Σελ. 489 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 469479484487488489490491494499509 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.321-7.335 από 19519
  1. #7321
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις κατέβασα την νέα έκδοση σε μορφή iso. Επειδή εντελώς τυχαία δεν έχω διαθέσιμο κάποιο φλασάκι για να την περάσω, ούτε κάποιο άδειο dvd για να το κάψω, αν θέλω να κάνω αναβάθμιση του δικού μου συστήματος μπορώ να κάνω εξαγωγή τα αρχεία του iso σε κάποιον φάκελο και να τρέξω από εκεί το setup; Υπάρχει πρόβλημα να τρέξω την αναβάθμιση από κάποιον φάκελο;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikpav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kάνε ενημέρωση του συστήματος δεν χρειάζεται το iso

    - - - Updated - - -



    Kάνε ενημέρωση του συστήματος δεν χρειάζεται το iso
    Από το Windows Update δεν μου βγάζει την ενημέρωση ακόμη, και έχω κατεβάσει ήδη το iso από το tool της MS. Αν τρέξω το tool και επιλέξω αναβάθμιση του συστήματός μου θα πρέπει να κατεβάσει και 2η φορά τα αρχεία.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  2. #7322
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    Λογικά θα αναβαθμίσει κανονικά αν τρέξεις το setup.exe. Μέσω Windows Update από 11 Απριλίου.

  3. #7323
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εμενα μου ετυχε το εξης παραξενο κατεβαζω κανονικα το iso το καιω σε στικακι και το βαζω σε υπολογιστη με format εκει με αφησε και επελεξα τα pro κανω το ιδιο και σε laptop και εκει δεν δινει επιλογη βαζει τα home 64 bit τα 2 τον λογο δεν τον εχω καταλαβει

  4. #7324
    Εγγραφή
    08-01-2006
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    19300 /1020 Kbps
    ISP
    micen
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZTE H108L
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το Windows Update δεν μου βγάζει την ενημέρωση ακόμη, και έχω κατεβάσει ήδη το iso από το tool της MS. Αν τρέξω το tool και επιλέξω αναβάθμιση του συστήματός μου θα πρέπει να κατεβάσει και 2η φορά τα αρχεία.
    Με το MediaCreationTool ΕΚΕΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ τις επιλογές.........

  5. #7325
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    με αυτο το εκανα το στικακι και το εβαλα και στα 2

  6. #7326
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikpav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το MediaCreationTool ΕΚΕΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ τις επιλογές.........
    Έγραψα ότι έχω τρέξει ήδη το tool και έχω κατεβάσει το iso (γιατί θέλω να το κάνω εγκατάσταση και σε άλλους υπολογιστές). Γνωρίζω ότι το tool μου δίνει επιλογή να αναβαθμίσω το σύστημα στο οποίο τρέχει, αλλά θα κατεβάσει τα αρχεία πάλι από την αρχή, θα πρέπει να περιμένω άλλη μισή ώρα και βάλε, τουλάχιστον, για να ξανακατεβούν. Αφού έχω κατεβάσει ήδη το iso γιατί να μπω στον κόπο να τα ξανακατεβάσω; Το θέμα είναι το εξής, συνήθως χρησιμοποιώ ένα φλασάκι που έχω αλλά το έχω δανείσει και δεν μου το έχουν γυρίσει ακόμη για να το περάσω εκεί, αν κάνω εξαγωγή τα αρχεία του iso σε κάποιον φάκελο και τρέξω το setup, θα γίνει κανονικά η αναβάθμιση;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #7327
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μου ετυχε το εξης παραξενο κατεβαζω κανονικα το iso το καιω σε στικακι και το βαζω σε υπολογιστη με format εκει με αφησε και επελεξα τα pro κανω το ιδιο και σε laptop και εκει δεν δινει επιλογη βαζει τα home 64 bit τα 2 τον λογο δεν τον εχω καταλαβει
    Αν το laptop είχε προεγκατεστημένα Windows, τότε τα Windows χρησιμοποιούν κάποιες πληροφορίες που είναι ενσωματωμένες στο μηχάνημα για να επιλέξουν την κατάλληλη έκδοση και να κάνουν την ενεργοποίηση. Αν έχεις κλειδί για τα Pro, μπορείς μέσα από τις ρυθμίσεις να το εισάγεις και να αναβαθμιστεί το λειτουργικό.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις κατέβασα την νέα έκδοση σε μορφή iso. Επειδή εντελώς τυχαία δεν έχω διαθέσιμο κάποιο φλασάκι για να την περάσω, ούτε κάποιο άδειο dvd για να το κάψω, αν θέλω να κάνω αναβάθμιση του δικού μου συστήματος μπορώ να κάνω εξαγωγή τα αρχεία του iso σε κάποιον φάκελο και να τρέξω από εκεί το setup; Υπάρχει πρόβλημα να τρέξω την αναβάθμιση από κάποιον φάκελο;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το Windows Update δεν μου βγάζει την ενημέρωση ακόμη, και έχω κατεβάσει ήδη το iso από το tool της MS. Αν τρέξω το tool και επιλέξω αναβάθμιση του συστήματός μου θα πρέπει να κατεβάσει και 2η φορά τα αρχεία.
    Σε προηγούμενες αναβαθμίσεις έτσι το έκανα. Αφού έτσι κι αλλιώς κατεβάζω το ISO για να υπάρχει στη συλλογή για μελλοντική χρήση, δεν βλέπω το λόγο να κατεβάζω ουσιαστικά το ίδιο πράγμα και μέσω WU (το οποίο WU μερικές φορές το «σκέφτεται» και πολύ πριν ξεκινήσει...). Αν θυμάμαι καλά, δεν χρειάζεται καν να κάνεις εξαγωγή από το ISO, μόνο το mount ώστε να εμφανίζεται ως drive και τρέχεις την εγκατάσταση από εκεί. Τα αρχεία για την αναβάθμιση αντιγράφονται σε έναν προσωρινό φάκελο.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  8. #7328
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε προηγούμενες αναβαθμίσεις έτσι το έκανα. Αφού έτσι κι αλλιώς κατεβάζω το ISO για να υπάρχει στη συλλογή για μελλοντική χρήση, δεν βλέπω το λόγο να κατεβάζω ουσιαστικά το ίδιο πράγμα και μέσω WU (το οποίο WU μερικές φορές το «σκέφτεται» και πολύ πριν ξεκινήσει...). Αν θυμάμαι καλά, δεν χρειάζεται καν να κάνεις εξαγωγή από το ISO, μόνο το mount ώστε να εμφανίζεται ως drive και τρέχεις την εγκατάσταση από εκεί. Τα αρχεία για την αναβάθμιση αντιγράφονται σε έναν προσωρινό φάκελο.
    Αυτό δεν το είχα σκεφτεί, μπορεί να το δοκιμάσω και έτσι, κάνοντάς το mount σε κάποιο εικονικό drive.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #7329
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Για να το διευκρινίσω, εννοώ την ενσωματωμένη λειτουργία mount που υπάρχει από τα 8 και μετά. Δεν χρειάζεται κάποιο τρίτο εργαλείο, εκτός βέβαια αν το έχεις ήδη και το προτιμάς.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  10. #7330
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το διευκρινίσω, εννοώ την ενσωματωμένη λειτουργία mount που υπάρχει από τα 8 και μετά. Δεν χρειάζεται κάποιο τρίτο εργαλείο, εκτός βέβαια αν το έχεις ήδη και το προτιμάς.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Clipboard02.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  49,5 KB 
ID: 182123

    Τα μενού Αρχείο, Αρχική, Κοινή Χρήση και Προβολή μου τα βγάζει, αλλά το μενού "Διαχείριση" δεν μου το βγάζει για να κάνω mount το iso (έχω Windows 10 Pro). Αλλά δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το daemon tools.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  11. #7331
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μου ετυχε το εξης παραξενο κατεβαζω κανονικα το iso το καιω σε στικακι και το βαζω σε υπολογιστη με format εκει με αφησε και επελεξα τα pro κανω το ιδιο και σε laptop και εκει δεν δινει επιλογη βαζει τα home 64 bit τα 2 τον λογο δεν τον εχω καταλαβει
    Όπως είπε και ο Simpleton, διαβάζει το κλειδί (αν είχες προεγκατεστημένα windows) από το SLIC table του uefi bios και αναλόγως σου εγκαθιστά την home ή pro. Εμένα με κλειδί για 8 pro μου έβαλε τα 10 pro.
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  12. #7332
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Clipboard02.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  49,5 KB 
ID: 182123

    Τα μενού Αρχείο, Αρχική, Κοινή Χρήση και Προβολή μου τα βγάζει, αλλά το μενού "Διαχείριση" δεν μου το βγάζει για να κάνω mount το iso (έχω Windows 10 Pro). Αλλά δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το daemon tools.
    πατάς άνοιγμα με- εξερεύνηση των Windows

  13. #7333
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.358
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το Windows Update δεν μου βγάζει την ενημέρωση ακόμη, και έχω κατεβάσει ήδη το iso από το tool της MS. Αν τρέξω το tool και επιλέξω αναβάθμιση του συστήματός μου θα πρέπει να κατεβάσει και 2η φορά τα αρχεία.
    Μέσω win upd θα καθυστερήσει να σου έρθει (ίσως).
    Η αναβάθμιση θα γίνει σε "κύματα".
    Οπότε μπορεί να σου έρθει από την άλλη Τρίτη ή να σου καθυστερήσει έως τον Νοέμβριο.
    Στις περιπτώσεις αυτές δίνεται η δυνατότητα να κάνεις upd μέσω του tool.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #7334
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί κατεβάζετε το Creator's Update σε Iso και δεν κάνετε την διαδικασία μέσα από το Update, όπως την περιέγραψα πριν;
    Τελικα μετά που ξαναδοκίμασα, μια χαρά το κατέβασε.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #7335
    Εγγραφή
    07-11-2016
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93500/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    speedport entry 2ι
    Path Level
    Interleaved
    Εγω που θα εχω προσβαση στο πισι μου μετα το Πασχα και θα εχει βγει το update μεσω win update, αν κατεβασω τοτε το iso θα γινει ταχυτερα το update να φανταστω ΜΕΣΩ του iso , ετσι; (με την επιλογη update windows). Ή θα ειναι το ενα και το αυτο με το windows update? Το iso θα ελεγα οτι το εμπιστευομαι περισσοτερο.

Σελ. 489 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 469479484487488489490491494499509 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας