Σελ. 781 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 761771776779780781782783786791801 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.701-11.715 από 19505
  1. #11701
    Μου ηρθε επιτελους η 1809 απο το επισημο update. Εκει που επαιζα path of exile αρχισαν να πηγαινουν ολα αργα ... κοιταω βλεπω update των windows ... το κανω restart , και αρχισε να κατεβαζει την 1809 , τωρα κανει Install ...

  2. #11702
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.442
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν κανεις επανεγκατασταση απο το iso, ενημεωση απο αυτο κανεις.
    Και η ms παντως δινει σκετα updates, απο το update catalog, φτανει να ξερεις ποιο θες.
    ديميتريس

  3. #11703
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.332
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ηρθε επιτελους η 1809 απο το επισημο update. Εκει που επαιζα path of exile αρχισαν να πηγαινουν ολα αργα ... κοιταω βλεπω update των windows ... το κανω restart , και αρχισε να κατεβαζει την 1809 , τωρα κανει Install ...
    Γι αυτό κόβουμε το αυτόματο upd.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #11704
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ηρθε επιτελους η 1809 απο το επισημο update. Εκει που επαιζα path of exile αρχισαν να πηγαινουν ολα αργα ... κοιταω βλεπω update των windows ... το κανω restart , και αρχισε να κατεβαζει την 1809 , τωρα κανει Install ...
    στα settings Delivery optimization Advansed options μπορεις να ορισεις εσυ limit bandwidth for downloading updates in the background Εγω το εχω στο 45% και δεν μου ενοχλεί τιποτα. Αν εσυ το εχεις στο 90% λογικο ειναι να πηγαινουν ολα αργα

  5. #11705
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα settings Delivery optimization Advansed options μπορεις να ορισεις εσυ limit bandwidth for downloading updates in the background Εγω το εχω στο 45% και δεν μου ενοχλεί τιποτα. Αν εσυ το εχεις στο 90% λογικο ειναι να πηγαινουν ολα αργα
    Αν το παιχνίδι δεν έχει ανάγκη από bandwidth όλη την ώρα, δεν έχει καμία αξία ο περιορισμός. Έχω γράψει χιλιάδες ώρες παίζοντας και κατεβάζοντας στο background, δίχως να χάνω ούτε καρρέ. Το Diablo 3 όμως αν και δεν χάνει στα FPS ακόμα και στο single player παρουσιάζει το φαινόμενο του teleport και αρκετές φορές ακόμα και ο δείκτης κάνει κολλήματα. Απλά το παιχνίδι για κάποιο λόγο έχει ανάγκη να μην κατεβάζεις τίποτα σχεδόν. Το ΕVE online για παράδειγμα ή το Conan Exiles δεν έχουν την ίδια ανάγκη.

    Συμπέρασμα : Είναι χάσιμο χρόνου να μειώσεις το όριο του εύρους της γραμμής σου για οποιοδήποτε λόγο. Πληρώνεις για 100% πρέπει να κατεβάζεις στο 100%. Το πολύ πολύ σταμάτα για λίγο να παίζεις. Και μεταξύ μας αν παίζεις και κατεβάζεις αρχεία updates κρίσιμα δηλαδή για το λειτουργικό, ακόμα και με περιορισμένο bandwidth και για τον α ή β λόγο δεν σου γραφτούν σωστά στο δίσκο, θα έχεις προβλήματα με τις ενημερώσεις, και στη συνέχεια θα τα ρίχνεις στην Microsoft στον ΟΤΕ ή δεν ξέρω που αλλού.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  6. #11706
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γραφτεί κάτι σωστά στον δίσκο, για αυτό υπάρχει το verify του κάθε αρχείου που κατεβαίνει, το πολύ πολύ να ξανακατεβάσει κάποιο αρχείο που δεν κατέβηκε σωστά.

  7. #11707
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το παιχνίδι δεν έχει ανάγκη από bandwidth όλη την ώρα, δεν έχει καμία αξία ο περιορισμός. Έχω γράψει χιλιάδες ώρες παίζοντας και κατεβάζοντας στο background, δίχως να χάνω ούτε καρρέ. Το Diablo 3 όμως αν και δεν χάνει στα FPS ακόμα και στο single player παρουσιάζει το φαινόμενο του teleport και αρκετές φορές ακόμα και ο δείκτης κάνει κολλήματα. Απλά το παιχνίδι για κάποιο λόγο έχει ανάγκη να μην κατεβάζεις τίποτα σχεδόν. Το ΕVE online για παράδειγμα ή το Conan Exiles δεν έχουν την ίδια ανάγκη.

    Συμπέρασμα : Είναι χάσιμο χρόνου να μειώσεις το όριο του εύρους της γραμμής σου για οποιοδήποτε λόγο. Πληρώνεις για 100% πρέπει να κατεβάζεις στο 100%. Το πολύ πολύ σταμάτα για λίγο να παίζεις. Και μεταξύ μας αν παίζεις και κατεβάζεις αρχεία updates κρίσιμα δηλαδή για το λειτουργικό, ακόμα και με περιορισμένο bandwidth και για τον α ή β λόγο δεν σου γραφτούν σωστά στο δίσκο, θα έχεις προβλήματα με τις ενημερώσεις, και στη συνέχεια θα τα ρίχνεις στην Microsoft στον ΟΤΕ ή δεν ξέρω που αλλού.
    στο default αν θυμαμαι ηταν στο 90% οταν κατέβαζε update ειχα θεμα streaming, browsing κτλ
    Πληρωνω για το 100% και μου παρέχετε το 100% απλα το μοιραζω στη χρηση που με βολεύει αφου μου παρέχετε και αυτη η δυνατότητα
    Τι θα πει "αν δεν γραφτουν σωστα στο δισκο" ? (υπάρχει και το restore αν υπαρξη προβλημα. Δεν ειχα ποτε προβλημα σε κανενα συστημα μου)
    Τι σχεση εχει ο ΟΤΕ με την ρυθμιση που μου προσφέρουν τα Windows για update?

    Συμπέρασμα : Για μένα ηταν σημαντικό να μοιράσω το bandwidth μονο για την διαδικασία του update, οταν αυτη γινεται, για τα λεπτα που διαρκεί ετσι ωστε να μην επηρεάζει καμμια αλλη λειτουργια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 15-12-18 στις 15:14.

  8. #11708
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    https://www.guru3d.com/news-story/mi...scription.html

    Θα είναι πολύ καλό, αν μαζί με αυτό καταργήσει και τα 6μηνιαία feature updates.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  9. #11709
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.442
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.guru3d.com/news-story/mi...scription.html

    Θα είναι πολύ καλό, αν μαζί με αυτό καταργήσει και τα 6μηνιαία feature updates.
    Γιατι θα ειναι καλα? Θα αλλαξει κατι στο χαλια qa που εχουν ηδη ας πουμε ή σε οτιδηποτε αλλο ταλαιπωρει τον απλο χρηστη?

    ---
    Πετυχα νωριτερα αυτο εδω το θεμα στο reddit
    https://old.reddit.com/r/Windows10/c...ointed_ceo_of/

    Εκτος απο το qa που θελουν οι 2 στους 3 να αλλαξει, τι θα αλλαζατε εσεις?
    ديميتريس

  10. #11710
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.guru3d.com/news-story/mi...scription.html

    Θα είναι πολύ καλό, αν μαζί με αυτό καταργήσει και τα 6μηνιαία feature updates.
    Φήμες για την ώρα, οι οποίες έρχονται σε πλήρη αντίθεση με το τι έλεγε η εταιρεία πριν ξεκινήσουν τα 10. Αν αλλάξει κάτι πιθανόν θα είναι ένα παράλληλο μοντέλο, είτε μικρή συνδρομή είτε πολλά λεφτά μία φορά. Έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να ξανααγοράζεις τα windows με κάθε καινούριο μηχάνημα, οπότε για αυτούς που αλλάζουν συχνά υπολογιστή θα συμφέρει η συνδρομή και τους άλλους η αγορά, αλλά ας μην τροφοδοτούμε φήμες ακόμα.

  11. #11711
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να ξανααγοράζεις τα windows με κάθε καινούριο μηχάνημα...
    Στο συνδρομητικό μοντέλο δεν υφίσταται αυτό.

    Π.χ. δες το Office365.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  12. #11712
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Επειδή κάποιοι έχουν κοντή μνήμη απλά θα υπενθυμίσω ότι το μοντέλο του συνδρομιτικού λειτουργικού με μορφή cloud μάλιστα είναι στα πλάνα της MS για το λειτουργικό που θα κυκλοφορούσε μετά τα 8.1.Το 365 είναι το πρώτο προϊόν σουίτας γραφείου της MS που διατίθεται συνδρομητικά στο μοντέλο αυτό αλλά και σαν πείραμα για να εξοικειωθούν οι καταναλωτές της για το επερχόμενο λειτουργικό. Άρα δεν προκαλεί έκπληξη να αρχίσουν να διατίθενται και τα Windows συνδρομητικά σε όλους.

    Το θέμα δεν είναι να σταματήσουν οι εξαμηνιαιες ενημερώσεις εκδόσεων αλλά αυτές να γίνουν όσο ποιοτικές πρέπει. Και είμαι 1000% σίγουρος ότι όταν θα γίνουν τα W10 συνδρομητικά τότε και όλες οι ενημερώσεις θα γίνονται όπως πρέπει. Απλά σπάνε τα συκώτια του κοσμάκη-πειραματόζωου με το ελαφρυντικό του δωρεάν, μεταξύ άλλων για να χρυσώσουν το χάπι της συνδρομής.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  13. #11713
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.guru3d.com/news-story/mi...scription.html

    Θα είναι πολύ καλό, αν μαζί με αυτό καταργήσει και τα 6μηνιαία feature updates.
    Αν δεν προσλάβουν σοβαρό, μόνιμο, σταθερό QA team, δεν πρόκειται να γίνει τίποτα, είτε μεινουν τσάμπα είτε γίνουν subscription based με 1 ή 1000 ευρώ.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  14. #11714
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο συνδρομητικό μοντέλο δεν υφίσταται αυτό.

    Π.χ. δες το Office365.
    Φυσικά, αυτό αναφέρω στο υπόλοιπο μήνυμά μου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    [...] οπότε για αυτούς που αλλάζουν συχνά υπολογιστή θα συμφέρει η συνδρομή και τους άλλους η αγορά [...]

  15. #11715
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν προσλάβουν σοβαρό, μόνιμο, σταθερό QA team, δεν πρόκειται να γίνει τίποτα, είτε μεινουν τσάμπα είτε γίνουν subscription based με 1 ή 1000 ευρώ.
    Κι όμως, ύστερα από 16 μήνες συνδρομής στο Office365, το μοντέλο του λειτουργεί πολύ καλύτερα από άποψη quality control απ' ό,τι των Windows.

    Εκεί, στο Office365, κάνουν κάθε μήνα, πολύ μικρότερα feature upgrades, και συνολικά αθροιστικά στο 6μηνο (για να είναι συγκρίσιμο με τα Windows 10) πολύ λιγότερα.

    Και όλα τα updates λειτουργούν άψογα.

    Έτσι οφείλουν να κάνουν και στα Windows. Ούτως ή άλλως, ό,τι feature upgrade έχουν κάνει στα Windows 10 είναι μια παντελώς άχρηστη ανούσια μλκία και μισή.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

Σελ. 781 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 761771776779780781782783786791801 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας