Σελ. 857 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 837847852855856857858859862867877 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.841-12.855 από 19505
  1. #12841
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ότι αφορά τα Svista & τα 8άρια, δεν τίθεται θέμα συζήτησης. Απ' τα χειρότερα για μένα. Γι' αυτό και έφαγαν σουτ άμεσα.
    Μια χαρά λειτουργικά και τα δύο, τα δούλεψα αρκετά χωρίς να παρουσιάζουν βασικά προβλήματα. Θάφτηκαν για διαφορετικούς λόγους και ειδικά τα 8.1 για τον πιο γελοίο, την έναρξη.
    Τα Vista θάφτηκαν γιατί μπήκαν να δουλέψουν σε Harware που δούλευε μέχρι τότε XP αλλά δυστυχώς αυτά είχανε 10πλάσιες απαιτήσεις από τα XP, οπότε φάνταζαν στο χρήστη σαν να σέρνονται, σε καλό Hardware με επαρκή RAM ήταν μια χαρά.

    Σε σένα ποια ακριβώς προβλήματα παρουσίασαν;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #12842
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και είναι δικό μου θέμα. Απλώς (όπως ο καθένας άλλωστε) παραθέτω τις προσωπικές μου απόψεις-εντυπώσεις γι' αυτά.

    Αλλά έτσι από περιέργεια :

    Νήμα για τα 7άρια - Άνοιγμα 23-07-09 / Μηνύματα εώς σήμερα 14226

    Νήμα για τα 10άρια - Άνοιγμα 01-08-15 / Μηνύματα εώς σήμερα 12838

    Μέσα σε 4 χρόνια κοντεύουν τα μνμ να φτάσουν αυτά των 7. Αυτό για μένα μιλάει από μόνο του.
    Το ότι τα 2/3 απο τα νήματα στο φόρουμ για τα windows έχουν να κάνουν με τα 7αρια δεν το μετράμε;
    Το ότι τα 2/5 των μηνυμάτων εδώ είναι του Mirmidona για να μας πει για το ότι είναι χάλια τα 10αρια;

    Κανονικά πιστευώ πως θα έπρεπε να έχουμε ξεχωριστό νήμα ανάλογα τις εκδόσεις

    πχ αν ψάξεις στο Goggle για windows 10 1809 problems έχεις ενα σύνολο 16.200.000 αποτελεσμάτων
    Αν ψάξεις για windows 7 έχεις 678 εκατομμύρια.
    Για windows xp έχεις 75.000.000
    τα vista έχουν 67.200.000
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 10-06-19 στις 22:06.

  3. #12843
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να ανήκεις στους τυχερούς της υπόθεσης, δεν διαφωνώ. Αλλά τις συνεχείς ερωτήσεις τις βλέπεις κι εσύ. Τυχαίο
    Αν και δεν κοιτάω τι βλέπουν/κάνουν οι άλλοι αλλά τι εγώ, παραταύτα θέτω τον δάκτυλον επί τον τύπον των ήλων λέγοντας ότι ουτε πέφτω από τα σύννεφα, αντιθέτως δε, βρίσκω αναμενόμενο να υπάρχουν θέματα στα major updates.

  4. #12844
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    παιδιά, το πράγμα είναι απλό.
    Ερωτήσεις εδώ πρέπει να είναι σύμφωνα με τον τίτλο του νήματος
    Μόνον, για αναβαθμίσεις των Windows10. ερωτήσεις και λοιπά σχόλια επάνω στο θέμα αυτό.

    Εαν μπεί κάτι offtopic, οκ δεν πειράζει, αλλά μην παρεξηγιέστε εαν τραβάει κριτική. Περιοριστείτε στο θέμα του νήματος. my 5c.

  5. #12845
    Εγγραφή
    24-04-2014
    Περιοχή
    Στην ομορφότερη πόλλλλη!!
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps /30 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά λειτουργικά και τα δύο, τα δούλεψα αρκετά χωρίς να παρουσιάζουν βασικά προβλήματα. Θάφτηκαν για διαφορετικούς λόγους και ειδικά τα 8.1 για τον πιο γελοίο, την έναρξη....
    Σε σένα ποια ακριβώς προβλήματα παρουσίασαν;;

    Για τα Vista δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί τα δούλεψα για κάτι λιγότερο από μήνα (πάντως η κόρη μου που τα δούλεψε για κανένα χρόνο σε laptop δεν μου παραπονέθηκε ποτέ για κάτι) αλλά για τα 8.1 μπορώ να πω ότι, τα χρησιμοποίησα και τα χρησιμοποιώ άνετα, δεν μου παρουσιάζουν προβλήματα και όσον αφορά το θέμα της έναρξης, το classic shell έκανε τη δουλειά του πολύ ωραία. Μάλιστα στις περιπτώσεις έναρξης συστήματος με μηχανικό δίσκο μπορώ να πω ότι συμπεριφέρονται πολύ διαφορετικά (καλύτερα) από τα 10άρια που, στο δικό μου σύστημα τουλάχιστον, παρουσιάζει καθυστέρηση του "σκοτωμού" όπου ο δίσκος για κανένα 3-5λεπτο γυρνά σαν τρελός πριν ξεκινήσουν.

    Τα Win 10 από την άλλη (σε μηχάνημα με SSD για το λόγο που έγραψα προηγουμένως) δεν μου έχουν εμφανίσει σοβαρά προβλήματα ούτε στις περιπτώσεις καθαρής εγκατάστασης ούτε σ' αυτές της αναβάθμισης, πλην της τελευταίας (για τον γνωστό και περίεργο λόγο της αποσύνδεσης των συσκευών USB).
    Ο απαράβατος πάντως κανόνας μου είναι ότι στα μηχανήματα που χρησιμοποιώ αυτά τα λειτουργικά δεν κάνω "ταρζανιές" ούτε βιαστικές ενέργειες. Μ' αυτό δεν θέλω να πω ότι δεν θα μου παρουσιαστεί ποτέ κάποιο πρόβλημα αλλά τουλάχιστον θα έχει μειωμένες πιθανότητες να γίνει κάτι τέτοιο και να οφείλεται σε "σκουπίδια" που αφήνουν οι οποιεσδήποτε κακοσχεδιασμένες εφαρμογές ή κακοσχεδιασμένες-βιαστικές αναβαθμίσεις της MS.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά, το πράγμα είναι απλό.
    Ερωτήσεις εδώ πρέπει να είναι σύμφωνα με τον τίτλο του νήματος
    Μόνον, για αναβαθμίσεις των Windows10. ερωτήσεις και λοιπά σχόλια επάνω στο θέμα αυτό.

    Εαν μπεί κάτι offtopic, οκ δεν πειράζει, αλλά μην παρεξηγιέστε εαν τραβάει κριτική. Περιοριστείτε στο θέμα του νήματος. my 5c.

    Το θέμα του νήματος είναι:Windows 10 Αναβάθμιση: Συζήτηση, προβλήματα, και λύσεις. Αν το πάρουμε κυριολεκτικά τότε οποιοδήποτε ερώτημα αφορά καθαρή εγκατάσταση θα πρέπει να πάει σε άλλο νήμα. Θεωρώ όμως ότι ο δημιουργός του νήματος μάλλον είχε στο μυαλό του κάτι σαν αυτό που γίνεται αυτή τη στιγμή : "1. γενική συζήτηση για τα Windows 10 (όχι μόνο για προβλήματα) και 2. επίλυση προβλημάτων που προκύπτουν". Για το πρώτο κομμάτι φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει περιορισμός στα επιχειρήματα που θα χρησιμοποιήσει καθένας για να στηρίξει την άποψή του, άρα το θέμα είναι πολύ φυσικό κάποιες φορές να ξεφεύγει και να πλατειάζει. Όσον αφορά στο 2ο, μπορούμε να πούμε ότι γίνεται αρκετά καλή δουλειά, αφού τις περισσότερες φορές, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δίνονται-βρίσκονται λύσεις.

    Και κάτι OFF TOPIC: Οι διαχειριστές ας διορθώσουν αυτό το "Προεπισκόπηση Μηνύματος" που εμφανίζεται όταν χρησιμοποιώ τον επεξεργαστή κειμένου κατά την σύνταξη των μηνυμάτων.
    - Μάνα, θ' αργήσω λίγο, πάω στον πόλεμο !
    - Ζακέτα πήρες ;

  6. #12846
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bouhc Εμφάνιση μηνυμάτων
    :

    Και κάτι OFF TOPIC: Οι διαχειριστές ας διορθώσουν αυτό το "Προεπισκόπηση Μηνύματος" που εμφανίζεται όταν χρησιμοποιώ τον επεξεργαστή κειμένου κατά την σύνταξη των μηνυμάτων.
    Δεν χρειάζεται διόρθωση. Έται το λένε τα λεξικά.

  7. #12847
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι τα 2/3 απο τα νήματα στο φόρουμ για τα windows έχουν να κάνουν με τα 7αρια δεν το μετράμε;
    Το ότι τα 2/5 των μηνυμάτων εδώ είναι του Mirmidona για να μας πει για το ότι είναι χάλια τα 10αρια;

    Κανονικά πιστευώ πως θα έπρεπε να έχουμε ξεχωριστό νήμα ανάλογα τις εκδόσεις

    πχ αν ψάξεις στο Goggle για windows 10 1809 problems έχεις ενα σύνολο 16.200.000 αποτελεσμάτων
    Αν ψάξεις για windows 7 έχεις 678 εκατομμύρια.
    Για windows xp έχεις 75.000.000
    τα vista έχουν 67.200.000
    Αγαπητέ sdikr, χαίρεται.

    Από την μέχρι στιγμής κουβέντα μας είναι προφανές ότι οι απόψεις μας διαφέρουν. Οπότε και η συνέχιση της είναι μάλλον «ανούσια». Ελπίζω πάνω σ’ αυτό τουλάχιστον να συμφωνούμε.

    Μία τελευταία μόνο παρατήρηση-διευκρίνιση. Δεν νομίζω ότι απ’ τις μέχρι τώρα τοποθετήσεις μου ανέφερα πουθενά την λέξη «χάλια» για τα 10άρια, ούτε πρότεινα σε κανέναν να τα παρατήσει. Άλλωστε όπως προανέφερα τα χρησιμοποιώ κι εγώ. Επικεντρώθηκα κυρίως σε προβλήματα που κατά την προσωπική μου πάντα άποψη θεωρώ ότι δημιουργούνται συχνά με τις αναβαθμίσεις.

    Οι απόψεις του καθενός επί του συγκεκριμένου λειτουργικού αφορούν τους ίδιους και δεν προτίθεμαι σε καμία περίπτωση να τις αμφισβητήσω. Όπως άλλωστε έχω αναφέρει αρκετές φορές, όπως την βρίσκει ο καθένας.

    Για να μην μακρηγορώ λοιπόν ν’ αναφέρω ότι κι εγώ αναμένω να εγκαταστήσω την 1903, μόλις εμφανιστεί στα updates (μιας & δεν την έχω δει μέχρι στιγμής) και εδώ θα ‘μαστε για να τα ξαναπούμε.

    Ευχαριστώ για την συζήτηση πάντως (παρά τις όποιες αντιπαραθέσεις-διαφωνίες μας)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά λειτουργικά και τα δύο, τα δούλεψα αρκετά χωρίς να παρουσιάζουν βασικά προβλήματα. Θάφτηκαν για διαφορετικούς λόγους και ειδικά τα 8.1 για τον πιο γελοίο, την έναρξη.
    Τα Vista θάφτηκαν γιατί μπήκαν να δουλέψουν σε Harware που δούλευε μέχρι τότε XP αλλά δυστυχώς αυτά είχανε 10πλάσιες απαιτήσεις από τα XP, οπότε φάνταζαν στο χρήστη σαν να σέρνονται, σε καλό Hardware με επαρκή RAM ήταν μια χαρά.

    Σε σένα ποια ακριβώς προβλήματα παρουσίασαν;;
    Σε ότι αφορά τα Svista. Το κυρίως πρόβλημα γι ‘μενα ήταν ακριβώς αυτό που ανέφερες, το σύρσιμο. Και προσωπικά δεν ήταν κάτι που το φαντάστηκα, αλλά το έζησα. Το αν ήταν καλό ή όχι ως λειτουργικό είναι εκτός θέματος. Η αντίθεση μου αφορά το εξής.

    Όταν λοιπόν έχω τον υπολογιστή μου να λειτουργεί «απροβλημάτιστα» εξυπηρετώντας τις ανάγκες και τις καθημερινές μου εργασίες και εμφανίζονται τα Vista επιφέροντας καθυστέρηση σε αυτές, αυτό ήταν σοβαρό πρόβλημα. Επί της ουσίας δλδ έπαψε να είναι λειτουργικό όταν οι περισσότερες απ’ τις εργασίες μου απαιτούσαν τον 2πλάσιο (σχεδόν) χρόνο για να ολοκληρωθούν. Κι αυτή πιστεύω (όπως είπες κι εσύ άλλωστε) ήταν η κύρια αιτία που θάφτηκαν.

    Για τα 8άρια δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, γιατί δεν τα δούλεψα. Η αιτία γι’ αυτό ήταν κυρίως το νέο UI το οποίο (προσωπικά μιλώντας πάντα) μου προκάλεσε αηδία. Το αν ήταν κι αυτό καλό ή όχι ως λειτουργικό δεν γνωρίζω όπως είπα, αλλά αυτός ήταν ο λόγος που εγώ τα σούταρα. Εάν εσένα σου φάνηκαν εύχρηστα ή όχι είναι κάτι για το οποίο δεν υπάρχει λόγος ν’ ανοίξουμε κουβέντα. (με την καλή έννοια)

    Απλώς αναφέρω τους λόγους που με απέτρεψαν απ’ την χρήση τους ως λειτουργικά.

    Κάτι φυσικά που ισχύει για όλα τα διαφορετικά προγράμματα που κυκλοφορούν παγκοσμίως. Ο καθένας μας χρησιμοποιεί αυτά που καλύπτουν τις ανάγκες του.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  8. #12848
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ sdikr, χαίρεται.

    Από την μέχρι στιγμής κουβέντα μας είναι προφανές ότι οι απόψεις μας διαφέρουν. Οπότε και η συνέχιση της είναι μάλλον «ανούσια». Ελπίζω πάνω σ’ αυτό τουλάχιστον να συμφωνούμε.

    Μία τελευταία μόνο παρατήρηση-διευκρίνιση. Δεν νομίζω ότι απ’ τις μέχρι τώρα τοποθετήσεις μου ανέφερα πουθενά την λέξη «χάλια» για τα 10άρια, ούτε πρότεινα σε κανέναν να τα παρατήσει. Άλλωστε όπως προανέφερα τα χρησιμοποιώ κι εγώ. Επικεντρώθηκα κυρίως σε προβλήματα που κατά την προσωπική μου πάντα άποψη θεωρώ ότι δημιουργούνται συχνά με τις αναβαθμίσεις.

    Οι απόψεις του καθενός επί του συγκεκριμένου λειτουργικού αφορούν τους ίδιους και δεν προτίθεμαι σε καμία περίπτωση να τις αμφισβητήσω. Όπως άλλωστε έχω αναφέρει αρκετές φορές, όπως την βρίσκει ο καθένας.

    Για να μην μακρηγορώ λοιπόν ν’ αναφέρω ότι κι εγώ αναμένω να εγκαταστήσω την 1903, μόλις εμφανιστεί στα updates (μιας & δεν την έχω δει μέχρι στιγμής) και εδώ θα ‘μαστε για να τα ξαναπούμε.

    Ευχαριστώ για την συζήτηση πάντως (παρά τις όποιες αντιπαραθέσεις-διαφωνίες μας)
    Εγώ είμαι της άποψης ότι τα major updates τα κάνεις αργότερα και όχι με το που θα βγούνε, όπως κάναμε για όλα τα service pack με τις παλιότερες εκδόσεις των windows. τακτική που με έχει γλυτώσει απο αρκετό παίδεμα.

    Αυτό με τα νούμερα για τα νήματα πάντως ισχύει, έχει ξαναγίνει η συζήτηση παλιότερα για την σύγκριση του νήματος με τα 7 με αυτό απο τα 10ρια την στιγμή που υπάρχουν 100αδές άλλα νήματα για θέματα με τα 7αρια

  9. #12849
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είμαι της άποψης ότι τα major updates τα κάνεις αργότερα και όχι με το που θα βγούνε, όπως κάναμε για όλα τα service pack με τις παλιότερες εκδόσεις των windows. τακτική που με έχει γλυτώσει απο αρκετό παίδεμα.
    Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα

    - - - Updated - - -

    Για να ολοκληρώσω την θέση μου (με βάση τις ως τώρα τοποθετήσεις μου).

    Προφανώς και δεν εμφανίστηκα εδώ ως συνήγορος του διαβόλου, με στόχο την αποτροπή χρήσης των 10. Επικέντρωσα πιστεύω τα σχόλια μου σε προβλήματα που δημιουργούν (συχνά) τα updates του λειτουργικού, το οποίο όπως είπα χρησιμοποιώ κι εγώ. Για το αν ξέφυγε λίγο η κουβέντα και φάνηκα εριστικός σε κάποια από αυτά, ζητώ συγνώμη.

    Για όσους δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα με τις αναβαθμίσεις, εύχομαι να συνεχίσουν έτσι. Για τους υπόλοιπους, εδώ είμαστε για να αλληλοβοηθιόμαστε.

    Ευχαριστώ
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  10. #12850
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είμαι της άποψης ότι τα major updates τα κάνεις αργότερα και όχι με το που θα βγούνε, όπως κάναμε για όλα τα service pack με τις παλιότερες εκδόσεις των windows. τακτική που με έχει γλυτώσει απο αρκετό παίδεμα.
    Διαφωνώ.

    Αν δεν κάνετε εσείς το update άμεσα, πώς θα διορθωθούν τα προβλήματα για εμάς που περιμένουμε; Ε;

    Ανυπόγραφος

  11. #12851
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ.

    Αν δεν κάνετε εσείς το update άμεσα, πώς θα διορθωθούν τα προβλήματα για εμάς που περιμένουμε; Ε;

    Εμ πέστα παρτάκηδες όλοι
    Για αυτό έβαλα LTSC όταν πήρα τον SSD για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

  12. #12852
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ότι αφορά τα Svista. Το κυρίως πρόβλημα γι ‘μενα ήταν ακριβώς αυτό που ανέφερες, το σύρσιμο. Και προσωπικά δεν ήταν κάτι που το φαντάστηκα, αλλά το έζησα. Το αν ήταν καλό ή όχι ως λειτουργικό είναι εκτός θέματος. Η αντίθεση μου αφορά το εξής.

    Όταν λοιπόν έχω τον υπολογιστή μου να λειτουργεί «απροβλημάτιστα» εξυπηρετώντας τις ανάγκες και τις καθημερινές μου εργασίες και εμφανίζονται τα Vista επιφέροντας καθυστέρηση σε αυτές, αυτό ήταν σοβαρό πρόβλημα. Επί της ουσίας δλδ έπαψε να είναι λειτουργικό όταν οι περισσότερες απ’ τις εργασίες μου απαιτούσαν τον 2πλάσιο (σχεδόν) χρόνο για να ολοκληρωθούν. Κι αυτή πιστεύω (όπως είπες κι εσύ άλλωστε) ήταν η κύρια αιτία που θάφτηκαν.

    Για τα 8άρια δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, γιατί δεν τα δούλεψα. Η αιτία γι’ αυτό ήταν κυρίως το νέο UI το οποίο (προσωπικά μιλώντας πάντα) μου προκάλεσε αηδία. Το αν ήταν κι αυτό καλό ή όχι ως λειτουργικό δεν γνωρίζω όπως είπα, αλλά αυτός ήταν ο λόγος που εγώ τα σούταρα. Εάν εσένα σου φάνηκαν εύχρηστα ή όχι είναι κάτι για το οποίο δεν υπάρχει λόγος ν’ ανοίξουμε κουβέντα. (με την καλή έννοια)

    Απλώς αναφέρω τους λόγους που με απέτρεψαν απ’ την χρήση τους ως λειτουργικά.

    Κάτι φυσικά που ισχύει για όλα τα διαφορετικά προγράμματα που κυκλοφορούν παγκοσμίως. Ο καθένας μας χρησιμοποιεί αυτά που καλύπτουν τις ανάγκες του.
    Θεωρώ ότι προσεγγίζεις λάθος το όλο θέμα και βάζεις ταμπέλες που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, τα προβλήματα στα συγκεκριμένα λειτουργικά αφορούσαν ασθενικά hardware και αισθητική, αν εσύ είχες λειτουργικό των XP πως περίμενες να σου δουλέψουν σωστά τα VISTA, μήπως έπρεπε να το ψάξεις περισσότερο πριν τα στείλεις στο πυρ το εξώτερο;;
    Δηλαδή μετά έβαλες τα 64μπιτα 7αρια σε 500MB RAM και πήγαιναν σφαίρα;;
    Το ίδιο και για την έναρξη των 8.1, βάλαμε το Classic Shell και συνεχίσαμε να τα δουλεύουμε μια χαρά, γιατί δουλεύανε μια χαρά.

    Τέλος πάντων, επειδή είμαστε στο νήμα των 10 και εφόσον επιθυμείς μπορούμε να συνεχίσουμε στα αντίστοιχα νήματα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #12853
    Εγγραφή
    24-04-2014
    Περιοχή
    Στην ομορφότερη πόλλλλη!!
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps /30 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται διόρθωση. Έται το λένε τα λεξικά.
    Έχεις δίκιο . Δικό μου το λάθος.
    - Μάνα, θ' αργήσω λίγο, πάω στον πόλεμο !
    - Ζακέτα πήρες ;

  14. #12854
    Εγγραφή
    15-03-2019
    Περιοχή
    Νέος Πύργος Β.Ευβοια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΕΟΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 14.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    11 Ιουνίου 2019-KB4503293 (OS Build 18362.175)

    Βελτιώσεις και διορθώσεις
    Αυτή η ενημερωμένη έκδοση περιλαμβάνει βελτιώσεις ποιότητας. Οι βασικές αλλαγές περιλαμβάνουν:

    Αντιμετωπίζει ένα θέμα ευπάθειας ασφαλείας, αποτρέποντας σκοπίμως τις συνδέσεις μεταξύ των Windows και των συσκευών Bluetooth που δεν είναι ασφαλείς και χρησιμοποιώντας πολύ γνωστά κλειδιά για την κρυπτογράφηση των συνδέσεων, συμπεριλαμβανομένων των fobs ασφαλείας. Εάν το Συμβάν 22 του BTHUSB στο Πρόγραμμα προβολής συμβάντων αναφέρει, "Η συσκευή σας Bluetooth προσπάθησε να δημιουργήσει μια σύνδεση εντοπισμού σφαλμάτων ...", τότε επηρεάζεται το σύστημά σας. Επικοινωνήστε με τον κατασκευαστή της συσκευής Bluetooth για να διαπιστώσετε αν υπάρχει ενημέρωση συσκευής. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε CVE-2019-2102 και KB4507623 .

    Ενημερωμένες εκδόσεις ασφαλείας για Windows Virtualisation, Microsoft Scripting Engine, Internet Explorer, πλατφόρμα εφαρμογών και πλαισίων εφαρμογών των Windows, εισαγωγή και σύνθεση Windows, Windows Media, Windows Shell, Windows Server, Windows ταυτότητας, κρυπτογραφία Windows, συστήματα αποθήκευσης και αρχείων Windows, Μηχανή βάσης δεδομένων JET και υπηρεσίες πληροφοριών διαδικτύου.
    Εάν εγκαταστήσατε παλιότερες ενημερώσεις, μόνο οι νέες διορθώσεις που περιέχονται σε αυτό το πακέτο θα ληφθούν και θα εγκατασταθούν στη συσκευή σας.

    https://support.microsoft.com/en-us/help/4503293

  15. #12855
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    302
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    54999/5496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    23,7(dB) / 8,3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα σας.
    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά παρατήρησα ότι Edge & Store δεν έχουν ίντερνετ.
    Μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση;

Σελ. 857 από 1301 ΠρώτηΠρώτη ... 837847852855856857858859862867877 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας