Σελ. 924 από 1298 ΠρώτηΠρώτη ... 904914919922923924925926929934944 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.846-13.860 από 19461
  1. #13846
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα επειδη στο λαπτοπ της μητερας μου τα ειχε παιξει και αργουσε αποφασισα να παρω ssd , τελικα εβαλα το παλιο hdd δισκο και τελικα ανοιξε. Μου ειπε ο αδελφος μου να κανω ανασυγκροτηση στο σκληρο τον παλιο και το εκανα και επιτελους πηρε πηγαινε πιο γρηγορα.
    Καλα καθε ποτε θα πρεπει να κανουμε ανασυγκροτηση; και γιατι εμενα λεει οτι το κανει καθε τεταρτη στις 1:00 το πρωι; ενω εγω σπανια εχω τον υπολογιστη ενεργοποιημενο τετοια ωρα ; .
    Ποσο καλο κανει αυτη ανασυγκροτηση; και γιατι δεν μας λενε να το κανουμε χειροκινητα εμεις ; μου ειπανε καθε εβδομαδα ισχυει; .
    Επισης τον παλιο σκληρο που εχω βαλει τωρα στον υπολογιστη και θα βαλω τον ssd . Εχω αγορασει ενα εξωτερικο κουτι με θυρα usb αμα τον βαλω στον υπολογιστη θα μπορει να συνδεεται στον παλιο ; και να φορτωνει τα windows απο εκει; και να επιλεγω εγω τον ssd ή τον hdd των εξωτερικο καθε φορα που κανω εκκινηση του λαπτοπ; ή οχι δεν γινεται; .

  2. #13847
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ανασυγκρότηση γίνεται αυτόματα στα Windows 10 και αν είναι κλειστός ο υπολογιστής την καθορισμένη ώρα θα γίνει αμέσως μετά που θα ανοίξει ξανά.

    Δεν μπορεί να γίνει Boot από USB εκτός από το Windows To Go.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #13848
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    βλέπω τόσο καιρό ποστ σχετικά με προβλήματα που βγάζει είτε η αναβάθμιση & τα windows updates είτε καθαρή εγκατάσταση και έχω μια απορία.
    Αν υποθέσουμε ότι όλα τα περιφερειακά, τα εξαρτήματα κτλ είναι συμβατά μεταξύ τους και δεν έχουν κάποιο ελάττωμα, υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν τα παραπάνω προβλήματα ή όλα θα εγκαθίσταται ομαλά;

  4. #13849
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    βλέπω τόσο καιρό ποστ σχετικά με προβλήματα που βγάζει είτε η αναβάθμιση & τα windows updates είτε καθαρή εγκατάσταση και έχω μια απορία.
    Αν υποθέσουμε ότι όλα τα περιφερειακά, τα εξαρτήματα κτλ είναι συμβατά μεταξύ τους και δεν έχουν κάποιο ελάττωμα, υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν τα παραπάνω προβλήματα ή όλα θα εγκαθίσταται ομαλά;
    Στα φόρουμ μαθαίνεις τα προβλήματα. Δεν μπαίνει κάποιος να γράψει ότι όλα λειτουργούν όπως πρέπει

    Τώρα εάν συγκρίνετε ο αριθμός των δύο νομίζω είναι εύκολο το συμπέρασμα. Από την μια φαίνεται να είναι μερικές εκατοντάδες με το ζόρι και από την άλλη έχεις το μεγαλύτερο ποσοστό όλων των συστημάτων

  5. #13850
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα φόρουμ μαθαίνεις τα προβλήματα. Δεν μπαίνει κάποιος να γράψει ότι όλα λειτουργούν όπως πρέπει

    Τώρα εάν συγκρίνετε ο αριθμός των δύο νομίζω είναι εύκολο το συμπέρασμα. Από την μια φαίνεται να είναι μερικές εκατοντάδες με το ζόρι και από την άλλη έχεις το μεγαλύτερο ποσοστό όλων των συστημάτων
    Ναι αλλά τα φόρουμ δεν αντιπροσωπεύουν όλο τον πληθυσμό. Είναι πολλοί που δεν μπαίνουν στη διαδικασία αυτή. Είναι πολλοί που απλά το έλυσαν με search, είναι ακόμα πιο πολλοί αυτοί που τους το έλυσε άλλος κλπ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #13851
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Σαφώς και σε ένα φόρουμ θα διαβάσεις διάφορα, η ερώτησή μου είναι υποθετική.

  7. #13852
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά τα φόρουμ δεν αντιπροσωπεύουν όλο τον πληθυσμό. Είναι πολλοί που δεν μπαίνουν στη διαδικασία αυτή. Είναι πολλοί που απλά το έλυσαν με search, είναι ακόμα πιο πολλοί αυτοί που τους το έλυσε άλλος κλπ.
    Το ίδιο έγινε με τα xp, το ίδιο μετά με τα vista, με τα service pack, με τα 7, με τα 7 sp1, το ίδιο με τα 8, με τα 8,1 και με τις τουλάχιστον 8 διαφορετικές εκδόσεις απο τα 10αρια.

    Το αστείο είναι να έχεις κόσμο που πριν κάποιους μήνες να ρίχνουν βιτριόλι για τα 10αρια να είναι τώρα όλο αγάπες!

  8. #13853
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά τα φόρουμ δεν αντιπροσωπεύουν όλο τον πληθυσμό. Είναι πολλοί που δεν μπαίνουν στη διαδικασία αυτή. Είναι πολλοί που απλά το έλυσαν με search, είναι ακόμα πιο πολλοί αυτοί που τους το έλυσε άλλος κλπ.
    Μπορείς να πάρεις ένα μικρό δείγμα από το φόρουμ εδώ πχ. Εδώ έχω την εντύπωση ότι πρώτα θα γράψει κάποιος το πρόβλημα παρά να κάνει ένα search πχ

    Πάρε ένα άλλο ξένο τεχνολογικό φόρουμ και δες μόνο σου. Το ίδιο θα διαπιστώσεις νομίζω.

    Τώρα για τους υποστηρικτές του 7 δεν κατανοώ ακριβώς το πάθος τους. Και πριν την ανακοίνωση υποστήριξης του λειτουργικού γέμιζαν όλα τα νήματα του 10 με παράπονα για ένα λειτουργικό που υποθετικά δεν τους ενδιαφέρει. Πολύ μοιάζει με τα κλασικά ανούσια vs.

    Η εταιρεία αποφάσισε να κινηθεί προς αυτήν την κατεύθυνση και το έχει κάνει γνωστό πολλά χρόνια τώρα, εάν είχε λάβει feedback ότι μπορεί να την βλάψει θα είχε αλλάξει πολιτική. Αντίθετα βλέπω ολοένα και περισσότερο να ανοίγετε σε σχεδόν αδιανόητα project μέχρι πρότινος.

  9. #13854
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να πάρεις ένα μικρό δείγμα από το φόρουμ εδώ πχ. Εδώ έχω την εντύπωση ότι πρώτα θα γράψει κάποιος το πρόβλημα παρά να κάνει ένα search πχ

    Πάρε ένα άλλο ξένο τεχνολογικό φόρουμ και δες μόνο σου. Το ίδιο θα διαπιστώσεις νομίζω.
    Τα προβλήματα με το update των Windows είναι πολλά κι αυτό είναι δεδομένο. Για αυτό και όπως έγραψα ξανά έχουν υποσχεθεί να αλλάξουν την όλη προβληματική λειτουργία.

    Το 99.8%(και ίσως έβαλα και λίγο) αυτών που αντιμετωπίζουν ένα πρόβλημα δεν θα ανοίξουν τόπικ σε φόρουμ. Μην σου πω ότι η απόλυτη πλειοψηφία αυτών δεν γνωρίζουν καν τι είναι ένα φόρουμ πόσο μάλλον να μπουν σε αυτή τη διαδικασία. Οι λίγο σχετικοί θα ψάξουν στο Google και η υπόλοιποι θα το πάνε στον "μάστορα".

    Τα παράπονα που διαβάζω εδώ μέσα είναι ήδη πολλά για το μικρό δείγμα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #13855
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Οκ. Δεν έχω σκοπό να σου αλλάξω γνώμη. Εδώ μέσα είπα να πάρεις το δείγμα. Δεν υπάρχει λόγος να αναφερθεις ξανά για τους χρήστες που έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν από το να διαβάζουν/συμμετάσχουν σε ένα φόρουμ.
    Εδώ είμαστε μερικές χιλιάδες χρήστες και τα προβλήματα που αναφέρονται είναι από δέκα χρήστες, άντε να είναι μια ντουζίνα
    Θα βοηθούσε να βάλει ένα στατιστικό ένας μοντ να δούμε πόσοι μπαίνουν με δέκα για να είναι άμεση η σύγκριση

    Για τα update μόλις είπα για τα καινούρια project. Είναι και αυτό ένα από αυτά αφού ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΆ αποφάσισαν να το κάνουν Linux like

  11. #13856
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ. Δεν έχω σκοπό να σου αλλάξω γνώμη. Εδώ μέσα είπα να πάρεις το δείγμα. Δεν υπάρχει λόγος να αναφερθεις ξανά για τους χρήστες που έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν από το να διαβάζουν/συμμετάσχουν σε ένα φόρουμ.
    Εδώ είμαστε μερικές χιλιάδες χρήστες και τα προβλήματα που αναφέρονται είναι από δέκα χρήστες, άντε να είναι μια ντουζίνα
    Θα βοηθούσε να βάλει ένα στατιστικό ένας μοντ να δούμε πόσοι μπαίνουν με δέκα για να είναι άμεση η σύγκριση

    Για τα update μόλις είπα για τα καινούρια project. Είναι και αυτό ένα από αυτά αφού ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΆ αποφάσισαν να το κάνουν Linux like
    Μα δεν είπα ότι έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν. Απλά είπα ότι αγνοούν την ύπαρξη και τον τρόπο λειτουργίας των forums.

    Κάποια στατιστικά μπορείς να τα δεις και μόνος σου. Από το σύνολο των χρηστών, πάντα, η πλειοψηφία είναι επισκέπτες. Μηχανές αναζητήσης, social, direct links κλπ. Leechers.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #13857
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Όχι εγώ είπα και το εννοώ ότι αυτοί που δεν ασχολούνται ΈΧΟΥΝ καλύτερα πράγματα να κάνουν. Έχουν τα δικά τους ενδιαφέροντα τα οποία είναι πολύ σημαντικότερα από το εκάστοτε vs.
    Δεν θέλουν να συμβουλεύουν πχ την MS άνευ αμοιβής
    Εννοούσα γράφουν 1000 χρήστες κάθε μέρα στο adslgr και γκρινιάζει ένας κάθε βδομάδα που τελικά και αυτός δεν είναι χρήστης 10

  13. #13858
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι εγώ είπα και το εννοώ ότι αυτοί που δεν ασχολούνται ΈΧΟΥΝ καλύτερα πράγματα να κάνουν. Έχουν τα δικά τους ενδιαφέροντα τα οποία είναι πολύ σημαντικότερα από το εκάστοτε vs.
    Δεν θέλουν να συμβουλεύουν πχ την MS άνευ αμοιβής
    Εννοούσα γράφουν 1000 χρήστες κάθε μέρα στο adslgr και γκρινιάζει ένας κάθε βδομάδα που τελικά και αυτός δεν είναι χρήστης 10
    Επειδή έχω σπάσει τα κοντέρ τελευταία στα off topic δεν το συνεχίζω.

    Για να επαναφέρω και την συζήτηση. Δεν μου εμφάνισε update από τις 14/01 και έπειτα. Το ίδιο και στους υπόλοιπους?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #13859
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    σε καινούργιο desktop έκανα εγκατάσταση τα προγράμματα που ήθελα αλλά στο όνομα χρήστη έλεγε user και ξέχασα να το αλλάξω όταν έκανα εγκατάσταση των Windows. τώρα που το άλλαξα στην εξερεύνηση Windows έμεινε και αναφέρεται σαν users/user κλπ. δεν γίνεται να αλλάξει και στους φακέλους; πρέπει να ξανά εγκαταστήσω τα Windows και κατα την εγκατάσταση να βάλω όνομα χρήστη του pc; δεν το γλυτωνω;

    - - - Updated - - -

    επίσης πάω να ανοίξω fortnite και βγάζει αυτό. τι πρέπει να κάνω παιδιά; ευχαριστώ!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20200124_124227.jpg  


  15. #13860
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fuorigioco1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε καινούργιο desktop έκανα εγκατάσταση τα προγράμματα που ήθελα αλλά στο όνομα χρήστη έλεγε user και ξέχασα να το αλλάξω όταν έκανα εγκατάσταση των Windows. τώρα που το άλλαξα στην εξερεύνηση Windows έμεινε και αναφέρεται σαν users/user κλπ. δεν γίνεται να αλλάξει και στους φακέλους; πρέπει να ξανά εγκαταστήσω τα Windows και κατα την εγκατάσταση να βάλω όνομα χρήστη του pc; δεν το γλυτωνω;

    - - - Updated - - -

    επίσης πάω να ανοίξω fortnite και βγάζει αυτό. τι πρέπει να κάνω παιδιά; ευχαριστώ!
    Είναι updated οι drivers της κάρτας σου?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 924 από 1298 ΠρώτηΠρώτη ... 904914919922923924925926929934944 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας