Σελ. 1038 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 10181028103310361037103810391040104310481058 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.556-15.570 από 19506
  1. #15556
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι σε μένα κάτι Lenovo που μου έφεραν για Format γιατί τα είχαν πάρει χωρίς λειτουργικό δεν με πήραν να μου πουν ότι έχουν προβλήματα.
    Μήπως ήταν οι αρχικές εγκαταστάσεις των windows 10 που έβαζε η εταιρεία και κάτι πήγαινε λάθος στην εγκατάσταση? Δεν ξέρω κολλάγανε και με i7 και 8αρα μνήμη, βέβαια hdd αλλά παρά ήταν για εμένα anyway στράφηκα αλλού

  2. #15557
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ديميتريس

  3. #15558
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (51).png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  1,37 MB 
ID: 219193 αχαχαχαχαχχ αλήθεια λέει

  4. #15559
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.969
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Έχει αρχίσει μια τρομολαγνεία περί της επόμενης αναβάθμισης των Windows ή είναι ιδέα μου?

  5. #15560
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αρχίσει μια τρομολαγνεία περί της επόμενης αναβάθμισης των Windows ή είναι ιδέα μου?
    Δεν χρειάζεται τρομολαγνεία αδερφέ, κοίτα το screenshot που έχω βάλει παραπάνω

  6. #15561
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγω? Αφου μονοι τους τα γραφουν στις επισημες σελιδες και στους διαλογους του λειτουργικου! Πριν 10 μερες καποιος στο reddit πετυχε αυτο
    https://old.reddit.com/r/Windows10/c..._yet_but_well/
    ديميتريس

  7. #15562
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω? Αφου μονοι τους τα γραφουν στις επισημες σελιδες και στους διαλογους του λειτουργικου! Πριν 10 μερες καποιος στο reddit πετυχε αυτο
    https://old.reddit.com/r/Windows10/c..._yet_but_well/
    Αυτο-πυροβολούνται μόνοι τους

  8. #15563
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μια απορια απο κατι που μου ετυχε χτες.

    Εστω ενας χρηστης με iq 2, που δεν εχει καποιο προγραμμα σαν τα winrar, winzip, 7zip κλπ, και αλλος ενας με iq 3, που λογικα εχει. Ο μεν ζητησε απο τον δε να του στειλει ΔΥΟ φωτο στο mail. Και ο δε τις ζιπαρε σε αρχειο zip ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ, και εστειλε το αρχειο αυτο. Φανταζομαι πως ο χρηστης που τις ζιπαρε και τις εστειλε θα το εκανε με την λειτουργια "add to mitsos.zip and email" που εχουν τα προγραμματα του ειδους. "Ευκολια"

    Ηρθε το αρχειο κανονικα στο mail και ο πρωτος χρηστης το ανοιξε με την built in λειτουργια για zip που εχουν τα windows απο την εποχη των xp. Οταν εκανε διπλο κλικ να ανοιξει τις φωτο χωρις να αποσυμπιεσει καπου το αρχειο που πηρε, του πεταχτηκε ενα μηνυμα οτι το Χ αρχειο δεν βρεθηκε κλπ και δεν ανοιξε καν. Το ιδιο και οταν του ειπα εγω πως θα τις αποσυμπιεσει στο desktop πχ. Και εδω εγω απορω γιατι δεν ζητησε κωδικο οταν ξεκινησε να αποσυμπιεσει τα αρχεια! Σας εχει τυχει κατι τετοιο? Ο κωδικος ηταν κατι πολυ απλο, πχ 123, αλλα γιατι δεν τον ζητησε?
    Αντιθετα, ενα απο τα προγραμματα που αναφερω παραπανω, εκανε την αποσυμπιεση κανονικα, ζητωντας και τον κωδικο οπως θα επρεπε.

    - - - Updated - - -

    Και αυτο εδω, αν δεν το μαθατε απο καπου αλλου. Δεν ειναι μονο των xp, εινια και απο παλιοτερα λειτουργικα της ms, αλλα εκεινα εινια κλαϊν.
    https://old.reddit.com/r/windows/com...egedly_leaked/
    https://old.reddit.com/r/Windows10/c...leaked_posted/
    ديميتريس

  9. #15564
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απορια απο κατι που μου ετυχε χτες.

    Εστω ενας χρηστης με iq 2, που δεν εχει καποιο προγραμμα σαν τα winrar, winzip, 7zip κλπ, και αλλος ενας με iq 3, που λογικα εχει. Ο μεν ζητησε απο τον δε να του στειλει ΔΥΟ φωτο στο mail. Και ο δε τις ζιπαρε σε αρχειο zip ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ, και εστειλε το αρχειο αυτο. Φανταζομαι πως ο χρηστης που τις ζιπαρε και τις εστειλε θα το εκανε με την λειτουργια "add to mitsos.zip and email" που εχουν τα προγραμματα του ειδους. "Ευκολια"

    Ηρθε το αρχειο κανονικα στο mail και ο πρωτος χρηστης το ανοιξε με την built in λειτουργια για zip που εχουν τα windows απο την εποχη των xp. Οταν εκανε διπλο κλικ να ανοιξει τις φωτο χωρις να αποσυμπιεσει καπου το αρχειο που πηρε, του πεταχτηκε ενα μηνυμα οτι το Χ αρχειο δεν βρεθηκε κλπ και δεν ανοιξε καν. Το ιδιο και οταν του ειπα εγω πως θα τις αποσυμπιεσει στο desktop πχ. Και εδω εγω απορω γιατι δεν ζητησε κωδικο οταν ξεκινησε να αποσυμπιεσει τα αρχεια! Σας εχει τυχει κατι τετοιο? Ο κωδικος ηταν κατι πολυ απλο, πχ 123, αλλα γιατι δεν τον ζητησε?
    Αντιθετα, ενα απο τα προγραμματα που αναφερω παραπανω, εκανε την αποσυμπιεση κανονικα, ζητωντας και τον κωδικο οπως θα επρεπε.

    - - - Updated - - -

    Και αυτο εδω, αν δεν το μαθατε απο καπου αλλου. Δεν ειναι μονο των xp, εινια και απο παλιοτερα λειτουργικα της ms, αλλα εκεινα εινια κλαϊν.
    https://old.reddit.com/r/windows/com...egedly_leaked/
    https://old.reddit.com/r/Windows10/c...leaked_posted/
    Και τι σχέση έχουν αυτά με τα windows 10;

  10. #15565
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το πρωτο? Για την built in λειτουργια των w10 λεω, που ανοιγει τα zip, απλα τυχαινει να υπαρχει απο την εποχη των xp, και w10 ειχανε και οι 2 χρηστες που λεω (αν και δεν παιζει ρολο).

    Το δευτερο οχι, δεν εχει σχεση με τα 10, γιαυτο το εβαλα σε offtopic tags.
    ديميتريس

  11. #15566
    Εγγραφή
    24-04-2014
    Περιοχή
    Στην ομορφότερη πόλλλλη!!
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps /30 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Άντε τώρα να εξηγήσεις το τι και το γιατί:
    Έχω ένα σύστημα με AMD A8-7600, NVIDIA GT620 και 12GB RAM το οποίο εδώ και καιρό τρέχει windows 10 αναβαθμισμένα από 1909 σε 2020 που δουλεύει χωρίς προβλήματα.
    Έχοντας ένα κενό SSD αποφάσισα να εγκαταστήσω ξανά τα windows 10 (σαν δεύτερο λειτουργικό) για να ενεργοποιήσω το πρόγραμμα Insider στην νέα εγκατάσταση.
    Κάνω, λοιπόν, καθαρή εγκατάσταση την 2020 και δεν μπορεί με τίποτα να εμφανίσει τα περιεχόμενα από ένα δίσκο δικτύου της Seagate που υπάρχει εγκατεστημένος και τον έχω αντιστοιχίσει με δίσκο . Δηλαδή τον αναγνωρίζει αλλά όταν προσπαθώ να αποκτήσω πρόσβαση σ' αυτόν, εμφανίζεται το μήνυμα "η διαδρομή δικτύου δεν βρέθηκε" (error 0x80070035). Εφαρμόζω οτιδήποτε βρίσκω στο internet για το θέμα (από ενεργοποίηση του SMB 1.0, που χρειαζόταν γιατί αλλιώς δεν παίζει, μέχρι απενεργοποίηση του IPv6 που ποτέ δεν χρειαζόταν παλιότερα να γίνει) και με τα πολλά τον βλέπει και αποκτώ πρόσβαση. Δουλεύει κανονικά αλλά...στην επόμενη επανεκκίνηση τα ίδια. Δοκιμάζω επανεγκατάσταση της 2020, τα ίδια: τον βλέπει, μέσα από το δίκτυο εμφανίζεται σαν δίσκος αλλά σε κάθε προσπάθεια πρόσβασης επανεμφανίζεται το παραπάνω error.
    Κάνω εγκατάσταση την 1909 και όλα λειτουργούν άψογα. Εγκαθιστώ όλα τα updates και το αφήνω να αναβαθμιστεί σε 2020 και όλα λειτουργούν άψογα. Ενεργοποιώ το insider και σήμερα μου φόρτωσε την 20Η2 και όλα λειτουργούν όπως πρέπει.
    Να είναι θέμα driver το βρίσκω χλωμό γιατί λογικά κάθε αναβάθμιση έχει σαν αποτέλεσμα και την αντίστοιχη αναβάθμιση των driver (αν υποθέσουμε ότι τα win 10 ver 2020 κάνουν πάντα εγκατάσταση τους ίδιους driver στο ίδιο σύστημα). Τι άλλο θα μπορούσε να είναι; Το ρωτάω από περιέργεια, αφού όλα λειτουργούν εντάξει και δεν πρόκειται να το πειράξω, αλλά μπας και έχει κανείς καμιά ιδέα ώστε στην επόμενη καθαρή εγκατάσταση (αν χρειαστεί ποτέ) να μην ξανακάνω την ίδια διαδικασία από την αρχή.
    - Μάνα, θ' αργήσω λίγο, πάω στον πόλεμο !
    - Ζακέτα πήρες ;

  12. #15567
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.335
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bouhc Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάθε αναβάθμιση έχει σαν αποτέλεσμα και την αντίστοιχη αναβάθμιση των driver
    Όχι πάντα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #15568
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bouhc Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναβαθμισμένα από 1909 σε 2020 που δουλεύει χωρίς προβλήματα.
    Μηπως ηθελες να πεις απο 1909 σε 2004?
    ديميتريس

  14. #15569
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bouhc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε τώρα να εξηγήσεις το τι και το γιατί:
    Έχω ένα σύστημα με AMD A8-7600, NVIDIA GT620 και 12GB RAM το οποίο εδώ και καιρό τρέχει windows 10 αναβαθμισμένα από 1909 σε 2020 που δουλεύει χωρίς προβλήματα.
    Έχοντας ένα κενό SSD αποφάσισα να εγκαταστήσω ξανά τα windows 10 (σαν δεύτερο λειτουργικό) για να ενεργοποιήσω το πρόγραμμα Insider στην νέα εγκατάσταση.
    Κάνω, λοιπόν, καθαρή εγκατάσταση την 2020 και δεν μπορεί με τίποτα να εμφανίσει τα περιεχόμενα από ένα δίσκο δικτύου της Seagate που υπάρχει εγκατεστημένος και τον έχω αντιστοιχίσει με δίσκο . Δηλαδή τον αναγνωρίζει αλλά όταν προσπαθώ να αποκτήσω πρόσβαση σ' αυτόν, εμφανίζεται το μήνυμα "η διαδρομή δικτύου δεν βρέθηκε" (error 0x80070035). Εφαρμόζω οτιδήποτε βρίσκω στο internet για το θέμα (από ενεργοποίηση του SMB 1.0, που χρειαζόταν γιατί αλλιώς δεν παίζει, μέχρι απενεργοποίηση του IPv6 που ποτέ δεν χρειαζόταν παλιότερα να γίνει) και με τα πολλά τον βλέπει και αποκτώ πρόσβαση. Δουλεύει κανονικά αλλά...στην επόμενη επανεκκίνηση τα ίδια. Δοκιμάζω επανεγκατάσταση της 2020, τα ίδια: τον βλέπει, μέσα από το δίκτυο εμφανίζεται σαν δίσκος αλλά σε κάθε προσπάθεια πρόσβασης επανεμφανίζεται το παραπάνω error.
    Κάνω εγκατάσταση την 1909 και όλα λειτουργούν άψογα. Εγκαθιστώ όλα τα updates και το αφήνω να αναβαθμιστεί σε 2020 και όλα λειτουργούν άψογα. Ενεργοποιώ το insider και σήμερα μου φόρτωσε την 20Η2 και όλα λειτουργούν όπως πρέπει.
    Να είναι θέμα driver το βρίσκω χλωμό γιατί λογικά κάθε αναβάθμιση έχει σαν αποτέλεσμα και την αντίστοιχη αναβάθμιση των driver (αν υποθέσουμε ότι τα win 10 ver 2020 κάνουν πάντα εγκατάσταση τους ίδιους driver στο ίδιο σύστημα). Τι άλλο θα μπορούσε να είναι; Το ρωτάω από περιέργεια, αφού όλα λειτουργούν εντάξει και δεν πρόκειται να το πειράξω, αλλά μπας και έχει κανείς καμιά ιδέα ώστε στην επόμενη καθαρή εγκατάσταση (αν χρειαστεί ποτέ) να μην ξανακάνω την ίδια διαδικασία από την αρχή.
    Όταν έχεις δύο ίδιες εκδόσεις μπορεί να παρουσιαστούν προβλήματα, κάνεις εγκατάσταση χωριστά την κάθε μία(ο δίσκος με το άλλο λειτουργικό εκτός) και καλό είναι όταν λειτουργείς τον έναν, τον άλλον να τον βγάζεις offline μέσα από την διαχείριση δίσκων(μπορεί να βγαίνει αυτόματα και από τα Windows).
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #15570
    Εγγραφή
    24-04-2014
    Περιοχή
    Στην ομορφότερη πόλλλλη!!
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps /30 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έχεις δύο ίδιες εκδόσεις μπορεί να παρουσιαστούν προβλήματα, κάνεις εγκατάσταση χωριστά την κάθε μία(ο δίσκος με το άλλο λειτουργικό εκτός) και καλό είναι όταν λειτουργείς τον έναν, τον άλλον να τον βγάζεις offline μέσα από την διαχείριση δίσκων(μπορεί να βγαίνει αυτόματα και από τα Windows).
    Πάντα έτσι κάνω. Όταν εγκαθιστώ οποιαδήποτε έκδοση των windows (το τηρώ από τα 7άρια) όλοι οι άλλοι δίσκοι είναι εκτός. Ακόμα και αυτοί που χρησιμοποιώ σαν βοηθητικούς (για backup, downloads κλπ.). Ποτέ η εγκατάσταση των windows δεν βλέπει κάτι από το υπόλοιπο σύστημα παρά μόνο το δίσκο που θα εγκατασταθεί και το hardware. Κι αυτό γιατί σε κάποια στιγμή παρατήρησα ότι, όταν τα win ανιχνεύουν κι άλλες εγκαταστάσεις, τότε κάνουν ότι τους κατέβει όσον αφορά εγκαταστάσεις bootloaders και multiboot χωρίς να ρωτήσουν ή να αναφέρουν το παραμικρό
    Σ' αυτό που περιέγραψα, υπήρχε ήδη μια εγκατάσταση 2020 (με updates από την 1903) που λειτουργούσε κανονικά εξ αρχής και για την καινούρια αποσυνδέθηκε το σύμπαν. Αλλά φευ! Εμφανίστηκε το πρόβλημα που ανέφερα.
    - Μάνα, θ' αργήσω λίγο, πάω στον πόλεμο !
    - Ζακέτα πήρες ;

Σελ. 1038 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 10181028103310361037103810391040104310481058 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας