Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 49
  1. #1
    Εγγραφή
    08-10-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Στο διάστημα αυτής της εβδομάδας ίσως παρουσιαστούν κάποιες δυσλειτουργίες, λόγο ανακατασκευής του ADSLgr.com . Επίσης θα θέλαμε να ακούσουμε και μερικές κριτικές για το νέο Design.

    Ευχαριστούμε για την υπομονή σας.

  2. #2
    Το avatar του μέλους pcman
    pcman Guest
    Ωραίο το design, δεν θά 'πρεπε και να λέει το σήμα του site "Independent xDSL Greek Review Site" όπως πριν;

  3. #3
    Εγγραφή
    08-10-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    No Comments

  4. #4
    Εγγραφή
    07-09-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    31(dB) / 0(dB)
    Το καινουριο header δεν μου αρέσει. Που κολλανε το κινητο και το δορυφορικο πιατο; Και οι τυποι στο πλάι δεν νομίζω ότι αισθητικά προσφέρουν κάτι. Το αντίθετο θα ελεγα. :)
    Επισης καλό θα ειναι να φύγει το κόκκινο χρώμα από τη βάση της σελίδας και να γεμίσει λιγάκι το αριστερό περιθώριο και να αδειασει λιγο το δεξίο. Μπορείτε να φέρετε τους users παλι από αριστερά.

  5. #5
    Το avatar του μέλους pcman
    pcman Guest
    Και κάτι ακόμα: Που πήγαν τα κουμπιά πάνω όπως το "news" (ή "ειδήσεις" δε θυμάμαι πως τό 'λεγε) κλπ. που μ' έβγαζε κατευθείαν στα νέα;

    Να φύγει και το κόκκινο από τη βάση της σελίδας, χτυπάει πολύ στο μάτι (ούτε ταύρος νά 'μουνα...).


  6. #6
    Εγγραφή
    08-10-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bond
    Το καινουριο header δεν μου αρέσει. Που κολλανε το κινητο και το δορυφορικο πιατο; Και οι τυποι στο πλάι δεν νομίζω ότι αισθητικά προσφέρουν κάτι. Το αντίθετο θα ελεγα. :)
    Επισης καλό θα ειναι να φύγει το κόκκινο χρώμα από τη βάση της σελίδας και να γεμίσει λιγάκι το αριστερό περιθώριο και να αδειασει λιγο το δεξίο. Μπορείτε να φέρετε τους users παλι από αριστερά.
    Το ADSLgr.com σε μια προσπάθεια του να διευρύνει τη πρόσφορα του προς του χρήστες του, θα ασχολείται πλέον με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος.

    Με αυτή τη λογική έγινε το header.

    Να υπενθυμίσω ότι το Design δε είναι ακόμα 100% έτοιμο, απλά θα θέλαμε να συμβάλουν και οι χρήστες μας σε αυτό.

  7. #7
    Το avatar του μέλους pcman
    pcman Guest

  8. #8
    Το avatar του μέλους pcman
    pcman Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PhoiNiX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bond
    Το καινουριο header δεν μου αρέσει. Που κολλανε το κινητο και το δορυφορικο πιατο; Και οι τυποι στο πλάι δεν νομίζω ότι αισθητικά προσφέρουν κάτι. Το αντίθετο θα ελεγα. :)
    Επισης καλό θα ειναι να φύγει το κόκκινο χρώμα από τη βάση της σελίδας και να γεμίσει λιγάκι το αριστερό περιθώριο και να αδειασει λιγο το δεξίο. Μπορείτε να φέρετε τους users παλι από αριστερά.
    Το ADSLgr.com σε μια προσπάθεια του να διευρύνει τη πρόσφορα του προς του χρήστες του, θα ασχολείται πλέον με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος.

    Με αυτή τη λογική έγινε το header.

    Να υπενθυμίσω ότι το Design δε είναι ακόμα 100% έτοιμο, απλά θα θέλαμε να συμβάλουν και οι χρήστες μας σε αυτό.
    Πώς μπορεί να ασχολείται με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος ένα site του οποίου ο ίδιος ο τίτλος μιλά για DSL; Μήπως γι' αυτό το λόγο βγήκε και το "Independent xDSL Greek Review Site" στο σήμα του site;

    Και κάτι ακόμα: Αυτό το "lala3" ή "kokok" (αλλάζει που και που ή βγαίνει) πάνω αριστερά τι στο καλό είναι;

    :)

  9. #9
    Εγγραφή
    02-05-2002
    Περιοχή
    Pireas Greece
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    580
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - RSS ΟΙΚΟΣ ΝΑΥΤΗ
    Router
    Huawei/Mikrotik
    SNR / Attn
    9,6(dB) / 10,5(dB)
    Εμένα μου άρεσε η νέα "είσοδος" πολύ πιο ευπαρουσίαστη, πιο "σοβαρή".

    Θα μου επιτρέψετε να σας πω όμως ότι (κατά την γνώμη μου) αυτή την στιγμή το adslgr.com είναι ένα επιτυχημένο σιτε το οποίο ασχολείτε αποκλειστικά με τις adsl τεχνολογίες, παρότι λόγο κυρίως της απουσίας αντικειμένου επικρατεί μια ατελείωτη γκρίνια (που δεν μου αρέσει).

    Εάν το adslgr.com αποφασίσει να μπλεχτεί μέ ένα σωρό άλλα θέματα, θα αποκτίσει εχθρούς και αντιπάλους, και εκτός αυτού θα υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να καταλήξει σαν διάφορους μαϊντανούς που προασπαθούν να ασχοληθούν με τα πάντα και στο τέλος αποτυχαίνουν παντού. Το λέει και η λαϊκή ρήση, "πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης".....

    Προσωπική μου άποψη είναι να δοθεί μεγαλύτερη βάση στο τεχνικό κομάτι και να αποφευχθεί όλη αυτή η γκρίνια και η κακομοιριά.....
    Είσαι εραστής της τεχνολογίας Η/Υ ?
    Σου αρέσουν τα δίκτυα και οι υπηρεσίες τους ?

    Γίνε ο ραδιοερασιτέχνης του αύριο ! :)
    Athens Wireless Metropolitan Network
    www.awmn.gr

  10. #10
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pcman
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PhoiNiX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bond
    Το καινουριο header δεν μου αρέσει. Που κολλανε το κινητο και το δορυφορικο πιατο; Και οι τυποι στο πλάι δεν νομίζω ότι αισθητικά προσφέρουν κάτι. Το αντίθετο θα ελεγα. :)
    Επισης καλό θα ειναι να φύγει το κόκκινο χρώμα από τη βάση της σελίδας και να γεμίσει λιγάκι το αριστερό περιθώριο και να αδειασει λιγο το δεξίο. Μπορείτε να φέρετε τους users παλι από αριστερά.
    Το ADSLgr.com σε μια προσπάθεια του να διευρύνει τη πρόσφορα του προς του χρήστες του, θα ασχολείται πλέον με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος.

    Με αυτή τη λογική έγινε το header.

    Να υπενθυμίσω ότι το Design δε είναι ακόμα 100% έτοιμο, απλά θα θέλαμε να συμβάλουν και οι χρήστες μας σε αυτό.
    Πώς μπορεί να ασχολείται με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος ένα site του οποίου ο ίδιος ο τίτλος μιλά για DSL; Μήπως γι' αυτό το λόγο βγήκε και το "Independent xDSL Greek Review Site" στο σήμα του site;

    Και κάτι ακόμα: Αυτό το "lala3" ή "kokok" (αλλάζει που και που ή βγαίνει) πάνω αριστερά τι στο καλό είναι;

    :)
    Ασχολείτε με όλες τις broadband και μή τεχνολογίες, (άσε που έχει ξεφύγει προ πολλού από το όνομα του, πάρε παράδειγμα όλες τις αναφορές, τα ατελείωτα threads για την σταθερή τηλεφωνία, τις συνδέσεις στην Ελλάδα (εκτός dsl) κλπ. κλπ. κλπ.) οπότε για να σας φύγει η περιέργια σχετικά με τα κινητά, η τρίτη γενιά κινητής τηλεφωνίας υπόσχεται broadband συνδέσεις, τσούπ να μαστε και εμείς.

    Και κάτι τελευταίο, το Greek xDSL Review Site αν κοιτάξετε λίγο πιο ψηλά και συγκεκριμένα στο title bar του browser σας, είναι εκεί. Αυτό για όσους φοβούνται αν το site μας είναι πλέον κτήμα του Κόκκαλη.

    Θέλω να δω πραγματικά πόσοι έχουν απομείνει στο ελληνικό διαδίκτυο που να ΜΗΝ είναι κτήμα κανενός, σαν αυτό εδώ το ηλεκτρονικό περιβάλλον, που το έχει αποδείξει επανελλημένες φορές.

    Ευχαριστώ.

  11. #11
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papashark
    Εμένα μου άρεσε η νέα "είσοδος" πολύ πιο ευπαρουσίαστη, πιο "σοβαρή".
    Thanks! :)

    Εάν το adslgr.com αποφασίσει να μπλεχτεί μέ ένα σωρό άλλα θέματα, θα αποκτίσει εχθρούς και αντιπάλους, και εκτός αυτού θα υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να καταλήξει σαν διάφορους μαϊντανούς που προασπαθούν να ασχοληθούν με τα πάντα και στο τέλος αποτυχαίνουν παντού. Το λέει και η λαϊκή ρήση, "πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης".....
    Ωπ!! Κακώς το είπε έτσι ο Phoinix, μας μπέρδεψε όλους με τα λόγια του, το ADSLgr θα συνεχίσει να έχει ακριβώς την ίδια θεματολογία που είχε απο το ξεκίνημά του!

    Δηλαδή κατά κύριο λόγο DSL αλλά και όλους τους πιθανους τρόπους σύνδεσης στο Internet όπως και εναλακτική τηλεφωνία και ό,τι έχει σχέση με αυτά τα δύο, και εξηγούμαι αν π.χ. αύριο η ΟΤΕΝετ βγάλει ένα πακέτο Flat-Rate ISDN να είσαι σίγουρος ότι θα το καλύψουμε εκτενέστατα, όπως και αν υπάρξει τρόπος σύνδεσης με το Internet μέσω FTTH, Satellite, Power Lines, UMTS, GPRS κ.α.

    Όπως επίσης θα συνεχίσουμε με νέα από ISPs, τηλεφωνία, θέματα που αφορούν τον Incumbent μας (ΟΤΕ), την ΕΕΤΤ και γενικότερα. Σίγουρα δεν μπορώ να προβλέψω τι ακριβώς θα έχουμε αλλά θα ακολουθήσουμε την θεματολογία που είχαμε και έχουμε εδώ και πάνω από έναν χρόνο.

    Έτσι και αλλιώς το όνομά του το ADSLgr το έχει ξεπεράσει προ πολλού με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο, το καλύτερο θα ήταν να άλλαζε όνομα και να γινόταν κάτι σαν broadband.gr αλλά αυτό μας το έχουν πάρει ήδη

    Το ADSLgr δεν χρειάζεται πλέον να αποδείξει με τι ακριβώς ασχολείται αυτό το έχει κάνει πολύ καιρό πριν, όμως σε καμία περίπτωση, τουλάχιστον προσωπικά, δεν πρόκειται να ασχοληθώ με άσχετα θέματα πέραν αυτών που ανάλυσα. Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου!

    Προσωπική μου άποψη είναι να δοθεί μεγαλύτερη βάση στο τεχνικό κομάτι και να αποφευχθεί όλη αυτή η γκρίνια και η κακομοιριά.....
    Γιαυτό γίνεται και αυτή η "αναβάθμιση". :)

  12. #12
    Το avatar του μέλους pcman
    pcman Guest
    Δεν είπα ποτέ (ούτε σκέφτηκα) ότι το site είναι κτήμα του Κόκκαλη και βασικά επικεντρώθηκα στη λέξη "DSL" του "Independent xDSL Greek Review Site" όχι στη λέξη "independent".

    To "Independent xDSL Greek Review Site" δεν τό 'χα δει πάνω, όπως και νά 'χει εγώ στο σήμα (logo) αναφέρθηκα. Λες και γι' αυτό (ότι δεν το πρόσεξα) να απάντησε ο Κώστας (Phoinix) "no comments";

    :)

  13. #13
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Aθήνα/Guildford/Bcn
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ~15500/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    zyxel p-600
    Εγώ θα ήθελα το site να μην είναι περιορισμένο σε αυτό καθαυτό το dsl. Αυτό είναι απλά το κύριο αντικείμενο στο οποίο πρέπει να επικεντρώνονται οι συζητήσεις.

    Ομως, ένα (αναφέρομαι σε υποκατηγορία) φόρουμ με τίτλο general discussion αρμόζει σε κάθε φόρουμ. Κάτι τέτοιο φέρνει και τα μέλη πιο κοντά αλλά και ελαχιστοποιεί το degeneration σε πολλά θέματα.

  14. #14
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Tο καινούργιο site φορτώνει πολύ πιό γρήγορα από το προηγούμενο.
    Αυτό είναι πολύ καλό. Διότι στα fora εκείνο που έχει μεγάλη σημασία είναι να κινήσε γρήγορα μεταξύ των διαφόρων threads.

    Πιστεύω ότι τα links όπως "news" στο πάνω μέρος της σελίδας πρέπει να επανέλθουν, ήταν πολύ χρήσιμα.

    Οσο γιά τα δίαφορα graphics, τα θεωρώ δευτερεύον θέμα, αλλά πιστεύω ότι το κύριο θέμα σ'αυτό το Forum πρέπει να είναι:

    Internet Connectivity

    DSL είναι μία από αυτές, αλλά δεν θα πρέπει να αποκλείουμε τις εναλλακτικές τεχνολογίες.

  15. #15
    Εγγραφή
    02-07-2002
    Μηνύματα
    959
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pcman
    Και κάτι ακόμα: Που πήγαν τα κουμπιά πάνω όπως το "news" (ή "ειδήσεις" δε θυμάμαι πως τό 'λεγε) κλπ. που μ' έβγαζε κατευθείαν στα νέα;
    Symfono ki ego me auto. Htan pio eukolo na yparxei pano mia mpara me ta News kai me alles syntomeuseis.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-06, 14:41
  2. Telika stin IC iparxoun kai ekanan kai update sto site
    Από Crosstalk στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-02, 13:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας