Σελ. 74 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 54646972737475 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.096-1.110 από 1117
  1. #1096
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Στη συγκεκριμένη γραμμή το θέμα είναι αν γίνει ποτέ φτηνότερη. Ας γίνουμε ρεαλιστές. Για το μπαχαλο που λέτε όποιος θέλει το πιστεύει, το να το επαναλαμβάνετε δεν το κάνει και επιχείρημα.
    hnesne

  2. #1097
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Ας γίνουμε ρεαλιστές οπως θελεις
    Ποτε δε θα γινει φθηνοτερη Παντα θα ακριβαίνει
    το μπαχαλο δεν ειναι επιχειρημα ειναι αποτελεσμα και διαπίστωση
    Το οτι ειναι πρανομη και δε σέβεται το πελατη και του λεει φυγε κωδικους δε δινω ειναι επιχηρημα

    η επαναληψη των ιδιων απο μια εταιρια επιφέρει τα ιδια αποτελεσματα και τα ιδια σχολια
    η επαναληψη μη τηρησης συμφωνηθεντων την κανει αναξιοπιστη (οποτε ειναι επιχείρημά)

    υγ
    παντα μιλαγα για την συγκεριμενη γραμμη οτι ηταν καλο το deal Σε αλλη περιπτωση δε θα ελεγα το ιδιο πχ αν ηταν για επαγγελαμτικη χρηση θα ελεγα οτι ειναι κακο deal γιατι εκει θελει σταθεροτητα και αν γινει βλαβη γρηγορη αποκατασταση κατι που δε γινεται με 2 τεχνικους που εχει η Νοβα ουτε με τους σερβερ που νοικιαζει που ειναι πιτα συχα επιχείρημά) οποτε θα ελεγα οτι ειναι τυρακι η χαμηλη τιμη για να πιασει κοροιδο το πελατη

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 29 θελανε να του πανε το μηνα πηρε 26 + 3 μηνες δωρο και ειναι κακο . Το τηλεφωνο ποιο ηταν που πηρε θα δω το ιδιο
    αν θελεις πες αν σου δωσανε παρομοια προσφορα δλδ 26 3, μονο ιντερνετ χωρις αλλα πχ κιν κτλ
    Εχω μια επιφύλαξη οποτε θα βοηθουσε μια διασταυρωση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 01-02-24 στις 10:07.

  3. #1098
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    hnesne

  4. #1099
    Εγγραφή
    24-12-2004
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μας έχετε ζαλίσει με τους κωδικούς . Nova είναι και η τηλεόραση που είναι όλα τα λεφτά . Πραγματικά ορισμένοι κάνετε σαν μανιακοί με τους κωδικούς . Άντε στην cosmote και δώστε 250€ να αγοράσετε ένα avm Fritz για να βάζετε τους κωδικούς . Έλεος πια .

  5. #1100
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Huawei DN8245V-70
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από incisiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας έχετε ζαλίσει με τους κωδικούς . Nova είναι και η τηλεόραση που είναι όλα τα λεφτά . Πραγματικά ορισμένοι κάνετε σαν μανιακοί με τους κωδικούς . Άντε στην cosmote και δώστε 250€ να αγοράσετε ένα avm Fritz για να βάζετε τους κωδικούς . Έλεος πια .
    Πολλοι απο εμας δεν μπορουν να πανε στον οτε διοτι ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΙΣΕΙ. ΑΜΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΕΓΟΜΑΣΤΑΝ

  6. #1101
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από incisiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας έχετε ζαλίσει με τους κωδικούς . Nova είναι και η τηλεόραση που είναι όλα τα λεφτά . Πραγματικά ορισμένοι κάνετε σαν μανιακοί με τους κωδικούς . Άντε στην cosmote και δώστε 250€ να αγοράσετε ένα avm Fritz για να βάζετε τους κωδικούς . Έλεος πια .
    και μπορει να μην μας ενδιαφερει η τηλεοραση που ειναι ολα τα λεφτα (για σενα)
    Μας απαγορευεις να συζηταμε για προφορες κα θετικα και αρνητικα καθε παρανομου παροχου ?
    Ελειος πια

    το σχολιο σου δεν εχει καμμια σχέση με προσφορες

  7. #1102
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Στην εφαρμογή μου έβγαλε προσφορά για το 50αρι φοιτητικό με 20€ ξανά, ενώ είχε αυξηθεί στα 23€ η τιμή του site. Έχει και το κανονικό με απεριόριστα κινητά και σταθερά στα 26€

  8. #1103
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, Είχα κάποιο πρόβλημα με τον Ο.Τ.Ε. και ήρθε τεχνικός να δει το πρόβλημα. και επειδή λήγει το συμβόλαιο μου σε δύο μήνες μου είπε ότι μπορεί να μου κάνει ανανέωση στα 34,90€ Φυσικά γέλασα γιατί το συμβόλαιο μου ήτανε με 32,90 € μου το πήγανε στα 33,90 €. Του είπα ότι αν υπάρχει αυτή η αύξηση τότε θα πάω σε Starlink η σε κάποιον άλλον πάροχο έτσι κι αλλιώς εδώ πέρα μέχρι 100mb ερχεται η γραμμή πολύ σταθερή.. Ενας γείτονας αλλάξε και πήγε σε Nova εδώ και μήνες και έχει σταθερή γραμμή δεν έχει προβλήματα στα 26€ 100αρα. Μάλλον θα πάω σε Nova η Vodafone (Κρητη) Δεν με ενδιαφέρουν κωδικοί voip, Έχει κάποιος εμπειρία από Nova η Vodafone στην Κρήτη? Η εάν ο κύριος Elon Musk Βάλει την ιδια προσφορά με την Νέα Ζηλανδία "Deprioritized plan" Πληρώνεις τα μισά αντί για 40 € θα πάει στα 20 € και στις ώρες αιχμής μόνο θα έχεις από 50-100mbps.
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

  9. #1104
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Περιοχη Hrakleio κοντα στις καμπινες Wind βαζεις 100 με 26 . Ο τεχνικος παιρνει ποσοστο πωλησης και 35 ειναι πολλα για 100 ρα . Τοσα εδινα μαζι με otetv . Για τα starlink και τα musk ειναι απλα παπαριες εκτος αν εισαι στη τοποθεσια αετοφωλια υψομετρο + 2 km και δεν εχεις αλλη επιλογη ουτε σημα 4G

  10. #1105
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις μίλησα με έναν εκπρόσωπο της Nova, μου είπε 29 € για κατοστάρα του είπα ότι θα το σκεφτώ με ρώτησε αν θέλω να με ξανα πάρουν του είπα ναι, για να δουμε αν το πανε 26€ για την 100αρα..! Οσον αφορα Starlink εχει ενας γνωστος μου εχει και παει μπαλα... Δυο σπιτια με μία σύνδεση, παιδια, κινητα, λαπτοπ, tv, μαγαζι κατω απο το σπιτι, και παει τελεια 4χλμ απο το κεντρο της πολης (Χανια)!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eno1 : 07-03-24 στις 17:36.
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

  11. #1106
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4995
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    20.2(dB) / 7.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, πάνω-κάτω τα ίδια με τον φίλο πιο πάνω...σε 3 μήνες λήγει το πρόγραμμα που έχω και έστειλα μήνυμα να με καλέσουν. Είμαι στα 29Ε για 100mbit, να ελπίζω να πέσουν στα 26 ή χλωμό το βλέπετε; Επίσης έχω προσφορά από Inalan για 1η σύνδεση στην οικοδομή με -50% στο πάγιο αλλά θέλει 24μηνη δέσμευση. Στην οικοδομή υπάρχει εγκατεστημένη υποδομή από Cosmote αλλά οι τιμές είναι πανάκριβες και στην παρούσα φάση δεν το συζητάω...

  12. #1107
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eno1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, Είχα κάποιο πρόβλημα με τον Ο.Τ.Ε. και ήρθε τεχνικός να δει το πρόβλημα. και επειδή λήγει το συμβόλαιο μου σε δύο μήνες μου είπε ότι μπορεί να μου κάνει ανανέωση στα 34,90€ Φυσικά γέλασα γιατί το συμβόλαιο μου ήτανε με 32,90 € μου το πήγανε στα 33,90 €. Του είπα ότι αν υπάρχει αυτή η αύξηση τότε θα πάω σε Starlink η σε κάποιον άλλον πάροχο έτσι κι αλλιώς εδώ πέρα μέχρι 100mb ερχεται η γραμμή πολύ σταθερή.. Ενας γείτονας αλλάξε και πήγε σε Nova εδώ και μήνες και έχει σταθερή γραμμή δεν έχει προβλήματα στα 26€ 100αρα. Μάλλον θα πάω σε Nova η Vodafone (Κρητη) Δεν με ενδιαφέρουν κωδικοί voip, Έχει κάποιος εμπειρία από Nova η Vodafone στην Κρήτη? Η εάν ο κύριος Elon Musk Βάλει την ιδια προσφορά με την Νέα Ζηλανδία "Deprioritized plan" Πληρώνεις τα μισά αντί για 40 € θα πάει στα 20 € και στις ώρες αιχμής μόνο θα έχεις από 50-100mbps.
    γενικα δε προτείνω Νοβα γιατι ειναι μπαχαλο

    Στη δική σου περιτωση θα το εκανα ομως
    Δεν σε νοιαζουν κωδικοι
    Θα παρεις απο καφαο που ο γειτονας δεν εχει προβλημα
    Η τιμη εχει πολυ μεγαλη διαφορα απ το πανακριβο cosmote αν την παρεις στα 26
    Απλα θα υπολογιζα οτι απ τους 24 μηνες τον ενα μηνα θα ειχα θεμα, αλλα δεν ειναι επαγγελματικο και η τιμη εχει μεγαλη διαφορα
    Απ την στιγμη που δεν δινει κωδικους μπορεις να το επικαλεστεις και να φυγεις ατελως οσο δεν τηρεί το νομο
    Μαλλον θα το ρισκαρα στη Νοβα εγω στη περιπτωση σου αν την παρεις στα 26

  13. #1108
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Το 26 για 100άρα γραμμή είναι ρεαλιστικό, και οι ίδιοι το προσφέρουν υπό προϋποθέσεις. Πριν 2 χρόνια ήταν ειδική προσφορά μέσω facebook, πέρσι τους γκρίνιαξα λίγο και το πρόσφεραν και για τη δεύτερη γραμμή, φέτος το πρόσφεραν κι οι ίδιοι για ανανέωση και με λίγη γκρίνια έδωσαν και 3 πάγια δώρο. Αν φας πόρτα ξαναπαίρνεις και μιλάς με άλλο εκπρόσωπο, τους ζητάς να καταγράψουν και πρόθεση αποχώρησης και αργά ή γρήγορα θα πάρουν με κάτι καλύτερο, δεν είναι βέβαια αυτό 100% εγγυημένο. Οι απαντητές είναι πεσμένοι λίγο, μπήκαν και οι της Nova στο παιχνίδι και όσο δουλεύουν σε συνθήκες γαλέρας δεν έχουν κίνητρο να ψάξουν όλες τις επιλογές να κρατήσουν τον πελάτη.
    hnesne

  14. #1109
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    μιλας για πριν την ενοποίηση.... ηταν αλλιως τα πραγματα ....
    Τωρα δεν δινουν σε τετοιες τιμες (26€ 100αρα + δωρο παγια) γιατι θελουν να παρεις και κινητο μαζι για 2 χρονια...αλλα και παλι δεν υπαρχει πια 26€ 100αρα + δωρο παγια Μονο απο ανανεωση

  15. #1110
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δωρο 3 παγια εμενα δε θυμαμαι . 1 μηνα δωρο ειχαν πει σε μια γραμμη που τους σιχτιρισα τελικα απο τα προβληματα

Σελ. 74 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 54646972737475 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;
    Από MANTHES στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 03:12
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 12:58
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-15, 21:25
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας