Σελ. 529 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 509519524527528529530531534539549 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.921-7.935 από 19519
  1. #7921
    Εγγραφή
    24-04-2014
    Περιοχή
    Στην ομορφότερη πόλλλλη!!
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps /30 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν βρίσκω νήμα σχετικά με το outlook 2016.
    Τι πρέπει να τσεκάρω για να λαμβάνω απάντηση ότι το e-mail παραδόθηκε στον παραλήπτη ή το διάβασε.
    Παλιά θυμάμαι ότι η λειτουργία δούλευε τώρα δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Τι θα πρέπει να είναι τσεκαρισμένο και τι όχι.
    Εδώ το σχετικό παράθυρο.

    Συνημμένο Αρχείο 183840

    Τσεκαρισμένα πρέπει να είναι όπως τα έχεις. Παρόλα αυτά το σίγουρο είναι μόνο η αναφορά παράδοσης. Η αναφορά ανάγνωσης θα σου έρθει μόνο αν το θέλει ο παραλήπτης.
    - Μάνα, θ' αργήσω λίγο, πάω στον πόλεμο !
    - Ζακέτα πήρες ;

  2. #7922
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ. Αφού το λάβει ο παραλήπτης ρωτιέται αν θέλει να απαντήσει η γίνεται μέσω των ρυθμίσεων του προγράμματος αλληλογραφίας που χρησιμοποιεί;
    Λαμβάνω κάτι τέτοια mail που και που.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 03-06-17 στις 12:45.

  3. #7923
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    χάθηκαν τα δύο μηχανάκια τα οποία προήχθησαν στην creators' update.

    το κουτάκι του TCP/IPv6 πρέπει να το έχουμε κάνει tick?
    σε μικρό τοπικό δίκτυο χρειαζόμαστε IPv6?
    Από ποια άποψη χάθηκαν; Τα ίδια δεν βγαίνουν στο δίκτυο, δεν φαίνονται από τα υπόλοιπα μηχανήματα ή κάτι άλλο; Το IPv6 δεν ενοχλεί σε κάτι, εκτός αν είμαστε σίγουροι γι' αυτό. Χρειάζεται μεταξύ άλλων για το homegroup και την απομακρυσμένη βοήθεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Simpleton : 03-06-17 στις 14:05.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  4. #7924
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tommybertsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι η τελευταια εκδοση η .296, αλλα η .332 (εκτος και αν αλλαξε backwards, lol ), δοκιμασε να τρεξεις το windows update ξανα μηπως στην βγαλει (KB4020102) , αλλιως παιρνεις το τελευταιο update απο εδω:

    http://www.catalog.update.microsoft....px?q=KB4020102

    Τσεκαρε ποιο ειναι και το δικο σου τελευταιο update και προχωρα χειροκινητα, μηπως σου λυθει το θεμα! Εγω παλι το αντιθετο παθαινα, αυτο δουλευε , και εγω δε το ηθελα
    Είχες δίκιο, εγκατέστησα την τελευταία έκδοση των Win 10 αλλά και πάλι έχω θέματα συγχρονισμού επαφων και one note. Μήπως υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσατε να μου προτείνετε γιατι απο Μ$ έχω στειλει ερωτημα εδω και 10 μέρες και ποτέ δεν έλαβα την παραμικρή απάντηση....

    Ευχαριστώ
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  5. #7925
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ποια άποψη χάθηκαν; ...
    όταν έκανα κλικ στο Network δεν υπήρχαν τα εικονίδια των υπόλοιπων PC και όταν έκανα κλικ στο Network από άλλα PC δεν έβλεπα τα 2 συγκεριμένα.

    ... Τα ίδια δεν βγαίνουν στο δίκτυο, δεν φαίνονται από τα υπόλοιπα μηχανήματα ή κάτι άλλο; ..
    έβγαιναν μόνο στο internet αλλά ΔΕΝ έβρισκαν τα υπόλοιπα μηχανάκια του δικτύου, ούτε τα υπόλοιπα μηχανάκια του δικτύου έβρισκαν τα δύο μηχανάκια που προήχθησαν στην 1703.

    ... Το IPv6 δεν ενοχλεί σε κάτι, εκτός αν είμαστε σίγουροι γι' αυτό. Χρειάζεται μεταξύ άλλων για το homegroup και την απομακρυσμένη βοήθεια.
    το remote assistance το έχω απενεργοποιήσει, μόνο printer sharing θέλω και περιστασιακά μεταφορές αρχείων. Το modem/router που έχω είναι του 2010.

    Το ωραίο στην υπόθεση ήταν ότι απ'όπου και να έκανα ping, είτε σε IP address είτε σε host name όλα ήταν άψογα, όλοι έβλεπαν όλους, ούτε packet loss, ούτε καθυστερήσεις ούτε τίποτα και άσχετα αν το Zone Alarm έτρεχε ή δεν έτρεχε και το windows firewall ηταν on ή off.

    Τελικά το θέμα φαίνεται οτι λύθηκε έστω και προσωρινά, έκανα re-install το zone alarm. Με βλέπω κάποια στιγμή να αλλάζω firewall.




    Υπάρχει κάποιο diagnostic για τέτοιες περιπτώσεις?
    τουλάχιστον να έχει λιγότερο ψάξιμο, χάσιμο χρόνου και trial and error.

  6. #7926
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Μου κάνει για θέμα εντοπισμού δικτύου (LLMNR/NBNS), αλλά αφού λύθηκε, έχει καλώς. Υπάρχουν διαγνωστικά δικτύου στον πίνακα ελέγχου > αντιμετώπιση προβλημάτων, αλλά σπάνια έχει τύχει να μου λύσουν πρόβλημα.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  7. #7927
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Έχω ενα περίεργο πρόβλημα στο ταμπλέτα και όταν γράφω μέσω browser στο Facebook.
    Μονο εκεί, όταν γράφω ελληνικά και αγγλικά, οι λέξεις βγαίνουν διπλές.
    Σε άλλες σελίδες κανένα πρόβλημα.
    Με Microsoft Edge.
    Με Chrome δεν έχει σημασία, γιατί εκεί δεν δουλεύει το autocomplete του virtual keyboard.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #7928
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν έκανα κλικ στο Network δεν υπήρχαν τα εικονίδια των υπόλοιπων PC και όταν έκανα κλικ στο Network από άλλα PC δεν έβλεπα τα 2 συγκεριμένα.

    έβγαιναν μόνο στο internet αλλά ΔΕΝ έβρισκαν τα υπόλοιπα μηχανάκια του δικτύου, ούτε τα υπόλοιπα μηχανάκια του δικτύου έβρισκαν τα δύο μηχανάκια που προήχθησαν στην 1703.

    το remote assistance το έχω απενεργοποιήσει, μόνο printer sharing θέλω και περιστασιακά μεταφορές αρχείων. Το modem/router που έχω είναι του 2010.

    Το ωραίο στην υπόθεση ήταν ότι απ'όπου και να έκανα ping, είτε σε IP address είτε σε host name όλα ήταν άψογα, όλοι έβλεπαν όλους, ούτε packet loss, ούτε καθυστερήσεις ούτε τίποτα και άσχετα αν το Zone Alarm έτρεχε ή δεν έτρεχε και το windows firewall ηταν on ή off.

    Τελικά το θέμα φαίνεται οτι λύθηκε έστω και προσωρινά, έκανα re-install το zone alarm. Με βλέπω κάποια στιγμή να αλλάζω firewall.




    Υπάρχει κάποιο diagnostic για τέτοιες περιπτώσεις?
    τουλάχιστον να έχει λιγότερο ψάξιμο, χάσιμο χρόνου και trial and error.

    Δεν ξερω αν βοηθαω, αλλα σε 3 μηχανακια που εκαναν το ενα μετα το αλλο την αναβαθμιση στην 1703, διαπιστωσα προβλημα προσβασης στο τοπικο δικτυο το οποιο και λυθηκε αμεσα μολις απενεργοποιησα ( ηταν ανεργοποιημενη ηδη στις προηγουμενες εκδοσεις ) την απαιτηση για κωδικους προσβασης στο τοπικο δικτυο.


    Επισης για οποιον εχει αναβαθμισει στην 1703 και εχει προβλημα με το μεγεθος αλλα και την εμφανιση των κειμενων, τιτλων, εικονιδιων και γενικα των fonts και το μεγεθος τους στο συστημα, η MS σκεπτομενη τον απλο και αδαη χρηστη φυσικα, αφαιρεσε την δυνατοτητα ρυθμισης τους που μεχρι πριν την 1703 υπηρχε και πλεον μονον με tweak στην registry ή με καποιο utility τριτου μπορει πλεον να τα προσαρμοσει.

    Προσωπικα δοκιμασα και χρησιμοποιω πλεον το παρακατω:

    http://www.addictivetips.com/windows...eators-update/

  9. #7929
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Καλησπέρα.

    Αναβάθμισα σε win10 από 7 και δεν υπάρχει σύνδεση ίντερνετ όταν ανοίγω τον η/υ μου, ενώ όταν κάνω επανεκκίνηση έχω!!!!!! Αναφέρει το μήνυμα ότι φταίει ο οδηγός 82579lm INTEL, και τον έκανα αναβάθμιση για τα win10 αλλά και πάλι τίποτα!!!! Μόνο με επανεκκίνηση κι όχι κλείσιμο κι άνοιγμα η/υ έχω ίντερνετ!!!
    Υπάρχει κάποια λύση; το αντιμετώπισε κι άλλος το πρόβλημα αυτό; Αν όχι προλαβαίνω για επαναφορά στα 7....όχι τίποτα άλλο....σε λίγο θα καταργήσουν την υποστήριξη και στα 7!!!!

  10. #7930
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ενα περίεργο πρόβλημα στο ταμπλέτα και όταν γράφω μέσω browser στο Facebook.
    Μονο εκεί, όταν γράφω ελληνικά και αγγλικά, οι λέξεις βγαίνουν διπλές.
    Σε άλλες σελίδες κανένα πρόβλημα.
    Με Microsoft Edge.
    Με Chrome δεν έχει σημασία, γιατί εκεί δεν δουλεύει το autocomplete του virtual keyboard.
    αυτο μου τυχαινει καπιες φορες στο κινητο. μαλλον μπερδευεται με καποιον τροπο, και καταχωρει τη λεξη διπλη στο λεξικο. το θεμα λυνεται οταν παω στις ρυθμισεις και απενεργοποιω/ενεργοποιω το auto learn ή οποιος αλλιως λεγεται στα ελληνικα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  46,6 KB 
ID: 183865

  11. #7931
    Εγγραφή
    24-04-2014
    Περιοχή
    Στην ομορφότερη πόλλλλη!!
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps /30 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Αφού το λάβει ο παραλήπτης ρωτιέται αν θέλει να απαντήσει η γίνεται μέσω των ρυθμίσεων του προγράμματος αλληλογραφίας που χρησιμοποιεί;
    Λαμβάνω κάτι τέτοια mail που και που.
    Στην εικόνα που έχεις ανεβάσει έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "Να γίνεται ερώτηση κάθε φορά για αποστολή αποδεικτικού ανάγνωσης". Με την επιλογή αυτή, κάθε φορά που έρχεται ένα mail για το οποίο ο αποστολέας έχει ζητήσει αποδεικτικό, σου κάνει την ερώτηση και ανάλογα με την απάντησή σου πράττει. Υπάρχουν και οι επιλογές να μην στέλνεται ποτέ αποδεικτικό ή να στέλνεται πάντα. Με τις επιλογές αυτές το Outlook χειρίζεται ανάλογα τα αποδεικτικά χωρίς να σε ρωτάει.
    - Μάνα, θ' αργήσω λίγο, πάω στον πόλεμο !
    - Ζακέτα πήρες ;

  12. #7932
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.

    Αναβάθμισα σε win10 από 7 και δεν υπάρχει σύνδεση ίντερνετ όταν ανοίγω τον η/υ μου, ενώ όταν κάνω επανεκκίνηση έχω!!!!!! Αναφέρει το μήνυμα ότι φταίει ο οδηγός 82579lm INTEL, και τον έκανα αναβάθμιση για τα win10 αλλά και πάλι τίποτα!!!! Μόνο με επανεκκίνηση κι όχι κλείσιμο κι άνοιγμα η/υ έχω ίντερνετ!!!
    Υπάρχει κάποια λύση; το αντιμετώπισε κι άλλος το πρόβλημα αυτό; Αν όχι προλαβαίνω για επαναφορά στα 7....όχι τίποτα άλλο....σε λίγο θα καταργήσουν την υποστήριξη και στα 7!!!!
    υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τα λάπτοπ στα wifi

    είναι καθαρά θέμα των 10
    ίδιο πρόβλημα είχα με λάπτοπ φίλου και αναγκαστικά κάναμε roll back στα win 8 που είχε
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  13. #7933
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.

    Αναβάθμισα σε win10 από 7 και δεν υπάρχει σύνδεση ίντερνετ όταν ανοίγω τον η/υ μου, ενώ όταν κάνω επανεκκίνηση έχω!!!!!! Αναφέρει το μήνυμα ότι φταίει ο οδηγός 82579lm INTEL, και τον έκανα αναβάθμιση για τα win10 αλλά και πάλι τίποτα!!!! Μόνο με επανεκκίνηση κι όχι κλείσιμο κι άνοιγμα η/υ έχω ίντερνετ!!!
    Υπάρχει κάποια λύση; το αντιμετώπισε κι άλλος το πρόβλημα αυτό; Αν όχι προλαβαίνω για επαναφορά στα 7....όχι τίποτα άλλο....σε λίγο θα καταργήσουν την υποστήριξη και στα 7!!!!
    Απενεργοποίησε τη γρήγορη εκκίνηση στα Windows και δες αν συνεχίζει να το κάνει.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  14. #7934
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απενεργοποίησε τη γρήγορη εκκίνηση στα Windows και δες αν συνεχίζει να το κάνει.
    Εγώ είχα πρόβλημα με το driver της οθόνης. Άνοιγε μπουταρε και μετά μαυριζε η οθόνη. Μετά από πολλές επανεκκινησεις άνοιγε η οθόνη. Μέχρι που έβαλα παλιό driver και έφτιαξε. Δοκίμασε και εσύ παλιούς από 8αρια η 7αρια
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  15. #7935
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Έχω θέμα με Windows 10 Home σε λάπτοπ με switchable graphics. Δεν παίζουν σωστά οι drivers που έρχονται από το Windows update και κάθε φορά που περνάω (παλαιότερους) δικούς μου, αμέσως μπαίνουν αυτόματα οι νεότεροι.Έχω εφαρμόσει ότι guide βρήκα στο internet (με registry keys κλπ.) για να απενεργοποιήσω το αυτόματο κατέβασμα/φόρτωμα των οδηγών ενώ έχω σβήσει και τους ήδη κατεβασμένους (uninstall + διαγραφή των setup files κάτω από C:\Windows\SoftwareDistribution που κατεβαίνουν). Το αποτέλεσμα ήταν να κατέβουν και να περαστούν ξανά. Θα βάλω 8.1 στο συγκεκριμένο λάπτοπ μόνο για αυτό το λόγο. Πραγματικά πολύ πρήξιμο τα w10. Με κάθε update είτε βγάζουν είτε κρύβουν επιλογές που παλαιότερα ήταν υπόθεση ενός κλικ.

Σελ. 529 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 509519524527528529530531534539549 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας