Σελ. 11 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 19515
  1. #151
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.163
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεξί κλίκ στο This PC -> Device Manager, βρίσκεις τον driver, τον σβήνεις, περνάς της nVidia, κάνεις restart. Αν σου ξαναπεράσει τον Driver της Μ$ τι να σου πω, πέτα τα :P
    Ok ευχαριστώ είμαι οκ τώρα...

    Άλλο ένα θέμα που έχω... το PC το έχω και με Lan και με wifi ταυτόχρονα.
    Με το Lan συνδέεται στο 1ο ρούτερ και με το Wifi στο 2ο ρούτερ και έτσι έχω 2 γραμμές Internet μαζί... και από τα 7 και μετά είμαι μια χαρά με ένα απλό προγραμματάκι που λέγεται Network Manager μου κάνει το routing και στις 2 γραμμές (βασικά απλά δίνει ίδιο metric και στα 2 interfaces) και ειδικά σε torrent πχ παίρνω το full και των 2 γραμμών. Το πρόβλημα τώρα... στα 10 όταν ξεκινάνε ενώ στο Wifi έχω πει να συνδέεται αυτόματα αυτό δεν συνδέεται και το κάνω με το χέρι μετά από reboot κάθε φορά.... ενώ στα 7 έμπαινε αυτόματα. Υποπτέυομαι πως κάτι κοιτάνε τα 10 πως έχω ήδη ίντερνετ από το Lan οπότε δεν κάνουν κίνηση να μπουν στο Wifi...

    Τι γνώμη έχετε?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #152
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Ασχετο: υπαρχει στο PS στα 10άρια και το oneget εγκατεστημένο ως "απλός" package manager.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #153
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Έχει κανείς πρόβλημα με το να crasharei ο Windows Explorer;

  4. #154
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nts7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια, εχει εδω και δυο μερες εχω σοβαρο θεμα με την ram μου για πιο λογο γινεται αυτο το πραγμα ? απο την στιγμη που θα ανοιξω τον υπολογιστη συμβαινανει αυτο 97%-98% useΣυνημμένο Αρχείο 158926
    Δοκίμασε να κάνεις kill ένα-ένα τις εφαρμογές σου (όχι του συστήματος) και να δεις ποια υπερχειλίζει την μνήμη.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #155
    Εγγραφή
    31-03-2013
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Παιδιά στο facebook τελικά άμα πάω στην σελίδα το παίζει κανονικά....από κοινοποιήσεις είναι μαύρο και δεν φορτώνει....
    Πήγαινε ο άλλος ο ανεύθυνος, ο επιπόλαιος, ο αχρείος, με 180 στην Αττική Οδό.
    Του τράβηξα κι εγώ μια μούντζα όπως τον προσπερνούσα για να μάθει...

    ΑΣΤΕΙΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ! ( ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ )

    http://http://ta-anekdota-tou-internet.blogspot.gr/

  6. #156
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    βρηκα και γω το tool και ξεκινησα..αφου τελειωσουν ολα καλα..τι σβηνουμε μετα?
    VAMOS ARIS

  7. #157
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Απο τα Windows Administrative tools τρεχεις το Disk Cleanup πατας στο Clean systems files και κανεις check στο Windows setup files (τα οποια αφησε το setup) ειναι περιπου 1GB και στα προηγουμενα Windows που ειναι καμια 15-20GB (μπορει περισσοτερα ή λιγοτερα).

    Αν εχεις VirtualBox, τοτε απεγκατεστησε το. Ειναι ασυμβατο με τα 10αρια. Περιμενουμε να βγει νεα official release. Μπορεις να δοκιμασεις και τις test builds https://www.virtualbox.org/wiki/Testbuilds

  8. #158
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ελπίζω όσοι κάνετε disk cleanup την προηγούμενη εγκατάσταση να έχετε κρατήσει backup/image διότι στο reddit γίνεται χαμός από μηνύματα "Έσβησα τα πάντα και τώρα κατάλαβα/αποφάσισα ότι θέλω να πάω πίσω. Πως πάω ?".

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lmih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς πρόβλημα με το να crasharei ο Windows Explorer;
    Μου έχει όντως συμβεί μια φορά (στις 4 ημέρες) χωρίς να θυμάμαι ακριβώς τι έκανα (βασικά τίποτα το περίεργο). Το καταχώρησα ως...τυχαίο γεγονός
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  9. #159
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχα γράψει και σε άλλο thread το πρόβλημα.Ενώ έκανα το κατέβασμα,αφού πρώτα έτρεξα εντολή στο CMD μόλις τελείωσε η εγκατάσταση,μου έβγαλε ένα σφάλμα,το νούμερο δεν το θυμάμαι τώρα,οπότε έκανα restore στα 8,αναβάθμιση στα 8.1 πάλι.Τώρα μου έχει βγάλει ένα εικονίδιο για λήψη των 10.Το έβγαλε μόνο του.Το θέμα είναι ότι θα εγκατασταθεί;Τι πρέπει να κάνω;Απλώς κάνω κλικ και τελείωσε όπως τα 8.1 μετά τα 8;Ή θα μου βγάλει κανά σφάλμα πάλι και θα παιδεύομαι όλη την ημέρα να σετάρω τον φορητό;Μπορεί να μου πει κάποιος;

  10. #160
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε έναν υπολογιστή με 8.1 που πήγα χθες να αναβαθμίσω μου κάνει το εξής:
    Στην πρώτη επανεκκίνηση πάει στο POST, ξανακάνει επανεκκίνηση και αφού βγάλει το λογότυπο των windows μου βγάζει σφάλμα BOOT χωρίς καν να βγάλει την οθόνη "Εγκατάσταση των Windows"
    Με γυρίζει στα 8.1 και σε κάθε νέα προσπάθεια το ίδιο.
    Τον κωδικό σφάλματος δεν τον βρήκα σε αναζήτηση που έκανα, αλλά δοκίμασα από το BIOS να μπουτάρει από διάφορους δίσκους που έχω αλλά πάλι το ίδιο.
    Να πω πως αρχικά δοκίμασα αναβάθμιση από USB και στην επανεκκίνηση που έκανα είχα το USB πάνω και το BIOS ξεχασμένο από παλιά να μπουτάρει από εκεί.
    Μετά και αφού απέτυχα με την πρώτη δοκίμασα απ΄ευθείας εγκατάσταση με το εργαλείο της MS και στις επόμενες προσπάθειες τρέχω το setup από τον φάκελο που έχει δημιουργηθεί στον σκληρό.
    Έχω ένα δίσκο συστήματος, έναν κενό που τα 8.1 τον έκαναν αποθηκευτικό χώρο και έναν ακόμη με διάφορα σαν αποθηκευτικό χώρο και καμία σχέση με δίσκο συστήματος.
    Η μητρική είναι Gigabyte B85M.
    Τελικά το πρόβλημά μου είναι με τον επεξεργαστή από ότι έχω καταλάβει, τα 10 έχουν πρόβλημα με τον G3258.
    Φυσικά έχω διαβάσει διάφορα, αλλά άκρη δεν έχω βγάλει, καθώς ο καθένας λέει και τα δικά του.
    https://www.google.gr/search?q=G3258...258+windows+10

    Ίσως αυτό να είναι η λύση, θα το δω μετά.
    Just install windows on one core then rename "mcupdate_GenuineIntel.dll" in C:\Windows\System32, reboot and set bios to two cores and thats all, you can even overclock.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  295b5b6c-04f4-498e-8741-3126dc9fbfd8.png 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  324,5 KB 
ID: 158928
    - - - Updated - - -

    Ο κωδικός σφάλματος είναι 0xc1900101 - 0x20017
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giwrgosth : 03-08-15 στις 10:26.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  11. #161
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Καλημέρα. Υπάρχει περίπτωση τα W10 να πάνε να γράφουν κάτι στο BIOS; Αφού έκανα roll-back στα 7, ο υπολογιστής έτρωγε κολλήματα (δεν δούλευε alt+ctrl+del, αλλά δεν έβγαζε BSOD), και ξαφνικά μετά το reset πέταξε μήνυμα ότι "Warning: This is BIOS recovery mode. The system BIOS may be corrupted".
    Ή μήπως είναι συμπτωματικό;

  12. #162
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Προσωπικά βρίσκω τον Edge πολύ πιο ελαφρύ και γρήγορο σε σχέση με Chrome και Firefox όπου σέρνονται μέχρι να ανοίξουν, τουλάχιστον sto laptop μου ο Edge πηγαίνει σφαίρα σε σχέση με του άλλους browsers...

  13. #163
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lmih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά βρίσκω τον Edge πολύ πιο ελαφρύ και γρήγορο σε σχέση με Chrome και Firefox όπου σέρνονται μέχρι να ανοίξουν, τουλάχιστον sto laptop μου ο Edge πηγαίνει σφαίρα σε σχέση με του άλλους browsers...
    Τρέχω 64bit Firefox Developer Edition με 40 tabs(κυριολεκτικά), με tab mix plus για lazy tabs και πολλές σειρές στο tab bar, uBlock και Disconnect. Ανοίγει πάρα πολύ γρήγορα και φορτώνει επίσης πάρα πολύ γρήγορα. Στη μνήμη τρώει λιγότερο από 1GB. Όποιος άλλος browser και να δοκίμασα(συμπεριλαμβανομένου του Edge) έτρωγε τουλάχιστον 2πλάσια RAM με το ίδιο setup στα ίδια tabs και ακόμα και με lazy tabs έκανε ώρα να φορτώσει.

  14. #164
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Υπάρχει περίπτωση τα W10 να πάνε να γράφουν κάτι στο BIOS; Αφού έκανα roll-back στα 7, ο υπολογιστής έτρωγε κολλήματα (δεν δούλευε alt+ctrl+del, αλλά δεν έβγαζε BSOD), και ξαφνικά μετά το reset πέταξε μήνυμα ότι "Warning: This is BIOS recovery mode. The system BIOS may be corrupted".
    Ή μήπως είναι συμπτωματικό;
    Πολύ χλωμό να γράφουν τα οποιαδήποτε Windows κάτι στο BIOS.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lmih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά βρίσκω τον Edge πολύ πιο ελαφρύ και γρήγορο σε σχέση με Chrome και Firefox όπου σέρνονται μέχρι να ανοίξουν, τουλάχιστον sto laptop μου ο Edge πηγαίνει σφαίρα σε σχέση με του άλλους browsers...
    Σαφέστατα και είναι ελαφρύς γιατί δεν έχει...τίποτα επάνω του Αν έτρεχε ο Edge (ή ο οποιοσδήποτε browser βασικά), adblock, script stopper και ένα σωρό άλλα addons που τρέχει αρκετός κόσμος, τότε θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι ταχύτητα θα είχε. Σε κάθε περίπτωση δεν είναι δυνατό να τα έχεις όλα δικά σου, δηλαδή και ταχύτητα και απόλυτα safe browsing και λειτουργικότητα με τη μορφή extra features.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  15. #165
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.163
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ δεν ασχολήθηκα με τον Edge καν και ούτε πρόκειται κυρίως λόγο Adblock αλλά τώρα που τελείωσε το update και δεν μου λείπει κάτι εκτός ίσως από ένα προβληματάκι που έχω με το wifi που δεν θέλει με τίποτα να συνδεθεί αυτόματα μιλάμε νομίζω πως έχω +20% ταχύτητα παντού χωρίς να ξέρω γιατί... ακόμα και ο Chrome που ανοίγω που είναι με 20+ ΤΑΒ μόνιμα δεν έχει καμία σχέση πως αντιδρά.... μόνο μπράβο έχω να πω στη Microsoft μέχρι στιγμής.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 11 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας