Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 147
  1. #16
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.180
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ναι έτσι είναι.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #17
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    επεξεργάζοντας ένα sppedport entry 2.... και χωρίς να έχω voip απο οτε.... στο μενου του διαπίστωσα τα εξής:

    στην καρτέλα internet... WAN... έχει ας πούμε τα 4 προ-ρυθμισμένα vc... 2 για οτετβ 836 και 2 για το ιντερνετ 835.... υπάρχει και επιλογή για να προστεθεί και άλλο. στην ίδια καρτέλα πιο κάτω... υπάρχει η επιλογή port binding... που επιλέγεις πιο vc πάει σε πια θύρα... LAN1 εως 4 και WIFI 1-3-4 το 2 το έχουν κρυφό για το φον λογικά.

    στο θέμα της τηλεφωνίας, αν πούμε να βάλουμε το μοντεμ του οτε στη γραμμή, οκ συγχρονίζει ολα κομπλέ, αν φτιάξουμε όμως ένα 5o vc πχ σε bridgemode... και μέσω του portbinding του ορίσουμε πχ την LAN1 μόνο (ξετσεκάροντας όλες τις υπόλοιπα απο τα άλλα vc), στην οποία συνδέσουμε ένα άλλο ρούτερ για το δίκτυο μας το οποία θα κάνει κλείσει pppoe. θα πρέπει λογικά, να δουλέψει η τηλεφωνία, και αν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε το wifi... να δώσουμε απο το ρουτερ μας σε μια LAN του entry... αφού έχουμε κλείσει το dhcp πρώτα και δώσουμε καρφωτή ip. στη θεωρία παίζει το σενάριο αυτό... το έχει δοκιμάσει κανείς στην πράξη?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  3. #18
    Εγγραφή
    24-09-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Fastpath
    Σε voip γραμμή με εξοπλισμό Oxygen μπορείτε να δουλέψετε με εξωτερικό Router το οποίο συνδέετε με PPPOE με το oxygen, την τηλεφωνία από το Oxygen, το wifi με τον dhcp του Oxygen και από το router με τον dhcp του router. Χωρίς καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις. Στο speedport γίνετε το ίδιο αλλά κολλάει το εξωτερικό router μία στο τόσο. Αν το γυρίσεις το speedport σε bridge είναι όλα οκ αλλά ΔΕΝ παίζει το VOIP.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kourakos : 02-01-16 στις 11:29.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε voip γραμμή με εξοπλισμό Oxygen μπορείτε να δουλέψετε με εξωτερικό Router το οποίο συνδέετε με PPPOE με το oxygen, την τηλεφωνία από το Oxygen, το wifi με τον dhcp του Oxygen και από το router με τον dhcp του router. Χωρίς καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις. Στο speedport γίνετε το ίδιο αλλά κολλάει το εξωτερικό router μία στο τόσο. Αν το γυρίσεις το speedport σε bridge είναι όλα οκ αλλά ΔΕΝ παίζει το VOIP.

    μα αυτό λέω... 1 vc σε bridge για το ρούτερ... pppoe και ένα vc κανονικό για να παίρνει ίντερνετ.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα! καταρχην και VOIP που δινει ο ΟΤΕ η γραμμη παλι ειναι PSTN, η τηλεφωνια δεν στηριζεται επανω σε PSTN.
    Μετα τι θελετε ακριβως να κανετε?
    ρωταω γιατι ειχα και vivodi και netone με το speedtouch 780 που φυσικα μου εμεινε και το εχω ξεκλειδωσει και με αλλο FW.
    Λογικο ειναι ο καθε παροχος να το εχει κλειδωμενο να μην το χαλαει ο καθε χρηστης που δεν ξερει και μετα να τους τα ψελνει.
    Λογικο ειναι επισης να μην φαινονται οι SIP ρυθμισεις για τον ιδιο λογο.
    Αν θελετε να κανετε κολπακια οπως αυτα που εκανα και εγω με asterisk κτλ, μπορειτε απλα να βαλετε στην εξοδο τηλεφωνου, πχ ενα linksys SPA 3102 ή κατι αναλογο που ειναι κανονικα για PSTN γραμμη και κανετε την δουλεια σας, ειδικα αν δεν μπορειτε να το ξεκλειδωσετε καπως.
    Τωρα σχετικα με το bridge mode δεν μπορει να μπει? λογικα αυτο δεν θα επρεπε να ειναι κλειδωμενο!
    δεν ξερω τι κανει το voip router του ΟΤΕ αλλα στο 780 θυμαμαι αμα ειχες αλλο για ιντερνετ δεν συνδεοτανε στον SIP server της Netone! ηθελε να το κανει απο τον εαυτο του. Θυμαμαι ειχα κανει μια εντολη μεσω telnet να το παρακαμψω αυτο και ειχε να κανει κατι με route. Δλδ επρεπε να του πω καποιο subnet να εχει σαν gateway το αλλο router που ειχα.
    Το λεω γιατι ισως να μην μπορει να παιξει το VOIP αν το γυρισετε καπως σε bridge και το εχετε απλα σαν Modem.
    Μην ξεχναμε οτι δουλευει και σαν VOIP ROUTER!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 09-01-16 στις 10:39.

  6. #21
    Εγγραφή
    19-04-2012
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει σε αυτόν τον πλανήτη, τηλεπικοινωνιακός πάροχος που να δίνει τα στοιχεία σύνδεσης για χρήση σε άλλον εξοπλισμό εκτός τον δικό του;
    Η cyta σε επαγγελματικη συνδεση με σταθερη IP, σου δινει την δυνατοτητα την voip τηλεφωνια της, να την βαλεις σε δικο σου εξοπλισμο, πχ asterisk.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrevenides Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η cyta σε επαγγελματικη συνδεση με σταθερη IP, σου δινει την δυνατοτητα την voip τηλεφωνια της, να την βαλεις σε δικο σου εξοπλισμο, πχ asterisk.
    γινεται αυτο? δεν το γνωριζα! εχεις link?
    οταν απο netone μας προτειναν να συνεχισουμε στην Cyta οταν εκλεισε η 1η μας ειπαν με το ιδιο adsl wifi voip router δλδ το speedtouch 780.
    Παντως εμενα τουλαχιστον δεν επαιζε σωστα στον asterisk, γιατι μετα το ξεκλειδωμα εννοειτε οτι βρηκαμε τον sip server, κωδικους για τα 2 σταθερα κτλ.
    Αντιθετως το εβαλα να χτυπαει και απο τα 2 νουμερα και στις 2 εξοδους αναλογικου τηλεφωνου (αυτο δεν αλλαζε αν δεν ξεκλειδωνοταν) και με ενα SPA 3102 γινοταν μια χαρα η δουλεια μου, απλα το ειχα συνδεσει στην 1 εξοδο αναλογικου τηλεφωνου. Ετσι δλδ που δουλευε και με το netmod οταν ειχα ISDN απο ΟΤΕ.

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrevenides Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η cyta σε επαγγελματικη συνδεση με σταθερη IP, σου δινει την δυνατοτητα την voip τηλεφωνια της, να την βαλεις σε δικο σου εξοπλισμο, πχ asterisk.
    Αυτό είναι το sip trunk και το παρέχουν όλοι οι παροχοι στις επαγγελματικές συνδέσεις.
    Στο παρον νήμα μιλάμε για οικιακές συνδέσεις. Σε αυτές ποιος το δίνει;

  9. #24
    Εγγραφή
    19-04-2012
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γινεται αυτο? δεν το γνωριζα! εχεις link?
    οταν απο netone μας προτειναν να συνεχισουμε στην Cyta οταν εκλεισε η 1η μας ειπαν με το ιδιο adsl wifi voip router δλδ το speedtouch 780.
    Παντως εμενα τουλαχιστον δεν επαιζε σωστα στον asterisk, γιατι μετα το ξεκλειδωμα εννοειτε οτι βρηκαμε τον sip server, κωδικους για τα 2 σταθερα κτλ.
    Αντιθετως το εβαλα να χτυπαει και απο τα 2 νουμερα και στις 2 εξοδους αναλογικου τηλεφωνου (αυτο δεν αλλαζε αν δεν ξεκλειδωνοταν) και με ενα SPA 3102 γινοταν μια χαρα η δουλεια μου, απλα το ειχα συνδεσει στην 1 εξοδο αναλογικου τηλεφωνου. Ετσι δλδ που δουλευε και με το netmod οταν ειχα ISDN απο ΟΤΕ.

    Δεν εχω καποιο link. Η ιστορία ξεκίνησε οταν μετά από μια μετακόμιση, λόγω κόστους, αφήσαμε Internet και 2 ISDN από τον ΟΤΕ, και πήγαμε στην Cyta. Ψάχνοντας να δούμε πως θα συνδέσουμε ξανα 2 ISDN απο την Cyta πλέον, στο asterisk κέντρο μας (το router που μας είχαν φέρει είχε μόνο μία)
    μου είπαν αν θέλω να μου δώσουν Sip trunk. Οπότε μας έδωσαν 4 sip trunk, τα οποία πέρασα στο κέντρο και ολα καλά.

    Για τον φίλο jkoukos, σορρυ, δεν κατάλαβα ότι λέγατε για οικιακή σύνδεση.
    Πάντως για το sip trunk που λες, δεν ξέρω πού το δινουν, παντως πριν λίγους μήνες που θέλαμε να βάλουμε VDSL και επειδή η Cyta δεν διαθέτει στην περιοχή, ούτε ο ΟΤΕ ούτε η Forthnet μας εδιναν sip trunk.

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    οκ δεν πειραζει, thanks anyway, αμα χρειαστει κανεις θα το εχω υποψην, γιατι μερικες φορες με ρωτανε φιλοι και γνωστοι που ασχολουντε με asterisk.

  11. #26
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Έχω και εγώ στημένο asterix που δουλεύω την σύνεση που έχω μέσο viva , πρόσφατα ενεργοποίησα το voip από τον ote μέσο του router, είχα isdn . Θα ήθελα να συνδέσω και του ote στο asterix ώστε να παίζουν όλα από εκεί, αλλά δεν μπορώ να το συνδέσω στο καθώς δεν έχω τον κωδικό. Από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα δυστυχώς δεν γίνεται κάτι....

  12. #27
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roseman1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω και εγώ στημένο asterix που δουλεύω την σύνεση που έχω μέσο viva , πρόσφατα ενεργοποίησα το voip από τον ote μέσο του router, είχα isdn . Θα ήθελα να συνδέσω και του ote στο asterix ώστε να παίζουν όλα από εκεί, αλλά δεν μπορώ να το συνδέσω στο καθώς δεν έχω τον κωδικό. Από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα δυστυχώς δεν γίνεται κάτι....
    το isdn πριν πως το είχες συνδεμένο με το *?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  13. #28
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roseman1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω και εγώ στημένο asterix που δουλεύω την σύνεση που έχω μέσο viva , πρόσφατα ενεργοποίησα το voip από τον ote μέσο του router, είχα isdn . Θα ήθελα να συνδέσω και του ote στο asterix ώστε να παίζουν όλα από εκεί, αλλά δεν μπορώ να το συνδέσω στο καθώς δεν έχω τον κωδικό. Από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα δυστυχώς δεν γίνεται κάτι....
    καλημερα! δεν διαβασες καλα προφανως! φυσικα και γινεται! μπορεις να συνδεσεις κατι σαν το linksys SPA 3102 απο την αναλογικη εξοδο τηλεφωνικης συσκευης του VOIP router σου στο SPA ή στο αντιστοιχο της Cisco ή αλλης μαρκας φυσικα και ετσι την βλεπει σαν PSTN, μετα την κανεις οτι θες! ετσι παιζει στον asterisk!
    το εχω κανει επιτυχως χρονια πριν με την vivodi και netone. Καθως και με ISDN του OTE απο τις εξοδους τηλεφωνου του netmod και του siemens που εδιναν.
    Δεν ειναι αναγκη δλδ να εχεις σπασει το router του παροχου και να παρεις τους κωδικους. Και μετα που το ειχα κανει σε αυτο της netone ειχα προβλημα στην λειτουργια και παλι το δουλευα μεσω ενως linksys SPA 3102. Αν εχεις ομως 2 νουμερα το θεμα ειναι βαρανε και τα 2 και στις 2 πορτες? ή το καθενα στην δικια του? γιατι αν το καθενα στην δικια του θες 2 SPA για την διαχειριση καθε νουμερου ξεχωριστα. Στο 780 που ειχα τοτε οταν το ξεκλειδωσα εβαλα να βαρανε και τα 2 νουμερα και στις 2 πορτες ετσι οποιο και να καλουσε πηγαινε στον αστερισκ.

  14. #29
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    το isdn πριν πως το είχες συνδεμένο με το *?
    Έως τώρα είχα το κλασικό netmode από τον οτε. Δεν το σύνδεα στο asterisk.
    Τώρα οι συσκευές συνδέονται στο Speedport. Απλά θα με βόλευε να συνδέονται στο τηλεφωνικό μου κέντρο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! δεν διαβασες καλα προφανως! φυσικα και γινεται! μπορεις να συνδεσεις κατι σαν το linksys SPA 3102 απο την αναλογικη εξοδο τηλεφωνικης συσκευης του VOIP router σου στο SPA ή στο αντιστοιχο της Cisco ή αλλης μαρκας φυσικα και ετσι την βλεπει σαν PSTN, μετα την κανεις οτι θες! ετσι παιζει στον asterisk!
    το εχω κανει επιτυχως χρονια πριν με την vivodi και netone. Καθως και με ISDN του OTE απο τις εξοδους τηλεφωνου του netmod και του siemens που εδιναν.
    Δεν ειναι αναγκη δλδ να εχεις σπασει το router του παροχου και να παρεις τους κωδικους. Και μετα που το ειχα κανει σε αυτο της netone ειχα προβλημα στην λειτουργια και παλι το δουλευα μεσω ενως linksys SPA 3102. Αν εχεις ομως 2 νουμερα το θεμα ειναι βαρανε και τα 2 και στις 2 πορτες? ή το καθενα στην δικια του? γιατι αν το καθενα στην δικια του θες 2 SPA για την διαχειριση καθε νουμερου ξεχωριστα. Στο 780 που ειχα τοτε οταν το ξεκλειδωσα εβαλα να βαρανε και τα 2 νουμερα και στις 2 πορτες ετσι οποιο και να καλουσε πηγαινε στον αστερισκ.
    Έλεγα να βάλω τηλεφωνική κάρτα pci fxo με 2 εισερχόμενες στον υπολογιστή-τηλεφωνικό κέντρο που τρέχω το asterisk για να συνδέσω τα "pstn phone line" από την έξοδο του modem. Αλλά δεν ξέρω εάν θα υπάρχει κάποια καθυστέρηση ή κάτι τέτοιο. Δεν το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν .

    Από την viva έχω 2 νούμερα και έχω κάνει τις ρυθμίσεις στο inbound route ώστε να πηγαίνουν οι κλήσεις σε όλα τα cisco 303 που έχω λογικά πρέπει να είναι παρόμοια διαδικασία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος roseman1986 : 26-02-16 στις 11:30.

  15. #30
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roseman1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έως τώρα είχα το κλασικό netmode από τον οτε.
    Τώρα οι συσκευές συνδέονται στο Speedport.



    Έλεγα να βάλω τηλεφωνική κάρτα pci fxo με 2 εισερχόμενες στον υπολογιστή-τηλεφωνικό κέντρο που τρέχω το asterisk για να συνδέσω τα "pstn phone line" από την έξοδο του modem. Αλλά δεν ξέρω εάν θα υπάρχει κάποια καθυστέρηση ή κάτι τέτοιο. Δεν το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν .

    ζήτα να σου δώσουν το oxygen που έχει έξοδο isdn... βρες και ένα φρτιτζ 7170 και είσαι κομπλέ.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  2. Vigor 2860 και VoIp
    Από italianrulez στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-15, 14:40
  3. Voip τηλεφωνια;
    Από klipitiklopos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-15, 20:18
  4. 8άρα γραμμή και voip
    Από jim1900dz στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-14, 13:32
  5. HOL και VoIP
    Από jlian στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-14, 22:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας