Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια είναι η πρόθεση για την ψήφο σας;

Ψήφισαν
103. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    1 0,97%
  • Ένωση Κεντρώων

    8 7,77%
  • ΚΚΕ

    8 7,77%
  • Λαϊκή Ενότητα

    17 16,50%
  • Νέα Δημοκρατία

    7 6,80%
  • ΠΑΣΟΚ

    2 1,94%
  • Ποτάμι

    3 2,91%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    15 14,56%
  • Χρυσή Αυγή

    4 3,88%
  • Άλλο Κόμμα

    23 22,33%
  • Αποχή

    15 14,56%
Σελ. 1271 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 12511261126612691270127112721273127612811291 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 19.051-19.065 από 20561
  1. #19051
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Τζάμπα είναι.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  2. #19052
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Μου αρεσε. Μου δινει μια αισθηση ολοκληρωσης μπορω να πω.

    Βαγγέλης: Εδώ σε θέλω κάβουρα…
    Πετάει τη σκούφια του για αρχηγός της Δεξιάς;...


    Γιώργος Λακόπουλος

    Η απόφαση της πρωτοκαπετάνισσας Φώφης μετά το ανοσιούργημα της διάλυσης του ΠΑΣΟΚ να διαλύσει και το ΙΧ μόρφωμα που έβαλε στη θέση του για να στήσει άλλο απολύτως δικός της- και προφανώς και απολύτως αποτυχημένο όπως το Κινάλ- φέρνει κάποιον σε δύσκολη θέση, περισσότερο από τους...
    άλλους -Γ. Παπανδρέου, Ν. Ανδρουλάκη, Κ. Σκανδαλίδη και ασφαλώς τον Κ. Λαλιώτη. Είναι ο Βαγγέλης Βενιζέλος.

    Πώς κατάφερε ο πιο προικισμένος πολιτικός της γενιάς του να μην μπορεί να βγει ούτε βουλευτής είναι γνωστό. Απλώς έστρεψε τα προσόντα του-που «δεν έβαλε στον τόκο», όπως έλεγε- εναντίον του.

    Δεν ήταν ΠΑΣΟΚ, αλλά τον έβαλαν πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ όταν ο Γ. Παπανδρέου- τον οποίο άφησε ατουφέκιστο στο πραξικόπημα με τον Σημίτη-το είχε ήδη εξαερώσει. Και επειδή δεν ήξερε τι να κάνει το έβγαλε από το φυσικό χώρο του. Το ρυμούλκησε στη Δεξιά του Σαμαρά. Το έστρεψε εναντίον της Αριστεράς που ήταν η φυσική σύμμαχός του στο μαζικό χώρο και έγινε θαυμαστής του Άδωνι Γεωργιάδη καθ’ ομολογία του- περισσότερο και από τη Διαμαντοπούλου.

    Τώρα ειδικεύεται στο ρόλο του εν δυνάμει αρχηγού της Δεξιάς, κατά το πρότυπο του Κώστα Μητσοτάκη: τον έβαλαν το 1984 στην ηγεσία της ΝΔ για να νικήσει τον Ανδρέα Παπανδρέου- και με ποιο τρόπο το κατάφερε το ξέρουμε. Ο Βενιζέλος υπόσχεται να νικήσει τον Τσίπρα και το λέει: Εμένα φοβάται, εγώ είμαι ο αντίπαλός του.

    Προφανώς βλέπει τον Κυριάκο Μητσοτάκη όπως έβλεπε τον Γ. Παπανδρέου: «Να ασκήσει το κληρονομικό του δικαίωμα, να τελειώνουμε». Για να αναλάβει ο ίδιος ως φυσικό φαινόμενο.
    Με τον Παπανδρέου δεν τα κατάφερε. Με τον Μητσοτάκη ίσως τα πάει καλύτερα, καθώς μπορεί να κινηθεί με μεγαλύτερη άνεση στη Δεξιά. Τους κώδικες του ΠΑΣΟΚ δεν του έμαθε ποτέ. Ένα «φου» του έκανε ο Στέφανος Τζουμάκας, όταν συνέπεσαν στο ΕΓ και τον έβγαζε από τα ρούχα του. Ούτε ασχολήθηκε καν. Θεωρούσε ότι του κάνει χάρη να είναι αρχηγός του. «Είχα εγώ καμία ανάγκη;» έλεγε.

    Εν πάση περιπτώσει θα δούμε αν θα καταφέρει να γίνει αρχηγός της Δεξιάς -με νέο φορέα ενδεχομένως, όπως το δρομολογούν κάποιοι- και πετάει τη σκούφια του και ο ίδιος. Το θέμα τώρα είναι ότι τον πήρε παραμάζωμα αυτό που έγινε στο Κινάλ , στο οποίο τύποις ανήκε και ας μην μπορεί ούτε να μυρίσει τη Γεννηματά.

    Η κυρία προκήρυξε συνέδριο. Ήτοι θα κάνει μια σύναξη διορισμένων για να ξαναβγεί αρχηγός του εαυτού της και της ομάδας της. Δεν ξέρουμε αν θα το δεχθεί ο Γ. Παπανδρέου και θα διαλύσει το κόμμα του. Δεν ξέρουμε αν ο Νίκος Ανδρουλάκης, που πήρε 45% όταν ψήφιζαν για το Κινάλ, θα ανέχεται να τον αντιμετωπίζει σαν υπάλληλο.

    Ούτε τι θα κάνει ο Κώστας Σκανδαλίδης που ως τώρα αρκείται στο να είναι βουλευτής. Και πολύ περισσότερο ο Κώστας Λαλιώτης που ανέχθηκε τη διάλυση του ΠΑΣΟΚ και συνέδραμε τη Γεννηματά- αλλά πλέον ο κόμπος έφτασε στο χτένι.

    Γι’ αυτούς θα δούμε στην πορεία. Ο Βενιζέλος όμως τι θα κάνει; Πρέπει να αποφασίσει αν θα πάει σύνεδρος να ακούσει τη Φώφη να ωρύεται. Αν θα παραμείνει ικέτης για την κορυφή του ψηφοδελτίου Επικρατείας σε ένα κόμμα που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπει στη Βουλή, ενώ την ίδια θέση η Γεννηματά τάζει και σε όποιον βρει μπροστά της. Ή αν θα κατεβεί στη Θεσσαλονίκη υποψήφιος να τον κάνουν σάντουιτς ο Χάρης Καστανίδης και η φοβερή πολιτικός Εύα Καϊλή.

    Εδώ σε θέλω κάβουρα να περπατάς στα κάρβουνα- ειδικά αν τα έστρωσες μόνος σου. Το ΙΧ συνέδριο της Γεννηματά μπορεί να σημαίνει και την πρόωρη αποχώρηση του Βενιζέλου από την πολιτική.Ρώτησα κάποια στιγμή τον αγαπητό μου φίλο Τσάρλς Νταλάρα για το πώς αντιλαμβάνεται το DSA, αν το αντιλαμβάνεται ως κάτι τεχνικά άψογο, μου είπε ότι «φυσικά είναι κάτι μεταξύ επιστήμης και τέχνης, διότι έχει μέσα μια σειρά από διαισθητικά στοιχεία, από υποθέσεις οι οποίες τακτοποιούν μαθηματικά το σχήμα, αλλά όχι οικονομικά». Και έτσι επήλθε η συμφωνία μεταξύ της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας, της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου.
    Έλεγε ότι «θα φύγει αν επιστρέψει ο Παπανδρέου «και είχε κάθε δίκιο: ο Παπανδρέου με εντελώς ανήθικη πρακτική διέσπασε το κόμμα που τον έκανε πρωθυπουργό για να βλάψει τον Βενιζέλο. Τώρα με ποιο πρόσχημα θα τα παρατήσει; Και τι θα κάνει; Δικό του κόμμα;

    Το έλεγε άλλωστε ο Ανδρέας Παπανδρέου: «Αυτός θέλει να γίνει αρχηγός οποιουδήποτε κόμματος». Αλλά έχει και τον ανθρωποδιώχτη. Μια προσπάθεια που όπως λέγεται οργάνωσε πριν από καιρό δεν ήταν ελπιδοφόρα και την εγκατέλειψε.

    Θα ζητήσει από τον Κυριάκο να του δώσει κάτι; Δεν πρόκειται να πάρει τίποτε- τον χρειάζονται μόνο για να ωθεί το Κινάλ σε υποταγή στη ΝΔ. Ίσως τον βλέπει και σαν αντίπαλο πλέον. Συμβαίνει αυτό με τους γόνους- αν δουν κανέναν καλύτερό τους.

    Θα γυρίσει στο Πανεπιστήμιο αφού όπως λέγε «εγώ δεν είμαι ανεπάγγελτος»; Λίγο βαρύ για κάποιον που πολιτεύθηκε πάνω στο χρησμό του μέντορά του Δημήτρη Τσάτσου: «Θα είναι τυχερή η Ελλάδα, αν την κυβερνήσει ο Βενιζέλος».

    Η Ελλάδα δεν είχε αυτή την τύχη-πλην ολίγον. Ο ίδιος φαίνεται να μην έχει καθόλου. Όπως τα έκανε να δούμε πώς θα τα ξεμπερδέψει τώρα.

    anoixtoparathyro.gr

  3. #19053
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Πάει και ο "κομιστής του ρόζ DVD", όλους θα τους θάψει ο Απατεώνας από το Αθαμάνιο Μαδούρο της Κυψέλης.

  4. #19054
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Από καρκίνο, 61 ετών.

  5. #19055
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάει και ο "κομιστής του ρόζ DVD", όλους θα τους θάψει ο Απατεώνας από το Αθαμάνιο Μαδούρο της Κυψέλης.
    πόσα εκατομμύρια...
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  6. #19056
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δανέλης ο ήρωας που θα έσωζε τα Σκόπια χαρίζοντας το όνομα Μακεδονία.
    Τώρα από σήμερα υπουργοποιήθηκε. Σίγουρα το έκανε δίχως να αποβλέπει εκεί ο Δανέλης απλώς τώρα του έκαναν και ένα δωράκι.
    Ποιος; Που; Πότε;

  7. #19057
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    *δεν θα πεταξω κακία δεν θα πεταξω κακία δεν θα πεταξω κακία*


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  50442363_1957385397643970_5290324957530685440_n.jpg 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  69,8 KB 
ID: 200790
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  8. #19058
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Να την πετάξεις, γιατί να μην την πετάξεις;
    Αυτή τόσες μαλακιες γράφει
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  9. #19059
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    *δεν θα πεταξω κακία δεν θα πεταξω κακία δεν θα πεταξω κακία*


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  50442363_1957385397643970_5290324957530685440_n.jpg 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  69,8 KB 
ID: 200790
    και δεν την πετάς?...δεν θα σε παρεξηγήσει κανείς

  10. #19060
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    και δεν την πετάς?...δεν θα σε παρεξηγήσει κανείς
    το καλό ταξίδι άραγε σημαίνει Καραϊβική, Βραζιλία ή Αργεντινή...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  11. #19061
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Cool11,ο λεφακης ειπε στο Σκαει οτι δεν βλεπει εκλογες το φθινωπορο,ουτε η αυτοδυναμια της ΝΔ στις εκλογες.Συμφωνει ο φιλος σου απο το fb που τα ξερει απο μεσα τα πραματα?

  12. #19062
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Cool11,ο λεφακης ειπε στο Σκαει οτι δεν βλεπει εκλογες το φθινωπορο,ουτε η αυτοδυναμια της ΝΔ στις εκλογες.Συμφωνει ο φιλος σου απο το fb που τα ξερει απο μεσα τα πραματα?
    Ειπα να μην τον ρωτησω τηλεφωνικα, αλλα να μου κανει αναλυση σε καφε απο κοντα.
    Δεν σας ξεχασα! Θα τον ρωτησω, εχω κρατησει notes ειδικα γι'αυτο!!!!
    Ελπιζω να τον δω το σκ, και να μου πει τι βλεπει στο θεμα εκλογες!

  13. #19063
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειπα να μην τον ρωτησω τηλεφωνικα, αλλα να μου κανει αναλυση σε καφε απο κοντα.
    Δεν σας ξεχασα! Θα τον ρωτησω, εχω κρατησει notes ειδικα γι'αυτο!!!!
    Ελπιζω να τον δω το σκ, και να μου πει τι βλεπει στο θεμα εκλογες!
    ρε cool, σε έχουν πάρει στο ψηλό, ξεκόλλα (ή ζήτησε του νούμερα για το jackpot να ξεμπερδεύεις).
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  14. #19064
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε cool, σε έχουν πάρει στο ψηλό, ξεκόλλα (ή ζήτησε του νούμερα για το jackpot να ξεμπερδεύεις).
    To καταλαβα, γιατι ειπε για λεφακη αστρολογο....απλα ειπα να το συνεχισω....

  15. #19065
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάει και ο "κομιστής του ρόζ DVD", όλους θα τους θάψει ο Απατεώνας από το Αθαμάνιο Μαδούρο της Κυψέλης.
    Μάλλον πολύς κόσμος ανακουφίστηκε...
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


Σελ. 1271 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 12511261126612691270127112721273127612811291 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας