Σελ. 190 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 170180185188189190191192195200210 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.836-2.850 από 19519
  1. #2836
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα λες οτι μονο με το rufus θα τα καταφερω. Δεν ξερω αν το εχεις ξανακουσει το θεμα με το "error unknown filesystem entering rescue mode grub rescue" σε μαυρη οθονη, αλλα μαλλον θα θελει rufus. Επισης σκεφτομαι να χρησιμοποιησω αλλον υπολογιστη με windows μεσα, να κατεβασω απο κει το iso(το λινουξ δεν με αφηνει να τρεξω το rufus) των 10 να το γραψω και να το κανω boot.
    Σόρυ, δεν σκέφτηκα ότι στον υπολογιστή σου έχεις μόνο linux. Αν είναι εύκολο να βρεις πρόσβαση σε υπολογιστή με Windows κάνε μια προσπάθεια, για linux δεν ξέρω πως να φτιάξεις bootable φλασάκι, ίσως μπορεί να βοηθήσει κάποιος άλλος. Πάντως σε Windows με το rufus είναι δοκιμασμένο και δουλεύει.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  2. #2837
    Εγγραφή
    06-07-2011
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στον υπολογιστή που έχεις με ubuntu γίνεται η
    δουλειά που θέλεις αν ακολουθήσεις τις υποδείξεις
    που σου δόθηκαν.
    Ολα τα εκανα, μονο που σε μενα σε λινουξ περιβαλλον το rufus ΔΕΝ λειτουργει. Ετσι χρησιμοποιησα αλλον υπολογιστη με windows μονο, και εκανα οτι μου προταθηκε εδω, δηλ ξανακατεβασα το iso των 10 χρησιμοποιησα rufus τωρα και θα ξαναδοκιμασω. Αλλη λυση δεν υπαρχει προς το παρον πλην αυτης https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σόρυ, δεν σκέφτηκα ότι στον υπολογιστή σου έχεις μόνο linux. Αν είναι εύκολο να βρεις πρόσβαση σε υπολογιστή με Windows κάνε μια προσπάθεια, για linux δεν ξέρω πως να φτιάξεις bootable φλασάκι, ίσως μπορεί να βοηθήσει κάποιος άλλος. Πάντως σε Windows με το rufus είναι δοκιμασμένο και δουλεύει.
    Φιλε θα κανω την προσπαθεια να δω αν ολα θα πανε καλα η τι φταιει. Παντως αποκλειεται να ειναι ο σκληρος, γιατι αυτην την στιγμη ο υπολογιστης μου δεν τρεχει κανενα συστημα, καθως φορμαρα το σκληρο κανοντας τον σε μορφη ntfs, σβηνοντας ετσι το ubuntu. Τωρα οτι κανω ειναι με το live cd των ubuntu σε στικακι.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  3. #2838
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παιδια συγνωμη, σας εχω κουρασει με τις πολλες ερωτησεις.Σε ενα υπολογιστη φιλου εχω περασει σε ssd ,τα 10αρια 32bit επιτιχως και τωρα προσπαθω να περασω τα 10 pro 64 (γιατι δεν ειχα δει οτι εχει 4giga ram και επεξεργαστη 64 βιτ) απο το ιδιο, δικο μου δισκακι(καμμενο απο ISO),

    και μου κολαει στην πρωτη οθονη με το σημα των windows (το γαλαζιο) και μενει εκει για μια ωρα. δοκιμασα και dvd (μετα απο λιγο σταματαει να αναβοσβηνει το λαμπακι-αρα δεν διαβαζει), και απο usb(μετα απο λιγο σβηνει το φωτακι στο usb στικ)

    Δοκιμασα και αποσυνδεσα ολα τα drives, την pci

    Τι μπορει να φταει?

  4. #2839
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα τα εκανα, μονο που σε μενα σε λινουξ περιβαλλον το rufus ΔΕΝ λειτουργει. Ετσι χρησιμοποιησα αλλον υπολογιστη με windows μονο, και εκανα οτι μου προταθηκε εδω, δηλ ξανακατεβασα το iso των 10 χρησιμοποιησα rufus τωρα και θα ξαναδοκιμασω. Αλλη λυση δεν υπαρχει προς το παρον πλην αυτης https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair
    Υπάρχει και σου εξήγησα πώς γίνεται.

  5. #2840
    Εγγραφή
    21-04-2007
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    ΖΤΕ
    Ειχα γράψει κι εγω την εμπειρία μου εδω με αναβάθμιση απο τα 7. Δεν βρήκα το χρόνο να το βαλω να επαναφέρει τα 7, κι ετσι διαπίστωσα κι άλλο ενα θεμα.
    Δυο-τρεις φορές την εβδομάδα ειμαι αναγκασμένος να επαναφερω τις ρυθμίσεις exchange server του office Outlook 2016 γιατι τις χάνει και δεν εχω πρόσβαση στο εταιρικό e-mail ακομα κι οταν ανοιγω το Outlook σε safe mode.

    Το έψαξα το θεμα και λύση προς το παρόν δεν υπάρχει.Σήμερα το βράδι θα κανω επαναφορά στα 7 γιατι πλεον η κατάσταση ειναι κωμικοτραγική. Και θα επαναλάβω οτι οποιος χρησιμοποιεί το PC για επαγγελματικούς λόγους ας μεινει στα 7 ή
    εστω στα 8.1.
    Σε κανενα εξάμηνο θα το ξανασκεφτώ για τα 10.

    Και μια ερώτηση παιδια: μαζι με το PC υπήρχε κι ενα DVD των Windows 8.1 στην αγγλική έκδοση. Ξερω πως να αλλάξω τη γλώσσα στα ελληνικά, αλλα θα δουλέψει η αναβάθμιση απο ελληνικά 7 σε αγγλικά 8.1 ;
    Το PC ειναι ενα Dell Optiplex 3020.

    Ευχαριστώ.

  6. #2841
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teoxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα γράψει κι εγω την εμπειρία μου εδω με αναβάθμιση απο τα 7. Δεν βρήκα το χρόνο να το βαλω να επαναφέρει τα 7, κι ετσι διαπίστωσα κι άλλο ενα θεμα.
    Δυο-τρεις φορές την εβδομάδα ειμαι αναγκασμένος να επαναφερω τις ρυθμίσεις exchange server του office Outlook 2016 γιατι τις χάνει και δεν εχω πρόσβαση στο εταιρικό e-mail ακομα κι οταν ανοιγω το Outlook σε safe mode.

    Το έψαξα το θεμα και λύση προς το παρόν δεν υπάρχει.Σήμερα το βράδι θα κανω επαναφορά στα 7 γιατι πλεον η κατάσταση ειναι κωμικοτραγική. Και θα επαναλάβω οτι οποιος χρησιμοποιεί το PC για επαγγελματικούς λόγους ας μεινει στα 7 ή
    εστω στα 8.1.
    Σε κανενα εξάμηνο θα το ξανασκεφτώ για τα 10.

    Και μια ερώτηση παιδια: μαζι με το PC υπήρχε κι ενα DVD των Windows 8.1 στην αγγλική έκδοση. Ξερω πως να αλλάξω τη γλώσσα στα ελληνικά, αλλα θα δουλέψει η αναβάθμιση απο ελληνικά 7 σε αγγλικά 8.1 ;
    Το PC ειναι ενα Dell Optiplex 3020.

    Ευχαριστώ.
    αν καταλαβα καλα το προβλημα σου ειναι στο office 2016 οχι στα win10

  7. #2842
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια συγνωμη, σας εχω κουρασει με τις πολλες ερωτησεις.Σε ενα υπολογιστη φιλου εχω περασει σε ssd ,τα 10αρια 32bit επιτιχως και τωρα προσπαθω να περασω τα 10 pro 64 (γιατι δεν ειχα δει οτι εχει 4giga ram και επεξεργαστη 64 βιτ) απο το ιδιο, δικο μου δισκακι(καμμενο απο ISO),

    και μου κολαει στην πρωτη οθονη με το σημα των windows (το γαλαζιο) και μενει εκει για μια ωρα. δοκιμασα και dvd (μετα απο λιγο σταματαει να αναβοσβηνει το λαμπακι-αρα δεν διαβαζει), και απο usb(μετα απο λιγο σβηνει το φωτακι στο usb στικ)

    Δοκιμασα και αποσυνδεσα ολα τα drives, την pci

    Τι μπορει να φταει?
    Aν δοκιμάσεις με την 32bit έκδοση πάλι, συνεχίζεται η εγκατάσταση;;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teoxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μια ερώτηση παιδια: μαζι με το PC υπήρχε κι ενα DVD των Windows 8.1 στην αγγλική έκδοση. Ξερω πως να αλλάξω τη γλώσσα στα ελληνικά, αλλα θα δουλέψει η αναβάθμιση απο ελληνικά 7 σε αγγλικά 8.1 ;
    Το PC ειναι ενα Dell Optiplex 3020.

    Ευχαριστώ.
    Tι εννοείς αναβάθμιση;;;; κωδικό για ποια Windows έχεις;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #2843
    Εγγραφή
    06-07-2011
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και σου εξήγησα πώς γίνεται.
    Aν εννοεις το rufus, θα το δοκιμασω απο περιβαλλον των windows μολις κατεβει το iso των 10
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  9. #2844
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν εννοεις το rufus, θα το δοκιμασω απο περιβαλλον των windows μολις κατεβει το iso των 10
    Εννοώ αυτό που σου είπα στο #2764.

  10. #2845
    Εγγραφή
    21-04-2007
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν καταλαβα καλα το προβλημα σου ειναι στο office 2016 οχι στα win10
    Επειδή το εχω ψάξει το θεμα, μονο στα Windows 10 ειχα αυτο το πρόβλημα, δεν ειναι πρόβλημα του office αλλωστε δούλευε μια χαρα στα 7. Για να μην πω για τα κολλήματα στην επανεκίνηση, το start menu που ποτε δουλεύει και ποτε οχι.

    Θα μου πεις να κανω clean install, αλλα δεν γινεται να στήνω απο την αρχή ξανα ολα τα προγράμματα και τις παραμέτρους για τη δουλειά μου και να κανω την προσευχή μου αν καθε μερα θα δουλεύει το Outlook.

    Για την άλλη ερώτηση που εκανα, ξερει κανεις να μου απαντήσει; Ευχαριστώ.

  11. #2846
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teoxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το εχω ψάξει το θεμα, μονο στα Windows 10 ειχα αυτο το πρόβλημα, δεν ειναι πρόβλημα του office αλλωστε δούλευε μια χαρα στα 7. Για να μην πω για τα κολλήματα στην επανεκίνηση, το start menu που ποτε δουλεύει και ποτε οχι.

    Θα μου πεις να κανω clean install, αλλα δεν γινεται να στήνω απο την αρχή ξανα ολα τα προγράμματα και τις παραμέτρους για τη δουλειά μου και να κανω την προσευχή μου αν καθε μερα θα δουλεύει το Outlook.

    Για την άλλη ερώτηση που εκανα, ξερει κανεις να μου απαντήσει; Ευχαριστώ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων

    Tι εννοείς αναβάθμιση;;;; κωδικό για ποια Windows έχεις;;;
    ......................
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #2847
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teoxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το εχω ψάξει το θεμα, μονο στα Windows 10 ειχα αυτο το πρόβλημα, δεν ειναι πρόβλημα του office αλλωστε δούλευε μια χαρα στα 7. Για να μην πω για τα κολλήματα στην επανεκίνηση, το start menu που ποτε δουλεύει και ποτε οχι.

    Θα μου πεις να κανω clean install, αλλα δεν γινεται να στήνω απο την αρχή ξανα ολα τα προγράμματα και τις παραμέτρους για τη δουλειά μου και να κανω την προσευχή μου αν καθε μερα θα δουλεύει το Outlook.

    Για την άλλη ερώτηση που εκανα, ξερει κανεις να μου απαντήσει; Ευχαριστώ.
    στα win 7 ειχες το office 2016 και εκει ηταν οκ?
    ή μηπως ειχες αλλο office στα 7?

  13. #2848
    Εγγραφή
    21-04-2007
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα win 7 ειχες το office 2016 και εκει ηταν οκ?
    ή μηπως ειχες αλλο office στα 7?
    To ιδιο office ειχα, 2016.

  14. #2849
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teoxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το εχω ψάξει το θεμα, μονο στα Windows 10 ειχα αυτο το πρόβλημα, δεν ειναι πρόβλημα του office αλλωστε δούλευε μια χαρα στα 7. Για να μην πω για τα κολλήματα στην επανεκίνηση, το start menu που ποτε δουλεύει και ποτε οχι.

    Θα μου πεις να κανω clean install, αλλα δεν γινεται να στήνω απο την αρχή ξανα ολα τα προγράμματα και τις παραμέτρους για τη δουλειά μου και να κανω την προσευχή μου αν καθε μερα θα δουλεύει το Outlook.

    Για την άλλη ερώτηση που εκανα, ξερει κανεις να μου απαντήσει; Ευχαριστώ.
    Για να είσαι 100% σίγουρος γύρισε την default γλώσσα στα 7ρια σε Αγγλικά, κάνε την αναβάθμισή σου και μετά ξαναγυρίζεις (στα 8.1) πλέον σε ελληνικά menu και UI.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  15. #2850
    Εγγραφή
    21-04-2007
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν δοκιμάσεις με την 32bit έκδοση πάλι, συνεχίζεται η εγκατάσταση;;;

    - - - Updated - - -



    Tι εννοείς αναβάθμιση;;;; κωδικό για ποια Windows έχεις;;;
    Εννοω οτι το dell ειχε πανω τα win 7 pro ελληνικα και μεσα στο κουτι υπηρχε ενα dvd με τα win 8.1 64bit pro με ετικετα OEM activation 3.0 required.

Σελ. 190 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 170180185188189190191192195200210 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας