Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-25 από 25
  1. #16
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Απο οτι θυμαμαι η wind voda φτιαξαν την victus και δωσαν εκει τη διαχειριση του δικτυου της επαρχιας, κατι που σημαινει κοινες υποδομες.

    Λογικα η ανακοινωση της vodafone θα πρεπει να ειναι copy paste.

  2. #17
    Εγγραφή
    21-02-2009
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    78000/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν μπορώ να το πιστέψω! που η wind για μένα έχει το χειρότερο σήμα σε 3G & 4G. Που αναγκάστηκα να ενεργοποιήσω καρτοκινητή φοιτητική Vod για να έχω 3G.

  3. #18
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χθες γυρισα απο ζακυνθο,αψογο το δικτυο ειχα σχεδον παντου 4g και ακομα και οταν ειχε 2-3 μπαρες επαιζε μια χαρα.Σε καποιες παραλιες φιλοι με cosmote ειχαν φουλ σημα αλλα καθολου εως λιγο ιντερνετ και ας ηταν και καλα 3g...

  4. #19
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οτι θυμαμαι η wind voda φτιαξαν την victus και δωσαν εκει τη διαχειριση του δικτυου της επαρχιας, κατι που σημαινει κοινες υποδομες.

    Λογικα η ανακοινωση της vodafone θα πρεπει να ειναι copy paste.
    Το οτι έδωσαν την ανάπτυξη του δικτύου τους στην Victus, δεν σημαίνει οτι η Voda θα πληρώνει για τον εξοπλισμό της Wind.
    Αν εχει χρήματα, βάζει. Αλλοιώς όχι.
    mac rulez

  5. #20
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    TP-LINK N600 [TD-W9980]
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι έδωσαν την ανάπτυξη του δικτύου τους στην Victus, δεν σημαίνει οτι η Voda θα πληρώνει για τον εξοπλισμό της Wind.
    Αν εχει χρήματα, βάζει. Αλλοιώς όχι.
    Η wind είναι η καλύτερη εταιρεία αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα. Πάρε μια κάρτα F2G δούλεψε τη κάμποσο καιρό και θα καταλάβεις. Οι προσφορές που έχει δεν υπάρχουν πουθενά. Π.Χ. με ανανέωση 10 ε ποιός σου δίνει 300' προς ΟΛΟΥΣ και 1 GB και η κάρτα μέσα; Και δεν είναι μόνο αυτά - δες τι μπόνους δίνει σε online ανανέωση/αγορά πακέτου. Τα παραθέτω αυτά γιατί κάποια στιγμή πρέπει να ξυπνήσετε. Πάτε και βάζετε vodafone και cosmote και σας τρώει μια ολόκληρη κάρτα των 10 με δυο τηλεφωνήματα. Και μετά σας λένε να ξαναπάρετε γιατί έχει HD-Voice (!?) Και αρκετά με το πιπίλισμα του δεν έχει σήμα. Γιατί οι άλλες έχουνε; Αλλά αναρωτιέμαι, με τέτοιους πελάτες που πάνε και κουτουλάνε μόνοι τους (γιατί το είπε ο διπλανός που φόραγε ωραίο παντελόνι) πώς να μη δημιουργούντε καρτέλ; Καλά κάνουν.

  6. #21
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Αφου το λες εσύ...

    Εγώ πάντως ξέρω οτι στην πυλωτή της πολυκατοικίας στο κέντρο της Θεσσαλονίκης η Cosmote έχει τέρμα σήμα ενώ η Wind κυριολεκτικά μηδέν (emergency only) ενώ στον τέταρτο όροφο της πολυκατοικίας, πιο γρήγορα πάει το 2G παρά το 3G.
    Εδώ που είμαι τώρα, πρέπει να κάνω τεράστια υπομονή για να ανοίξω μια σελίδα του forum όταν κατεβαίνω στην παραλία.

    Το έχω ξαναπεί: τι να τις κάνω τις φοβερές και τρομερές τιμές όταν δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τις υπηρεσίες που αγοράζω με αυτές;

  7. #22
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου το λες εσύ...

    Εγώ πάντως ξέρω οτι στην πυλωτή της πολυκατοικίας στο κέντρο της Θεσσαλονίκης η Cosmote έχει τέρμα σήμα ενώ η Wind κυριολεκτικά μηδέν (emergency only) ενώ στον τέταρτο όροφο της πολυκατοικίας, πιο γρήγορα πάει το 2G παρά το 3G.
    Εδώ που είμαι τώρα, πρέπει να κάνω τεράστια υπομονή για να ανοίξω μια σελίδα του forum όταν κατεβαίνω στην παραλία.

    Το έχω ξαναπεί: τι να τις κάνω τις φοβερές και τρομερές τιμές όταν δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τις υπηρεσίες που αγοράζω με αυτές;

    Θα είσαι "άτυχος" μάλλον στην περιοχή που μένεις... Εγώ στην Αθήνα έχω σχεδόν παντού 4G με WIND και όπου δεν έχει 4G, το 3G πάει σφαίρα (έχω δει ακόμα και 30 Mbps από WIND με H+), ίσως πιο γρήγορα και από Cosmote!

    Στη Λακωνία απ' όπου έχω καταγωγή, στο σπίτι μου μια χαρά παίζει η WIND και με 3G, απλά στα μικρά χωριουδάκια ή σε αραιοκατοικημένες περιοχές, σήμα για κλήση έχει, αλλά το ίντερνετ σέρνεται με GPRS, ενώ οι άλλες 2 έχουν 3G.

    Απλά γράψε τους ΕΔΩ μπας και το κοιτάξουν...

  8. #23
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    738
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Στη Wind καλυτερα να μαθουν να δουλεουν παρα να μιλανε...
    Μετα απο 3 χρονια στη Vodafone φετος το καλοκαιρι γνωρισα το ανεκδοτο... 3G δυκτιο της Wind!!!! lol
    Αστειο δυκτιο!!! 3G ανυπαρκτο ή στην καλυτερη πολυ ασταθες... στην κυριολεξια το περνει ο ανεμος!! αναγκαζομαστε να ψαχνουμε wifi σε καφετεριες και παραλιες για να στειλουμε ενα μαιλ.... και οι 3 περιοχεα που ειμασταν δεν τις λες και χωριουδακια ή μη τουριστικα μερη!!
    Ευτυχως που οντως εχουμε πολυ φτηνες τις συνδεσεις γιατι αν πληρωναμε 40-50 ευρω το W θα ειμασταν μεγαλα κοροιδα!

  9. #24
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    TP-LINK N600 [TD-W9980]
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οκ. Εγώ δεν δουλεύω ούτε σιγοντάρω κανένα που πληρώνω. Αλλά. Εδώ έχω παρατηρήσει μια πολεμική εναντίον κάποιων. Και επειδή οι συκοφαντίες ή οι ανακρίβειες έχουν γίνει μαιντανός παρέθεσα την άποψή μου. Παρόλα αυτά εγώ λόγω της δουλειάς μου γυρίζω όλη την Αττική κάθε μέρα και ξέρω πολύ καλά που έχει και που δεν έχει σήμα - data. Συσκευές; Έχω χρησιμοποιήσει τα πάντα. iPhones - Galaxy Tabs/Phones - Sony smartphones - portable routers κ.ά. Έρχομαι από Αθήνα στην Κυλλήνη, περνάω απέναντι στα επτάνησα και παίρνω πακέτο με 15 ε 5 GB. Πολύ πιο γρήγορο από πέρυσι και σήμα δεν είχα μόνο μεσοπέλαγα. Άρα λοιπόν επειδή κάποιος τυχαίνει και πάει σε ένα μέρος που δεν πιάνει αυτομάτως διακυρήσσει οτι πάει τελείωσε τέρμα μας κοροιδέψανε. Επειδή έδωσε μερικά ευρώ θέλει να έρθει κάποιος να του κάτσει κι όλας. Αυτή είναι μια νοοτροπία που δεν πρέπει να συνεχίσει. Απλά για να λειτουργήσει κάτι "σαν" ανταγωνισμός πρέπει να πηγαίνουμε σε αυτή την εταιρεία που προσφέρει παραπάνω. Κι αντί αυτού τους βρίζουμε. Ομολογώ οτι δεν το καταλαβαίνω.

  10. #25
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CDExpert Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η wind είναι η καλύτερη εταιρεία αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα. Πάρε μια κάρτα F2G δούλεψε τη κάμποσο καιρό και θα καταλάβεις. Οι προσφορές που έχει δεν υπάρχουν πουθενά. Π.Χ. με ανανέωση 10 ε ποιός σου δίνει 300' προς ΟΛΟΥΣ και 1 GB και η κάρτα μέσα; Και δεν είναι μόνο αυτά - δες τι μπόνους δίνει σε online ανανέωση/αγορά πακέτου. Τα παραθέτω αυτά γιατί κάποια στιγμή πρέπει να ξυπνήσετε. Πάτε και βάζετε vodafone και cosmote και σας τρώει μια ολόκληρη κάρτα των 10 με δυο τηλεφωνήματα. Και μετά σας λένε να ξαναπάρετε γιατί έχει HD-Voice (!?) Και αρκετά με το πιπίλισμα του δεν έχει σήμα. Γιατί οι άλλες έχουνε; Αλλά αναρωτιέμαι, με τέτοιους πελάτες που πάνε και κουτουλάνε μόνοι τους (γιατί το είπε ο διπλανός που φόραγε ωραίο παντελόνι) πώς να μη δημιουργούντε καρτέλ; Καλά κάνουν.
    Γιατι δεν έρχεσαι στο δικο μου δικτυο;
    1 κεραια μονο και σε χρεωνω 1 ευρω τα 5 GB.

    Ειναι φθηνη γιατι δεν εχει δικτυο. Δικτυο = χρηματα (τα οποια δεν εχει).
    mac rulez

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-15, 20:59
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-14, 16:51
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-14, 14:51
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-14, 21:48
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-14, 04:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας