Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    καλησπερα και χρονια πολλα!!μια ερωτηση...
    απο καρτες γραφικων,κοιταζω και την R9 290.βασικα εγω θελω αυτη την 970: https://www.skroutz.gr/s/5579878/Gig...WF3OC-4GD.html
    αλλα αν λογω κοστους δεν παρω αυτη,θα παω σε μια R9 290.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν οι R9 290 υποστηριζουν directx 12!!
    διοτι εχω βρει αυτη εδω: https://www.skroutz.gr/s/4347452/Gig...929OC-4GD.html ,που αν μπεις στα καταστηματα που εχει,λεει Έκδοση DirectX 11.2 και οχι dx12!!αυτο τι ακριβως σημαινει;διοτι θελω να υποστηριζει dx 12,για μελλοντικα παιχνιδια,αλλα απο οτι ρωτησα σε ενα αλλο σαιτ μου ειπαν πως υποστηριζουν οι R9 290 κανονικα το dx 12.
    ποιον να πιστεψω τελικα;ακομα και οι R9 290x,που ειναι πιο ακριβες,λενε πως υποστηριζουν directx 11.2!
    δειτε εδω: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37668&cat=5
    αν δεν υποστηριζει μια καρτα το dx 12,δεν θα ειναι τεραστιο προβλημα για παιχνιδια στο αμεσο μελλον;αυτα ηθελα να ρωτησω,οποιος ξερει ας μου πει...ευχαριστω...

  2. #17
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Πως θα παίξεις 1080p παιχνίδια σε high settings με τον Athlon; Το bottleneck που θα σου κάνει ο επεξεργαστής απλά κάνει κακή την επένδυση σου.

    Είτε κάνε ολική αναβάθμιση, είτε πάρε "χειρότερη" κάρτα. Έτσι κι αλλιώς η 970 θα φάει τέτοιο φρένο που δε θα την εκμεταλλευτείς ποτέ. Ακόμα και η 960 είναι overkill.

    Στη θέση σου θα έπαιρνα κάποια απλή 270 ή θα έβαζα στην άκρη λεφτά για αναβάθμιση.

    Το DX12 σα πρότυπο μπορεί είτε να το δούμε ως στάνταρ στο μέλλον, είτε να γίνει σα το DX10, δηλαδή να πάει άκλαφτο. Κοινώς είναι θέμα του κατά πόσο θα το ακολουθήσουν οι developers. H AMD πάντως αναφέρει πως το DX12 υποστηρίζεται και απο τη σειρά R9 2xx

  3. #18
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    εχω πει σε προηγουμενο σχολιο,οτι επειδη η καρτα γραφικων μου τα εχει παιξει,θα παρω τωρα μια καρτα καινουργια,η οποια θελω να ειναι σχετικα καλη και μετα απο καποιο διαστημα λιγων μηνων,οταν βρεθουν και αλλα λεφτα,θα παρω και μια μητρικη με ενα επεξεργαστη...απλα τα πραγματα...
    εννοειται οτι αυτο που λεω για 1080p gaming σε οσο το δυνατον πιο high settings,περιλαμβανει και την καρτα μαζι με επεξεργαστη!
    απλα σαν λεπτομερεια το λεω,πιστευω πως ακομα και με αυτο τον επεξεργαστη που εχω τωρα,μια καλη καρτα θα ειναι 10 φορες καλυτερη απο την nvidia gtx 470 που εχω τωρα και μου εχει δημιουργησει προβληματα...!!
    εγω αυτο που θελω τωρα ειναι να μου ξεκαθαρισει καποιος ο οποιος ξερει αν ΣΙΓΟΥΡΑ οι καρτες R9 290 υποστηριζουν το directx 12,ή οχι!!
    που αν λογω κοστους της συγκεκριμενης 970 που εχω δωσει απο πανω,παω σε μια 290...
    διοτι δεν εχει κανενα νοημα να παρω τωρα μια καρτα και μετα απο καποιο διαστημα ενα επεξεργαστη και λογω του dx να μην παιζει τα παιχνιδια τα καινουργια.
    ολα τα καταστηματα παντως,σε ΟΛΕΣ τις R9 290 και στο σκρουτζ και αλλου,αναφερουν οτι οι συγκεκριμενες υποστηριζουν το directx 11.2 και ΟΧΙ το dx 12...!!!αυτη ειναι εμενα η απορια μου.ευχαριστω παντως για την απαντηση...

  4. #19
    Εγγραφή
    06-06-2005
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.325
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Η R9 290 υποστηρίζει το Direct X 12. Δεν αναγράφεται στις σελίδες των καταστημάτων, γιατί όταν κυκλοφόρησε δεν υπήρχε ακόμα το συγκεκριμένο API. Στο site της amd αναφέρεται καθαρά.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για αγορά κάρτας ήχου
    Από Doxaios στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-15, 13:13
  2. Αγορά κάρτας ή dongle για 802.11ac 1200 και bluetooth
    Από chat1978 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-15, 00:45
  3. αγορα καρτας γραφικων
    Από KYNIGOS στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 18:38
  4. Αγορά Κάρτας Γραφικών
    Από Hechmanic 369 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-14, 16:49
  5. Αγορα καρτας γραφικων γυρω στα 200 ε
    Από kamehame στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-14, 03:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας