Σελ. 185 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 165175180183184185186187190195205 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.761-2.775 από 19519
  1. #2761
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akilleas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το MCT το κατεβάσαμε χθες το πρωί. Φτιάξαμε ISO και το εγγράψαμε σε DVD.Εάν ο φίλος έχει ακόμη κρατημένο το MCT θα ζητήσω και screenshot αργότερα το απόγευμα.
    Το περίεργο βέβαια είναι ότι όταν έβαλα τα 7 φρέσκα δεν ενεργοποιήθηκαν μόνα τους. Χρειάστηκε να πατήσουμε ενεργοποίηση εμείς.
    Αν λες ότι το κατεβάσατε χθες, τότε μάλλον έχετε την τελευταία έκδοση. Περίεργο μου φαίνεται που δεν δέχτηκε το κλειδί. Σε άλλα φόρουμ Ελληνικά και ξένα έχω διαβάσει πως όσοι το έχουν δοκιμάσει τους έχει γίνει κανονικά η ενεργοποίηση, όπως έγινε και σε μένα προσωπικά. Τελικά καταλαβαίνω γιατί υπάρχει σύγχυση, ίσως κάποιοι να τρώνε άκυρο για κάποιο ανεξήγητο λόγο.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  2. #2762
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν λες ότι το κατεβάσατε χθες, τότε μάλλον έχετε την τελευταία έκδοση. Περίεργο μου φαίνεται που δεν δέχτηκε το κλειδί. Σε άλλα φόρουμ Ελληνικά και ξένα έχω διαβάσει πως όσοι το έχουν δοκιμάσει τους έχει γίνει κανονικά η ενεργοποίηση, όπως έγινε και σε μένα προσωπικά. Τελικά καταλαβαίνω γιατί υπάρχει σύγχυση, ίσως κάποιοι να τρώνε άκυρο για κάποιο ανεξήγητο λόγο.
    Η έκδοση που κατεβάζει είναι 10586.0. Μετά από 4-5 ενημερώσεις, που κάνει καπάκι, γίνεται 10586.17, που είναι και η τελευταία μέχρι στιγμής. Μην σκάτε άδικα.

  3. #2763
    Εγγραφή
    06-07-2011
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Fastpath
    Σε εναν υπολογιστη με μοναδικο λειτουργικο συστημα το ubuntu, πως θα εγκαταστησω τα windows 10 διαγραφοντας ταυτοχρονα το ubuntu? Να αναφερω οτι ο συγκεκριμενος υπολογιστης ειχε παλαιοτερα windows 7(με κλειδι προιοντος) απλα τωρα θελω να περασω μονο τα windows ωστε να ξαναεγκαταστησω απο την αρχη το ubuntu(με μικροτερο partition αυτη τη φορα)
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  4. #2764
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν λες ότι το κατεβάσατε χθες, τότε μάλλον έχετε την τελευταία έκδοση. Περίεργο μου φαίνεται που δεν δέχτηκε το κλειδί. Σε άλλα φόρουμ Ελληνικά και ξένα έχω διαβάσει πως όσοι το έχουν δοκιμάσει τους έχει γίνει κανονικά η ενεργοποίηση, όπως έγινε και σε μένα προσωπικά. Τελικά καταλαβαίνω γιατί υπάρχει σύγχυση, ίσως κάποιοι να τρώνε άκυρο για κάποιο ανεξήγητο λόγο.
    Ας περιμένουμε να δούμε αν έχει κάνει και
    εδώ κανένας άλλος τη δοκιμή αυτή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εναν υπολογιστη με μοναδικο λειτουργικο συστημα το ubuntu, πως θα εγκαταστησω τα windows 10 διαγραφοντας ταυτοχρονα το ubuntu? Να αναφερω οτι ο συγκεκριμενος υπολογιστης ειχε παλαιοτερα windows 7(με κλειδι προιοντος) απλα τωρα θελω να περασω μονο τα windows ωστε να ξαναεγκαταστησω απο την αρχη το ubuntu(με μικροτερο partition αυτη τη φορα)
    Θα εγκαταστήσεις 7 και ubuntu σε dual boot
    (όπως πχ εδώ) και μετά θα κάνεις αναβάθμιση
    των 7 στα 10.

  5. #2765
    Εγγραφή
    06-07-2011
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας περιμένουμε να δούμε αν έχει κάνει και
    εδώ κανένας άλλος τη δοκιμή αυτή.

    - - - Updated - - -


    Θα εγκαταστήσεις 7 και ubuntu σε dual boot
    (όπως πχ εδώ) και μετά θα κάνεις αναβάθμιση
    των 7 στα 10.
    Δεν γινεται να κατεβασω κατευθειαν τα windows 10 απο αυτο το λινκ https://www.microsoft.com/el-gr/soft...d/windows10ISO και οταν μου ζητηθει αν θελω κρατησω τα ubuntu να επιλεξω οχι? ειναι εφικτος αυτος ο τροπος?
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  6. #2766
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γινεται να κατεβασω κατευθειαν τα windows 10 απο αυτο το λινκ https://www.microsoft.com/el-gr/soft...d/windows10ISO και οταν μου ζητηθει αν θελω κρατησω τα ubuntu να επιλεξω οχι? ειναι εφικτος αυτος ο τροπος?
    Έχεις δει να τον εφαρμόζει κανείς;

  7. #2767
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γινεται να κατεβασω κατευθειαν τα windows 10 απο αυτο το λινκ https://www.microsoft.com/el-gr/soft...d/windows10ISO και οταν μου ζητηθει αν θελω κρατησω τα ubuntu να επιλεξω οχι? ειναι εφικτος αυτος ο τροπος?
    Kατέβασε το ISO των 10, πέρασε το σε USB Stick, αν σε βολεύει το USB, κάνε Boot από αυτό, διέγραψε όλα τα partitions, φτιάξε ένα καινούργιο για τα Windows, ενεργοποίησε τα με τον κωδικό των παλιών Windows και μετά περάσε το Linux.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #2768
    Εγγραφή
    06-07-2011
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kατέβασε το ISO των 10, πέρασε το σε USB Stick, αν σε βολεύει το USB, κάνε Boot από αυτό, διέγραψε όλα τα partitions, φτιάξε ένα καινούργιο για τα Windows, ενεργοποίησε τα με τον κωδικό των παλιών Windows και μετά περάσε το Linux.
    Τα εκανα ολα αυτα εγραψα και το iso στο winusb. Τα partitions φανταζομαι οτι θα τα διαγραψω την ωρα που θα εγκαθιστω τα 10. Ανοιγοντας το gparted ειδα 4 κατατμησεις: sda1(οπου πιανει σχεδον ολοκληρο το σκληρο) sda2, sda5 και 1.02mb με την ονομασια "αδιαθετα".
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  9. #2769
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα εκανα ολα αυτα εγραψα και το iso στο winusb. Τα partitions φανταζομαι οτι θα τα διαγραψω την ωρα που θα εγκαθιστω τα 10. Ανοιγοντας το gparted ειδα 4 κατατμησεις: sda1(οπου πιανει σχεδον ολοκληρο το σκληρο) sda2, sda5 και 1.02mb με την ονομασια "αδιαθετα".
    Αν έχεις πάρει backup τα αρχεία σου και δεν έχεις τίποτα να χάσεις, μπορείς να διαγράψεις άφοβα όλα τα partition. Εξάλου, αφού λες ότι έχεις linux τότε το πιθανότερο είναι αυτά τα partition να είναι σε ext4 που δεν το υποστηρίζουν τα Windows.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  10. #2770
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα εκανα ολα αυτα εγραψα και το iso στο winusb. Τα partitions φανταζομαι οτι θα τα διαγραψω την ωρα που θα εγκαθιστω τα 10. Ανοιγοντας το gparted ειδα 4 κατατμησεις: sda1(οπου πιανει σχεδον ολοκληρο το σκληρο) sda2, sda5 και 1.02mb με την ονομασια "αδιαθετα".
    Aυτό, το gparted τι το θέλεις;;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #2771
    Εγγραφή
    06-07-2011
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις πάρει backup τα αρχεία σου και δεν έχεις τίποτα να χάσεις, μπορείς να διαγράψεις άφοβα όλα τα partition. Εξάλου, αφού λες ότι έχεις linux τότε το πιθανότερο είναι αυτά τα partition να είναι σε ext4 που δεν το υποστηρίζουν τα Windows.
    Εχω ηδη backup. Αρα εφοσον εχω το iso των 10 στο στικακι τα περναω μεσω bios και σβηνω απο κει τα partitions του linux η τα διαγραφω απο τωρα(παντως το gparted δεν μου δινει αυτην την επιλογη) και κατοπιν φλασαρω κανονικα τα 10?
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  12. #2772
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ηδη backup. Αρα εφοσον εχω το iso των 10 στο στικακι τα περναω μεσω bios και σβηνω απο κει τα partitions του linux η τα διαγραφω απο τωρα(παντως το gparted δεν μου δινει αυτην την επιλογη) και κατοπιν φλασαρω κανονικα τα 10?
    Μπορείς να τα διαγράψεις κατά την διαδικασία εγκατάστασης των Windows 10.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #2773
    Εγγραφή
    06-07-2011
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να τα διαγράψεις κατά την διαδικασία εγκατάστασης των Windows 10.
    Μαλιστα, δηλαδη φλασαρω τα windows μεσω bios και απο κει θα σβησω τα ubuntu(νομιζω οτι αυτο θα γινει διαγραφοντας τα partitions στα οποια ητανε εγκατεστημενο το εξης λειτουργικο) Η μοναδικη μου ανησυχια ειναι σε αυτο που ειπες πριν δηλ τα partitions που εχω να μην αναγνωριζονται απο τα windows και ετσιη διαδικασια εγκαταστασης των 10 να μπλοκαριστει...
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  14. #2774
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC02520.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  571,9 KB 
ID: 164473
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα, δηλαδη φλασαρω τα windows μεσω bios και απο κει θα σβησω τα ubuntu(νομιζω οτι αυτο θα γινει διαγραφοντας τα partitions στα οποια ητανε εγκατεστημενο το εξης λειτουργικο) Η μοναδικη μου ανησυχια ειναι σε αυτο που ειπες πριν δηλ τα partitions που εχω να μην αναγνωριζονται απο τα windows και ετσιη διαδικασια εγκαταστασης των 10 να μπλοκαριστει...
    Tα είπαμε στα παραπάνω post. Διαγράφεις τα partitions, φτιάχνεις ένα καινούργιο για να περάσεις τα Windows και συνεχίζεις την εγκατάσταση των Windows.
    Mετά ΄κάνεις Boot με το Linux και κάνεις εγκατάσταση και σ' αυτό. Δεν μπλοκάρεται τίποτα, συνέχισε όπως τα είπαμε.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.JPG 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  1,88 MB 
ID: 164472
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #2775
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα, δηλαδη φλασαρω τα windows μεσω bios και απο κει θα σβησω τα ubuntu(νομιζω οτι αυτο θα γινει διαγραφοντας τα partitions στα οποια ητανε εγκατεστημενο το εξης λειτουργικο) Η μοναδικη μου ανησυχια ειναι σε αυτο που ειπες πριν δηλ τα partitions που εχω να μην αναγνωριζονται απο τα windows και ετσιη διαδικασια εγκαταστασης των 10 να μπλοκαριστει...
    Το πρόγραμμα εγκατάστασης θα δημιουργήσει εκ νέου partition σε μορφή NTFS που αναγνωρίζεται από τα Windows. Εσύ εκτός από την διαγραφή δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 185 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 165175180183184185186187190195205 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας