Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια είναι η πρόθεση για την ψήφο σας;

Ψήφισαν
103. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    1 0,97%
  • Ένωση Κεντρώων

    8 7,77%
  • ΚΚΕ

    8 7,77%
  • Λαϊκή Ενότητα

    17 16,50%
  • Νέα Δημοκρατία

    7 6,80%
  • ΠΑΣΟΚ

    2 1,94%
  • Ποτάμι

    3 2,91%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    15 14,56%
  • Χρυσή Αυγή

    4 3,88%
  • Άλλο Κόμμα

    23 22,33%
  • Αποχή

    15 14,56%
Σελ. 1098 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 10781088109310961097109810991100110311081118 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.456-16.470 από 20561
  1. #16456
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω καταλαβα οτι η κριτικη ηταν προς το ΟΑΕΔ συγκεκριμενα. Αλλο παντελως αχρηστος ΟΑΕΔ, αλλο τεμπεληδες ανεργοι.

    Και να σου πω την αληθεια, ο ΟΑΕΔ γενικα, ναι, ειναι αχρηστος. Βρισκει δουλεια στον κοσμο? Ουτε καν. Αν δε ψαξεις εσυ να βρεις δουλεια, σιγα μη σου βρει ο ΟΑΕΔ.

    Μια υπηρεσια καταγραφης ανεργων ειναι στην ουσια, μια δουλεια που ουτε αυτη δε κανει σωστα, και αντε να φαμε και κανα κονδυλι απ'το ΕΣΠΑ με τιποτα "επιδοτησεις" σε προγραμματα για ανεργους...

    Θα μπορουσε ανετα να καταργηθει ο ΟΑΕΔ και απλα ο καθενας να δηλωνει στο Ε1 ανεργος, εφοσον δεν υπαρχουν τιποτα διασταυρωμενα εισοδηματα, και τελος. Τα οποια επιδοματα και βοηθηματα, να χορηγουνται επισης απ'την εφορια. Ετσι εχεις -1 δημοσια υπηρεσια.

    Το να παριστανουμε οτι ο ΟΑΕΔ ειναι χρησιμος σε μια χωρα που εχουν φυγει στο εξωτερικο μισο εκατομμυρια ελληνες, και οπου η ανεργια βαραει 20-30%, ενταξει καπου ολο αυτο ειναι τραγελαφος. Αν ειναι χρησιμος για απορροφηση τυχον ΕΣΠΑ, οκ, να αξιολογηθει το net gain και αμα ειναι +, να παραμεινει.
    Επειδή πρόσφατα βρέθηκα στα γραφεία του ΟΑΕΔ Θεσσαλονίκης, στην Λαγκαδα, σε πληροφορω, απο την προσωπική μου εμπειρία, ότι έχεις απόλυτο άδικο. Ναι, μέρος της δουλειάς τους ειναι η καταγραφή ανέργων, επιδότηση αυτών, αλλά κάνανε και άλλα, όπως να βρίσκουν δουλειές, και να βοηθούν στην εξεύρεση δουλειάς, σε ανέργους. Οσο μπορούν, στα πλαίσια της υπηρεσίας. Και ήταν εξαιρετικά ευγενικοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν. Καμμιά σχέση με την εικόνα που έχεις στο μυαλό σου μάλλον. Ισως γραφείο ΟΑΕΔ με γραφείο να διαφέρει. Απο την άλλη, ίσως να πρέπει να μείνεις καιρό άνεργος, για να καταλάβεις...

    - - - Updated - - -

    Για καλές και καλα πληρωμένες δουλειές, δεν πάνε οι εργοδότες να ζητάνε μέσω ΟΑΕΔ. Μιλάμε για low end jobs στην συντριπτική πλειονότητα. Και τις περισσότερες φορές οι εργοδότες τις ζητάνε μεσω ΟΑΕΔ για να καρπώνονται τα όποια οφέλη, επιδοτήσεις κλπ. Απο την άλλη, όλοι θα δουλεύουν ως διευθυντές; ή προγραμματιστές;;; Δεν έχει ανάγκη ο κόσμος απο σερβιτόρους, πωλητές, γαζώτριες, οδηγους (καλά αυτοί είναι με ημερομηνία λήξεως είπαμε) ;;;;

    Η έλλειψη ενσυναίσθησης και η κοινωνική αναλγησία δυστυχώς συνεχίζεται. Ελπίζω αυτή η ύβρις κάποια στιγμή να βρεί απάντηση.

  2. #16457
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Κακό πράγμα ο μηδενισμός και το τσουβάλιασμα.

    Όταν λέτε ότι κανείς είναι απόλυτο και εκ προοιμίου δεν ισχύει. Βρήκαν λίγοι; Ωραία. Πόσοι θα μπορούσαν να έχουν βρει; 1-5-20-50%; Ποιός είναι ένας εφικτός στόχος, βάσει των συνθηκών και της επικρατούσας ανεργίας;
    Τί ποσοστό βρήκε εργασία; Δεν έχω ιδέα, αλλά σίγουρα δεν είναι όλοι, ούτε όμως και κανείς.

  3. #16458
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Οταν WAN και ΜΝΡ ταυτίζονται είναι σαν να βλέπω τις κοσμικές δυνάμεις του συμπαντος εν δραση.

  4. #16459
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά τρολάρεις τώρα αβέρτα;

    1. Μα έγραψα τόσες φορές, ότι άλλα ζητάει το site και άλλα ζητάει ο υπάλληλος.

    2. Θα μου πληρώσεις εσύ τα λεφτά, τον χρόνο μου, και την ψυχική μου ηρεμία για την μήνυση; Για να κάνω εγώ ως πολίτης, για πολλοστή φορά, δουλειά που είναι υποχρέωση του ελληνικού κράτους να την κάνει;
    Με αφορμή αυτό και όλα τα προηγούμενά σου επί του "θέματος", προσωπική ερώτηση:

    Σήμερα πέρασα από κατάστημα Συστ. Τράπεζας, το e-banking της οποίας μου τα έχει κάνει πασχαλινά ότι θέλω επικαιροποίηση. Η επικαιροποίηση, σύμφωνα με το ίδιο το site της Τράπεζας/Εταιρείας, απαιτεί μόνο την επίσκεψή μου σε κατάστημα της Τράπεζας με την ταυτότητά μου.

    Μόνο (παρέχεται screenshot αν ζητηθεί)!

    Στο κατάστημα, η υπάλληλος ζητά: ΑΔΤ-Λογαριασμό σταθερής/κινητής-Εκκαθαριστικό-Αποδεικτικό μισθοδοσίας.

    Όταν της απάντησα πως το site της Τράπεζας στην οποία εργάζεται γράφει για ΑΔΤ και μόνο, μου είπε το γνωστό και αγαπημένο ποίημα ότι "Δεν τα ζητάμε εμείς, είναι υποχρεωτικά από την ΤτΕ".

    Προκειμένου να με "διευκολύνει", μου έδωσε το email της στην Τράπεζα, για να της τα στείλω αυτά, και κατόπιν να περάσω από εκεί με την Ταυτότητα (για να δει τα μούτρα μου, υποθέτω).

    Ερωτήσεις, λοιπόν, Wan:

    1) Να πάω να τους τρίψω στη μούρη αυτά που γράφουν στο site τους? Θα πετύχω κάτι, πέρα από το να χάσω από ένα σημείο και μετά την πρόσβαση στους λογαριασμούς μου, επειδή δεν θα "επικαιροποιούμαι"?

    2) Πρέπει να παίρνω άδεια/ρεπό από τη δουλειά, για να φέρνω ότι χαρτί μου ζητάνε, επειδή μου το ζητάνε?

    3) Στα σοβαρά, θα στείλω όλη τη "Νομική" μου υπόσταση σε ένα απλό email, σε μια οποιαδήποτε υπάλληλο της Τράπεζας? Έτσι? Με πρόσβαση του οποιουδήποτε, χωρίς κρυπτογράφηση, χωρίς τίποτα?

    4) Ακόμα πιο σοβαρά, οπότε δεν απευθύνομαι σε εσένα Wan: Έχει δικαίωμα η Τ.τ.Ε. να μου ζητά όλα αυτά τα στοιχεία, να τα διατηρεί/χρησιμοποιεί κλπ? Όχι αν έχει δικαίωμα "από τον εαυτό της". Δικαίωμα σε σχέση με προσωπικά δεδομένα κλπ. Ιδιωτική "εταιρεία" δεν είναι, η οποία μάλιστα δεν υπόκειται σε κανέναν έλεγχο από το Ελληνικό Κράτος (όχι Κυβέρνηση, όχι Συνδικαλιστές, όχι κόμμα κλπ...), αλλά είναι εντελώς ανεξάρτητη?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #16460
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς αυτό είναι ο ΟΑΕΔ, και ήταν πάντα.

    Πότε βρήκε κάποιος μόνιμη, σταθερή, και σοβαρή εργασία από τον ΟΑΕΔ;

    Ο ΟΑΕΔ υπήρχε πάντα για να δικαιολογήσουμε έναν ακόμα οργανισμό με 1000άδες υπαλλήλους του δημοσίου.

    Διότι 2 τινά συμβαίνουν:

    1. Υπάρχουν ανάγκες;

    Αν υπάρχουν ανάγκες, υπάρχει ήδη το ΑΣΕΠ. Κάνε σωστό διαγωνισμό πρόσληψης (όχι να πριμοδοτείς όσους ήδη έκαναν τη δουλειά), και πάρε τους μόνιμα (όχι για 4-6-8 μήνες), και με αξιοπρεπή μισθό (όχι €450).

    2. Δεν υπάρχουν ανάγκες; Ε τότε δεν παίρνεις κανέναν.

    3. Ντεμί καταστάσεις δεν υπάρχουν. Είναι μόνο ψηφοθηρία. Το να ονομάζουμε κάτι "κοινωφελές" σημαίνει ότι η ανάγκη δεν υπάρχει. Εφευρίσκουμε εκ του μηδενός την ανάγκη, για να δικαιολογήσουμε ολιγόμηνες ψηφοθηρικές θέσεις εργασίας. Είναι σαν να διορίσουμε όλους τους ανέργους της χώρας, απλά για να λένε καλημέρα, στους επιβάτες του Μετρό.
    Μα καλά, κανείς δε το είδε;
    Όλα εγώ;

    Να μπει στο πάνθεον των posts.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  6. #16461
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων


    Μα καλά, κανείς δε το είδε;
    Όλα εγώ;
    φωτιά και πιπέρι στο στόμα σου WAN.....
    Λές τέτοια πράγματα; Μονιμοποιήσεις; ΑΣΕΠ; Καλό μισθό; Απαπαπαπαπα, μάλλον έχει παγώσει η κόλαση!!!!

    ΥΓ. Ομολογώ πως δεν το πρόσεξα ούτε εγώ!

  7. #16462
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή πρόσφατα βρέθηκα στα γραφεία του ΟΑΕΔ Θεσσαλονίκης, στην Λαγκαδα, σε πληροφορω, απο την προσωπική μου εμπειρία, ότι έχεις απόλυτο άδικο. Ναι, μέρος της δουλειάς τους ειναι η καταγραφή ανέργων, επιδότηση αυτών, αλλά κάνανε και άλλα, όπως να βρίσκουν δουλειές, και να βοηθούν στην εξεύρεση δουλειάς, σε ανέργους. Οσο μπορούν, στα πλαίσια της υπηρεσίας. Και ήταν εξαιρετικά ευγενικοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν. Καμμιά σχέση με την εικόνα που έχεις στο μυαλό σου μάλλον. Ισως γραφείο ΟΑΕΔ με γραφείο να διαφέρει. Απο την άλλη, ίσως να πρέπει να μείνεις καιρό άνεργος, για να καταλάβεις...

    - - - Updated - - -

    Για καλές και καλα πληρωμένες δουλειές, δεν πάνε οι εργοδότες να ζητάνε μέσω ΟΑΕΔ. Μιλάμε για low end jobs στην συντριπτική πλειονότητα. Και τις περισσότερες φορές οι εργοδότες τις ζητάνε μεσω ΟΑΕΔ για να καρπώνονται τα όποια οφέλη, επιδοτήσεις κλπ. Απο την άλλη, όλοι θα δουλεύουν ως διευθυντές; ή προγραμματιστές;;; Δεν έχει ανάγκη ο κόσμος απο σερβιτόρους, πωλητές, γαζώτριες, οδηγους (καλά αυτοί είναι με ημερομηνία λήξεως είπαμε) ;;;;

    Η έλλειψη ενσυναίσθησης και η κοινωνική αναλγησία δυστυχώς συνεχίζεται. Ελπίζω αυτή η ύβρις κάποια στιγμή να βρεί απάντηση.
    Έχεις δίκιο...Εγώ είδα αυτά που περιγράφεις στον τοπικό ΟΑΕΔ όταν πρωτο απολύθηκα πίσω στο 2009-2010, ξες όταν οι εργοδότες έκοβαν μισθούς χωρίς την ανανέωση σύμβασης ή την απόλυση, με την μυρουδιά και μόνο του ΔΝΤ/μνημονίων. Αναμονή ώωωωρες για εγγραφή και μόνο,λίγο προσωπικό και ψιλοκάφροι στη συμπεριφορά πχ ξεχώριζαν τους μελαμψούς απο τους βέρους χέλληνες...Όταν ξαναπήγα το 2016 δεν υπήρχαν αυτά.
    Παρόλα αυτά, το μπου@@ που λέγεται ΟΑΕΔ δεν θα έπρεπε να λειτουργεί με κρατικές επιδοτήσεις στα υποψήφια αφεντικά...Θα έπρεπε να είναι γραφείο διασύνδεσης-εύρεσης εργασίας, όπως τα τύπου jobs.gr sites. Είναι προσβλητικό να σε θέλουν για 8 μήνες μονάχα και την επομένη της απόλυσης-πέρασμα 8μηνου να βγαίνει σύμβαση με τα ίδια χαρακτηριστικά ,αλλά να μην μπορείς να ξαναδηλώσεις συμμετοχή, επειδή "δούλεψες" 8μήνες και έχει σειρά κάποιος άλλος.

    A και στον ΟΑΕΔ μπορούν να γραφτούν άνεργοι πτυχιούχοι καθώς και οτι υπήρχαν ειδικά προγράμματα μονάχα για αυτή την κατηγορία ανέργων
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #16463
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμή αυτό και όλα τα προηγούμενά σου επί του "θέματος", προσωπική ερώτηση:

    Σήμερα πέρασα από κατάστημα Συστ. Τράπεζας, το e-banking της οποίας μου τα έχει κάνει πασχαλινά ότι θέλω επικαιροποίηση. Η επικαιροποίηση, σύμφωνα με το ίδιο το site της Τράπεζας/Εταιρείας, απαιτεί μόνο την επίσκεψή μου σε κατάστημα της Τράπεζας με την ταυτότητά μου.

    Μόνο (παρέχεται screenshot αν ζητηθεί)!

    Στο κατάστημα, η υπάλληλος ζητά: ΑΔΤ-Λογαριασμό σταθερής/κινητής-Εκκαθαριστικό-Αποδεικτικό μισθοδοσίας.

    Όταν της απάντησα πως το site της Τράπεζας στην οποία εργάζεται γράφει για ΑΔΤ και μόνο, μου είπε το γνωστό και αγαπημένο ποίημα ότι "Δεν τα ζητάμε εμείς, είναι υποχρεωτικά από την ΤτΕ".

    Προκειμένου να με "διευκολύνει", μου έδωσε το email της στην Τράπεζα, για να της τα στείλω αυτά, και κατόπιν να περάσω από εκεί με την Ταυτότητα (για να δει τα μούτρα μου, υποθέτω).

    Ερωτήσεις, λοιπόν, Wan:

    1) Να πάω να τους τρίψω στη μούρη αυτά που γράφουν στο site τους? Θα πετύχω κάτι, πέρα από το να χάσω από ένα σημείο και μετά την πρόσβαση στους λογαριασμούς μου, επειδή δεν θα "επικαιροποιούμαι"?

    2) Πρέπει να παίρνω άδεια/ρεπό από τη δουλειά, για να φέρνω ότι χαρτί μου ζητάνε, επειδή μου το ζητάνε?

    3) Στα σοβαρά, θα στείλω όλη τη "Νομική" μου υπόσταση σε ένα απλό email, σε μια οποιαδήποτε υπάλληλο της Τράπεζας? Έτσι? Με πρόσβαση του οποιουδήποτε, χωρίς κρυπτογράφηση, χωρίς τίποτα?

    4) Ακόμα πιο σοβαρά, οπότε δεν απευθύνομαι σε εσένα Wan: Έχει δικαίωμα η Τ.τ.Ε. να μου ζητά όλα αυτά τα στοιχεία, να τα διατηρεί/χρησιμοποιεί κλπ? Όχι αν έχει δικαίωμα "από τον εαυτό της". Δικαίωμα σε σχέση με προσωπικά δεδομένα κλπ. Ιδιωτική "εταιρεία" δεν είναι, η οποία μάλιστα δεν υπόκειται σε κανέναν έλεγχο από το Ελληνικό Κράτος (όχι Κυβέρνηση, όχι Συνδικαλιστές, όχι κόμμα κλπ...), αλλά είναι εντελώς ανεξάρτητη?
    Το έντυπο που λέει για το να συστηθείς λέει ότι χρειάζονται και όλα τα υπόλοιπα, τα στοιχεία απαιτεί να τα συλλέγουν το ελληνικό κράτος.

  9. #16464
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο...Εγώ είδα αυτά που περιγράφεις στον τοπικό ΟΑΕΔ όταν πρωτο απολύθηκα πίσω στο 2009-2010, ξες όταν οι εργοδότες έκοβαν μισθούς χωρίς την ανανέωση σύμβασης ή την απόλυση, με την μυρουδιά και μόνο του ΔΝΤ/μνημονίων. Αναμονή ώωωωρες για εγγραφή και μόνο,λίγο προσωπικό και ψιλοκάφροι στη συμπεριφορά πχ ξεχώριζαν τους μελαμψούς απο τους βέρους χέλληνες...Όταν ξαναπήγα το 2016 δεν υπήρχαν αυτά.
    Παρόλα αυτά, το μπου@@ που λέγεται ΟΑΕΔ δεν θα έπρεπε να λειτουργεί με κρατικές επιδοτήσεις στα υποψήφια αφεντικά...Θα έπρεπε να είναι γραφείο διασύνδεσης-εύρεσης εργασίας, όπως τα τύπου jobs.gr sites. Είναι προσβλητικό να σε θέλουν για 8 μήνες μονάχα και την επομένη της απόλυσης-πέρασμα 8μηνου να βγαίνει σύμβαση με τα ίδια χαρακτηριστικά ,αλλά να μην μπορείς να ξαναδηλώσεις συμμετοχή, επειδή "δούλεψες" 8μήνες και έχει σειρά κάποιος άλλος.

    A και στον ΟΑΕΔ μπορούν να γραφτούν άνεργοι πτυχιούχοι καθώς και οτι υπήρχαν ειδικά προγράμματα μονάχα για αυτή την κατηγορία ανέργων
    Το πως πρέπει να δουλεύει ο ΟΑΕΔ και ποιούς να παίρνει ή να μην παίρνει σε κάποια προγράμματα κλπ, δεν το κάνει ο ΟΑΕΔ , ειναι κυβερνητικές πολιτικές, προγράμματα κοινοτικά και δεν συμμαζεύεται. Για αυτά θα πρέπει να κοιτάμε αλλού, και κυρίως τι ψηφίζουμε, γιατί αυτοί που βγαίνουν (βγάζουμε), είναι αυτοί που αποφασίζουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έντυπο που λέει για το να συστηθείς λέει ότι χρειάζονται και όλα τα υπόλοιπα, τα στοιχεία απαιτεί να τα συλλέγουν το ελληνικό κράτος.
    Τότε στο site τους γιατί δεν έχουν την σωστή πληροφόρηση; Ή μήπως περιμένουν κάποια επιδότηση απο κάποιο κοινοτικό πρόγραμμα μερικών εκατομυρίων προκειμένου να διορθώσουν ΜΙΑ σελίδα;
    Και μιλάμε για ιδιωτική επιχείρηση, έ;

  10. #16465
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τότε στο site τους γιατί δεν έχουν την σωστή πληροφόρηση; Ή μήπως περιμένουν κάποια επιδότηση απο κάποιο κοινοτικό πρόγραμμα μερικών εκατομυρίων προκειμένου να διορθώσουν ΜΙΑ σελίδα;
    Και μιλάμε για ιδιωτική επιχείρηση, έ;
    Απο το site τα πήρα. δεν χρειάστηκε καν να ψάξω κάποια εγκύκλιο

  11. #16466
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Ξέρετε ότι μπορεί να αναφέρεστε σε διαφορετικές τράπεζες, έτσι;

  12. #16467
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ κύριοι ουδέποτε ήμουν κατά του δημοσίου.

    Είμαι μόνο κατά του δημοσίου που έχει έστω και έναν:

    1. άχρηστο
    2. υπεράριθμο
    3. που κάνει δουλειά που δεν μπορεί να την κάνει software
    4. που δεν αξιολογείται
    5. που απεργεί

    Ένα δημόσιο που δεν έχει καθόλου τα παραπάνω, όχι μόνο δεν με ενοχλεί, αλλά το επιζητώ.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  13. #16468
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρετε ότι μπορεί να αναφέρεστε σε διαφορετικές τράπεζες, έτσι;
    alpha http://www.alpha.gr/files/aboutalpha...19062012GR.pdf
    Πειραιως http://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes...ata-validation
    Εθνική εδω

  14. #16469
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Όταν όλα αυτά που σε χαλούν τα συναντάς στον ιδιωτικό τομέα, πώς το λες;

  15. #16470
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Πολύ-πολύ γερά δανειστές:

    http://www.iefimerida.gr/news/411753...i-ton-germanon

    Έτσι-έτσι.

    Εποπτεία μέχρι να σβήσει ο ήλιος, ή να φύγει η κρατικιστική κυβέρνηση.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

Σελ. 1098 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 10781088109310961097109810991100110311081118 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας