Σελ. 779 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 759769774777778779780781784789799 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.671-11.685 από 19519
  1. #11671
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ISO τις έχει όλες, απλά κατέβασε του Απριλίου(1803).
    ΟΚ.Το κατεβαζω και θα δοκιμασω παλι.Θα επιστρεψω αυριο με νεοτερα,ελπιζω ευχαριστα...Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου

  2. #11672
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MITSOSCHIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ.Το κατεβαζω και θα δοκιμασω παλι.Θα επιστρεψω αυριο με νεοτερα,ελπιζω ευχαριστα...Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου
    Στην αρχή έτσι όπως τα έγραφες νόμισα ότι δεν ξεκίναγε πάλι το USB.

    Kάνε μια δοκιμή και από safe mode που σου έγραψα πιο πάνω, μπορεί να ξεκολλήσει το μυαλό του.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #11673
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχή έτσι όπως τα έγραφες νόμισα ότι δεν ξεκίναγε πάλι το USB.

    Kάνε μια δοκιμή και από safe mode που σου έγραψα πιο πάνω, μπορεί να ξεκολλήσει το μυαλό του.
    Δυστυχως μου πεταει παλι την οθονη που λεει το κωδικο του προβληματος...Κατεβαζω τωρα το ISO που μου ειπες κα θα το δοκιμασω και αυτο.Αν δε πιασει,μαλλον θα πρεπει να το παρω αποφαση...

  4. #11674
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MITSOSCHIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως μου πεταει παλι την οθονη που λεει το κωδικο του προβληματος...Κατεβαζω τωρα το ISO που μου ειπες κα θα το δοκιμασω και αυτο.Αν δε πιασει,μαλλον θα πρεπει να το παρω αποφαση...
    Αν δεν έπαιξε ως τώρα μπορείς να δοκιμάσεις και αυτή την διαδικασία που εμένα ως τώρα μου έχει λειτουργήσει πάντα για να στήσω καθαρά win10 ή να δω το σύστημα και να προσπαθήσω να το φτιάξω. Κατέβασε το hirens boot cd pe το οποίο είναι καινούργια έκδοση του hirens βασισμένο σε win10 και uefi και φτιάξε με το αντίστοιχο του rufus που προτείνουν ISO2USB ένα boot usb stick. Μόλις μπεις στο περιβάλλον windows έχει διάφορα εργαλεία που μπορείς να δοκιμάσεις μήπως και φτιάξεις την ήδη υπάρχουσα εγκατάσταση ή στην χειρότερη να το ξαναστήσεις από την αρχή με το win 10 iso. Έχει επίσης και δυνατότητα σύνδεσης με το internet.

  5. #11675
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν έπαιξε ως τώρα μπορείς να δοκιμάσεις και αυτή την διαδικασία που εμένα ως τώρα μου έχει λειτουργήσει πάντα για να στήσω καθαρά win10 ή να δω το σύστημα και να προσπαθήσω να το φτιάξω. Κατέβασε το hirens boot cd pe το οποίο είναι καινούργια έκδοση του hirens βασισμένο σε win10 και uefi και φτιάξε με το αντίστοιχο του rufus που προτείνουν ISO2USB ένα boot usb stick. Μόλις μπεις στο περιβάλλον windows έχει διάφορα εργαλεία που μπορείς να δοκιμάσεις μήπως και φτιάξεις την ήδη υπάρχουσα εγκατάσταση ή στην χειρότερη να το ξαναστήσεις από την αρχή με το win 10 iso. Έχει επίσης και δυνατότητα σύνδεσης με το internet.
    Θα το δοκιμάσω και αυτό φίλε μου. Μάλλον δε με θέλει η όλη διαδικασία. Κατέβασα μετά από πολύ ώρα τα windows 10 και μόλις πήγα να τα περάσω στο rufus μου πέταξε μήνυμα σφάλματος ότι τα 10αρια δεν έχουν κατέβει σωστά και δε μπορεί να τα περάσει στο στικάκι... Τι να πω... Έχω απογοητευτεί. Το μέγα λάθος που έκανα ήταν ότι δεν είχα πάρει image του συστήματος. Ευτυχώς δεν είχα μέσα τίποτα που να το χρειάζομαι. Θα δοκιμάσω και τη τελευταία μέθοδο και μετά πάω για καθαρή εγκατάσταση. Μόνο που θα ήθελα τη γνώμη σας ποια έκδοση να κατεβάσω. Σας ευχαριστώ και πάλι!

  6. #11676
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα αρχεία σου μπορείς να τα πάρεις είτε βγάζοντας τον δίσκο και βάζοντας τον σε σταθερό υπολογιστή είτε κάνοντας Boot με κάποια διανομή Linux.

    Kατέβασε την καινούργια έκδοση από το Site(1809).
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #11677
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αρχεία σου μπορείς να τα πάρεις είτε βγάζοντας τον δίσκο και βάζοντας τον σε σταθερό υπολογιστή είτε κάνοντας Boot με κάποια διανομή Linux.

    Kατέβασε την καινούργια έκδοση από το Site(1809).
    Τελικά πάω για καθαρή εγκατάσταση. Δε έπιασε καμία λυση
    Ο ssd που έχω στο λάπτοπ είναι Μ2, οπότε φαντάζομαι ότι θα πρέπει να πάρω ανταπτορα για να μπορέσω να τον διαβάσω σε άλλο pc, σωστά(διαφορετικά θα το προσπαθήσω από διανομή linux); Το κλειδί των windows θα πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη διαδικασία για να το βρω μέσα από το bios;

  8. #11678
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MITSOSCHIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά πάω για καθαρή εγκατάσταση. Δε έπιασε καμία λυση
    Ο ssd που έχω στο λάπτοπ είναι Μ2, οπότε φαντάζομαι ότι θα πρέπει να πάρω ανταπτορα για να μπορέσω να τον διαβάσω σε άλλο pc, σωστά(διαφορετικά θα το προσπαθήσω από διανομή linux); Το κλειδί των windows θα πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη διαδικασία για να το βρω μέσα από το bios;
    Αυτά που θες να κάνεις και πολύ περισσότερα μπορείς να τα κάνεις με το Hirens. Επίσης έχει και ένα utility το showkeyplus που θα σου δείξει το windows key. Όμως δεν το χρειάζεσαι για καθαρή εγκατάσταση των windows 10 γιατί το βρίσκουν μόνα τους τα windows από το bios αρκεί η version των win που εγκαθιστάς να είναι ίδια με την preinstalled (pro, home). Κατά την εγκατάσταση απλώς του λες ότι δεν έχεις το κλειδί τώρα.

  9. #11679
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Πέρασα σε win 10 chipset drivers απο win 7(τελευταίοι υποστηριζόμενοι).Good or bad?Όλα δείχνουν ομαλά.

  10. #11680
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MITSOSCHIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά πάω για καθαρή εγκατάσταση. Δε έπιασε καμία λυση
    Ο ssd που έχω στο λάπτοπ είναι Μ2, οπότε φαντάζομαι ότι θα πρέπει να πάρω ανταπτορα για να μπορέσω να τον διαβάσω σε άλλο pc, σωστά(διαφορετικά θα το προσπαθήσω από διανομή linux); Το κλειδί των windows θα πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη διαδικασία για να το βρω μέσα από το bios;
    Φτιάξε ένα Bootable μέσο με το Parted Magic και κάνε Boot από αυτό αφού θα έχεις συνδέσει και έναν εξωτερικό δίσκο, πάρε τα αρχεία που θέλεις στον εξωτερικό δίσκο και αποσύνδεσε τον για ασφάλεια από τον υπολογιστή, κάνε ένα Secure Erase στον δίσκο του Laptop και μετά πέρασε του το καινούργιο λειτουργικό.

    Δεν θα χρειαστείς κωδικό για την καθαρή εγκατάσταση, θα περαστεί αυτόματα η έκδοση που είχες και θα γίνει ενεργοποίηση ηλεκτρονικά.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #11681
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα σε win 10 chipset drivers απο win 7(τελευταίοι υποστηριζόμενοι).Good or bad?Όλα δείχνουν ομαλά.
    Μοντέλα και εκδόσεις chipset και μητρικής; Print screen device manager;
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  12. #11682
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    intel 5 series 3400 series chipset family driver(p55 chipset).
    O device manager δεν μου βγάζει κάποιο error code(ούτε πριν) και το δοκίμασα πιο πολύ γιατί είχα αυτό το πρόβλημα.Δεν λύθηκε το πρόβλημα αλλά κατα τα άλλα όλα δείχνουν ομαλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος G.F.D : 12-12-18 στις 16:22.

  13. #11683
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά που θες να κάνεις και πολύ περισσότερα μπορείς να τα κάνεις με το Hirens. Επίσης έχει και ένα utility το showkeyplus που θα σου δείξει το windows key. Όμως δεν το χρειάζεσαι για καθαρή εγκατάσταση των windows 10 γιατί το βρίσκουν μόνα τους τα windows από το bios αρκεί η version των win που εγκαθιστάς να είναι ίδια με την preinstalled (pro, home). Κατά την εγκατάσταση απλώς του λες ότι δεν έχεις το κλειδί τώρα.
    Ναι,με έβαλε στο περιβάλλον του hirens αλλά δυστυχώς λίγα εργαλεία λειτουργούν ( όταν π.χ. πατάω την επιλογή "one click fix crash solution" μου πετάει μήνυμα "no windows volume was selected when entering the -windows recovery- module" παρόλο που έχω επιλέξει το δίσκο c για να κάνει τον έλεγχο). Αν κάνω κάποιο λάθος διόρθωσέ με σε παρακαλώ.
    Τέλος στη γραμμή εντολών ενώ πάτησα την εντολή chkdsk c:/f/r μου έβγαλε μήνυμα "a disk error occured c000015"
    Insufficient disk space to fix the Usn Journal $J data stream.
    Faild to transfer logged messages to the event log with status 50.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτιάξε ένα Bootable μέσο με το Parted Magic και κάνε Boot από αυτό αφού θα έχεις συνδέσει και έναν εξωτερικό δίσκο, πάρε τα αρχεία που θέλεις στον εξωτερικό δίσκο και αποσύνδεσε τον για ασφάλεια από τον υπολογιστή, κάνε ένα Secure Erase στον δίσκο του Laptop και μετά πέρασε του το καινούργιο λειτουργικό.

    Δεν θα χρειαστείς κωδικό για την καθαρή εγκατάσταση, θα περαστεί αυτόματα η έκδοση που είχες και θα γίνει ενεργοποίηση ηλεκτρονικά.
    Φίλε Sweet dream θα το δοκιμάσω και ελπίζω να ανακτήσω τουλάχιστον όσα αρχεία μπορέσω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aφού δούλευε, εντάξει, κάτι έβλεπε λάθος.

    Το site έχει την καινούργια έκδοση, αν είχες την προηγούμενη δεν γίνεται επιδιόρθωση, θα πρέπει να βάλεις αυτή που είχες, κατέβασε την σωστή από εδώ.
    Θα τρελαθώ! Έχω κατεβάσει 2 φορές την έκδοση των windows που μου είπες και κάθε φορά μόλις τελειώνει το download μου βγάζει σφάλμα ότι δεν έχουν κατέβει 255MB και ότι πρέπει να το ξανακάνω download! Τι συμβαίνει; Υπάρχει άλλος σύνδεσμος για να κατεβάσω τα 10ρια;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MITSOSCHIOS : 12-12-18 στις 17:27.

  14. #11684
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.356
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Επειδή δεν παρακολούθησα όλη την συζήτηση...
    Με MediaCreationTool δοκιμάζεις ή από άλλα links;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #11685
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Ένας άλλος λόγος να μην εμπιστευόμαστε τυχάρπαστα links για download των windows isos πλην της ίδιας της MS...
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

Σελ. 779 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 759769774777778779780781784789799 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας