Σελ. 1 από 1297 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19451
  1. #1
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ρε ούστ....

    Δοκίμασα, έτρεξα το upgrade tool έχοντας αλλάξει τα regional settings (όλα καλά τώρα και ευχαριστώ), προχωρά κανονικά, και μου χτυπά ένα μεγαλοπρεπέστατο (αν και ωραιοποιημένο - δεν λέω) blue screen error στο installation Multiple_IRP_Complete_Requests και μου λέει πως θα κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Περιμένω, περιμένω, περιμένω, περνάνε 45 λεπτά, τίποτα.

    Τραβάω ένα manual reset με το κουμπί της μητρικής και ευτυχώς τουλάχιστον μόνο του με επαναφέρει στα 7άρια.

    Δοκιμάζω ξανά για δεύτερη φορά τώρα και αν πέσω στις ίδιες μαμακίες, έ, απλά θα περιμένω αν / όταν βγει σε DVD να κάνω clean install - αν βρω τον χρόνο. Ειδάλλως μια χαρά μας κάνουν τα 7άρια.

    Ρε ούστ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #2
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Στο μεταξύ το ψάχνω λίγο και από την ίδια την M$ βλέπω το παρακάτω:

    This is a tough bug to find because the simplest case -- a driver that attempted to complete its own packet twice -- is usually not the source of the problem. More likely, two separate drivers each believe that they own the packet, and each has attempted to complete it. The first request succeeds, and the second fails, resulting in this bug check.
    Tracking down which drivers in the system caused the error is difficult, because the trail of the first driver has been covered by the second. However, the driver stack for the current request can be found by examining the device object fields in each of the stack locations.
    Tέτοιο πρόβλημα ΔΕΝ είχα ΠΟΤΕ με τα 7άρια, άρα κάτι περίεργο γίνεται στο upgrade και άρα μάλλον με μεγάλη βεβαιότητα θα το ξαναβρώ μπροστά μου στη δεύτερη προσπάθεια. Επίσης, αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να αναμένω κάποια retail έκδοση των 10 για να την αγοράσω, αφού για να κάνω clean install στο παρόν πλαίσιο θα πρέπει αναγκαστικά να κάνω πρώτα αναβάθμιση και αφού δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση κλπ κλπ κλπ.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.665
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε ούστ....

    Δοκίμασα, έτρεξα το upgrade tool έχοντας αλλάξει τα regional settings (όλα καλά τώρα και ευχαριστώ), προχωρά κανονικά, και μου χτυπά ένα μεγαλοπρεπέστατο (αν και ωραιοποιημένο - δεν λέω) blue screen error στο installation Multiple_IRP_Complete_Requests και μου λέει πως θα κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Περιμένω, περιμένω, περιμένω, περνάνε 45 λεπτά, τίποτα.

    Τραβάω ένα manual reset με το κουμπί της μητρικής και ευτυχώς τουλάχιστον μόνο του με επαναφέρει στα 7άρια.

    Δοκιμάζω ξανά για δεύτερη φορά τώρα και αν πέσω στις ίδιες μαμακίες, έ, απλά θα περιμένω αν / όταν βγει σε DVD να κάνω clean install - αν βρω τον χρόνο. Ειδάλλως μια χαρά μας κάνουν τα 7άρια.

    Ρε ούστ
    Με το ίδιο tool κατεβάζεις το iso για να κάψεις DVD/USB.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μεταξύ το ψάχνω λίγο και από την ίδια την M$ βλέπω το παρακάτω:



    Tέτοιο πρόβλημα ΔΕΝ είχα ΠΟΤΕ με τα 7άρια, άρα κάτι περίεργο γίνεται στο upgrade και άρα μάλλον με μεγάλη βεβαιότητα θα το ξαναβρώ μπροστά μου στη δεύτερη προσπάθεια. Επίσης, αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να αναμένω κάποια retail έκδοση των 10 για να την αγοράσω, αφού για να κάνω clean install στο παρόν πλαίσιο θα πρέπει αναγκαστικά να κάνω πρώτα αναβάθμιση και αφού δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση κλπ κλπ κλπ.
    Τι κάρτα γραφικών φοράει ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι κάρτα γραφικών φοράει ?
    Nvidia GTX 690

    - - - Updated - - -

    Και έχω ήδη περάσει το καινούργιο geforce driver για την αναβάθμιση στα 10
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #5
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε ούστ....

    Δοκίμασα, έτρεξα το upgrade tool έχοντας αλλάξει τα regional settings (όλα καλά τώρα και ευχαριστώ), προχωρά κανονικά, και μου χτυπά ένα μεγαλοπρεπέστατο (αν και ωραιοποιημένο - δεν λέω) blue screen error στο installation Multiple_IRP_Complete_Requests και μου λέει πως θα κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Περιμένω, περιμένω, περιμένω, περνάνε 45 λεπτά, τίποτα.

    Τραβάω ένα manual reset με το κουμπί της μητρικής και ευτυχώς τουλάχιστον μόνο του με επαναφέρει στα 7άρια.

    Δοκιμάζω ξανά για δεύτερη φορά τώρα και αν πέσω στις ίδιες μαμακίες, έ, απλά θα περιμένω αν / όταν βγει σε DVD να κάνω clean install - αν βρω τον χρόνο. Ειδάλλως μια χαρά μας κάνουν τα 7άρια.

    Ρε ούστ
    Πραγματικά, από το Δεκέμβριο που είμαι Windows Insider και τα δοκιμάζω, με αυτά που έχω δει, παίζει να είναι από τα χειρότερα Windows που έχουν βγει ποτέ. Και αυτό το λέω ως χρήστης Windows 8.1 και μισώ τα 8.1.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Aλλά, το πρόβλημα είναι πως και να θέλω να κάνω καθαρό install - αν έχω καταλάβει καλά αυτά που διαβάζω εδώ - ΔΕΝ μπορώ αν δεν κάνω πρώτα αναβάθμιση. Είναι σωστό αυτό, ή μπορώ να κάνω με τη μία clean install;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #7
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aλλά, το πρόβλημα είναι πως και να θέλω να κάνω καθαρό install - αν έχω καταλάβει καλά αυτά που διαβάζω εδώ - ΔΕΝ μπορώ αν δεν κάνω πρώτα αναβάθμιση. Είναι σωστό αυτό, ή μπορώ να κάνω με τη μία clean install;
    Μπορείς, αλλά δεν θα είναι ενεργοποιημένα.

  8. #8
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά, από το Δεκέμβριο που είμαι Windows Insider και τα δοκιμάζω, με αυτά που έχω δει, παίζει να είναι από τα χειρότερα Windows που έχουν βγει ποτέ. Και αυτό το λέω ως χρήστης Windows 8.1 και μισώ τα 8.1.
    Mπα, δε νομίζω. Βασικά όπως και όλες οι αναβαθμίσεις OS έτσι και εδώ εξαρτάται από το σύστημα που κουβαλάς. Αν έχεις ένα αμιγώς gaming PC όπως εγώ που έχει αρκετά πολλά components σε software / hardware τότε παραδοσιακά κάθε αναβάθμιση δυσκολεύεται επειδή κάπου κολλάει. Γι'αυτό και μέχρι τα 10άρια δεν είχα κάνει ποτέ αναβάθμιση μόνο καθαρή εκγατάσταση. Αλλά, τώρα αναγκαστικά (αν έχω καταλάβει καλά) πρέπει να κάνω και δεν γίνεται καταπώς φαίνεται

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς, αλλά δεν θα είναι ενεργοποιημένα.
    Τι εννοείς δεν θα είναι ενεργοποιημένα;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #9
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς δεν θα είναι ενεργοποιημένα;
    Όταν κάνεις upgrade από αυθεντικά 7/8.1 σε 10, τα 10 απορροφάνε το παλιό license που έχεις σε ενεργοποίηση(ΟΧΙ license) των 10 μέχρι το θάνατο της συσκευής. Αν κάνεις καθαρή εγκατάσταση χωρίς να κάνεις αναβάθμιση πρώτα, το license δεν απορροφάτε και άρα τα Windows 10 δεν θα είναι αυθεντικά. Φυσικά μπορείς να τα ενεργοποιήσεις με άλλες μεθόδους.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.665
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mπα, δε νομίζω. Βασικά όπως και όλες οι αναβαθμίσεις OS έτσι και εδώ εξαρτάται από το σύστημα που κουβαλάς. Αν έχεις ένα αμιγώς gaming PC όπως εγώ που έχει αρκετά πολλά components σε software / hardware τότε παραδοσιακά κάθε αναβάθμιση δυσκολεύεται επειδή κάπου κολλάει. Γι'αυτό και μέχρι τα 10άρια δεν είχα κάνει ποτέ αναβάθμιση μόνο καθαρή εκγατάσταση. Αλλά, τώρα αναγκαστικά (αν έχω καταλάβει καλά) πρέπει να κάνω και δεν γίνεται καταπώς φαίνεται

    - - - Updated - - -



    Τι εννοείς δεν θα είναι ενεργοποιημένα;
    Για να πάρεις την άδεια, πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε αναβάθμιση πρώτα και μετά μπορείς να την ενεργοποιήσεις με clean install.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #11
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πάρεις την άδεια, πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε αναβάθμιση πρώτα και μετά μπορείς να την ενεργοποιήσεις με clean install.
    Kατάλαβα, δλδ αν δεν μου βγει η αναβάθμιση θα αναμένω όταν και αν βγει retail για αγορά και χάνω και το δωρεάν του πράγματος. Θα δούμε....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #12
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Εχει κανεις άλλος το εξης θεματακι? Απενεργοποιω την ενδειξη γλωσσας στο taskbar και μετα απο καθε restart ξαναβγαινει κανονικα...

  13. #13
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πάρεις την άδεια, πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε αναβάθμιση πρώτα και μετά μπορείς να την ενεργοποιήσεις με clean install.
    Όταν κάνεις την αναβάθμιση, αν βάλεις στην άκρη το serial key που αποκτά όταν ενεργοποιείται, δεν είσαι καλυμμένος?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #14
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.692
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάνεις την αναβάθμιση, αν βάλεις στην άκρη το serial key που αποκτά όταν ενεργοποιείται, δεν είσαι καλυμμένος?
    Κι εγω αυτο αναρωτιεμαι...

  15. #15
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Μπορεί να με πείτε ανώμαλο αλλά ξέρει κάποιος γιατί όταν κάνω restart στο "welcome" screen η ώρα είναι 12ωρη? Εχω παντού 24ωρη στις ρυθμίσεις αλλά εκεί δεν ψήνεται να την κάνει 24ωρη...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

Σελ. 1 από 1297 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας