Σελ. 1258 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 12381248125312561257125812591260126312681278 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 18.856-18.870 από 19502
  1. #18856
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η συζητηση τοτε ηταν για τη σαπια uwp εφαρμογη της hp, οποτε εχει αμεση σχεση με τα 10. Το εξαιρετικο hplip του λινουξ δεν σε πρηζει να κανεις account και δεν εχει "καινοτομιες" τυπου instant ink.
    Επισης, αυτο που δειχνεις στο quote εινια η απαντηση η hp για να δικαιολογηθει το χαλι της, οχι λογια του τυπου που την πατησε. Πιο συγκεκριμενα, ο τυπος ειπε αυτο
    The trouble started with a label for a package. My printer was unresponsive. Then I discovered an error message on my computer indicating that my HP OfficeJet Pro had been remotely disabled by the company. When I logged on to HP’s website, I learned why: The credit card I had used to sign up for HP’s Instant Ink cartridge-refill program had expired, and the company had effectively bricked my device in response.
    Οποτε ναι, δεν μπορουσε να τυπωσει ασχετως αν τα μελανια του ηταν "λειτουργικα" οπως λεει η hp, επειδη δεν δουλευε ο εκτυπωτης γενικως. Και δεν δουλευε επειδη του τον κλεισανε remotely. Και τον κλεισανε επειδη δεν αμανεωθηκε (αυτοματα) η συνδρομη στο instant ink. Οκ ως εδω?
    ديميتريس

  2. #18857
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συζητηση τοτε ηταν για τη σαπια uwp εφαρμογη της hp, οποτε εχει αμεση σχεση με τα 10. Το εξαιρετικο hplip του λινουξ δεν σε πρηζει να κανεις account και δεν εχει "καινοτομιες" τυπου instant ink.
    Επισης, αυτο που δειχνεις στο quote εινια η απαντηση η hp για να δικαιολογηθει το χαλι της, οχι λογια του τυπου που την πατησε. Πιο συγκεκριμενα, ο τυπος ειπε αυτο

    Οποτε ναι, δεν μπορουσε να τυπωσει ασχετως αν τα μελανια του ηταν "λειτουργικα" οπως λεει η hp, επειδη δεν δουλευε ο εκτυπωτης γενικως. Και δεν δουλευε επειδη του τον κλεισανε remotely. Και τον κλεισανε επειδη δεν αμανεωθηκε (αυτοματα) η συνδρομη στο instant ink. Οκ ως εδω?
    Ξανά, τι σχέση έχει με τα 10αρια;
    Καμία
    Οκ ως εδώ;

  3. #18858
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στις πρωτες 2 προτασεις του ποστ μου παραπανω λεω ακριβως που σχετιζεται με τα 10 (ή με τα windows γενικα). Ξαναδιαβασε τες αν θες.
    ديميتريس

  4. #18859
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις πρωτες 2 προτασεις του ποστ μου παραπανω λεω ακριβως που σχετιζεται με τα 10 (ή με τα windows γενικα). Ξαναδιαβασε τες αν θες.
    Αχταρμα γιουβετσι.

    Στην μία έχεις τον λογαριασμό, στην άλλη έχεις την συνδρομητική υπηρεσία, πράγματα άσχετα με τα 10αρια, καθώς το ίδιο θέμα θα έχεις και στα 11αρια και στα 8ρια και με την υπηρεσία Ink και στο Linux

    Το κατάλαβες τώρα ή όχι πάλι;

  5. #18860
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπορεις να βαλεις την σαπια uwp εφαρμογη της hp και να διαχειρηστεις τον εκτυπωτη χωρις να κανεις λογαριασμο στην hp? Οχι. Μπορεις να μην βαλεις καν την σαπια εφαμογη και να διαχειριζεσαι τον εκτυπωτη μεσα απο τα windows? Παλι οχι. Και για τα 2 η hp σε ωθει στην παπατζα της μιας και εισαι σε windows (ασχετως εκδοσης). Σε λινουξ δεν υφισταται κατι τετοιο. Βαζεις το hplip, που εχει περισσοτερες δυνατοτητες, και διαχειριζεσαι τον εκτυπωτη σου χωρις λογαριασμους και χωρις την hp να κοιταει τι κανεις.

    Η hp, μεσω της σαπιας της εφαρμογης, σταματησε τον εκτυπωτη του τυπου, που τον εχει πληρωσει κλπ και με τα μελανια του να ειναι γεματα, επειδη δεν ανανεωσε την συνδρομη του στην προαιρετικη υπηρεσια που προσφερει. Οποτε ειναι σαν να του λεει "μεινε στην υπηρεσια μου, ακομα και αν δεν τη θες καθε μηνα, αλλιως τερμα οι εκτυπωσεις". Αν αυτο για σενα δεν ειναι κακο, πασο.
    Εγω κατακρινω τη αθλια συμπεριφορα της hp που επιβαλλεται μεσω της σαπιας uwp εφαρμογης της και του υποχρεωτικου λογαριασμου για να τη χρησιμοποιησεις, γιατι για αυτου του λογαριασμου τα πλεονεκτηματα μου ελεγες καποτε.

    p.s. Ειπα να φαω και δεν με αφηνεις να ευχαριστηθω το κοκκινιστο
    ديميتريس

  6. #18861
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να βαλεις την σαπια uwp εφαρμογη της hp και να διαχειρηστεις τον εκτυπωτη χωρις να κανεις λογαριασμο στην hp? Οχι. Μπορεις να μην βαλεις καν την σαπια εφαμογη και να διαχειριζεσαι τον εκτυπωτη μεσα απο τα windows? Παλι οχι. Και για τα 2 η hp σε ωθει στην παπατζα της μιας και εισαι σε windows (ασχετως εκδοσης). Σε λινουξ δεν υφισταται κατι τετοιο. Βαζεις το hplip, που εχει περισσοτερες δυνατοτητες, και διαχειριζεσαι τον εκτυπωτη σου χωρις λογαριασμους και χωρις την hp να κοιταει τι κανεις.

    Η hp, μεσω της σαπιας της εφαρμογης, σταματησε τον εκτυπωτη του τυπου, που τον εχει πληρωσει κλπ και με τα μελανια του να ειναι γεματα, επειδη δεν ανανεωσε την συνδρομη του στην προαιρετικη υπηρεσια που προσφερει. Οποτε ειναι σαν να του λεει "μεινε στην υπηρεσια μου, ακομα και αν δεν τη θες καθε μηνα, αλλιως τερμα οι εκτυπωσεις". Αν αυτο για σενα δεν ειναι κακο, πασο.
    Εγω κατακρινω τη αθλια συμπεριφορα της hp που επιβαλλεται μεσω της σαπιας uwp εφαρμογης της και του υποχρεωτικου λογαριασμου για να τη χρησιμοποιησεις, γιατι για αυτου του λογαριασμου τα πλεονεκτηματα μου ελεγες καποτε.

    p.s. Ειπα να φαω και δεν με αφηνεις να ευχαριστηθω το κοκκινιστο
    Οχι δεν το έκανε μέσω της εφαρμογής, για να δουλέψει το Instant ink κάνει σύνδεση ο εκτυπωτής με την HP μέσω internet
    Μάθε πρώτα πως δουλεύει κάτι και μετά ελα ξανά.

  7. #18862
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και πως ηξερε ο εκτυπωτης οτι το account ηταν αυτουνου, χωρις να του το "πει" η εφαρμογη?
    ديميتريس

  8. #18863
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως ηξερε ο εκτυπωτης οτι το account ηταν αυτουνου, χωρις να του το "πει" η εφαρμογη?
    Αφου δεν ξέρεις πως δουλεύει γιατί το συνεχίζεις;

  9. #18864
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εσυ ξερεις πως γινεται δηλαδη? Αν ναι, εξηγησε μου. Μιλαω σοβαρα.
    Γιατι με αυτα που λες, εγω θεωρω οτι εισαι απλα του "δεν με πειραζει να κανω λογαριασμους στην καθε σαπια υπηρεσια χωρις λογο".
    ديميتريس

  10. #18865
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ ξερεις πως γινεται δηλαδη? Αν ναι, εξηγησε μου. Μιλαω σοβαρα.
    Γιατι με αυτα που λες, εγω θεωρω οτι εισαι απλα του "δεν με πειραζει να κανω λογαριασμους στην καθε σαπια υπηρεσια χωρις λογο".
    εδώ https://instantink.hpconnected.com/gr/el/l/v2
    Μπορείς να βρεις πληροφορίες, δεν έχουν σχέση με τα windows 10

    Στο σημειώνω όμως για να το δεις και να μην συνεχίσεις τα ίδια περι σάπιων κλπ γιατί είναι κουραστικό

    Για να συνδεθείτε στην υπηρεσία HP Instant Ink χρειάζεστε:

    Εκτυπωτή HP συμβατό με αυτή την υπηρεσία.
    Σύνδεση στο Internet για τον εκτυπωτή σας.
    Έγκυρη διεύθυνση email.
    Έγκυρη μέθοδο πληρωμής (για τη χρέωση): Πιστωτική κάρτα, άμεση χρέωση, PayPal ή προπληρωμένη κάρτα HP Instant Ink*.

    * Δεν είναι διαθέσιμες όλες οι μέθοδοι πληρωμής σε όλες τις χώρες.
    Από τη στιγμή που θα τοποθετήσετε τα πρώτα δοχεία της υπηρεσίας που λάβατε με το Πακέτο καλωσορίσματος, όλα τα δοχεία που θα λαμβάνετε στο μέλλον θα είναι Δοχεία της συνδρομητικής υπηρεσίας.

    Αν ακυρώσετε την Υπηρεσία, τα Δοχεία της συνδρομητικής υπηρεσίας που παρέχονται με τη συνδρομή σας θα σταματήσουν να λειτουργούν στον εκτυπωτή σας, ακόμα και αν δεν είναι άδεια, και θα χρειαστεί να τα αντικαταστήσετε όλα με τυπικά δοχεία.

  11. #18866
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Περνας δηλαδη τα credentials κατευθειαν στον εκτυπωτη, χωρις την εφαρμογη? Ας το πιστεψω...
    ديميتريس

  12. #18867
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περνας δηλαδη τα credentials κατευθειαν στον εκτυπωτη, χωρις την εφαρμογη? Ας το πιστεψω...
    Κάνε οτι νομίζεις

  13. #18868
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    μου έχει βγάλει εδώ και καιρό στο windows ταμπλετ Hi10 X είναι το μοντέλο,ότι μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε 11αρια. η ερώτηση είναι τα 11αρια είναι πιο "ελαφριά" από τα 10αρια η όχι; γιατί η ραμ μου είναι 6gb και ο σκληρός 128.
    επεξεργαστή έχει Intel celeron N4100 @1.10Ghz

  14. #18869
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fuorigioco1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου έχει βγάλει εδώ και καιρό στο windows ταμπλετ Hi10 X είναι το μοντέλο,ότι μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε 11αρια. η ερώτηση είναι τα 11αρια είναι πιο "ελαφριά" από τα 10αρια η όχι; γιατί η ραμ μου είναι 6gb και ο σκληρός 128.
    επεξεργαστή έχει Intel celeron N4100 @1.10Ghz
    Δεν θα τα έλεγα πιο ελαφριά, μπορείς όμως να το δοκιμάσεις σου δίνει επιλογή μετά να επιστρέψεις αν δεν σου αρέσει

  15. #18870
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.322
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχταρμα γιουβετσι.
    Πάλι καλά δηλαδή που δεν αναφέρθηκες σε καπαμά.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 1258 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 12381248125312561257125812591260126312681278 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας