Σελ. 603 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 583593598601602603604605608613623 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.031-9.045 από 19506
  1. #9031
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ. Back up υπάρχει.
    Ξεκινάμε. Θα έχω και ένα laptop με windows 10 ανοιχτά.
    Σίγουρα θα χρειασθεί κάποιο πρόγραμμα για το blueray μετά, και κάποια άλλα, αλλά θα τα βρούμε.

  2. #9032
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα;
    Καμμία USB συσκευή συνδεδεμένη, εκτός από ποντίκι-πληκτρολόγιο.

    Εξαίρεση ένα στικάκι USB, αλλά εάν και μόνο εάν χρησιμοποιείται για την εγκατάσταση.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #9033
    Καταστροφη....

    Ξεκινησα οταν πηγα να παιξω Path Of Exile και εσβησε το μηχανημα το ανοιξα παλι και εδειχνε την καρτα γραφικων στους 100 βαθμους και το ανεμιστηρακι να μην παιρνει τις καταλληλες στροφες.

    Βγαζω την καρτα γραφικων την ξεσκονιζω και αποφασιζω να τις βαλω και θερμοεπαγωγιμη παστα -δεν της ειχα βαλει ποτε απο την μανα της εδω και πολλα χρονια - .

    Δεν φτανει που εφαγα δυο ωρες νυχτιατικα να βρω που εχω βαλει το σωληναριο, αφου τελειωσα και εβαλα την καρτα .... δεν δουλευε.

    Αποσυνδεσα το πισι απο κει που ειναι καταχωνιασμενο και την εσπρωξα καλυτερα και δουλεψε. Για να την τεσταρω οτι δουλευε , ενω εχω ενα SSD και δυο μηχανικους δισκους που ολοι εχουν windows 10 , windows 10 , windows 8.1 επανω βαρεθηκα να συνδεσω ολα τα καλωδια , αφησα τον SSD εκτος και παω να μπουταρω απο τους μηχανικους που τους χρησιμοποιουσα τοσο καιρο για αποθηκευτικο χωρο.

    Η καρτα γραφικων δουλεψε αλλα ο σκληρος εβγαλε BSOD , εκανα επανεκκινηση επανασυνδεσα τα παντα , αλλα ελα που στο αρχικο μενου δεν με αφηνε να επιλεξω σε ποιο απο ολους τους σκληρους δισκους θελω να μπω ( δεν μπορουσα να δωσω εντολες με πληκτρολογιο και ποντικι στην αρχικη οθονη , οπως το εχω ρυθμισει για καποιο λογο). Τελικα επανεφερα το συστημα αλλα ο ενας σκληρος δισκος ... access denied ....να μην μπορω να μπω και να με εχει λουσει κρυος ιδρωτας.

    Τον βγαζω τον βαζω σε ενα docking station που εχω και τον κανω usb ... access denied ... απο δω απο κει παιζω με τα δικαιωματα και δινω δικαιωματα EVERYONE και μπαινω. (αφου εκανε μια ωρα αλλαγη δικαιωματων.)

    Αλλα εχασα καπου 800 Gb δεδομενα απο τα 1.8 Terra Που ειναι ο σκληρος. Τετοια καταστροφη ειχα να παθω απο τοτε που ο γατος μου ειχε κατουρησει ενα 2 Terra με αποτελεσμα να αχρηστευτει πριν πολλα χρονια.

    Τωρα κανω backup οτι απεμεινε χρησιμο και μετα format. Ισως να κανω και κανα ευχελαιο ....

    Παρατηρω οτι το ρολοι του υπολογιστη μου ενω εχει τη σωστη time zone και ειναι στην αυτοματη ρυθμιση της ωρας , αποφασισε να παει μια ωρα πισω . Ελπιζω να φτιαξει με το reboot που θα κανω.

    Επισης επειδη ειχα πολλα παιχνιδια στο μισοκαταστρεμμενο σκληρο πολλα εχουν αφησει ατελη απεγκατασταση .... δεν κανουν uninstall μενουν σαν φαντασματα στις εφαρμογες μου .... τι μπορω να κανω για αυτο?

    ΟΥΦ ελπιζω να τελειωσε ο εφιαλτης στο δρομο με τις λευκες....

    - - - Updated - - -

    Τωρα που το σκεφτομαι διαβαζοντας ενα αλλο θεμα υπηρχε περιπτωση να ανακτησω τα αρχεια μου αραγε? Μερικοι φακελλοι ειχαν εξαφανιστει , αλλοι φακελλοι βγαιναν μηδενκοι , μερικα αρχεια μηδενικα κλπ .... αναρωτιεμαι μηπως υπηρχε αλλος τροπος επιπλεον και απλως εχασα την υπομονη μου. Βεβαια τωρα ειναι αργα γιατι κανω κανονικο Format αυτη τη στιγμη που γραφω.

    - - - Updated - - -

    Και ακομα δεν καταλαβα το γιατι.... ο δισκος δουλευε μια χαρα οσο το χρησιμοποιουσα σα αποθηκευτικο μεσο. Το Bsod κατι ελεγε για Power failure ... ελπιζω να ησυχασα και να μην τρεχω για τροφοδοτικο γιατι τωρα τελευταια εχει σβησει μερικες φορες και υπεθεσα εφταιγε η καρτα μιας και επιασε τους 100 βαθμους και δεν δουλευε το ανεμιστηρακι καλα χθες το βραδυ....

  4. #9034
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    zaranero , νομιζω οτι το θεμα σου δεν αφορα τα windows 10 η μονον αυτα ,ισως ειναι καλυτερα να ανοιξεις ενα ξεχωριστο θεμα αν σκοπευεις να λυσεις το προβλημα μεσα απο το φορουμ
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #9035
    Εχεις δικιο , ναι η μονη ερωτηση σχετικη ειναι τα μισοτελειωμενα uninstall , αυτο ηθελα να ρωτησω οταν μπηκα και παρασυρθηκα λογω αυπνιας και εγραψα την ιστορια της βραδιας :P

  6. #9036
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    η συμβουλη μου ειναι το καλτερο που εχεις να κανεις , ειναι ενα διαλειμμα , πηγαινε για εναν καφε , καποια επισκεψη. το ξερω οτι θα τρεχει στο μυαλο σου το συμβαν παραλληλα , αλλα θα βοηθησει να δεις την κατασταση πιο ηρεμα και κατοπιν , πιο ενημερωμενος . οσο κανεις πραγματα σπασμωδικα , τοσο πιο δεδομενη γινεται η απωλεια δεδομενων
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #9037
    Ναι μαλλον θα πεσω για υπνο .... καφες ρεει πλεον στις φλεβες μου αντι για αιμα :P

    THX

  8. #9038
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Αυτό με τα Home να μην έχουν επιλογή για χειροκίνητη αναβάθμιση είναι μεγάλο κακό , γιατί κάθε φορά που κάνει αναβάθμιση τις ώρες που είμαι μέσα και με σπάει τα νευρά . Έπειτα απο ψάξιμο βρήκα ενα τρόπο για full off windows update. Και το ερώτημα αναβάθμιση απο home σε pro πόσο βγαίνει γιατί με πέταξε για 150€ και έπαθα σοκ ...

  9. #9039
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    https://www.ebay.com/itm/WINDOWS-10-...YAAOSwqU5ZwoPY
    και δες και άλλους seller με πολλές αξιολογήσεις. Ίσως κάποιος από εδώ να τα έχει δοκιμάσει για να σου πει σίγουρα γιατί εγώ έχω από την σχολή

  10. #9040
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις δικιο , ναι η μονη ερωτηση σχετικη ειναι τα μισοτελειωμενα uninstall , αυτο ηθελα να ρωτησω οταν μπηκα και παρασυρθηκα λογω αυπνιας και εγραψα την ιστορια της βραδιας :P
    Aνάκτηση αρχείων
    EaseUS Data Recovery, αν υπάρχουν θα τα βρεις έστω και μετά από γρήγορη διαμόρφωση, όσο τον χρησιμοποιείς, τόσο θα χάνεις και αρχεία.
    Έχει όριο ανάκτησης στην Free έκδοση.

    Διαγραφή δίσκου(για να φύγουν όλα όσα υπάρχουν μέσα και μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα)
    Clean all και Secure erase
    Aν κάνεις κάτι τέτοιο, μην περιμένεις να ξαναβρείς παλιά αρχεία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #9041
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να την τεσταρω οτι δουλευε , ενω εχω ενα SSD και δυο μηχανικους δισκους που ολοι εχουν windows 10 , windows 10 , windows 8.1 επανω βαρεθηκα να συνδεσω ολα τα καλωδια , αφησα τον SSD εκτος και παω να μπουταρω απο τους μηχανικους που τους χρησιμοποιουσα τοσο καιρο για αποθηκευτικο χωρο.
    Ε, γι' αυτό την πάτησες.

    Πάνω από μία εγκατάσταση Windows στο ίδιο μηχανάκι, και αυτά παθαίνει κάποιος.



    ΥΓ: Χώρια που δεν χρειάζεται πάνω από μία, γιατί υπάρχει και το VirtualBox.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  12. #9042
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, γι' αυτό την πάτησες.

    Πάνω από μία εγκατάσταση Windows στο ίδιο μηχανάκι, και αυτά παθαίνει κάποιος.



    ΥΓ: Χώρια που δεν χρειάζεται πάνω από μία, γιατί υπάρχει και το VirtualBox.
    Την είπες την σοφία σου πάλι.
    Δηλαδή όποιος έχει dual boot είναι υποψήφιος να την πατήσει;

    Δουλευα χρόνια με έναν μηχανικό 2 partition στον ίδιο δίσκο με Vista + Win 7.
    Μετά πρόσθεσα και έναν SSD και πλέον έχω 2 partition με Win 10 και άλλο ένα με Win 7.
    Ποτέ δεν παρουσιάστηκε παρόμοιο θέμα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #9043
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την είπες την σοφία σου πάλι.
    Δηλαδή όποιος έχει dual boot είναι υποψήφιος να την πατήσει;

    Δουλευα χρόνια με έναν μηχανικό 2 partition στον ίδιο δίσκο με Vista + Win 7.
    Μετά πρόσθεσα και έναν SSD και πλέον έχω 2 partition με Win 10 και άλλο ένα με Win 7.
    Ποτέ δεν παρουσιάστηκε παρόμοιο θέμα.
    Ακριβώς
    Σε πανομοιότυπες εγκαταστάσεις σε διαφορετικούς δίσκους μπορεί απλά λόγω διένεξης να σου βγάλει τον έναν δίσκο σαν "άγνωστο" και απλά πας στην διαχείριση και του κάνεις προσάρτηση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #9044
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμμία USB συσκευή συνδεδεμένη, εκτός από ποντίκι-πληκτρολόγιο.

    Εξαίρεση ένα στικάκι USB, αλλά εάν και μόνο εάν χρησιμοποιείται για την εγκατάσταση.
    Ευχαριστώ. η εγκατάσταση έγινε. Απλά δεν ¨έβρισκε" έναν δίσκο. Τον βάπτισα J.
    Είχα πρόβλημα και με μια κάμερα logitech Fudion. Είχα κρατήσει το setup και αφού δεν την αναγνώριζε (Άγνωστη συσκευή) έκανα εγκατάσταση σε συμβατότητα Vista service pack 2 και ΟΚ
    Να δούμε τώρα τι άλλο. Αλλά θα τα φτιάξουμε.

  15. #9045
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. η εγκατάσταση έγινε. Απλά δεν ¨έβρισκε" έναν δίσκο. Τον βάπτισα J.
    Είχα πρόβλημα και με μια κάμερα logitech Fudion. Είχα κρατήσει το setup και αφού δεν την αναγνώριζε (Άγνωστη συσκευή) έκανα εγκατάσταση σε συμβατότητα Vista service pack 2 και ΟΚ
    Να δούμε τώρα τι άλλο. Αλλά θα τα φτιάξουμε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 603 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 583593598601602603604605608613623 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας