Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια είναι η πρόθεση για την ψήφο σας;

Ψήφισαν
103. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    1 0,97%
  • Ένωση Κεντρώων

    8 7,77%
  • ΚΚΕ

    8 7,77%
  • Λαϊκή Ενότητα

    17 16,50%
  • Νέα Δημοκρατία

    7 6,80%
  • ΠΑΣΟΚ

    2 1,94%
  • Ποτάμι

    3 2,91%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    15 14,56%
  • Χρυσή Αυγή

    4 3,88%
  • Άλλο Κόμμα

    23 22,33%
  • Αποχή

    15 14,56%
Σελ. 1338 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 13181328133313361337133813391340134313481358 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 20.056-20.070 από 20561
  1. #20056
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος λογική. Δεν μιλάμε για είδος πολυτελείας, δεν έχει την επιλογή να μην το αγοράσει.
    Άσε μας ρε nnn,που δεν έχει επιλογή...αν είναι κάτι που δεν έχει,αυτό είναι η καταναλωτική συνείδηση.
    Μπορεί να μην είναι είδος πολυτελείας το σουβλάκι,αλλά δεν είναι ψωμί,κρέας,λαχανικά κλπ βασικά είδη διατροφής.Εκεί πραγματικά δεν έχεις επιλογή...αλλά στο σουβλάκι???
    Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να αγοράζω,πρώτον διότι είναι απαράδεκτα ακριβά και δεύτερον γιατί ποιοτικά είναι (στην συντριπτική πλειοψηφεία τους) από μετριότατα έως άθλια.
    Παίρνω σουβλάκια από τον χασάπη μου και τα ψήνω σπίτι,ή τα φτιάχνω μόνος μου-όταν έχω διάθεση-με κρέας της επιλογής μου...καμιά σχέση με τις πανάκριβες σαβούρες των σουβλατζίδικων!
    Όλα ξεκινούν από τον πολίτη-καταναλωτή...ψάξε να μάθεις πως είχε αντιδράσει ο κόσμος την δεκαετία του '70,με καθολικό εμπάργκο στο χοιρινό και θα καταλάβεις.
    Επίσης:
    Όταν ξεκίνησε ο εφιάλτης του ευρώ,με όλα τα είδη διατροφής να αυξάνονται Χ3 έως Χ10,δοκίμασαν και στην Γερμανία οι εκεί πονηρίδηδες να κάνουν τέτοιες μαγκιές(κυρίως στο αγαπημένο τους ποτό,την μπύρα).Ο Γερμανός όμως,δεν είναι φραπέλληνας χαβαλεδιάρης και "large"...με το που είδε τις αυξήσεις,η αντίδρασή του ήταν:Μπύρες από το σούπερμάρκετ και άραγμα στα πάρκα.
    Όταν αντίστοιχα ανάφερα με αγανάκτηση τα των αδικαιολόγητων αυξήσεων σε φίλους μου και γνωστούς,η απόκριση που είχα ήταν εξυπνάδες,κροροϊδία και χλευασμός.
    Βλέπεις,είχαν ζεστό χρήμα στο χέρι από τα κάθε είδους δάνεια που έπαιρναν χωρίς να σκεφτούν και δεν τους ένοιαζε...

  2. #20057
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε μας ρε nnn,που δεν έχει επιλογή...αν είναι κάτι που δεν έχει,αυτό είναι η καταναλωτική συνείδηση.
    Μπορεί να μην είναι είδος πολυτελείας το σουβλάκι,αλλά δεν είναι ψωμί,κρέας,λαχανικά κλπ βασικά είδη διατροφής.Εκεί πραγματικά δεν έχεις επιλογή...αλλά στο σουβλάκι???
    Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να αγοράζω,πρώτον διότι είναι απαράδεκτα ακριβά και δεύτερον γιατί ποιοτικά είναι (στην συντριπτική πλειοψηφεία τους) από μετριότατα έως άθλια.
    Παίρνω σουβλάκια από τον χασάπη μου και τα ψήνω σπίτι,ή τα φτιάχνω μόνος μου-όταν έχω διάθεση-με κρέας της επιλογής μου...καμιά σχέση με τις πανάκριβες σαβούρες των σουβλατζίδικων!
    Όλα ξεκινούν από τον πολίτη-καταναλωτή...ψάξε να μάθεις πως είχε αντιδράσει ο κόσμος την δεκαετία του '70,με καθολικό εμπάργκο στο χοιρινό και θα καταλάβεις.
    Επίσης:
    Όταν ξεκίνησε ο εφιάλτης του ευρώ,με όλα τα είδη διατροφής να αυξάνονται Χ3 έως Χ10,δοκίμασαν και στην Γερμανία οι εκεί πονηρίδηδες να κάνουν τέτοιες μαγκιές(κυρίως στο αγαπημένο τους ποτό,την μπύρα).Ο Γερμανός όμως,δεν είναι φραπέλληνας χαβαλεδιάρης και "large"...με το που είδε τις αυξήσεις,η αντίδρασή του ήταν:Μπύρες από το σούπερμάρκετ και άραγμα στα πάρκα.
    Όταν αντίστοιχα ανάφερα με αγανάκτηση τα των αδικαιολόγητων αυξήσεων σε φίλους μου και γνωστούς,η απόκριση που είχα ήταν εξυπνάδες,κροροϊδία και χλευασμός.
    Βλέπεις,είχαν ζεστό χρήμα στο χέρι από τα κάθε είδους δάνεια που έπαιρναν χωρίς να σκεφτούν και δεν τους ένοιαζε...
    Όταν λένε σουβλάκι δεν μιλάνε για το σουβλάκι (τα κομμάτια κρέατος σε ενα ξυλάκι) που μπορείς να πάρεις απο τον χασάπη, ακόμα και εκείνο το χοίρινο όμως θα ακριβύνει, αλλά ναι τους έκανες την μούρη σουβλάκι που θα πάρεις μόνο απο τον χασάπη

    Λες πως κάνανε το ίδιο και στην Γερμανία, ακρίβυναν τις μπύρες και ο Γερμανός αυτό που έκανε είναι να πάει να πάρει απο το supermarket, εκείνες δεν είχανε ακριβύνει;
    Σαν το εμπάργκο που κάνουμε εδώ, την άλλη βδομάδα θα κάνουμε εμπάργκο στο γάλα, την επόμενη μέρα έχουν αδειάσει τα ράφια, εμπάργκο εκ του ασφαλούς!

  3. #20058
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνέχιζε εσύ να πιστεύεις ότι οι τωρινοί συνταξιούχοι θα συνεχίζουν να επιδοτούν τα άνεργα ή υποαπασχολούμενα παιδιά στο διηνεκές. Τα προγράμματα του ΟΑΕΔ, τα Airbnb και η απασχόληση στον τουρισμό είναι σαν να δίνεις μορφίνη σε καρκινοπαθή τελικού σταδίου.

    Όταν τελειώσουν αυτά τα λεφτά και με τον μισό και βάλε οικονομικά ενεργό πληθυσμό εκτός παραγωγικής διαδικασίας, ποιοί θα πληρώνουν τις συντάξεις της Generation X και των Μillennials; Τα ρομπότ της Boston Dynamics;

    - - - Updated - - -

    Η πλάκα είναι ότι ο "γύρος" (döner kebab) είναι τουρκικής έμπνευσης και προέλευσης, άλλο αν εμείς οι άπιστοι το "ελληνοποιήσαμε" με το χοιρινό.
    Θα συνεχίσω να το πιστεύω, είναι η άποψή μου, εσύ συνέχιζε να πιστεύεις τα δικά σου. Η βοήθεια των γονέων προς τα παιδιά δεν πρόκειται να σταματήσει, μπορεί να μειωθεί αλλά δεν πρόκειται να σταματήσει. Τα προγράμματα του ΟΑΕΔ καλώς υπάρχουν, εκτός για αυτούς που ζούνε ακόμα με την ποθούμενη κοινωνική έκρηξη που δεν έγινε ποτέ. Το airbnb και ο τουρισμός καλώς υπάρχουν, είναι τομείς που μπορούν να βοηθήσουν την οικονομία.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε μας ρε nnn,που δεν έχει επιλογή...αν είναι κάτι που δεν έχει,αυτό είναι η καταναλωτική συνείδηση.
    Μπορεί να μην είναι είδος πολυτελείας το σουβλάκι,αλλά δεν είναι ψωμί,κρέας,λαχανικά κλπ βασικά είδη διατροφής.Εκεί πραγματικά δεν έχεις επιλογή...αλλά στο σουβλάκι???
    Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να αγοράζω,πρώτον διότι είναι απαράδεκτα ακριβά και δεύτερον γιατί ποιοτικά είναι (στην συντριπτική πλειοψηφεία τους) από μετριότατα έως άθλια.
    Παίρνω σουβλάκια από τον χασάπη μου και τα ψήνω σπίτι,ή τα φτιάχνω μόνος μου-όταν έχω διάθεση-με κρέας της επιλογής μου...καμιά σχέση με τις πανάκριβες σαβούρες των σουβλατζίδικων!
    Όλα ξεκινούν από τον πολίτη-καταναλωτή...ψάξε να μάθεις πως είχε αντιδράσει ο κόσμος την δεκαετία του '70,με καθολικό εμπάργκο στο χοιρινό και θα καταλάβεις.
    Επίσης:
    Όταν ξεκίνησε ο εφιάλτης του ευρώ,με όλα τα είδη διατροφής να αυξάνονται Χ3 έως Χ10,δοκίμασαν και στην Γερμανία οι εκεί πονηρίδηδες να κάνουν τέτοιες μαγκιές(κυρίως στο αγαπημένο τους ποτό,την μπύρα).Ο Γερμανός όμως,δεν είναι φραπέλληνας χαβαλεδιάρης και "large"...με το που είδε τις αυξήσεις,η αντίδρασή του ήταν:Μπύρες από το σούπερμάρκετ και άραγμα στα πάρκα.
    Όταν αντίστοιχα ανάφερα με αγανάκτηση τα των αδικαιολόγητων αυξήσεων σε φίλους μου και γνωστούς,η απόκριση που είχα ήταν εξυπνάδες,κροροϊδία και χλευασμός.
    Βλέπεις,είχαν ζεστό χρήμα στο χέρι από τα κάθε είδους δάνεια που έπαιρναν χωρίς να σκεφτούν και δεν τους ένοιαζε...
    Και το κρέας που θα αγοράζεις από τον χασάπη θα ακριβύνει, το μόνο που γλιτώνεις είναι το καπέλο του σουβλατζή αν το φτιάχνεις μόνος σου. Επίσης μέτριο είναι όντως το σουβλάκι σε πάρα πολλά σουβλατζίδικα-ψητοπωλεία αλλά δεν είναι όλοι έτσι, γενικά αυτό που λες δεν είναι επιχείρημα για να στταματήσει ο άλλος την συνήθειά του, μπορεί να ψάξει να βρει καλά μαγαζιά με ποιοτικό σουβλάκι. Εμπάργκα κτλ είναι πράσινα άλογα, μια χώρα των 10 εκ δεν μπορεί να καταφέρει τίποτα με τέτοιες πρακτικές απέναντι σε άλλες χώρες μεγαθήρια όπως η Κίνα, εκτός αν μιλάμε για μεγέθη τύπου Ελλάδα - βαλκανική χώρα.

  4. #20059
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Από τις απαντήσεις,συμπεραίνω δύο πράγματα:
    1.Κάνω πολύ καλά που δεν συμμετέχω στο συγκεκριμένο section του forum
    2.Ο θείος Αλβέρτος είχε δίκιο (παρ'ότι δεν το είπε πραγματικά):
    "Δύο πράγματα είναι άπειρα,το σύμπαν και η ανθρώπινη ανοησία"

  5. #20060
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις απαντήσεις,συμπεραίνω δύο πράγματα:
    1.Κάνω πολύ καλά που δεν συμμετέχω στο συγκεκριμένο section του forum
    2.Ο θείος Αλβέρτος είχε δίκιο (παρ'ότι δεν το είπε πραγματικά):
    "Δύο πράγματα είναι άπειρα,το σύμπαν και η ανθρώπινη ανοησία"

    Πολλά του έχουν προσάψει οτι έχει πεί, αλλά όχι αυτό που γράφεις έτσι όπως το γράφεις.

  6. #20061
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Αφεθηκε ελευθερος ο Λυκουρεζος με εγγυηση. Κανει και αγωγη στη Παπακωστα γιατι του προσεβαλε το τεκμηριο της αθωοτητας και τη προσωπικοτητα του.

    https://www.cnn.gr/news/ellada/story...s-panagopoylos


    ...
    Για την αγωγή κατά της Κ. Παπακώστα

    Για την αγωγή του κατά της υφυπουργού Προστασίας του Πολίτη Κ. Παπακώστα, με την οποία ζητεί αποζημίωση για ηθική βλάβη ύψους 10.000 ευρώ, ο κ. Λυκουρέζος ανέφερε:

    «Η κ. Παπακώστα, ως εκπρόσωπος δημόσιας αρχής προέβη ανεπιτρέπτως και παρανόμως, σε άμεση προσβολή του τεκμηρίου της αθωότητας μου (και άρα σε προσβολή της προσωπικότητας μου). Ειδικότερα εκφράστηκε ως μη έδει η βεβαιότητα της περί της ενοχής μου και μάλιστα, αμέσως μετά την σύλληψη μου και προ πάσης γνώσης της περί σε βάρος μου κατηγορίας, πολλώ δε μάλλον προτού απολογηθώ.

    Προέβη άνευ λόγου και αιτίας, στις ως άνω ανοίκειες δηλώσεις της, εμφανιζόμενη μάλιστα να επιχαίρει για την υποτιθέμενη επιτυχία της αντιτρομοκρατικής υπηρεσίας, μολονότι η σύλληψη μου έλαβε χώρα σε εκτέλεση εντάλματος του ειδικού εφέτη ανακριτή και όχι κατόπιν έρευνας της ως άνω υπηρεσίας.

    Εθίγη βαρύτατα η προσωπικότητα μου, καθώς δεν εθίγη μόνο η επαγγελματική μου αξιοπιστία αλλά και η τιμή και η υπόληψη μου δια της διατύπωσης της ως άνω απόλυτης θέσης περί βέβαιης ενοχής μου, εκφραζόμενη δια επίσημων χειλέων δημόσιας αρχής, δημιουργείται έντονα αρνητικό και νοσηρό, και τοξικό κλίμα σε βάρος μου, το οποία υποσκάπτει ευθέως τα εχέγγυα για την ορθή ποινική μεταχείριση του».
    Εντωμεταξυ απ'το παραπανω προκυπτει οτι η συλληψη εγινε με εντολη ανακριτη, και το ολο θεμα με την ...αντιτρομοκρατικη το κανανε για μπουγιο.

    Με μια πρωτη αναγνωση η υπολοιπη υπερασπιστικη γραμμη βγαζει περισσοτερο νοημα απ'το κατηγορητηριο το οποιο βασιζεται σε ...καταδικους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    -To κανει και τωρα με το Λυκουρεζο λες και ειχε αναγκη στα γεραματα αυτος να γινει ...αρχηγος σπειρας εγκληματιων
    ===>

    «Αδιανόητο ένας άνθρωπος του δικού μου υποβάθρου και της δικής μου διαδρομής, να έχω (κατά) δεχθεί να ενταχθώ ως μέλος σε εγκληματική οργάνωση, η οποία διευθύνεται από αλλοδαπό κατάδικο για ειδεχθή αδικήματα…». Με αυτά τα λόγια και μια σειρά ισχυρισμών, ο γνωστός ποινικολόγος κ. Λυκουρέζος επιχείρησε να αποκρούσει το σε βάρος του κατηγορητήριο για την υπόθεση της «μαφίας των φυλακών», κάνοντας λόγο για «απόλυτη αοριστία της κατηγορίας».

    «Καμία απολύτως σχέση δεν είχα ή έχω με εγκληματικές οργανώσεις με εγκληματικές συμπράξεις και δη με αγνώστους και φυσικά ουδέποτε μετήλθαν απειλών ή βίας ή άλλων παράνομων συμπεριφορών για την απόσπαση χρημάτων», ανέφερε ο κ. Λυκουρέζος, ο οποίος απολογήθηκε ενώπιον του εφέτη ειδικού ανακριτή, Ευτύχη Νικόπουλου.

    Μάλιστα στο πολυσέλιδο απολογητικό υπόμνημα που παρέδωσε στον ανακριτή ο γνωστός ποινικολόγος εξαπέλυσε «πυρά» κατά των δικαστικών ενεργειών που τον οδήγησαν ενώπιον της Δικαιοσύνης αφού όπως υποστήριξε: «Ουσιαστικά καλούμαι να απολογηθώ για καταθέσεις ενός κατάδικου, η συμπεριφορά του οποίου έχει αναστατώσει την ελληνική κοινωνία, είχε δε ως συνέπεια τη δολοφονία ενός εκλεκτού συναδέλφου και την απόπειρα ανθρωποκτονίας ενός άλλου».

  7. #20062
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και τι πάνε να πούνε όλα αυτά. Τι περίμενες να πει, πως είναι ένοχος?

    Εγγύηση γιατί πλήρωσε? Αν δεν είχε να πληρώσει θα είχε κριθεί προφυλακιστέος?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #20063
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σουβλάκι είναι λαικό φαγητό, κατεβείτε από το moral high horse σας. Είναι μια κλασική επιλογή φαγητού για πολύ κόσμο.
    Ολοι αγαπάμε το σουβλάκι, έχω ένα από τα καλύτερα σουβλατζίδικα δίπλα μου.
    Από την άλλη είναι επιλογή του καθενός το πως θα αντιδράσει στο συγκεκριμένο, προσωπικά θα το σκεφτώ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #20064
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι πάνε να πούνε όλα αυτά. Τι περίμενες να πει, πως είναι ένοχος?

    Εγγύηση γιατί πλήρωσε? Αν δεν είχε να πληρώσει θα είχε κριθεί προφυλακιστέος?
    Αν θεωρουσαν οτι ειναι πραγματικα επικινδυνος για τη δημοσια ασφαλεια, ή οτι ειναι ικανος να κινει τα νηματα μεσα απ'τις ...φυλακες, τοτε ουτε με εγγυηση δε θα βγαινε.

    Βασικα και μονο οτι ειναι ...86 χρονων και πηγαν να τον βγαλουν ring leader που χρειαζεται δηθεν ...την αντιτρομοκρατικη για να τον συλλαβει, τα λεει ολα.

  10. #20065
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θεωρουσαν οτι ειναι πραγματικα επικινδυνος για τη δημοσια ασφαλεια, ή οτι ειναι ικανος να κινει τα νηματα μεσα απ'τις ...φυλακες, τοτε ουτε με εγγυηση δε θα βγαινε.

    Βασικα και μονο οτι ειναι ...86 χρονων και πηγαν να τον βγαλουν ring leader που χρειαζεται δηθεν ...την αντιτρομοκρατικη για να τον συλλαβει, τα λεει ολα.
    Να υποθέσω ότι οι εκτεταμένες γνώσεις σου στην ποινική δικονομία, στο πλαίσιο βέβαια της ευρύτερης νομομάθειάς σου, σε συνδυασμό με τη βαθύτατη γνώση που έχεις για τη δικογραφία όλης της υπόθεσης σου επιτρέπουν να μιλάς με τέτοια αυθεντία - όπως πάντοτε κάνεις σε μία σειρά θεμάτων
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #20066
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    με τόσους ξενολατρεις πολιτικό λόγους εδώ μέσα, μου προκαλεί μεγάλη εντύπωση που κανείς δε σχολιάζει τον αντίλογο Ζιζεκ Πιτερσον

    απλά το παραθέτω για οποίον έχει όρεξη να το δει, κ μακάρι να περάσουμε κ σε συζήτηση γι αυτό


    https://youtu.be/78BFFq_8XvM
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  12. #20067
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θεωρουσαν οτι ειναι πραγματικα επικινδυνος για τη δημοσια ασφαλεια, ή οτι ειναι ικανος να κινει τα νηματα μεσα απ'τις ...φυλακες, τοτε ουτε με εγγυηση δε θα βγαινε.

    Βασικα και μονο οτι ειναι ...86 χρονων και πηγαν να τον βγαλουν ring leader που χρειαζεται δηθεν ...την αντιτρομοκρατικη για να τον συλλαβει, τα λεει ολα.
    Δεν είμαι ειδικός αλλά αν δεν υπήρχε καθόλου καπνός, δεν θα χρειάζονταν να πληρώσει για να μπορεί να στέκεται τώρα ελεύθερος. Εκτός κι αν πλήρωσε για κάτι άλλο άσχετο. Αν κάποιος ξέρει να μας πει.

    Έχεις γράψει 10 φορές πως είναι μεγάλης ηλικίας και πετυχημένος και με λεφτά και δεν θα έπεφτε σε επίπεδο συνεργασίας με εγκληματίες. Δεν γράφω ότι όντως είναι ένοχος γιατί αυτό δεν μπορώ να το ξέρω αλλά τα επιχειρήματά σου αυτά, είναι εντελώς άστοχα. Ορισμένες φορές, μου δίνεις την εντύπωση πως θεωρείς ότι εδώ μέσα είμαστε όλοι μας παιδάκια πρώτης δημοτικού που θα μας ξεγελάσεις με 1-2 προτάσεις.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #20068
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι ειδικός αλλά αν δεν υπήρχε καθόλου καπνός, δεν θα χρειάζονταν να πληρώσει για να μπορεί να στέκεται τώρα ελεύθερος. Εκτός κι αν πλήρωσε για κάτι άλλο άσχετο. Αν κάποιος ξέρει να μας πει.

    Έχεις γράψει 10 φορές πως είναι μεγάλης ηλικίας και πετυχημένος και με λεφτά και δεν θα έπεφτε σε επίπεδο συνεργασίας με εγκληματίες. Δεν γράφω ότι όντως είναι ένοχος γιατί αυτό δεν μπορώ να το ξέρω αλλά τα επιχειρήματά σου αυτά, είναι εντελώς άστοχα. Ορισμένες φορές, μου δίνεις την εντύπωση πως θεωρείς ότι εδώ μέσα είμαστε όλοι μας παιδάκια πρώτης δημοτικού που θα μας ξεγελάσεις με 1-2 προτάσεις.
    Από τη μία λες ότι σας "ξεγελώ" από την άλλη επιβεβαιώνεις ότι διαθέτεις μαύρα μεσάνυχτα, όπως όλοι μας, για την υπόθεση και τη δικογραφία (και γενικά για την ποινική δικονομία, όπως κι εγώ) και πουλάς σπέκουλα - ενώ με εγκαλείς όταν λέω ότι απλά δεν έχουμε ιδέα.

    Τουλάχιστον δεν πουλώ αυθεντία σε αυτά που δεν γνωρίζω - πόσο μάλλον να το γυρνώ τσάμικο στο ad hominem
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #20069
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τόσους ξενολατρεις πολιτικό λόγους εδώ μέσα, μου προκαλεί μεγάλη εντύπωση που κανείς δε σχολιάζει τον αντίλογο Ζιζεκ Πιτερσον

    απλά το παραθέτω για οποίον έχει όρεξη να το δει, κ μακάρι να περάσουμε κ σε συζήτηση γι αυτό


    https://youtu.be/78BFFq_8XvM
    Μακάρι indeed
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  15. #20070
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσω ότι οι εκτεταμένες γνώσεις σου στην ποινική δικονομία, στο πλαίσιο βέβαια της ευρύτερης νομομάθειάς σου, σε συνδυασμό με τη βαθύτατη γνώση που έχεις για τη δικογραφία όλης της υπόθεσης σου επιτρέπουν να μιλάς με τέτοια αυθεντία - όπως πάντοτε κάνεις σε μία σειρά θεμάτων
    Προφανως δεν ειμαι τοσο μεγαλη αυθεντια οσο εκεινοι που με ψεγουν. Βλεπεις εκεινοι ειναι πιο ευρυμαθεις και με βαθος μορφωσης. Ετσι αν εγω πχ ασχολουμαι με 10 πεδια γνωσης, αυτοι ασχολουνται με 30. Και στο υποσονολο των δικων τους 30 πεδιων γνωσης, οπου εμπιπτουν τα 10 ταπεινα δικα μου πεδια γνωσης, παντα η βαθυτερη τους μορφωση και η ευρυμαθεια τους ειναι αρκετη για να ερθουν να μου πουν οτι κανω λαθος. Και εχουν και αλλα 20 πεδια καβατζα να ασχολουνται και να τρωγονται με αλλους φορουμιτες οπου εγω δε συμμετεχω στις συζητησεις - γιατι ειπαμε, ειναι πολυ περισσοτερο ευρυμαθεις απο μενα. Και περα απο ευρυμαθεις και με βαθος μορφωσης, εχουν και χιουμορ - αφου ενω εχουν αναδειξει την αυθεντια τους ως κριτες των υποδεεστερων "αυθεντιων", μετα κυνικα με λενε ...ξερολα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι ειδικός αλλά αν δεν υπήρχε καθόλου καπνός, δεν θα χρειάζονταν να πληρώσει για να μπορεί να στέκεται τώρα ελεύθερος. Εκτός κι αν πλήρωσε για κάτι άλλο άσχετο. Αν κάποιος ξέρει να μας πει.

    Έχεις γράψει 10 φορές πως είναι μεγάλης ηλικίας και πετυχημένος και με λεφτά και δεν θα έπεφτε σε επίπεδο συνεργασίας με εγκληματίες. Δεν γράφω ότι όντως είναι ένοχος γιατί αυτό δεν μπορώ να το ξέρω αλλά τα επιχειρήματά σου αυτά, είναι εντελώς άστοχα. Ορισμένες φορές, μου δίνεις την εντύπωση πως θεωρείς ότι εδώ μέσα είμαστε όλοι μας παιδάκια πρώτης δημοτικού που θα μας ξεγελάσεις με 1-2 προτάσεις.
    Η αστυνομια και η δικαιοσυνη σ'αυτη τη χωρα δε λειτουργουν. Ακομα και οταν γινεται κατι ειναι ετεροχρονισμενο ή για τις εντυπωσεις. Εγω θα σε ξεγελασω? Αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν φαει ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ και κυκλοφορουν ελευθεροι. Υπαρχουν αλλοι, πχ κοπελα Χ αναρχικου, που τη μποζουριασανε γιατι ετσι γουσταρανε. Οτι θελουν κανουν. Εβγαινε ο Παυλοπουλος (νυν Προεδρος της Δημοκρατιας) και ελεγε οτι συνειδητα παραβιασανε το Συνταγμα με τον Παπαδημο, σε κυβερνηση εκτροπης, προκειμενου ..."να σωσουν το Συνταγμα". Και αντι να πανε μεσα για εσχατη προδοσια ολοι ως πραξικοπηματιες, καθομαστε και τους χαζευουμε.

Σελ. 1338 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 13181328133313361337133813391340134313481358 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας