Σελ. 709 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 689699704707708709710711714719729 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.621-10.635 από 19515
  1. #10621
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK να το δοκιμασω , αλλα εχω μια απορια, το USB recovery stick που εφτιαξα με τη σχετικη εφαρμογη της Microsoft δεν θα περιεχει κι αυτό τα corrupted system files?
    Στην καθαρή εγκατάσταση δεν υπάρχουν προβληματικά αρχεία, αφού κάνεις την εγκατάσταση με το ISO από την MS.

    - - - Updated - - -

    Σε έναν Dell Οptiplex 330 με Ιntel Core 2 Duo E 4500 και 4 GB RAM που έχω για δοκιμές παίρνω αυτό Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Dell Optiplex 330.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  94,0 KB 
ID: 195664 αλλά δεν είδα καμία αλλαγή στις καθημερινές δοκιμές και εργασίες που κάνω.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #10622
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην καθαρή εγκατάσταση δεν υπάρχουν προβληματικά αρχεία, αφού κάνεις την εγκατάσταση με το ISO από την MS.
    Ναι αλλα με την "καθαρη εγκατασταση" τι κλειδι ενεργοποιησης θα δηλωσω οταν ολοκληρωσει την εγκατασταση αφου δεν θα "βλεπει" την παλια 8.1 που αναβαθμιστηκε δωρεαν απο τη Μ$ σε 10 χωρις κόστος;
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  3. #10623
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μηχανικος σκληρος δισκος ενος Laptop που αγοράστηκε το 2015 (μαρκας Lenov0/Seagate 320GB) τα επαιξε με αποτελεσμα το λαπτοπ να μην μπορει να ανοιξει ουτε με boot απο usb stick που φτιάχτηκε με το Microsoft Tool και περιεχει την 1803 εκδοση. Μολις φτασει στο σημειο που αναζητα σκληρο δισκο για να κανει την εγκατασταση παγωνουν ολα. Πηγα λοιπον και αλλαξα σκληρο δισκο με ενα TOSHIBA 320GB στον οποιο μου εφτιαξαν ενα κλωνο των Windows 10 Pro απο εκει που τον αγορασα. Μολις ολοκληρωσε το κατέβασμα όλων των αναβαθμίσεων και Drivers απο Windows Update διαπίστωσα οτι το μηχανημα ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.
    Και για να μην παρεξηγηθω εννοω σε σχεση με τον προηγουμενο μηχανικο δισκο που φοραγε... γιατι δεν εχω αυταπατες να ζηταω παραλογα πραγματα απο ενα Laptop Intel core2 Duo 2.2.ghz με 4GB RAM και μηχανικο δισκο. Απλά σε σχεση με πριν η διαφορά ειναι 100% προς τα κατω....

    Υπαρχει περιπτωση να μπορω να κανω κατι (προσωρινα μεχρι να μπορεσω να αγορασω κατι πιο καινουργιο και πιθανον γρηγοροτερο με περισσοτερη RAM) ?
    Η χρήση που γινεται ειναι Web surfing (movies on demand οχι download, news, facebook, email, youtube) και η γραμμη adsl ειναι σταθερη στα 12Mbs χωρις διακυμανσεις ωστε να πω οτι μπορει να ευθυνεται απο εκει το προβλημα.

    Επισης μετα απο ελεγχο που εκανα μεσω dos sfc /scannow πηρα τα εξης αποτελεσματα
    Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them.
    For online repairs, details are included in the CBS log file located at
    windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
    repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

    Απο την εμεπιρια και τις γνωσεις σας τι θα με συμβουλευατε να κανω?

    Ευχαριστω....
    Εφόσον είναι νέα η εγκατάσταση και το sfc βρίσκει σφάλματα, είτε κάνε μία νέα εγκατάσταση από την αρχή, είτε refresh μέσα από το σύστημα.
    Δεν είναι βέβαιο ότι θα δεις διαφορά, αλλά καλό είναι να γίνει.

    Στη συνέχεια, καλό είναι να σταματήσεις υπηρεσίες ή προγράμματα που δεν σου χρειάζονται, για να ελαφρύνεις λίγο την κατάσταση...

  4. #10624
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα με την "καθαρη εγκατασταση" τι κλειδι ενεργοποιησης θα δηλωσω οταν ολοκληρωσει την εγκατασταση αφου δεν θα "βλεπει" την παλια 8.1 που αναβαθμιστηκε δωρεαν απο τη Μ$ σε 10 χωρις κόστος;
    Η ενεργοποίηση γίνεται ηλεκτρονικά, έχω κάνει αλλαγή δίσκου σε PC και έγινε κανονικά η ενεργοποίηση, σε περίπτωση που για κάποιο λόγο δεν γίνει βάλε τον κωδικό των 8.1.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #10625
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    παιδια εμενα στο inspectre το μονο που βρισκει ειναι το microcode=No εχω προβλημα;και το disable meltdown ειναι γκρι.να κανω αναβαθμιση το Bios της aorus?
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  6. #10626
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εμενα στο inspectre το μονο που βρισκει ειναι το microcode=No εχω προβλημα;και το disable meltdown ειναι γκρι.να κανω αναβαθμιση το Bios της aorus?
    Να κάνεις, σε μένα στο Update ήταν το microcode και μάλιστα έκανα 3 Update στη σειρά που βγήκαν συνεχόμενα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #10627
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    εμενα αυτο το InSpectre Check ηταν σε ολα πρασινο μεχρι τηv 1803 KB4100347
    Σημερα που το ξαναδοκίμασα (εχει μεσολαβήσει η αναβάθμιση οσα update βγηκαν) το System is Spectre protected το βγαζει κοκκινο NO

    περασα χειροκινητα το KB4100347 και ειναι οκ παλι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 22-07-18 στις 10:33.

  8. #10628
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    τελικα εκανα update bios και update windows αλλα ακομα το microcode = no ,τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση;;;το συστημα ειναι με Ryzen 5 2600 και gigabyte aorus ultra gaming.
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  9. #10629
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα εκανα update bios και update windows αλλα ακομα το microcode = no ,τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση;;;το συστημα ειναι με Ryzen 5 2600 και gigabyte aorus ultra gaming.
    Έχεις και protected=no, ή μόνο microcode; Μπορεί να κοιτάει για intel...

  10. #10630
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    μονο microcode τα ολα τα αλλα ειναι πρασινα.Yes τα δυο πρωτα και το τελευταιο Good.
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  11. #10631
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο microcode τα ολα τα αλλα ειναι πρασινα.Yes τα δυο πρωτα και το τελευταιο Good.
    Αφού είσαι ασφαλής χωρίς να χρειάζεται να αλλάξει το microcode του επεξεργαστή, δεν χρειάζεται να ανησυχείς...

  12. #10632
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχουμε κάποιο δοκιμασμένο πρόγραμμα για να περνάμε αυτόματα εξώφυλλα με αναζήτηση στο διαδίκτυο.
    Και θέλω κάποιο να το κάνει το ίδιο το πρόγραμμα και όχι να ανοίγει search tab σε browser με αναζήτηση στο Google, όπως κάνει το Tag and Rename.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  13. #10633
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Καλημέρα,
    ζέστη και υγρασία χθες-όπως και σήμερα-άθλιος καιρός,διάθεση να για παραλία δεν υπήρχε και μιας και θα την έβγαζα στο σπίτι,
    μου ήρθε να κάνω αναβάθμιση στην 1803.Δουλειά δεν είχε ο διάολος...
    Βρέθηκα λοιπόν,απέναντι σε ένα κουφό πρόβλημα που,όσο κι αν έψαξα και διάβασα,δεν μπορώ να λύσω:
    Στον λογαριασμό του admin και μόνο εκεί,έχω έναν μπλε κύκλο που αναβοσβήνει δίπλα στον κέρσορα του ποντικιού κάθε δευτερόλεπτο!
    Είναι εξαιρετικά ενοχλητικό και μου σπάει τα νεύρα,αλλά ό,τι έχω δοκιμάσει(sfc/scannow,κατάργηση κι επανεγκατάσταση drivers ποντικιού,ενημέρωση drivers LAN,απενεργοποίηση υπηρεσιών microsoft-που υποτίθεται λύνουν το πρόβλημα) δεν έδωσε κανένα αποτέλεσμα...
    Έχει τύχει σε κανέναν σας?Έχετε να προτείνετε κάποιο workaround που να δουλεύει?

  14. #10634
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.057
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,
    ζέστη και υγρασία χθες-όπως και σήμερα-άθλιος καιρός,διάθεση να για παραλία δεν υπήρχε και μιας και θα την έβγαζα στο σπίτι,
    μου ήρθε να κάνω αναβάθμιση στην 1803.Δουλειά δεν είχε ο διάολος...
    Βρέθηκα λοιπόν,απέναντι σε ένα κουφό πρόβλημα που,όσο κι αν έψαξα και διάβασα,δεν μπορώ να λύσω:
    Στον λογαριασμό του admin και μόνο εκεί,έχω έναν μπλε κύκλο που αναβοσβήνει δίπλα στον κέρσορα του ποντικιού κάθε δευτερόλεπτο!
    Είναι εξαιρετικά ενοχλητικό και μου σπάει τα νεύρα,αλλά ό,τι έχω δοκιμάσει(sfc/scannow,κατάργηση κι επανεγκατάσταση drivers ποντικιού,ενημέρωση drivers LAN,απενεργοποίηση υπηρεσιών microsoft-που υποτίθεται λύνουν το πρόβλημα) δεν έδωσε κανένα αποτέλεσμα...
    Έχει τύχει σε κανέναν σας?Έχετε να προτείνετε κάποιο workaround που να δουλεύει?
    https://answers.microsoft.com/en-us/...d-fbb1370d5a0d

    Δες το 4o post που είναι και η λύση <<<<
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  15. #10635
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://answers.microsoft.com/en-us/...d-fbb1370d5a0d

    Δες το 4o post που είναι και η λύση <<<<
    Καλημέρα,το έχω ήδη διαβάσει
    Αυτό όμως δεν είναι λύση,ακριβώς...είναι σαν να κάνεις τρίπλα στο πρόβλημα

Σελ. 709 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 689699704707708709710711714719729 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας