Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια είναι η πρόθεση για την ψήφο σας;

Ψήφισαν
103. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    1 0,97%
  • Ένωση Κεντρώων

    8 7,77%
  • ΚΚΕ

    8 7,77%
  • Λαϊκή Ενότητα

    17 16,50%
  • Νέα Δημοκρατία

    7 6,80%
  • ΠΑΣΟΚ

    2 1,94%
  • Ποτάμι

    3 2,91%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    15 14,56%
  • Χρυσή Αυγή

    4 3,88%
  • Άλλο Κόμμα

    23 22,33%
  • Αποχή

    15 14,56%
Σελ. 1024 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 10041014101910221023102410251026102910341044 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.346-15.360 από 20561
  1. #15346
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνοι ίσως σε γενικό πλαίσιο όμως το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Το ότι συμβαίνουν αυτά τα καραγκιοζιλίκια με την Ηριάννα δεν αναιρεί τη σημασία και την ανάγκη για να δωθεί (το προφανές) δικαίωμα σε διεμφυλικά άτομα να αλλάζουν το φύλο τους στις αστυνομικές τους ταυτότητες
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γενικα δεν ειναι απολυτα ακριβες. Γιατι αυτοι οι ανθρωποι εχουν θεμα και με τα "γενικα" ΑΛΛΑ και ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ με τα "ειδικα" που αφορουν την διαφορετικοτητα τους. Και οταν αυτα τα "ειδικα" ειναι πολυ απλο να λυθουν σε επιπεδο πολιτειας , ενω ταυτοχρονα καποιες φορες απειλουν μεχρι και την υπαρξη τους, νομιζω οτι δεν εχει καν νοημα να το συζηταμε τι επιβαλλεται να γινει.

    Μπορει να εχω 1000 προβληματα ως μεσος πολιτης αλλα αν μπορουν να λυθουν αμεσα τα επιπλεον 5 προβληματα που εχει ενας συνανθρωπος μου, περα απο τα 1000 "γενικα" που τα εχουμε ολοι, θα το στηριξω και θα επιμεινω να δωθουν παραυτα αυτες οι λυσεις.
    Δεν υπάρχουν ανθρώπινα διακαιώματα ειδικά για την χ ή ψ κοινωνική ομάδα. Υπάρχουν ανθρώπινα δικαιώματα για όλους. Ή τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε να είναι. Δεν είναι εκεί το θέμα όμως.

    Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι στα χαρτιά ο νόμος μπορεί να είναι καλός, το θέμα όμως προκύπτει όταν γενικά η δικαιοσύνη είναι απαξιωμένη και οι νόμοι δεν εφαρμόζονται ή εφαρμόζονται κατά το δοκούν. Σε μια χώρα που τη λυμαίνονται τα πολιτικά τζάκια, οι ολιγάρχες, η Εκκλησία ΑΕ και τα κάθε λογής λαμόγια και καρχαρίες και με την πλειονότητα των πολιτών να ζει στη μικροαστική κοσμάρα του, αναλωνόμαστε σε συζητήσεις χωρίς ιδιαίτερο νόημα, όταν το θέμα είναι πολύ μεγαλύτερο.

    Με έλλειψη παιδείας και χωρίς ισονομία και δικαιοσύνη, ότι και να λέμε είναι αέρας κοπανιστός.

    ΥΓ Έχω φίλο ομοφυλόφιλο και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει με το σώμα του και με τη ζωή του γενικότερα.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  2. #15347
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Το 2017 το "Έχω φίλο ομοφυλόφιλο και δεν έχω κανένα πρόβλημα." δεν λέει τιποτα, εκτος και αν έχεις φίλο ομοφυλοφιλο... που και πάλι δεν θα έπρεπε να λεει κάτι. Ειδικά οταν ξεκινάς με "Δεν υπάρχουν ανθρώπινα διακαιώματα ειδικά για την χ ή ψ κοινωνική ομάδα. Υπάρχουν ανθρώπινα δικαιώματα για όλους"... η πληροφορία είναι περιττή και χτυπάει καμπανάκια "εγω δεν ειμαι ρατσιστής, αλλά ....".

    Μου θυμίζει κατι άλλο που διαβάζω αυτές τις μέρες με αφορμή την υποθεση Weinstein: "Σαν πατερας που έχει κόρες, αυτή η κατασταση με εξοργίζει...". Λες και πρέπει να έχεις κόρες για να μην αποδεχεσαι τη σεξουαλική παρενόχληση στο περιβάλλον εργασίας. Αυτου του είδους οι δηλώσεις είναι ξεπερασμένες.

  3. #15348
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    η επικαιρότητα τρέχει κι εμείς ακόμα ασχολούμαστε με την ομοφυλοφιλία;
    πόσο χωριό πια;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  4. #15349
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ δεν έχω πρόβλημα, αυτοί είναι γκέι


  5. #15350
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 2017 το "Έχω φίλο ομοφυλόφιλο και δεν έχω κανένα πρόβλημα." δεν λέει τιποτα, εκτος και αν έχεις φίλο ομοφυλοφιλο... που και πάλι δεν θα έπρεπε να λεει κάτι. Ειδικά οταν ξεκινάς με "Δεν υπάρχουν ανθρώπινα διακαιώματα ειδικά για την χ ή ψ κοινωνική ομάδα. Υπάρχουν ανθρώπινα δικαιώματα για όλους"... η πληροφορία είναι περιττή και χτυπάει καμπανάκια "εγω δεν ειμαι ρατσιστής, αλλά ....".

    Μου θυμίζει κατι άλλο που διαβάζω αυτές τις μέρες με αφορμή την υποθεση Weinstein: "Σαν πατερας που έχει κόρες, αυτή η κατασταση με εξοργίζει...". Λες και πρέπει να έχεις κόρες για να μην αποδεχεσαι τη σεξουαλική παρενόχληση στο περιβάλλον εργασίας. Αυτου του είδους οι δηλώσεις είναι ξεπερασμένες.
    Κατά πρώτον γιατρέ όντως έχω φίλο ομοφυλόφιλο. Κατά δεύτερον μετά από τόσα χρόνια εδώ μέσα, αλλά και από κοντά που έχουμε βρεθεί, σοβαρά τώρα μου τι λες για τη διευκρίνηση που έβαλα???

    Για την ουσία δε βλέπω όμως να λέμε τίποτα
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #15351
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά πρώτον γιατρέ όντως έχω φίλο ομοφυλόφιλο. Κατά δεύτερον μετά από τόσα χρόνια εδώ μέσα, αλλά και από κοντά που έχουμε βρεθεί, σοβαρά τώρα μου τι λες για τη διευκρίνηση που έβαλα???

    Για την ουσία δε βλέπω όμως να λέμε τίποτα
    Η - προφανως καλοπροαίρετη - απαξίωση του θέματος είναι το ζήτημα megahead. Ο νόμος που πέρασε είναι ένα πολύ σημαντικό επίτευγμα τόσο για τους ανθρώπους αυτούς όσο και για εμάς σαν κοινωνία που έστω και συμβολικά αναγνωρίζουμε θεμελιώδη και βασικά δικαιώματα στον αυτοπροσδιορισμό φύλου. Και φεύγουμε μακριά από θρησκοληπτικά και ψευδο-επιστημονικά φύλα συκής που καλύπτουν τα ζητήματα που έχουμε εμείς έναντι των διεμφυλικών.

    Αυτό είναι τεράστιο επίτευγμα, αν μη τι άλλο λέγοντάς το βιωματικά έχοντας μεγαλώσει σε κοινωνία με την εικόνα του τραβελιού που κάνει πιάτσα στη Συγγρού - επειδή εκεί τις είχαμε για δεκαετίες.

    Δεν μπορείς να το απαξιώνεις λέγοντας ότι δεν σου λέει τίποτε επειδή γενικά ζούμε σε ένα κράτος που θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα (Ηριάννα) παραγνωρίζονται, που όντως παραγνωρίζονται.

    Επειδή τότε να μην κάνουμε τίποτα μέχρι να έρθει ο καλός και πεφωτισμένος εκείνος ηγεμόνας που θα τα αλλάξει όλα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #15352
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    1. και επι Ανδρεα, τα ίδια έλεγαν πάνω κάτω για τις επιπτώσεις που θα έχουν τα διαζύγια και ο 3ος γάμος στα θεμέλια της κοινωνίας. Όμως από οσο ξέρω είναι πάρα πολλοί οι ΧΟ full metal jacket δεξιοί που αποδέχθηκαν την πορνεία (όπως την έλεγαν τότε) σε βαθμό που παντρεύτηκαν "πόρνες" aka χωρισμενες.
    2. θα θυμίσω την ιστορία μιας καταδικασμενης αδελφής, του Alan Turing, ενός ανθρώπου που θεμελίωσε πολυ μπροστά απο την εποχή του τα μπρίκια που έχουμε ολοι στα γραφεία μας και το παίζουμε internet warriors, και του ανθρώπου που IMHO κέρδισε (μαζί με την ομάδα του) single handed τον άξονα.
    3. νομίζω IMHO ξανά, οτι το θέμα δεν είναι ολα αυτά που συζητάμε, αλλά η μισαλλοδοξία (αν μπορεί να θεωρηθεί δόξα) η απόκτηση δικαιωμάτων απο συνανθρώπους, καθώς και ο ετεροπροσδιορισμος. Αντί δηλαδή να μας προσδιορίζει το τι δεν είμαστε (οχι LGBwhatever) αλλά οτι είμαστε Χ. Αν ο καθένας δεν αισθάνεται καλά με τα Χ που είναι, ας ξανά προσπαθήσει ή ας βελτιωθεί.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  8. #15353
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η - προφανως καλοπροαίρετη - απαξίωση του θέματος είναι το ζήτημα megahead. Ο νόμος που πέρασε είναι ένα πολύ σημαντικό επίτευγμα τόσο για τους ανθρώπους αυτούς όσο και για εμάς σαν κοινωνία που έστω και συμβολικά αναγνωρίζουμε θεμελιώδη και βασικά δικαιώματα στον αυτοπροσδιορισμό φύλου. Και φεύγουμε μακριά από θρησκοληπτικά και ψευδο-επιστημονικά φύλα συκής που καλύπτουν τα ζητήματα που έχουμε εμείς έναντι των διεμφυλικών.

    Αυτό είναι τεράστιο επίτευγμα, αν μη τι άλλο λέγοντάς το βιωματικά έχοντας μεγαλώσει σε κοινωνία με την εικόνα του τραβελιού που κάνει πιάτσα στη Συγγρού - επειδή εκεί τις είχαμε για δεκαετίες.

    Δεν μπορείς να το απαξιώνεις λέγοντας ότι δεν σου λέει τίποτε επειδή γενικά ζούμε σε ένα κράτος που θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα (Ηριάννα) παραγνωρίζονται, που όντως παραγνωρίζονται.

    Επειδή τότε να μην κάνουμε τίποτα μέχρι να έρθει ο καλός και πεφωτισμένος εκείνος ηγεμόνας που θα τα αλλάξει όλα
    Τίποτα δεν απαξιώνω. Όταν όμως τιμωρούν άξιους ανθρώπους της χώρας, ανεξαρτήτως φύλου, θρησκείας, χρώματος, κτλ, χωρίς ατράνταχτα επιχειρήματα, ε, ναι έχω θέμα όταν πέφτει τουμπεκί και η συζήτηση γυρνάει αλλού. Και μάλιστα όταν η συζήτηση αυτή γίνεται με καφενειακούς όρους που επιβάλουν οι συνήθεις γνωστοί.

    Καλώς γίνεται ότι γίνεται για αυτή την μερίδα της κοινωνίας. Έπρεπε να είχε γίνει χρόνια πριν. Θα ξαναματαπώ όμως ότι ένας νόμος δε λέει απολύτως τίποτα όταν πρώτον δεν εφαρμόζεται (άλλωστε από νόμους έχουμε να φάνε και οι κότες, αλλά από εφαρμογή βράστα) και δεύτερον δε συνοδεύεται και από ανάλογη αλλαγή στην κοινωνία.

    Όσον αφορά για τον πεφωτισμένο ηγέτη, μάλλον ξεχνάς πόσες φορές έχω αναφέρει εδώ μέσα ότι οι μεσσίες μας τελείωσαν. Η κοινωνία πρέπει να διεκδικήσει και να απαιτήσει δικαιοσύνη. Αλλά που.

    Κι επειδή αρχίζω να περιαυτολογώ, δυστυχώς, ΔΥΣΤΥΧΕΣΤΑΤΑ, το όλο θέμα με την Ηριάννα που έχει γίνει αβαβά από τους περισσότερους, όπως και το θέμα με τους ομοφυλόφιλους/διεμφυλικούς με την Εκκλησία ΑΕ και όλους τους θεούσους και τις θεούσες μου υπενθυμίζει γιατί πρέπει να κάτσω στ' αυγά μου. Μακριά κι αγαπημένοι με το προτεκτοράτο. Μόνο για διακοπές.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  9. #15354
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μου θυμίζει κατι άλλο που διαβάζω αυτές τις μέρες με αφορμή την υποθεση Weinstein: "Σαν πατερας που έχει κόρες, αυτή η κατασταση με εξοργίζει...". Λες και πρέπει να έχεις κόρες για να μην αποδεχεσαι τη σεξουαλική παρενόχληση στο περιβάλλον εργασίας. Αυτου του είδους οι δηλώσεις είναι ξεπερασμένες.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #15355
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Όταν λέω ότι οι δικαστές έχουν το 99% της ευθύνης για τη κατάσταση στη χώρα.....
    Με πρωτοφανή στα χρονικά ταχύτητα, στην πραγματικότητα μέσα σε ελάχιστες ώρες και παρά την υπουργική απόφαση του αναπληρωτή υπουργού Δικαιοσύνης, οι δικαστικοί λειτουργοί κατάφεραν να εξασφαλίσουν προσωρινή διαταγή από τον πρόεδρο του ΣτΕ Νίκο Σακκελαρίου ώστε να μην καταθέσουν δηλώσεις πόθεν έσχες κι ενώ η σχετική προθεσμία λήγει αύριο.
    Γιατί κάποιοι τα έχουν τσεπωσει χοντρά για το noor1 και όχι μόνο. Γιατί εκεί είναι η πηγή της διαφθοράς.

    Για πες wan βαστα γερά δικαιοσύνη ή βαστα γερά Τσίπρα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xhaos : 21-10-17 στις 03:43.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  11. #15356
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Τι απαντηση θες ;

    "Θα έχουν σοβαρό λόγο.

    Για προστασία ενάντια στην βενεζολιάνικη συμμορία του ΣΥΡΙΖΑ."
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  12. #15357
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η συγκεκριμένη απόφαση, σε συνέχεια των "Συνταγματικών Μνημονίων" (για τους υπόλοιπους, πάντα) αλλά και ανάλογων (πολλών) αποφάσεων τα τελευταία 20+ χρόνια, συνιστά αθλιότητα (τουλάχιστον) και ξεκάθαρα φτύνει κατάμουτρα όσους είχαν ακόμα την παραμικρή ελπίδα (ψευδαίσθηση, καλύτερα) ισονομίας-ισοπολιτείας.

    Μετά το παραπάνω "ξύλινο", ας το πω κι αλλιώς.

    Οι τύποι δεν είχαν καν την τσίπα να παρουσιάσουν ένα "έσχες", γιατί "πόθεν" δεν παρουσιάζει κανείς από τους υπόχρεους στην πραγματικότητα, έτσι για τα προσχήματα.

    Φόρα-παρτίδα: Σας έχουμε γραμμένους, δεν θα υποστούμε κανέναν έλεγχο, δεν είμαστε το "ίδιο" με τους υπόλοιπους.

    Αν ο χ Υπ.Δικαιοσύνης τους ξηλώσει έναν προς έναν (όσους έχει δικαίωμα, όσους μπορεί), να φτάσουμε να λέμε "καλά έκανε", αντί να απαιτούμε ανεξαρτησία της "Εξουσίας"?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  13. #15358
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Το θεμα με τον "ελεγχο" της Δικαστικης Εξουσίας (δυστυχως ή ευτυχως) είναι παρα πολύ ευαισθητο θέμα, γιατί είναι παρεμβάσεις που δημιουργούν προηγούμενα ή είναι επεμβατικές στις επόμενες κυβερνήσεις και μπορεί να θεωρηθούν αντι-συνταγματικές για προφανείς λόγους.

    Στην Πολωνία πρόσφατα είχε γίνει χαμός με τις αλλαγές στο δικαστικό σώμα, όπου και εκεί παρουσιάζονται πολλά θέματα σαν τα δικά μας.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  14. #15359
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Η ανεξαρτησια των εξουσιων εχει γινει ανεκδοτο.

    -Οι πολιτικοι δε μπορουν να διωχθουν με τιποτα απ'την δικαιοσυνη, γιατι οι ιδιοι οι πολιτικοι ειναι οι εισαγγελεις του εαυτου τους.
    -Οι δικαστικοι βγαζουν αποφασεις συνεχως υπερ των συμφεροντων τους.

  15. #15360
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στη θεωρία, είναι απόλυτα σωστή η διάκριση και ανεξαρτησία.

    Στην πράξη, ειδικά όταν ο κύκλος είναι ακόμα πιο στενός και περιορισμένος από αυτόν της Βουλής, υπάρχει πρόβλημα σοβαρό.

    Οι τύποι, ότι θέλουν κάνουν πρακτικά.

    Είναι ελεγχόμενοι και ελεγκτές του εαυτού τους ταυτόγχρονα.

    Σε ιδανικές κοινωνίες, το παραπάνω θα ήταν άκομψο και προβληματικό τουλάχιστον. Στην (όχι μόνο) ελληνική πραγματικότητα, είναι αστείο σαν σκέψη.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Σελ. 1024 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 10041014101910221023102410251026102910341044 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας