Σελ. 534 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 514524529532533534535536539544554 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.996-8.010 από 19519
  1. #7996
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... σε win 10-64 Prof v. 1703 έβγαλε μήνυμα activation. ...
    το οποίον ευτυχώς εξαφανίστηκε με νέα εγκατάσταση της 1703 από το DVD.
    Μακάρι να ξέραμε που κρύβεται το activation.
    Επίσης με την νέα εγκατάσταση και το control panel και τα settings αναγνωρίζουν την κάρτα και χρησιμοποιούν τον ίδιο driver.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eyw : 18-06-17 στις 07:48.

  2. #7997
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμάμαι καλά το πρόβλημα ήταν η 1703.
    Τελικά την εγκατέστησες;
    Το update εγκατασταθηκε μετα απο καιρο, οταν η ms εβγαλε σωστο update για την εκδοση μου.
    Δηλαδη ενω εβλεπα στα win update κανονικα να εμφανιζει updates, αποφασισα να τα αγνοησω και να μην προσπαθησω να κανω install, αφου ετσι κι αλλιως δεν εγκαθισταντο,
    και μετα απο μερικες βδομαδες που ξαναπροσπαθησα, κατεβασα και εγκατεστησε κανονικα.
    Προφανως η ms στο μεταξυ, τα ειχει 'διορθωσει'...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tommybertsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα για ενα διαστημα enterprise επειδη ειχε ενας φιλος spare λογω της δουλειας του. Τι τα ηθελα; Δεν ειχε νοημα να τα εχω σε hope pc. Πολλα θεματα, με updates ειδικοτερα.
    Πηγαινε στα pro , να βρεις την υγειά σου.
    Εκτος και αν εχουν κατι που το χρειαζεσαι... Τοτε παω πασο

    Ειδες πως με καταλαβαινεις;

    Ερωτηση προς ολους: μπορω να κανω downgrade απο enterprise σε pro, με ευκολο τροπο;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x69pr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια ενταξει ειπαμε, εχει ορισμενα θεματακια η MS αλλα οταν καποιος βαζει enterprise σε σπιτικο μηχανημα ποιος φταιει? Αφου τα enterprise ειναι για συγκεκριμενο κοινο και απαιτησεις. Ασε που οι δυνατοτητες που παρεχουν τα enterprise σε σχεση με τα προ ειναι απλα αχρειαστες για home χρηση.
    Εχεις δικιο.
    Ψαχνω τωρα τροπο να τα ξεφορτωθω, και να 'κατεβω' σε pro.
    Αλλα διχως να χρειαστει ξαναστησιμο στο μηχανημα.
    Γινεται;

  3. #7998
    Εγγραφή
    07-11-2016
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93500/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    speedport entry 2ι
    Path Level
    Interleaved
    https://www.tenforums.com/tutorials/...ws-10-pro.html

    Απο οτι καταλαβα, κανεις αλλαγη του κλειδιου (θελει pro retail κλειδι αν κρινω απο τα σχολια που συνοδευουν το πρωτο ποστ), και γινονται τα απαραιτητα "κλειδωματα" μετα απο καποιο restart.
    Καπου αλλου διαβαζω οτι αυτο μπορει να μη δουλεψει, και θες καθαρη εγκατασταση.

    Εγω παντως θα επαιρνα ενα κλειδι και θα εκανα μια φρεσκαδουρα εγκατασταση, εαν κατι στραβωνε. Εχει αρκετα φτηνα κλειδια εκει εξω!

    Δε ξερω αν γινεται "αναιμακτα" ολο αυτο (δηλαδη χωρις να χρειαστει να ξαναγοραζεις κλειδι)!

  4. #7999
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tommybertsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.tenforums.com/tutorials/...ws-10-pro.html

    Απο οτι καταλαβα, κανεις αλλαγη του κλειδιου (θελει pro retail κλειδι αν κρινω απο τα σχολια που συνοδευουν το πρωτο ποστ), και γινονται τα απαραιτητα "κλειδωματα" μετα απο καποιο restart.
    Καπου αλλου διαβαζω οτι αυτο μπορει να μη δουλεψει, και θες καθαρη εγκατασταση.

    Εγω παντως θα επαιρνα ενα κλειδι και θα εκανα μια φρεσκαδουρα εγκατασταση, εαν κατι στραβωνε. Εχει αρκετα φτηνα κλειδια εκει εξω!

    Δε ξερω αν γινεται "αναιμακτα" ολο αυτο (δηλαδη χωρις να χρειαστει να ξαναγοραζεις κλειδι)!
    Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

  5. #8000
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

    Ήθελα να σας ρωτήσω... αν αναβαθμίσουμε τους υπολογιστές που έχουμε στο γραφείο (2 pc με win 8,1 και 1 pc με win 7) σε windows 10, θα υπάρξει πρόβλημα με τα emails (Microsoft Outlook 2007) και θα πρέπει να τα ξαναστήσουμε; Εννοείται βέβαια ότι θα πάρουμε backup πρώτα!

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  6. #8001
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Θα με τρελάνουν αυτά τα update .. Χτες ανοίγω το laptop και δεν περνάει ο κωδικός το βάζω το ξαναβάζω καμιά δεκαριά φορές έναν εξαψηφιο και δεν το παίρνει και πήρε το κωδικό outlook που είναι 11ψηφια WTF!?? Γιατί άλλαξε απο μόνο του

  7. #8002
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

    Ήθελα να σας ρωτήσω... αν αναβαθμίσουμε τους υπολογιστές που έχουμε στο γραφείο (2 pc με win 8,1 και 1 pc με win 7) σε windows 10, θα υπάρξει πρόβλημα με τα emails (Microsoft Outlook 2007) και θα πρέπει να τα ξαναστήσουμε; Εννοείται βέβαια ότι θα πάρουμε backup πρώτα!

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Δεν υπάρχει αντένδειξη του Outlook 2007 με τα Windows 10, αλλά αφού θα πάρετε και backup μπορείτε απλά να γυρίσετε πίσω εάν κάτι δεν σας αρέσει...

  8. #8003
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν μπορεί κάποιος/α να με βοηθήσει σας παρακαλώ. Μετα την εγκατάσταση της τελευταίας αναβάθμισης KB4022405, KB4022725 και την επανεκκινηση του Laptop - Lenovo δεν μπορεί να φορτώσει τo λειτουργικό. Την παλιότερη έκδοση την εχω σβησει με το CCleaner με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω Repair, δοκίμασα να κάνω recovery στη μια και μοναδική ημερομηνία που μου δίνει αλλά απέτυχε. Μετα μου εβγαλε το σφαλμα 0xc00021 και εκ τοτε δεν φορτώνει παρά μόνο σε safe mode και με επιλογή απενεργοποίησης των drivers. Τι μπορώ να κάνω για να αποκαταστησω τους drivers γιατι μολις απενεργοποιω αυτην την επιλογη φορτωνει κανονικα ....!!!!
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  9. #8004
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει αντένδειξη του Outlook 2007 με τα Windows 10, αλλά αφού θα πάρετε και backup μπορείτε απλά να γυρίσετε πίσω εάν κάτι δεν σας αρέσει...
    Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ!

  10. #8005
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Μια καλή πηγή πληροφοριών για win10:
    https://windowsunplugged.blog/

  11. #8006
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Καλημερα φιλοι μου.
    Επειδη λογω δουλειας και υποχρεωσεων δεν μπορω πλεον να μπαινω συχνα, εχω χασει "επεισοδια" απο το φορουμ και αν αυτο που θα ρωτησω εχει απαντηθει συγχωρεστε με.
    Εχω 3 pc σταθερα με windows 10. Τα 2 ειναι στο γραφειο μου. Το ενα απο τα 2 ειναι με i7, το πιο δυνατο απο τα 2 που ειναι συνολικα τουμπανακι για υπολογιστης γραφειους (με ssd, 8gb ram 1600mhz, vga Καλη κτλ).
    Τωρα το προβλημα που εχω ειναι το εξης: Ειχα αναφερει και παλιοτερα οτι μου κολλαγε το Pc γενικα, αλλα δεν μπορουσα να το προσδιορισω ακριβως.
    Τι παρατηρω τωρα λοιπον, επειδη στο γραφειο εχω πολλα boomarks στον chrome, τον χρησιμοποιω γιατι με βολευει να περνανε στο κινητο αμεσα καθως τα εχω συγρχρονισμενα. Επισης καθε μερα εχω ανοιχτα 5-6 tabs. Εχω 2 λογιστικα προγραμματα (που θεωρητικα δεν ειναι βαρια, παιζουν σε pc με 512ραμ) και τελος εχω το mail των windows με 3 μαιλ πανω ανοιχτο μονιμα. Ολα αυτα χρειαζονται απο 2 εως 4gb ram το πολυ. αναλογα τη χρηση την ωρα κτλ.

    Το προβλημα τωρα: Απο οταν εβαλα windows 10 απο πανω καθως δεν ειχα ορεξη να στηνω απο την αρχη, καποια στιγμη παρατηρησα οτι οταν ανοιγω τη σελιδα του FB, το Pc απλα ψοφαει. Ρε παιδια αυτο το πραγμα δεν το εχω ξανα δει, να παιζουν ολα ρελαντι, cpu, ram, γραφικα, και ομως να μην μπορεις να κανεις ενα κλικ στη σελιδα, να κολλανε τα παντα. Το Fb το χρησιμοποιω στη δουλεια λογω της ευκολιας να στειλω αρχεια (η νεα γενια σιγα μην ξερει τον κωδικο του Mail της, αρκει που εχουν FB και τελος), ή για να στειλω καποια φωτο ενα αρχειο ή γενικα για απλα πραγματα, κι ομως οταν λεμε οτι το pc δεν την παλευει, θες να κανεις αναζητηση καποιον και παγωνει ολο. Η ραμ δεν γεμιζει, εχω ανοιχτη τη διαχειριση και δεν βλεπω να παιζει πανω απο 4-5.
    Επισης ο mozilla Που κανει 10-20 δευτερα για να ανοιξει ενω καποτε ανοιγε ακαριαια (ολα τα αλλα ανοιγουν ακαριαια) το διαχειριζεται καλυτερα το FB αλλα μην φανταστειτε, απλα δε θα κανω 5 λεπτα. θα κανω 3.

    Εχετε καμια ιδεα τι τρελο ειναι αυτο? Πραγματικα δεν μου εχει ξανα τυχει να βλεπω τα παντα χαλαρα σε πορους και εξ αιτιας μιας ιστοσελιδας να μπουκωνει ενα pc. Γενικα δεν κολλαει καπου αλλου αλλα μου εκανε εντυπωση και ο Mozilla που αργει τοσο να ανοιξει (βεβαια τον ανοιγω μια στις 10 μερες).

    Παιδες πραγματικα πηζω, κατι που εχω κανει κορουλα και θελω να ξοδευω ολο το χρονο μου εκει, κατι που εχει αυξηθει η δουλεια, δεν μπορουσα να το ψαξω παραπανω ουτε να το παρακολουθησω. Σκεφτηκα να εβαζα αλλα 8gb ram αλλα δεν θελω να δωσω λεφτα γιατι ειναι περιττο πιστευω για τη χρηση που κανω.

    Σιγουρα θα κανω φορματ καποια στιγμη αλλα πρεπει να μιλησω με τις εταιρειες μου να σιγουρεψω back up Κτλ και να στηνω δικτυα παλι, ειναι λιγο μανικι ομως θα το κανω...αλλα ειπα να ρωτησω μηπως εχετε κατι στο μυαλο σας.
    Στησιμο εχω κανει το ιδιο οπως σε ολα τα pc, εχω αφησει ανοιχτο και pagefile κτλ. ΠΡαγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει σε τουτο εδω.
    Ιους κτλ δεν εχω, δεν ειχα ποτε, παντα ηξερα να προσεχω, δεν ανοιγω σελιδες υποπτες, δεν βαζω φλασακια, εχω και ενα kaspersky full για σιγουρια.. πραγματικα δεν ξερω. Στην τελικη αν ηταν ιος επρεπε να δουλευουν ολα φουλ, οχι να ειναι στο 5% το cpu Και να μην μπορει να ανοιξει τη σελιδα.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  12. #8007
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόνο στο FB κολλάει;;
    Στο Κaspersky, την "Προστασία από ιούς στο Web" σε τι επίπεδο ασφαλείας την έχεις;; αν το απενεργοποιήσεις προσωρινά (άνοιξε τον DEFENDER και το Firewall των Windows προσωρινά) και δοκιμάσεις, τι κάνει;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #8008
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα φιλοι μου.
    Επειδη λογω δουλειας και υποχρεωσεων δεν μπορω πλεον να μπαινω συχνα, εχω χασει "επεισοδια" απο το φορουμ και αν αυτο που θα ρωτησω εχει απαντηθει συγχωρεστε με.
    Εχω 3 pc σταθερα με windows 10. Τα 2 ειναι στο γραφειο μου. Το ενα απο τα 2 ειναι με i7, το πιο δυνατο απο τα 2 που ειναι συνολικα τουμπανακι για υπολογιστης γραφειους (με ssd, 8gb ram 1600mhz, vga Καλη κτλ).
    Τωρα το προβλημα που εχω ειναι το εξης: Ειχα αναφερει και παλιοτερα οτι μου κολλαγε το Pc γενικα, αλλα δεν μπορουσα να το προσδιορισω ακριβως.
    Τι παρατηρω τωρα λοιπον, επειδη στο γραφειο εχω πολλα boomarks στον chrome, τον χρησιμοποιω γιατι με βολευει να περνανε στο κινητο αμεσα καθως τα εχω συγρχρονισμενα. Επισης καθε μερα εχω ανοιχτα 5-6 tabs. Εχω 2 λογιστικα προγραμματα (που θεωρητικα δεν ειναι βαρια, παιζουν σε pc με 512ραμ) και τελος εχω το mail των windows με 3 μαιλ πανω ανοιχτο μονιμα. Ολα αυτα χρειαζονται απο 2 εως 4gb ram το πολυ. αναλογα τη χρηση την ωρα κτλ.

    Το προβλημα τωρα: Απο οταν εβαλα windows 10 απο πανω καθως δεν ειχα ορεξη να στηνω απο την αρχη, καποια στιγμη παρατηρησα οτι οταν ανοιγω τη σελιδα του FB, το Pc απλα ψοφαει. Ρε παιδια αυτο το πραγμα δεν το εχω ξανα δει, να παιζουν ολα ρελαντι, cpu, ram, γραφικα, και ομως να μην μπορεις να κανεις ενα κλικ στη σελιδα, να κολλανε τα παντα. Το Fb το χρησιμοποιω στη δουλεια λογω της ευκολιας να στειλω αρχεια (η νεα γενια σιγα μην ξερει τον κωδικο του Mail της, αρκει που εχουν FB και τελος), ή για να στειλω καποια φωτο ενα αρχειο ή γενικα για απλα πραγματα, κι ομως οταν λεμε οτι το pc δεν την παλευει, θες να κανεις αναζητηση καποιον και παγωνει ολο. Η ραμ δεν γεμιζει, εχω ανοιχτη τη διαχειριση και δεν βλεπω να παιζει πανω απο 4-5.
    Επισης ο mozilla Που κανει 10-20 δευτερα για να ανοιξει ενω καποτε ανοιγε ακαριαια (ολα τα αλλα ανοιγουν ακαριαια) το διαχειριζεται καλυτερα το FB αλλα μην φανταστειτε, απλα δε θα κανω 5 λεπτα. θα κανω 3.

    Εχετε καμια ιδεα τι τρελο ειναι αυτο? Πραγματικα δεν μου εχει ξανα τυχει να βλεπω τα παντα χαλαρα σε πορους και εξ αιτιας μιας ιστοσελιδας να μπουκωνει ενα pc. Γενικα δεν κολλαει καπου αλλου αλλα μου εκανε εντυπωση και ο Mozilla που αργει τοσο να ανοιξει (βεβαια τον ανοιγω μια στις 10 μερες).

    Παιδες πραγματικα πηζω, κατι που εχω κανει κορουλα και θελω να ξοδευω ολο το χρονο μου εκει, κατι που εχει αυξηθει η δουλεια, δεν μπορουσα να το ψαξω παραπανω ουτε να το παρακολουθησω. Σκεφτηκα να εβαζα αλλα 8gb ram αλλα δεν θελω να δωσω λεφτα γιατι ειναι περιττο πιστευω για τη χρηση που κανω.

    Σιγουρα θα κανω φορματ καποια στιγμη αλλα πρεπει να μιλησω με τις εταιρειες μου να σιγουρεψω back up Κτλ και να στηνω δικτυα παλι, ειναι λιγο μανικι ομως θα το κανω...αλλα ειπα να ρωτησω μηπως εχετε κατι στο μυαλο σας.
    Στησιμο εχω κανει το ιδιο οπως σε ολα τα pc, εχω αφησει ανοιχτο και pagefile κτλ. ΠΡαγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει σε τουτο εδω.
    Ιους κτλ δεν εχω, δεν ειχα ποτε, παντα ηξερα να προσεχω, δεν ανοιγω σελιδες υποπτες, δεν βαζω φλασακια, εχω και ενα kaspersky full για σιγουρια.. πραγματικα δεν ξερω. Στην τελικη αν ηταν ιος επρεπε να δουλευουν ολα φουλ, οχι να ειναι στο 5% το cpu Και να μην μπορει να ανοιξει τη σελιδα.
    Το δίσκο σου τον έχεις σε πρωτόκολλο AHCI στο BIOS?
    Στη διαχείριση συσκευών / device manager έχεις καμιά συσκευή με θαυμαστικό?
    Έχεις κάποιο πρόγραμμα που να μετράει θερμοκρασίες όσο δουλεύεις? Εάν δεν έχεις, μπορείς να βάλεις και το δωρεάν CPUID HWMonitor και να μας πεις τί θερμοκρασίες βλέπεις.

  14. #8009
    Εγγραφή
    07-11-2016
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93500/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    speedport entry 2ι
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα φιλοι μου.
    Επειδη λογω δουλειας και υποχρεωσεων δεν μπορω πλεον να μπαινω συχνα, εχω χασει "επεισοδια" απο το φορουμ και αν αυτο που θα ρωτησω εχει απαντηθει συγχωρεστε με.
    Εχω 3 pc σταθερα με windows 10. Τα 2 ειναι στο γραφειο μου. Το ενα απο τα 2 ειναι με i7, το πιο δυνατο απο τα 2 που ειναι συνολικα τουμπανακι για υπολογιστης γραφειους (με ssd, 8gb ram 1600mhz, vga Καλη κτλ).
    Τωρα το προβλημα που εχω ειναι το εξης: Ειχα αναφερει και παλιοτερα οτι μου κολλαγε το Pc γενικα, αλλα δεν μπορουσα να το προσδιορισω ακριβως.
    Τι παρατηρω τωρα λοιπον, επειδη στο γραφειο εχω πολλα boomarks στον chrome, τον χρησιμοποιω γιατι με βολευει να περνανε στο κινητο αμεσα καθως τα εχω συγρχρονισμενα. Επισης καθε μερα εχω ανοιχτα 5-6 tabs. Εχω 2 λογιστικα προγραμματα (που θεωρητικα δεν ειναι βαρια, παιζουν σε pc με 512ραμ) και τελος εχω το mail των windows με 3 μαιλ πανω ανοιχτο μονιμα. Ολα αυτα χρειαζονται απο 2 εως 4gb ram το πολυ. αναλογα τη χρηση την ωρα κτλ.

    Το προβλημα τωρα: Απο οταν εβαλα windows 10 απο πανω καθως δεν ειχα ορεξη να στηνω απο την αρχη, καποια στιγμη παρατηρησα οτι οταν ανοιγω τη σελιδα του FB, το Pc απλα ψοφαει. Ρε παιδια αυτο το πραγμα δεν το εχω ξανα δει, να παιζουν ολα ρελαντι, cpu, ram, γραφικα, και ομως να μην μπορεις να κανεις ενα κλικ στη σελιδα, να κολλανε τα παντα. Το Fb το χρησιμοποιω στη δουλεια λογω της ευκολιας να στειλω αρχεια (η νεα γενια σιγα μην ξερει τον κωδικο του Mail της, αρκει που εχουν FB και τελος), ή για να στειλω καποια φωτο ενα αρχειο ή γενικα για απλα πραγματα, κι ομως οταν λεμε οτι το pc δεν την παλευει, θες να κανεις αναζητηση καποιον και παγωνει ολο. Η ραμ δεν γεμιζει, εχω ανοιχτη τη διαχειριση και δεν βλεπω να παιζει πανω απο 4-5.
    Επισης ο mozilla Που κανει 10-20 δευτερα για να ανοιξει ενω καποτε ανοιγε ακαριαια (ολα τα αλλα ανοιγουν ακαριαια) το διαχειριζεται καλυτερα το FB αλλα μην φανταστειτε, απλα δε θα κανω 5 λεπτα. θα κανω 3.

    Εχετε καμια ιδεα τι τρελο ειναι αυτο? Πραγματικα δεν μου εχει ξανα τυχει να βλεπω τα παντα χαλαρα σε πορους και εξ αιτιας μιας ιστοσελιδας να μπουκωνει ενα pc. Γενικα δεν κολλαει καπου αλλου αλλα μου εκανε εντυπωση και ο Mozilla που αργει τοσο να ανοιξει (βεβαια τον ανοιγω μια στις 10 μερες).

    Παιδες πραγματικα πηζω, κατι που εχω κανει κορουλα και θελω να ξοδευω ολο το χρονο μου εκει, κατι που εχει αυξηθει η δουλεια, δεν μπορουσα να το ψαξω παραπανω ουτε να το παρακολουθησω. Σκεφτηκα να εβαζα αλλα 8gb ram αλλα δεν θελω να δωσω λεφτα γιατι ειναι περιττο πιστευω για τη χρηση που κανω.

    Σιγουρα θα κανω φορματ καποια στιγμη αλλα πρεπει να μιλησω με τις εταιρειες μου να σιγουρεψω back up Κτλ και να στηνω δικτυα παλι, ειναι λιγο μανικι ομως θα το κανω...αλλα ειπα να ρωτησω μηπως εχετε κατι στο μυαλο σας.
    Στησιμο εχω κανει το ιδιο οπως σε ολα τα pc, εχω αφησει ανοιχτο και pagefile κτλ. ΠΡαγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει σε τουτο εδω.
    Ιους κτλ δεν εχω, δεν ειχα ποτε, παντα ηξερα να προσεχω, δεν ανοιγω σελιδες υποπτες, δεν βαζω φλασακια, εχω και ενα kaspersky full για σιγουρια.. πραγματικα δεν ξερω. Στην τελικη αν ηταν ιος επρεπε να δουλευουν ολα φουλ, οχι να ειναι στο 5% το cpu Και να μην μπορει να ανοιξει τη σελιδα.
    Βαλε ΧΡ να ησυχασεις

    Περα απο την πλακα. Το πιο απλο το δοκιμασες; Reinstall τον Chrome ? Επισης μου κανει για θεμα Flash content ή κατι τετοιο. Αν και πλεον παιζουν κατα τεραστιο ποσοστο ολα με html5. Περιεργο μου φαινεται. Λες οτι αργουν να ανοιξουν οι browser. Παιζεις το λειτουργικο πανω σε HDD? Εαν ναι, ετσι εξηγειται. Εαν οχι, και απο τη στιγμη που εχεις τα pagefile και ολα οπως πρεπει, χρειαζεται στησιμο καθαρο, γιατι κατι δεν "εκατσε" καλα.

    Αν συνεχισει να το κανει και μετα απο reinstall του Chrome, δοκιμασε μια να απενεργοποιησεις το Hardware Acceleration (ηταν προσωρινη λυση με προβληματα με drivers nvidia παλιοτερα). Αν δε ξερεις πως, ανοιξε settings - advanced και το'χει κατω κατω (απο default ειναι ενεργο).
    Και παλι , να πω, πως δε νομιζω να σχετιζεται με τα Windows 10 ολο αυτο...

  15. #8010
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    Οταν το μάθω θα σας το πώ
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2395 - 27132 kbps
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZXDSL 931VII over ISDN
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 0/0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ!
    Θα συμφωνήσω και εγώ ότι το Outlook 2007 δουλευει κανονικά με την τελευταία εκδοση των 10 δλδη την 1706 ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΖΗΤΗΣΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ Η Microsoft.
    ΔΛΔΗ EDITION Windows 10 Pro.VERSION 1703,OS BUILD 15063.413

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ!
    Θα συμφωνήσω και εγώ ότι το Outlook 2007 δουλευει κανονικά με την τελευταία εκδοση των 10 δλδη την 1706 ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΖΗΤΗΣΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ Η Microsoft.
    ΔΛΔΗ EDITION Windows 10 Pro.VERSION 1703,OS BUILD 15063.413

Σελ. 534 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 514524529532533534535536539544554 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας