τον Συνδρομητή. Η εκ νέου ενεργοποίηση αποτελεί νέα συμφωνία και υπόκειται στους όρους αυτής. Καθ ́υποτροπή αθέμιτη χρήση δίνει το δικαίωμα στην Εταιρεία να αρνηθεί την χορήγηση υπηρεσιών που περιλαμβάνουν απεριόριστη χρήση.Παραγραφος συμβασης Nova2play+ 6.7

    - - - Updated - - -

    Αυτο σημαινει κακοβουλη χρηση

  4. #664
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικά για τις υπηρεσίες πού παρέχουν απεριόριστες κλήσεις σε συγκεκριμένες ή όλες τις ώρες της ημέρας ή προς συγκεκριμένους προορισμούς ο Συνδρομητής συμφωνεί ότι η υπηρεσία παρέχεται αποκλειστικά για οικιακή χρήση. Δεν επιτρέπεται η με οποιονδήποτε τρόπο μεταπώληση ή εκχώρηση της υπηρεσίας σε τρίτους. Επιπλέον, δεν επιτρέπεται η χρήση της υπηρεσίας σε συνδυασμό με αυτόματους μηχανισμούς κλήσεων, συνεχή ή εκτεταμένη εκτροπή κλήσεων, τηλεπωλήσεις (ενδεικτικά για εμπορικούς, πολιτικούς, φιλανθρωπικούς κλπ σκοπούς), η μαζική αποστολή φαξ ή ηχογραφημένων μηνυμάτων, η συστηματική σύνδεση για ανταλλαγή δεδομένων (ενδεικτικά ή πρόσβαση στο Διαδίκτυο, σε βάσεις δεδομένων, κλπ.) Αν διαπιστωθεί χρήση πέραν της οικιακής, η Forthnet έχει το δικαίωμα να προχωρήσει σε καταγγελία της σύμβασης, κατόπιν σχετικής ενημέρωσης του πελάτη. καταγγελίες, αιτήματα ή παράπονα τρίτων προσώπων ή την ανακοίνωση δεδομένων του σε τρίτους. Παραγραφος συμβασης Nova2play+ 6.2,Οι Τηλεπικοινωνιακές Υπηρεσίες που περιλαμβάνουν το δικαίωμα απεριόριστης χρήσης από τον Συνδρομητή έναντι σταθερού μηνιαίου τιμήματος προορίζονται αποκλειστικά και μόνο για οικιακή χρήση εντός των φυσιολογικών / επιτρεπτών ορίων που προσδιορίζονται στην εκάστοτε ισχύουσα πολιτική ορθής χρήσης, ενώ η υπερβολική χρήση καθ’ υπέρβαση των ορίων παρέχει στην Εταιρεία το δικαίωμα να χρεώνει τις υπηρεσίες σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο όπως αυτός δημοσιεύεται στον δικτυακό τόπο της Forthnet. Σε κάθε περίπτωση υπερβολική ή αφύσικη χρήση των Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών σε σχέση με τη συνήθη χρήση του Συνδρομητή, θα δίνει το δικαίωμα στη Forthnet να αναστείλει άμεσα τις Τηλεπικοινωνιακές Υπηρεσίες, κατόπιν σχετικής ειδοποιήσεως προς τον Συνδρομητή. Η εκ νέου ενεργοποίηση αποτελεί νέα συμφωνία και υπόκειται στους όρους αυτής. Καθ ́υποτροπή αθέμιτη χρήση δίνει το δικαίωμα στην Εταιρεία να αρνηθεί την χορήγηση υπηρεσιών που περιλαμβάνουν απεριόριστη χρήση.Παραγραφος συμβασης Nova2play+ 6.7

    - - - Updated - - -

    Αυτο σημαινει κακοβουλη χρηση
    Διαβασε το λίγο καλύτερα

  5. #665
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβασε το λίγο καλύτερα
    Ισχύει στα παλιά πακέτα όπως μου είπαν από το 13831 όπως τα 720 λεπτά προς κινητά και τα διεθνή κινητά, κατά τα άλλα τα υπόλοιπα απεριοριστα
    Που δεν υπάρχουν τα 720 λεπτά πλεον

  6. #666
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρε γραπτά που το αναφέρει αυτό που λες εσύ;
    Νομίζω τρωγώμαστε με τα ρούχα μας άνευ λόγου.

    Αν ξεπεράσεις την πολιτική ορθή χρήσης κάνε τα παράπονα σου προς το παρόν θεωρώ τη συζήτηση άτοπη και εξάλλου δεν πρόκειται κανείς να μιλά συνέχεια σε κινητά από το σπίτι του , ειδικά τώρα που υπάρχουν και οι voIP εφαρμογές που παρέχουν δωρεάν επικοινωνία .

  7. #667
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει στα παλιά πακέτα όπως μου είπαν από το 13831 όπως τα 720 λεπτά προς κινητά και τα διεθνή κινητά, κατά τα άλλα τα υπόλοιπα απεριοριστα
    Που δεν υπάρχουν τα 720 λεπτά πλεον
    Γραπτά στο δώσανε; όχι όποτε δεν είσαι σίγουρος ως προς τι ισχύει, αύριο βγάζουν καινούργιο κανονισμό ορθής χρήσης και είσαι υποχρεωμένος να τον τηρήσεις καθώς το αναφέρει και στις νέες συμβάσεις.

  8. #668
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γραπτά στο δώσανε; όχι όποτε δεν είσαι σίγουρος ως προς τι ισχύει, αύριο βγάζουν καινούργιο κανονισμό ορθής χρήσης και είσαι υποχρεωμένος να τον τηρήσεις καθώς το αναφέρει και στις νέες συμβάσεις.
    Παρε τον Κουγια να στα βρει, 2 χρονια το εχω το πακετο καμια αναπροσαρμογη δεν εχω κανενα οριο και μιλαω οσο θελω εγω με ολη την Ελλαδα

  9. #669
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω τρωγώμαστε με τα ρούχα μας άνευ λόγου.

    Αν ξεπεράσεις την πολιτική ορθή χρήσης κάνε τα παράπονα σου προς το παρόν θεωρώ τη συζήτηση άτοπη και εξάλλου δεν πρόκειται κανείς να μιλά συνέχεια σε κινητά από το σπίτι του , ειδικά τώρα που υπάρχουν και οι voIP εφαρμογές που παρέχουν δωρεάν επικοινωνία .
    Κάποιος που να κάνει πράξη το

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το τέλος του 2016, με τα νέα προγράμματα "Plus", οι συνδρομητές έχουν πραγματικά απεριόριστα κινητά, συγκεκριμένα 43.200 λεπτά/μήνα (60 λεπτά x 24 ώρες x 30 μέρες).
    Παλαιότερα, γινόταν εμπορικά χρήση του όρου "απεριόριστα", αλλά όντως εφαρμοζόταν πολιτική ορθής χρήσης. Μιλάμε πάντα για τα οικιακά προγράμματα φυσικά.

    Να υποθέσω δεν υπάρχει, ο πάροχος δεν δίνει κάτι γραπτά, αλλά αφήνει ένα αόριστο πολιτική ορθή χρήσης, αυτο σημαίνει πως αύριο μπορεί να αποφασίσει πως τα απεριόριστα είναι 400 λεπτά όπως τα απεριόριστα διεθνή που παρέχει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρε τον Κουγια να στα βρει, 2 χρονια το εχω το πακετο καμια αναπροσαρμογη δεν εχω κανενα οριο και μιλαω οσο θελω εγω με ολη την Ελλαδα
    Μάλιστα. Οπότε δεν έχεις κάτι γραπτά. Οκ πάμε παρακάτω

  10. #670
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιος που να κάνει πράξη το




    Να υποθέσω δεν υπάρχει, ο πάροχος δεν δίνει κάτι γραπτά, αλλά αφήνει ένα αόριστο πολιτική ορθή χρήσης, αυτο σημαίνει πως αύριο μπορεί να αποφασίσει πως τα απεριόριστα είναι 400 λεπτά όπως τα απεριόριστα διεθνή που παρέχει.

    - - - Updated - - -



    Μάλιστα. Οπότε δεν έχεις κάτι γραπτά. Οκ πάμε παρακάτω
    Μπες στους ορους και κοιταξε το

  11. #671
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπες στους ορους και κοιταξε το
    Μπήκα και υπάρχει η αναφορά για την πολιτική ορθής χρήσης, δεν υπάρχει πουθενά αναφορά πως τα απεριόριστα είναι πραγματικά απεριόριστα, αν δεν το βρίσκεις πάρε κάποιον άλλον δικηγόρο, ο Κούγιας είναι πιασμένος

  12. #672
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56300/5600
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    SPEEDPORT+
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 20.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έληξε το συμβόλαιο μου nova adsl24 full pack και μου έκαναν προσφορά από 13831 vdsl50 full πακέτο στα 39.90 λέγοντας μου ότι διαθέτει η περιοχή μου vdsl.Ερωτησα στο 13731 για διαθεσιμότητα και ο τεχνικός μου είπε ότι δεν υπάρχει. Πήγα σε κατάστημα λέγοντας μου ότι υπάρχει διαθεσιμότητα και δίνουν μόνο 100 mbs με 58 ευρώ full πακέτο. Τελικά ποιος είναι σωστός.??????

  13. #673
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από palmer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έληξε το συμβόλαιο μου nova adsl24 full pack και μου έκαναν προσφορά από 13831 vdsl50 full πακέτο στα 39.90 λέγοντας μου ότι διαθέτει η περιοχή μου vdsl.Ερωτησα στο 13731 για διαθεσιμότητα και ο τεχνικός μου είπε ότι δεν υπάρχει. Πήγα σε κατάστημα λέγοντας μου ότι υπάρχει διαθεσιμότητα και δίνουν μόνο 100 mbs με 58 ευρώ full πακέτο. Τελικά ποιος είναι σωστός.??????
    Στο κατάστημα βλέπουν διαθεσιμότητα και μέσω χονδρικής από Vodafone/Wind.

  14. #674
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    Ληγει το συμβολαιο μου στο οτε vdsl 50. Τι καλη προσφορα παιζει σε nova vdsl? 50 η 100;

  15. #675
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodgeor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ληγει το συμβολαιο μου στο οτε vdsl 50. Τι καλη προσφορα παιζει σε nova vdsl? 50 η 100;
    Η παρακάτω
    https://youtu.be/Tq0aNtHqrtU

Σελ. 45 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 2535404344454647505565 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;
    Από MANTHES στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 03:12
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 12:58
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-15, 21:25
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας