Σελ. 873 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 853863868871872873874875878883893 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.081-13.095 από 19515
  1. #13081
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.504
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ενα λαπτοπ με w10 1809 σταματησε να δουλευει ξαφνικα το ποντικι (το touchpad ειναι νεκρο εδω και λιγους μηνες). Ο χρηστης βεβαια πανικοβληθηκε και το εκλεισε απο το power button. Οταν το πατησε να ξανανοιξει, πεταχτηκε η αυτοματη επιδιορθωση των w10 και μπηκε σε boot loop. Επειδη μεσα εκει υπαρχουν εγγραφα και γενικοτερα αρχεια που τα χρειαζεται, μπορει να γινει κατι για να αποφυγει το φορματ?
    Απορριπτεται απο τωρα η ιδεα του να αφαιρεσει την μπαταρια του λαπτοπ, μιας και δεν ειναι αφαιρουμενη και πρεπει να λυθει ολοκληρο για να βγει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καταφερα τελικα το λαπτοπ, με τον πιο δυσκολο τροπο.

    Αφου δεν καταφερε ποτε να εκκινησει απο το στικακι, μιας και πηγαινε συνεχως στην αυτοματη επιδιορθωση και εμενε εκει μεχρι να το ξανακλεισω απο το κουμπι, αναγκαστηκα να το ανοιξω και να βγαλω την μπαταρια του. Μονο τοτε "ξεχασε" την αυτοματη επιδιορθωση και ξεκινησε κανονικα.
    Το ενα περιεργο στην ολη υποθεση ειναι πως ηταν απενεργοποιημενο το secure boot στο bios, αλλα παρολα αυτα επεμενε να εκκινει απο το σκληρο, αγνοωντας το στικακι. Το αλλο περιεργο, μιας και ο πρωην χρηστης του ειναι αυτο που λεμε power user, ειναι πως ηταν και το fast startup των windows ηταν κλειστο, οποτε ειμαι σιγουρος οτι καποια αλλη κουλαμαρα των windows μπηκε στη μεση.

    Ο νυν χρηστης του λαπτοπ ειναι ο πατερας μιας οικογενιας και ο πρωην ο γιος του. Το λαπτοπ δηλαδη περασε απο τον γιο στον πατερα, οταν ο γιος πηρε καινουριο.
    Ειχα μια επαναληψη του παραπανω σημερα, με τα w10 σε ενα λαπτοπ με να κανουν την αναγκαστικη επανεκκινηση τους στις 8 το πρωι και να μενουν κολλημενα στο μηνημα της επανεκκινησης μεχρι τις 2 που με φωναξε ο ιδιοκτητης του. Εβγαλα κατευθειαν την μπαταρια αυτη τη φορα, μιας και ηταν αφαιρουμενη σε αυτο και ξεκινησαν σαν να μην εγινε τιποτα.
    Να συμπληρωσω πως και τα 2 λαπτοπ εχουνε ssd, γιαυτο η τοση αργοπορια δεν δικαιολογειται με τιποτα.
    ديميتريس

  2. #13082
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Καλησπέρα σε όλους.

    Σκέφτομαι να προχωρήσω σε καθαρή εγκατάσταση της «1903» σε καινούργιο SSD δίσκο & MB με UEFI Bios, αλλά έχω κάποιες απορίες & χρειάζομαι λίγη βοήθεια.
    Σκοπεύω να την κάνω μέσω USB ( διαμορφωμένο με το Rufus ) χρησιμοποιώντας το τελευταίο ISO της 1903.
    Αυτά που με προβληματίζουν είναι τα εξής:

    1) Χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο Bios πριν την έναρξη της διαδικασίας; Γιατί διαβάζοντας το θεματάκι του jim_p

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια φρεσκια εγκατασταση 1903 σε ενα λαπτοπ με uefi που δεν κλεινει με τιποτα, παρατηρησα οτι ο installer εκανε 4 primary partitions με labels
    - Ανακτησης
    - Efi system partition
    - Ms reserved partition
    - Basic data partition
    Το λαπτοπ ηρθε χωρις λειτουργικο και μπηκε πανω του ενας 120αρης ssd για τις καθημερινες δουλειες.

    Επειδη το uefi ειναι απο τα πραγματα που μισω, οποτε δεν ξερω πως ειναι το σωστο, κανει οντως 4 partitions? Και αν θελει πχ ο χρηστης να βαλει και 2ο λειτουργικο της ms, που δεν καταδεχονται να μπουν σε logical partition, τι κανει?
    έχασα λίγο την μπάλα και δεν έβγαλα άκρη από τις απαντήσεις (ειδικά για το Εfi system partition). Καμιά ιδέα γι’ αυτό;

    2) Δεν γνωρίζω εάν τα 10άρια διαθέτουν δυνατότητα διαμόρφωσης του δίσκου σε GPT κατά την εγκατάσταση, μιας & είναι η 1η φορά που θα επιχειρήσω καθαρή, οπότε δεν ξέρω αν χρειάζεται κάποια διαμόρφωση του δίσκου προτού προχωρήσω.

    Αυτά είναι τα βασικά που μου έρχονται στο μυαλό μέχρι στιγμής. Είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση-συμβουλή ώστε να μην τρέχω πανικόβλητος.

    Ευχαριστώ και καλό απόγευμα
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  3. #13083
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι στο bios, θα τα κάνει όλα αυτόματα το πρόγραμμα εγκατάστασης, διαμόρφωση κλπ

  4. #13084
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Την διαμόρφωση του δίσκου σε GPT την κάνει κι αυτή αυτόματα δλδ ή έχει επιλογή να διαλέξεις τον τύπο του partition;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackened : 08-08-19 στις 16:12.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  5. #13085
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.

    Σκέφτομαι να προχωρήσω σε καθαρή εγκατάσταση της «1903» σε καινούργιο SSD δίσκο & MB με UEFI Bios, αλλά έχω κάποιες απορίες & χρειάζομαι λίγη βοήθεια.
    Σκοπεύω να την κάνω μέσω USB ( διαμορφωμένο με το Rufus ) χρησιμοποιώντας το τελευταίο ISO της 1903.
    Αυτά που με προβληματίζουν είναι τα εξής:

    1) Χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο Bios πριν την έναρξη της διαδικασίας; Γιατί διαβάζοντας το θεματάκι του jim_p



    έχασα λίγο την μπάλα και δεν έβγαλα άκρη από τις απαντήσεις (ειδικά για το Εfi system partition). Καμιά ιδέα γι’ αυτό;

    2) Δεν γνωρίζω εάν τα 10άρια διαθέτουν δυνατότητα διαμόρφωσης του δίσκου σε GPT κατά την εγκατάσταση, μιας & είναι η 1η φορά που θα επιχειρήσω καθαρή, οπότε δεν ξέρω αν χρειάζεται κάποια διαμόρφωση του δίσκου προτού προχωρήσω.

    Αυτά είναι τα βασικά που μου έρχονται στο μυαλό μέχρι στιγμής. Είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση-συμβουλή ώστε να μην τρέχω πανικόβλητος.

    Ευχαριστώ και καλό απόγευμα
    To UEFI είναι λίγο "δυσκοίλιο" σε επιδιορθώσεις, κ.λ.π., με το ΜΒR είναι πιο εύκολα τα πράγματα.

    Στο RUFUS θα πρέπει να επιλέξεις στο "Σχέδιο διαμερισμού" το GPT ώστε να διαμορφωθεί ο δίσκος σε GPT.

    Γίνεται μια αναφορά για εγκατάσταση των Windows σε Dual Boot και logical partition, γίνεται, δεν βρίσκω το post που είχα κάνει παλιότερα, ανεβάζω το ss.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  211,9 KB 
ID: 205761
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #13086
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την διαμόρφωση του δίσκου σε GPT την κάνει κι αυτή αυτόματα δλδ ή έχει επιλογή να διαλέξεις τον τύπο του partition;
    Εάν αφήσεις αυτόματη εγκατάσταση, γίνεται GPT. Εάν διαλέξεις χειροκίνητη, μπορείς να ορίσεις εσύ τί θέλεις.

  7. #13087
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Ρε παιδιά κάτι περίεργο συμβαίνει με τους δίσκους μου.
    Έχω SSD εγκατηστεμένα τα 10.
    Έχω έναν εξωτερικό σε dock station που το έχω συνδέσει με SATA σε θύρα με κάρτα για SATA.
    Μέσα στο bios 1st drive έχει τον SATA SSD μόλις αποσυνδέσω εντελώς τον εξωτερικό δίσκο SATA και κάνω επανεκκίνιση δεν μου βρίσκει λειτουργικό και σαν να μην βλέπει καθόλου σαν 1ο τον SSD.
    Εφόσον τον συνδέσω μπαίνω στο BIOS και πρέπει να τον βάλω 1ο για να μπει στα windows.
    Παραθέτω και εικόνα απο τους δίσκους.
    O MYFILES G είναι ο εξωτειρικός που σας ανέφερα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  34,1 KB 
ID: 205771
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  8. #13088
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά κάτι περίεργο συμβαίνει με τους δίσκους μου.
    Έχω SSD εγκατηστεμένα τα 10.
    Έχω έναν εξωτερικό σε dock station που το έχω συνδέσει με SATA σε θύρα με κάρτα για SATA.
    Μέσα στο bios 1st drive έχει τον SATA SSD μόλις αποσυνδέσω εντελώς τον εξωτερικό δίσκο SATA και κάνω επανεκκίνιση δεν μου βρίσκει λειτουργικό και σαν να μην βλέπει καθόλου σαν 1ο τον SSD.
    Εφόσον τον συνδέσω μπαίνω στο BIOS και πρέπει να τον βάλω 1ο για να μπει στα windows.
    Παραθέτω και εικόνα απο τους δίσκους.
    O MYFILES G είναι ο εξωτειρικός που σας ανέφερα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  34,1 KB 
ID: 205771
    Θα παρατηρήσεις ότι Active είναι ο εξωτερικός, αλλά όχι ο SSD.
    Μπορείς να τον κάνεις είτε με το diskpart από γραμμή εντολών, είτε με το startup recovery των Windows (ορίστε ένας λόγος να κρατήσει κανείς το recovery partition :P ).
    Σε δεύτερη ανάγνωση, βλέπω ότι ο SSD δεν έχει System. Είσαι σίγουρος ότι τα Windows είναι στον SSD;
    Υπήρχε γνωστό πρόβλημα που εάν είχες εξωτερικό δίσκο συνδεδεμένο κατά την εγκατάσταση/update, τα Windows μπέρδευαν την σειρά και γράφονταν σε λάθος δίσκο. Μήπως σου έχει συμβεί;

  9. #13089
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά κάτι περίεργο συμβαίνει με τους δίσκους μου.
    Έχω SSD εγκατηστεμένα τα 10.
    Έχω έναν εξωτερικό σε dock station που το έχω συνδέσει με SATA σε θύρα με κάρτα για SATA.
    Μέσα στο bios 1st drive έχει τον SATA SSD μόλις αποσυνδέσω εντελώς τον εξωτερικό δίσκο SATA και κάνω επανεκκίνιση δεν μου βρίσκει λειτουργικό και σαν να μην βλέπει καθόλου σαν 1ο τον SSD.
    Εφόσον τον συνδέσω μπαίνω στο BIOS και πρέπει να τον βάλω 1ο για να μπει στα windows.
    Παραθέτω και εικόνα απο τους δίσκους.
    O MYFILES G είναι ο εξωτειρικός που σας ανέφερα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  34,1 KB 
ID: 205771
    Αυτό στο κάνει γιατί ο active δίσκος για να κάνει boot είναι ο Myfiles.
    κάνεις αποσύνδεση όλους τους δίσκους εκτός απο αυτόν με τον C, μετά κάνεις boot με το κάποιο δισκάκι windows 10, και κάνεις fixboot fixmbr κλπ

  10. #13090
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό στο κάνει γιατί ο active δίσκος για να κάνει boot είναι ο Myfiles.
    κάνεις αποσύνδεση όλους τους δίσκους εκτός απο αυτόν με τον C, μετά κάνεις boot με το κάποιο δισκάκι windows 10, και κάνεις fixboot fixmbr κλπ
    όταν θα εισάγει όμως τον Myfiles δίσκο θα βλέπει 2 bootable δίσκους
    πως θα σβήσει το bootable partition ? με diskpart αφαιρείτε ?
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  11. #13091
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά κάτι περίεργο συμβαίνει με τους δίσκους μου.
    Έχω SSD εγκατηστεμένα τα 10.
    Έχω έναν εξωτερικό σε dock station που το έχω συνδέσει με SATA σε θύρα με κάρτα για SATA.
    Μέσα στο bios 1st drive έχει τον SATA SSD μόλις αποσυνδέσω εντελώς τον εξωτερικό δίσκο SATA και κάνω επανεκκίνιση δεν μου βρίσκει λειτουργικό και σαν να μην βλέπει καθόλου σαν 1ο τον SSD.
    Εφόσον τον συνδέσω μπαίνω στο BIOS και πρέπει να τον βάλω 1ο για να μπει στα windows.
    Παραθέτω και εικόνα απο τους δίσκους.
    O MYFILES G είναι ο εξωτειρικός που σας ανέφερα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  34,1 KB 
ID: 205771
    Δοκίμασε επιδιόρθωση του Bootloader, αν δεις ότι σου βγάζει πρόβλημα δοκιμάζεις το EasyBCD.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα παρατηρήσεις ότι Active είναι ο εξωτερικός, αλλά όχι ο SSD.
    Μπορείς να τον κάνεις είτε με το diskpart από γραμμή εντολών, είτε με το startup recovery των Windows (ορίστε ένας λόγος να κρατήσει κανείς το recovery partition :P ).
    Σε δεύτερη ανάγνωση, βλέπω ότι ο SSD δεν έχει System. Είσαι σίγουρος ότι τα Windows είναι στον SSD;
    Υπήρχε γνωστό πρόβλημα που εάν είχες εξωτερικό δίσκο συνδεδεμένο κατά την εγκατάσταση/update, τα Windows μπέρδευαν την σειρά και γράφονταν σε λάθος δίσκο. Μήπως σου έχει συμβεί;
    Ερώτηση 1η:
    Πως θα λειτουργήσει το recovery partition όταν βρίσκεται σε δίσκο ο οποίος δεν μπορεί να κάνει Boot;;

    Ερώτηση 2η:
    O δίσκος ή το partition που περιέχει το λειτουργικό, γράφει απαραίτητα και system;;

    Eυχαριστώ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #13092
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν θα εισάγει όμως τον Myfiles δίσκο θα βλέπει 2 bootable δίσκους
    πως θα σβήσει το bootable partition ? με diskpart αφαιρείτε ?
    Επιλέγεις απο το bios ποιος δίσκος θα κάνει boot
    Ναι μπορείς να το αφαιρέσεις το active flag και απο το diskpart

  13. #13093
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.504
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Good job ms

    Looks like 1/2 of all Windows 10 computers will be out of support before Windows 7
    https://old.reddit.com/r/sysadmin/co...uters_will_be/
    ديميتريس

  14. #13094
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα παρατηρήσεις ότι Active είναι ο εξωτερικός, αλλά όχι ο SSD.
    Μπορείς να τον κάνεις είτε με το diskpart από γραμμή εντολών, είτε με το startup recovery των Windows (ορίστε ένας λόγος να κρατήσει κανείς το recovery partition :P ).
    Σε δεύτερη ανάγνωση, βλέπω ότι ο SSD δεν έχει System. Είσαι σίγουρος ότι τα Windows είναι στον SSD;
    Υπήρχε γνωστό πρόβλημα που εάν είχες εξωτερικό δίσκο συνδεδεμένο κατά την εγκατάσταση/update, τα Windows μπέρδευαν την σειρά και γράφονταν σε λάθος δίσκο. Μήπως σου έχει συμβεί;
    Τα windows είναι στον SSD.
    Όντως κατά την εγκατάσταση τους είχα όλους επάνω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό στο κάνει γιατί ο active δίσκος για να κάνει boot είναι ο Myfiles.
    κάνεις αποσύνδεση όλους τους δίσκους εκτός απο αυτόν με τον C, μετά κάνεις boot με το κάποιο δισκάκι windows 10, και κάνεις fixboot fixmbr κλπ
    Να υποθέσω είναι ο ίδιος τρόπος που προτείνει ο sweet dreams με την επιδιόρθωση του Bootloader?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  15. #13095
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Next Major Windows 10 Version To Be Codenamed Vibranium

    https://winaero.com/blog/next-major-...med-vibranium/

Σελ. 873 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 853863868871872873874875878883893 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας