Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-57 από 57
  1. #46
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Και στην Αυστραλια και στο UK.
    Εδω ομως ειναι αλλιως, πως να το κανουμε τωρα.

  2. #47
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ, υπάρχουν προβλήματα που τα έχει όλος ο κόσμος, όπως πχ αυτό με τις κλήσεις .

    Αγοράζεις το s5 με 16GB Ram πας σε μια συναυλία γράφεις βίντεο και μετά ανακαλύπτεις ότι το βίντεο δεν ακούγεται, ενώ το iphone 4 του 2009 με 512MB Ram έχει γράψει βίντεο με κανονικό ήχο...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρόπος του λέγιν, θέλω να πω πώς υπάρχουν πολλές κορυφαίες Android συσκευές που ένα παλιό iphone με πολύ λιγότερη μνήμη γράφει καλύτερο ήχο.
    Φίλε μου το να μιλάμε για ηχογράφηση με iphone και μάλιστα 4ετίας με ξεπερνάει. Ειδικά σε συναυλία είναι τουλάχιστον αστείο να το λες. Απλά είχες ήχο εννοείς ενώ το άλλο για κάποιο λόγο (πρόβλημα προφανώς) δεν είχε. Το τι ήχο είχες είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
    Πρέπει να ακούσεις ηχογράφηση από nokia 808 ή 1020 κάτω από τα monitor συναυλίας για να καταλάβεις τι θα πει ηχογράφηση. Τα υπόλοιπα είναι για να λέμε ότι κάτι γράφουμε. Με δυσκολία ξεχωρίζεις μελωδίες κτλ. Κάποια Htc νομίζω την παλέυουν λίγο σε σοβαρή ηχογράφηση.

    Επίσης: Έχετε μπερδέψει το android με τις εκάστοτε εκδόσεις που δίνει κάθε εταιρία. Δε φταίτε εσείς. Είναι ένα από τα "μειονεκτήματα" του (σχετικά) ανοιχτού λειτουργικού. Επειδή η samsung έχει πάρει τα πάνω της στο android νομίζετε ότι είναι και η καλύτερη. Μάλλον το αντίθετο. Οι καλύτερες υλοποιήσεις android είναι: nexus (καθαρό android), sony (πολύ κοντά στο καθαρό), htc (δικό της launcher με πολύ smooth εμπειρία χρήσης) και κάποια κινεζοειδή που μου διαφεύγουν.

    Δε το υπερασπίζομαι, μου τη σπάει και το android. Απλά μετά το symbian ήταν η μόνη λογική επιλογή.

  3. #48
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τεχνολογικά μπορείς να βάλεις 6GB και σε λίγο καιρό ακόμα περισσότερα. Και σίγουρα θα γίνει για λόγους marketing. Τώρα τι ουσιαστικό θα φέρει αυτό δεν μπορώ να φανταστώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προσπάθεια του να φτιάξεις το λαγκάρισμα του Android με αύξηση της μνήμης μου φέρνει στο μυαλό αυτήν την φωτογραφία.
    Ποιό laggάρισμα ρε φίλε; Έχεις χρησιμοποιήσει android τα τελευταία χρόνια; Σταματήστε πιά εσείς οι μηλαράδες να πιπιλάτε αυτή την καραμέλα.

  4. #49
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην Αυστραλια και στο UK.
    Εδω ομως ειναι αλλιως, πως να το κανουμε τωρα.
    με ευγένεια
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  5. #50
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.592
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    To android κυριαρχεί (ομοίως και η google) kai είμαι υπερευχαριστημένος από το προηγούμενο alcatel 997d (τούσπασα την οθόνη) και το τωρινό sony m2 dual, όλα χωρίς lag και root.

    Το ανδροιδ απελευθέρωσε τους κινέζους και γεμίσαμε κινητά και tablets σε κάθε κατηγορία τιμής. Αν δεν το είχαμε θα είχαμε παραμείνει σε κάτι άθλια, πανάκριβα apple kai winphones.

    Οσο πιό δυνατό hardware τόσο το καλύτερο κι άσε την σάμυ να βγάζει πατάτες.

    Δεν θα με χάλαγε καθόλου dual-boot κινητά android/win (όπως υπάρχουν τώρα και tablets), κατά προτίμηση χωρίς reboot αλλά και τα δύο λειτουργικά εν δράσει σε virtual machine, με 4 sim

  6. #51
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a5m5g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου το να μιλάμε για ηχογράφηση με iphone και μάλιστα 4ετίας με ξεπερνάει. Ειδικά σε συναυλία είναι τουλάχιστον αστείο να το λες. Απλά είχες ήχο εννοείς ενώ το άλλο για κάποιο λόγο (πρόβλημα προφανώς) δεν είχε. Το τι ήχο είχες είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
    Πρέπει να ακούσεις ηχογράφηση από nokia 808 ή 1020 κάτω από τα monitor συναυλίας για να καταλάβεις τι θα πει ηχογράφηση. Τα υπόλοιπα είναι για να λέμε ότι κάτι γράφουμε. Με δυσκολία ξεχωρίζεις μελωδίες κτλ. Κάποια Htc νομίζω την παλέυουν λίγο σε σοβαρή ηχογράφηση.

    Επίσης: Έχετε μπερδέψει το android με τις εκάστοτε εκδόσεις που δίνει κάθε εταιρία. Δε φταίτε εσείς. Είναι ένα από τα "μειονεκτήματα" του (σχετικά) ανοιχτού λειτουργικού. Επειδή η samsung έχει πάρει τα πάνω της στο android νομίζετε ότι είναι και η καλύτερη. Μάλλον το αντίθετο. Οι καλύτερες υλοποιήσεις android είναι: nexus (καθαρό android), sony (πολύ κοντά στο καθαρό), htc (δικό της launcher με πολύ smooth εμπειρία χρήσης) και κάποια κινεζοειδή που μου διαφεύγουν.

    Δε το υπερασπίζομαι, μου τη σπάει και το android. Απλά μετά το symbian ήταν η μόνη λογική επιλογή.
    Δεν ζήτησα επαγγελματική ηχογράφηση , λέω απλά να ακούγεται ο ήχος, αλλά δυστυχώς οι περισσότερες android συσκευές με καλά hardware specs έχουν "πρόβλημα" όπως είπες.

  7. #52
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.030
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Συγγνώμη, κρίνουμε δύο πλατφόρμες με βάση το πως..ηχογραφούν σε μία συναυλία;
    Ας σοβαρευτούμε λίγο.

  8. #53
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ζήτησα επαγγελματική ηχογράφηση , λέω απλά να ακούγεται ο ήχος, αλλά δυστυχώς οι περισσότερες android συσκευές με καλά hardware specs έχουν "πρόβλημα" όπως είπες.
    γιαυτό φταίει το hardware και όχι το android όμως έτσι;
    Μη λέμε ότι μας έρθει.

  9. #54
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chryssostomos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαυτό φταίει το hardware και όχι το android όμως έτσι;
    Μη λέμε ότι μας έρθει.
    Είναι σαν να μου λες ότι το iphone 4 του 2009 έχει καλύτερο hardware από το nexus 5,G2,S5 και δε συμμαζεύεται .
    Από τη στιγμή που λύνεται εν μέρη μέσω software(υπάρχει στο xda θέμα) , θεωρώ ότι είναι θέμα software.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη, κρίνουμε δύο πλατφόρμες με βάση το πως..ηχογραφούν σε μία συναυλία;
    Ας σοβαρευτούμε λίγο.
    Δεν συγκρίνουμε τις δύο πλατφόρμες με βάση το πως ηχογραφούν, λέμε ότι το hardware από μόνο του είναι "μικρής σημασίας" όταν έχεις προβλήματα με το λειτουργικό/λογισμικό.

  10. #55
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.157
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13Mbps
    ISP
    Wind
    Router
    Netgear D1500
    Νομίζω είστε πολύ υπερβολικοί, ή η Samsung φτιάχνει πολύ προβληματικά firmwares. Έχω συσκευή με Android 4.4.2, 720p οθόνη, οκταπύρηνο MT6592 και 1GB RAM (Mpai 809T) και έχοντας στο παρασκήνιο Whatsapp, Viber, ειδοποιήσεις facebook στο UC browser, Solmail για 6 email accounts, Facebook pages manager, ειδοποιήσεις Instragram, ειδοποιήσεις Quizdom, ενημέρωση φακέλων μουσικής στο Gonemad, ειδοποιησεις εφαρμογής Aliexpress, ειδοποιήσεις εφαρμογής Deliveries, και σίγουρα και κάτι άλλα που μου διαφεύγουν τώρα, τρέχουν όλα μια χαρά χωρίς να χάνω ειδοποιησεις, και ταυτόχρονα μπορώ να έχω ανοιχτές και πολλές εφαρμογές χωρίς να «κλείνουν», ακόμη και παιχνίδια. Χωρίς το παραμικρό λαγκάρισμα. Κι όχι δε τρολλάρω

  11. #56
    Εγγραφή
    31-03-2013
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gerstavros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω είστε πολύ υπερβολικοί, ή η Samsung φτιάχνει πολύ προβληματικά firmwares. Έχω συσκευή με Android 4.4.2, 720p οθόνη, οκταπύρηνο MT6592 και 1GB RAM (Mpai 809T) και έχοντας στο παρασκήνιο Whatsapp, Viber, ειδοποιήσεις facebook στο UC browser, Solmail για 6 email accounts, Facebook pages manager, ειδοποιήσεις Instragram, ειδοποιήσεις Quizdom, ενημέρωση φακέλων μουσικής στο Gonemad, ειδοποιησεις εφαρμογής Aliexpress, ειδοποιήσεις εφαρμογής Deliveries, και σίγουρα και κάτι άλλα που μου διαφεύγουν τώρα, τρέχουν όλα μια χαρά χωρίς να χάνω ειδοποιησεις, και ταυτόχρονα μπορώ να έχω ανοιχτές και πολλές εφαρμογές χωρίς να «κλείνουν», ακόμη και παιχνίδια. Χωρίς το παραμικρό λαγκάρισμα. Κι όχι δε τρολλάρω
    Τα ίδια σε 4πύρηνο 64bit(αν και δεν λειτουργεί λόγω android 4.4.4) με 2gb ram
    Πήγαινε ο άλλος ο ανεύθυνος, ο επιπόλαιος, ο αχρείος, με 180 στην Αττική Οδό.
    Του τράβηξα κι εγώ μια μούντζα όπως τον προσπερνούσα για να μάθει...

    ΑΣΤΕΙΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ! ( ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ )

    http://http://ta-anekdota-tou-internet.blogspot.gr/

  12. #57
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω μόνο να πω: 6GB??? Θα γίνει χαμός!!!!! (με συγχωρείτε που έριξα το επίπεδο)

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-15, 15:34
  2. Μηνύματα: 81
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-15, 17:03
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 20:56
  4. i7 920+m/b 1366+6gb ram
    Από XronisR στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-14, 14:37
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-14, 19:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας