Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    παιδια ,θελω να ρωτησω αν γωριζει κανενας αν εχου δικαιωμα οι παπαδες της εκαστοτε ενοριας α αποφασιζουν να εχουν κλειστα τα πνευματικα κεντρα ή να αποφασιζουν αυτοι σε ποιουσ θα τα παραχωρουν.στη κηδεια τ πατερα μου,δεν μας το εδωσαν για το καθιερωμενο καφε και τωρα στα 40 παλι λεει τα ιδια,οτι δεν το δινω το κυλικειο(πνευματικο κεντρο),πηγα στη μητροπολη και δεν ηταν εκει κανενασ λογω διακοπων φανταζομαι εκτος ενας παπας σε ενα γραφειο για γαμους,και μου ειπε οτι αυτο ειναι παρανομο γτ ειναι πνευματικο κεντρο και δεν εχει κανενα δικαιωμα ο παπας να το κανει αυτο.μετα μου ειπε οτι για τε,τοια θεματα ειαι υπευθυνος ο προτοδιδαγγελος ο οποιος ελειπε.ξερει κανεις να με κατατοπισει πως να χειριστω το θεμα,γτ τα 40 πλησιαζουν και το κοστος να παω εξω στα συνοικιακα μαγαζια ειναι τεραστιο και το θεμα ειαι οτι δεν τα εχω ,να τα ειχα να παει στα κομματια σιγα μην καθομουν να γραφω τετοιες ωρες σε forum κια για τοσο σοβαρα ζητηματα αλλα ελα που δεν τ αεχω,αλλα τωρα δε εχω και απο να δανειστω ,κανενας δεν εχει χρηματα.οποιος γνωριζει κατι σχετικο ας με κατατοπισει σας παρακαλω

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.278
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Κανε τα 40 σε αλλη εκκλησια που να σου δινει χωρο για το καφε.
    Εναλλακτικα, προσφερε καφε στο σπιτι σου. Δεν ειναι και τοσο δυσκολο.

    Λυσεις βρισκονται. Το σοβαρο θεμα ειναι η απωλεια σου, για την οποια δυστυχως δεν υπαρχουν σοβαρες εναλλακτικες.
    Τα μνημοσυνα και οι λοιπες τελετες ειναι απλα τροποι για να διαχειρισθεις την δυσκολη αντικειμενικα κατασταση.
    Εαν φτανουν να σου δημιουργουν προβλημα, τοτε δεν βοηθανε.

    Συλλυπητηρια.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    ευχαριστω πολυ για το χρονο σου ,απλα στα 40 δεν δινουν μονο καφε αλλα ειναι ενα πλουσιο γευμα,απλα αυτο με τους παπαδες εχει ξεφυγει τελειως ,τεσπα ευχαριστω για τη απαντηση σου!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.278
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αυτα ειναι τοπικα εθιμα, σε διαφορες παραλλαγες. Σε αλλες περιοχες σερβιρουν ψαροσουπα μετα το καφε της κηδειας.
    Για γευμα στα 40 δεν το εχω ξανακουσει.
    Πσρολα αυτα, γευμα σε πνευματικο κεντρο εκκλησιας απαιτει και καποιας μορφης catering.
    Ολα για τους ζωντανους. Αυτοι που εφυγαν, λιγο ενδιαφερονται.
    Φιλοσοφησε το λιγο, αυτος που φευγει θελει να τον θυμουνται για αυτο που ηταν, οχι για το γευμα που φαγανε στα 40.....

Παρόμοια Θέματα

  1. Έρχονται πρόστιμα για τα πνευματικά δικαιώματα
    Από pelopas1 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 14:53
  2. Μηνύματα: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-15, 14:13
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-14, 23:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας