Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λόγω πιθανού κατασκευαστικού σφάλματος, το πενάκι του καινούριου Galaxy Note 5 της Samsung, μπορεί να μπει στην υποδοχή του ανάποδα -κάτι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  galaxy-note-5-stylus-2015-08-25-01.jpg 
Εμφανίσεις:  297 
Μέγεθος:  95,5 KB 
ID: 160158που δεν μπορούσε να γίνει στα προηγούμενα μοντέλα- με αποτέλεσμα το σπάσιμο του εσωτερικού μηχανισμού εντοπισμού του stylus του.

    Η αναφορά έγινε από μέλος του Android Central και το Android Police κατάφερε επιτυχώς να το αναπαράγει, προκαλώντας ζημιά στην συσκευή του, ανεβάζοντας παράλληλα και το παρακάτω video.



    Η απάντηση της Samsung είναι οι κάτοχοι του να διαβάσουν τις οδηγίες του πριν την χρήση.


    "We highly recommend our Galaxy Note5 users follow the instructions in the user guide to ensure they do not experience such an unexpected scenario caused by reinserting the S pen in the other way around."


    Πηγή : Engadget

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    pengate

    - - - Updated - - -

    You slide it in wrong, πλήρης Applοποίηση της σάμυ πλέον
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath

  4. #4
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Εαν και είμαι κάτοχος Samsung S3 NEO με αυτά τα πράγματα που κάνει να μην έχει παράπονα γιατί έχει μείωση των πωλήσεων της.
    Εαν θυμάμαι καλά "ακύρωσε" όλους τους χρήστες του S6 βγάζοντας σε κυκλοφορία το νέο S6 Edge+.
    Σοβαρή παρατήρηση έκανε το σωστό ήταν να ανακαλέσει και να επισκευάσει τις προβληματικές συσκευές ή να σταματήσει την παραγωγή του.
    PC
    CPU; Amd Ryzen 5 2400G CPU Cooling HYPER H411R , GPU : Onboard Vega 11 2Gb , PSU : CoolerMaster MasterWatt 450W , RAM:HyperX Predator 3000 MHz 2x4Gb , SSD : Intel 535 120 Gb +HDD WD Blue 1TB ,

  5. #5
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    You slide it in wrong, πλήρης Applοποίηση της σάμυ πλέον
    Αυτό είναι γεγονός, όταν έπιασα το Note 1 στα χέρια μου είδα ότι η Samsung σου προσέφερε τα πάντα στην σειρά Note, χωρίς περιορισμούς, και σε νορμάλ τιμή.

    Πλέον, ποντάρει στο lifestyle, βελτίωσε τα υλικά κατασκευής και την αισθητική αλλά αφαιρεί σιγά-σιγά features, περιορίζοντας τις επιλογές, οπότε είναι ολοφάνερο ότι προς τα εκεί πάει η κατάσταση, ενώ οι διαφορές όμως παραμένουν υπέρ της Μηλοεταιρίας.
    Η Apple έχει δικό της λειτουργικό και έτσι με υποδεέστερα specs εξασφαλίζει πιο ευχάριστη εμπειρία χρήσης, ενώ έχοντας πολύ λιγότερα μοντέλα, προσφέρει συνεχώς αναβαθμίσεις.

    Έχω Note 2, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και σκόπευα να πάρω το 5, αλλά δεν πρόκειται.

  6. #6
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Draytek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    "We highly recommend our Galaxy Note5 users follow the instructions in the user guide to ensure they do not experience such an unexpected scenario caused by reinserting the S pen in the other way around."
    Σώπα ρε! Αυτο πρέπει να κάνουν οι χρήστες; Ρε και δεν το ξέραμε... Με τις οδηγίες αγκαλιά θα κοιμάμαι από δω και πέρα. Θα τις μάθω καλά παπαγαλία και δεν θα μου ξαναπέσει το κινητό...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω Note 2, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και σκόπευα να πάρω το 5, αλλά δεν πρόκειται.
    Και 'γω αυτό έχω και πάρει μια χαρά. Προς τι η αλλαγή;
    -A-

  7. #7
    Εγγραφή
    16-03-2003
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι βλακείες πληρώνονται....

    Δέν φταίει ο κατασκευαστής αν ο χειριστής είναι βλάκας.

    Μου θυμίζει όταν κάποια έκανε μύνηση στα McDonalds όταν έριξε πάνω της τον καφέ γιατί λέει ήταν
    υπερβολικά ζεστός και της προκάλεσε εγκαύματα....

    Άν δεν έχει κάποιος την νοημοσύνη να χειριστεί κάτι ας πάρει κινητό με πληκτρολόγιο.

  8. #8
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Draytek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poussou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι βλακείες πληρώνονται....

    Δέν φταίει ο κατασκευαστής αν ο χειριστής είναι βλάκας.
    Σωστός. Δεν μπορεί όμως να λέει και "διάβασε τις οδηγίες" λες και αυτό θα αποτρέψει το χρήστη από το να είναι αφηρημένος και να την κάνει τη βλακεία τελικά... Εϊναι σαν να λέει στο χρήστη κατάμουτρα, "είσαι ηλίθιος" (που είναι δηλαδή - για τους άλλους λέω βέβαια )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poussou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου θυμίζει όταν κάποια έκανε μύνηση στα McDonalds όταν έριξε πάνω της τον καφέ γιατί λέει ήταν
    υπερβολικά ζεστός και της προκάλεσε εγκαύματα....
    Στο America, ε; Θα την κέρδισε τη δίκη...
    -A-

  9. #9
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poussou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι βλακείες πληρώνονται....

    Δέν φταίει ο κατασκευαστής αν ο χειριστής είναι βλάκας.

    Μου θυμίζει όταν κάποια έκανε μύνηση στα McDonalds όταν έριξε πάνω της τον καφέ γιατί λέει ήταν
    υπερβολικά ζεστός και της προκάλεσε εγκαύματα....

    Άν δεν έχει κάποιος την νοημοσύνη να χειριστεί κάτι ας πάρει κινητό με πληκτρολόγιο.
    Τώρα τι σχέση έχει το παράδειγμα που δίνεις μόνο εσύ ξέρεις.

    Σαφώς και φταίει ο κατασκευαστής από την στιγμή που λάθος τοποθέτηση, και ή οποία δεν γίνεται συνειδητά, οδηγεί σε βλάβη.

  10. #10
    Εγγραφή
    16-03-2003
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα τι σχέση έχει το παράδειγμα που δίνεις μόνο εσύ ξέρεις.

    Σαφώς και φταίει ο κατασκευαστής από την στιγμή που λάθος τοποθέτηση, και ή οποία δεν γίνεται συνειδητά, οδηγεί σε βλάβη.
    Αφού δέν το κατάλαβες να στο θέσω αλλιώς...

    Άν εσύ αγοράσεις diesel και του βάλεις βενζίνη (και ναι συμβαίνει και αυτό) φταίει ο κατασκευαστής του αυτοκινήτου ;

    Γιατί δηλαδή πλέον πρέπει να ζούμε με το ζόρι σε ένα κόσμο που κάποιος άλλος (στην περίπτωση ο κατασκευαστής) πρέπει
    να προβλέπει/επωμίζεται την έλλειψη νοημοσύνης του (π.χ.) αγοραστή; Μήπως δυστυχώς δεν είναι ΟΛΑ για ΟΛΟΥΣ ;

    Και εγώ θα ήθελα να γίνω αστροναύτης.....

  11. #11
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poussou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άν εσύ αγοράσεις diesel και του βάλεις βενζίνη (και ναι συμβαίνει και αυτό) φταίει ο κατασκευαστής του αυτοκινήτου ;

    ατυχες το παραδειγμα σου. οταν εχεις ντιζελ ζητας ντιζελ και δεν ξερω γω τι αλλο.
    αλλα δεν μπορεις να λες τον πελατη βλακα επειδη μια εταιρια που βγαζει εκατομυρια για πλακα, δεν φροντισε να σκεφτει τι θα γινει αν καποιος το βαλει αναποδα.
    ειναι τραγικα κατασκευαστικα λαθη αυτα.

    οταν δοκιμαζανε τα πρωτοτυπα δεν το ειδαν αυτο? δεν σκεφτηκαν τι θα γινει αν γονεας το δωσει στο παιδι του να παιξει κανα παιχνιδι και το παιδι το βαλει αναποδα?

    το νοκια 5800 που ειχε και αυτο πενακι, ειχαν προνοησει και αν πηγαινες να το βαλεις αναποδα σταματαγε στην αρχη και δεν προχωραγε παραπερα. και μιλαω για το 2008 που βγηκε αυτο το τηλεφωνο.

  12. #12
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poussou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δέν το κατάλαβες να στο θέσω αλλιώς...

    Άν εσύ αγοράσεις diesel και του βάλεις βενζίνη (και ναι συμβαίνει και αυτό) φταίει ο κατασκευαστής του αυτοκινήτου ;

    Γιατί δηλαδή πλέον πρέπει να ζούμε με το ζόρι σε ένα κόσμο που κάποιος άλλος (στην περίπτωση ο κατασκευαστής) πρέπει
    να προβλέπει/επωμίζεται την έλλειψη νοημοσύνης του (π.χ.) αγοραστή; Μήπως δυστυχώς δεν είναι ΟΛΑ για ΟΛΟΥΣ ;

    Και εγώ θα ήθελα να γίνω αστροναύτης.....
    Όλο το hardware υπολογιστών, είναι σχεδιασμένο να μην μπαίνει σε λάθος θύρες. Πχ η DDR4 RAM δεν μπαίνει σε θύρα της DDR3/2. Οι επεξεργαστές έχουν εγκοπές σε διαφορετικά σημεία, ανάλογα το socket τους. Ο λόγος που υπάρχουν αυτά, δεν είναι γιατί ο χρήστης είναι ηλίθιος, είναι γιατί όταν δεν σου κοστίζει τίποτα σχεδόν, μπορεί να σώσεις κανένα λάθος κούρασης/απροσεξίας. Δεν νομίζω να έχεις note, γιατί αλλιώς θα ήξερες πόσο εύκολο είναι να βάλεις ανάποδα το S Pen.

  13. #13
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Κλασικα θα μεγεθυνθει το προβλημα και απο κατω τα σχολια θα λενε "Βαλε οτι δεν εχει αφαιρουμενη μπαταρια και υποδοχη SD" κλπ
    1 στους 100.000 θα την παθει. Θα τον φροντισει το service. Αν δεν τον φροντισει, τοτε εχουμε θεμα.

    Καμια σχεση με απλοποιηση και bendgate και λοιπα.

    Μισητη και η Samsung απο παλια, αλλα Apple εχει πολυ δρομο για να γινει.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Το περίεργο είναι οτι τα προηγούμενα μοντέλα δεν είχαν αυτό το πρόβλημα. Δηλαδή το είχαν προβλέψει (όπως και έπρεπε να κάνουν). Τώρα ξαφνικά το ξέχασαν;

  15. #15
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και 'γω αυτό έχω και πάρει μια χαρά. Προς τι η αλλαγή;
    Tο βασικό μείον είναι ότι δεν θα πάρει Lollipop και μην μου αρχίσεις τις custom-ιές γιατί είμαι φαν των μαμά-καταστάσεων, και όχι για να ψάχνω γιατί δεν δουλεύει η κάμερα ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο, κατά τα άλλα το κινητό είναι τούμπανο, και τα κάνει ΟΛΑ, χωρίς να βγάλει κιχ !

    Απ' την άλλη, περίμενα να δω παπάδες με το 5άρι, και αντ' αυτού, βλέπω οπισθοδρόμηση, ανυπαρξία θύρας SD (btw, δεν έχω βάλει ακόμα μνήμη στο 2 αλλά ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ), όπως και ενσωματωμένη μπαταρία.

    Sorry dudes, θα το προσπεράσω.

    Α, στο Note 2 ο τρόπος που μπαίνει το S Pen είναι μοναδικός, έχω δοκιμάσει να τον βάλω αλλιώς και σκαλώνει...

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Samsung Galaxy Note 8 - Πρόβλημα με φόρτιση
    Από promanas στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-15, 19:33
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-15, 12:31
  3. Samsung Galaxy Note 2 N7100
    Από dimangelid στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-14, 05:53
  4. Samsung Galaxy Note 4 White
    Από iVTec στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-14, 16:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας