Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 78
  1. #46
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πάλι μιλάς για προσφορές και μάλιστα για ήδη πελάτες (εφόσον κάνουν φορητότητα όπως γράφεις). Το ίδιο ισχύει και στον ΟΤΕ.

    Ας το γράψω διαφορετικά. Είμαι πελάτης HOL χωρίς δορυφορική υπηρεσία. Ποια μου δίνει το οικονομικότερο πακέτο 3Play Full;

    Αν μείνω στη HOL, ο OTE μου δίνουν το Full στα 31,13€, οπότε συνολικά θα πληρώνω 57,37€ αλλά με πολύ περισσότερες κλήσεις σε κινητά και διεθνή.
    Η Nova μου δίνει το Full στα 61,92€ (σύνολο 88,16€).

    Ο OTE μου δίνει το 3Play 60,80€ (24μηνο) ή 62,80€ (12μηνο).
    Η Nova πόσο μου το δίνει; Διότι αυτό που ανέφερες για "19,9 τα sports με δώρο τα cinema", δεν το βρίσκω πουθενά.

  2. #47
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΚΟΠΕΤΡΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι μιλάς για προσφορές και μάλιστα για ήδη πελάτες (εφόσον κάνουν φορητότητα όπως γράφεις). Το ίδιο ισχύει και στον ΟΤΕ.

    Ας το γράψω διαφορετικά. Είμαι πελάτης HOL χωρίς δορυφορική υπηρεσία. Ποια μου δίνει το οικονομικότερο πακέτο 3Play Full;

    Αν μείνω στη HOL, ο OTE μου δίνουν το Full στα 31,13€, οπότε συνολικά θα πληρώνω 57,37€ αλλά με πολύ περισσότερες κλήσεις σε κινητά και διεθνή.
    Η Nova μου δίνει το Full στα 61,92€ (σύνολο 88,16€).

    Ο OTE μου δίνει το 3Play 60,80€ (24μηνο) ή 62,80€ (12μηνο).
    Η Nova πόσο μου το δίνει; Διότι αυτό που ανέφερες για "19,9 τα sports με δώρο τα cinema", δεν το βρίσκω πουθενά.
    Αν έχεις 3play το απλό με τα 30 ευρώ, σου το έχει ως 1η επιλογή παντού. Παίζει και ξεχωριστή διαφήμιση.
    Πάντως δεν με καταλαβαίνεις. Σωστά λες ότι ξεχωριστά το ΟΤΕ TV MONO TOY συμφέρει, αν βάλεις σε 2η μοίρα τα εφάπαξ κόστη εγκατάστασης και εξοπλισμού όταν δεν είσαι και στον ΟΤΕ. Το ίδιο βέβαια ισχύει και στην Nova.
    Αν τα βάλεις συνδυαστικά, η Nova είναι με διαφορά καλύτερη τιμολογιακά, χωρίς αυτο να σημαίνει και για το περιεχόμενο, που του ΟΤΕ είναι καλύτερο των αθλητικών σε σχέση με τις ταινίες της Nova που είναι με διαφορά καλύτερες!

  3. #48
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    παντως ο οτε ειναι οτε αυτος εχει ολα τα μηχανηματα ολοι οι αλλοι νοικιαζουν σε αυτον γραμμες .... δεν θα εχει θεμα τοσο σε αποσυνδεσεις στο ιντερνετ και τηλεφωνια εαν παθει κατι αμεσως στο φτιαχνει ... εξαιρειτε προβλημα οπως παλια με πολλες βροχες που ειχαν πλυμηρησει υπογιες γραμμες αλλα και εκει λιγες του οτε γραμμες παιζαν κανονικα ...

    Επισης το οτε τιβι τα εχει σχεδον ολα και συμφερει και σαν επαγγελματικο οτε τιβι λεμε να εχει καπιος καφετερια η εστιατοριο η προπο ειναι πιο φθηνος ενω η νοβα χρεωνει και τραπεζαοκαθισματα και αλλα ...

  4. #49
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katakouzina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις 3play το απλό με τα 30 ευρώ, σου το έχει ως 1η επιλογή παντού. Παίζει και ξεχωριστή διαφήμιση.
    Πάντως δεν με καταλαβαίνεις. Σωστά λες ότι ξεχωριστά το ΟΤΕ TV MONO TOY συμφέρει, αν βάλεις σε 2η μοίρα τα εφάπαξ κόστη εγκατάστασης και εξοπλισμού όταν δεν είσαι και στον ΟΤΕ. Το ίδιο βέβαια ισχύει και στην Nova.
    Αν τα βάλεις συνδυαστικά, η Nova είναι με διαφορά καλύτερη τιμολογιακά, χωρίς αυτο να σημαίνει και για το περιεχόμενο, που του ΟΤΕ είναι καλύτερο των αθλητικών σε σχέση με τις ταινίες της Nova που είναι με διαφορά καλύτερες!
    Δεν αμφισβητώ τις τιμές που λες, αλλά είναι προσφορές σε ήδη πελάτες της εταιρείας. Το ίδιο συμβαίνει και στον ΟΤΕ. Δεν είναι τιμή καταλόγου (που ανέφερες) και εκεί είναι η διαφωνία μου.
    Δεν μου έγραψες ποια τιμή θα πάρω ως νέος πελάτης στη Forthnet.

    Οποιοσδήποτε πελάτης άλλου παρόχου θέλει να επιλέξει φορητότητα σε Forthnet ή OTE για πακέτο 3Play Full, θα πάρει την τιμή του καταλόγου με την τυχόν έκπτωση της συγκεκριμένης χρονικής στιγμής.
    Και σου αναφέρω ότι τα 49,90€ στην Forthnet ή τα 41€ του ΟΤΕ, δεν τα παίρνει κανένας νέος συνδρομητής. Είναι προσφορές σε ήδη πελάτες των εταιρειών, για να τους κρατήσει.

  5. #50
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σαν νέος πελάτης στην Nova, κάποιος ο οποίος προέρχεται από OTE με OTE TV, τι τιμή θα του κάνουν; Εκει είναι το point, και στο αντίστροφο φυσικά.
    Μιλαω για τις περιπτώσεις με αθλητικά / χωρίς αθλητικά, με ταινίες / χωρίς ταινίες

  6. #51
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΚΟΠΕΤΡΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μόνο που τα 49,9 της Nova είναι σε Banner στο site της ενώ το άλλο δεν υπάρχει πουθενά. Δηλαδή το πρώτο είναι σε κοινή θέα, άρα δεσμευτικό, ενώ το άλλο ΑΝΝΝΝ! Για αυτό ΞΑΝΑΛΕΩ ότι το πρώτο θεωρείται σαν τιμή καταλόγου αφού προσφέρεται σε ΟΛΟΥΣ ενώ το άλλο απλά προσφορά!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αμφισβητώ τις τιμές που λες, αλλά είναι προσφορές σε ήδη πελάτες της εταιρείας. Το ίδιο συμβαίνει και στον ΟΤΕ. Δεν είναι τιμή καταλόγου (που ανέφερες) και εκεί είναι η διαφωνία μου.
    Δεν μου έγραψες ποια τιμή θα πάρω ως νέος πελάτης στη Forthnet.

    Οποιοσδήποτε πελάτης άλλου παρόχου θέλει να επιλέξει φορητότητα σε Forthnet ή OTE για πακέτο 3Play Full, θα πάρει την τιμή του καταλόγου με την τυχόν έκπτωση της συγκεκριμένης χρονικής στιγμής.
    Και σου αναφέρω ότι τα 49,90€ στην Forthnet ή τα 41€ του ΟΤΕ, δεν τα παίρνει κανένας νέος συνδρομητής. Είναι προσφορές σε ήδη πελάτες των εταιρειών, για να τους κρατήσει.
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosnikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν νέος πελάτης στην Nova, κάποιος ο οποίος προέρχεται από OTE με OTE TV, τι τιμή θα του κάνουν; Εκει είναι το point, και στο αντίστροφο φυσικά.
    Μιλαω για τις περιπτώσεις με αθλητικά / χωρίς αθλητικά, με ταινίες / χωρίς ταινίες
    49,9 για όλα για τους επόμενους 12 μήνες...

  7. #52
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katakouzina Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόνο που τα 49,9 της Nova είναι σε Banner στο site της ενώ το άλλο δεν υπάρχει πουθενά. Δηλαδή το πρώτο είναι σε κοινή θέα, άρα δεσμευτικό, ενώ το άλλο ΑΝΝΝΝ! Για αυτό ΞΑΝΑΛΕΩ ότι το πρώτο θεωρείται σαν τιμή καταλόγου αφού προσφέρεται σε ΟΛΟΥΣ ενώ το άλλο απλά προσφορά!
    - - - Updated - - -
    49,9 για όλα για τους επόμενους 12 μήνες...
    To banner το είδα, που παρεμπιπτόντως δεν δείχνει τιμή, αλλά προφανώς δεν διάβασες τους όρους.
    Spoiler:
    3. i) Η ελάχιστη διάρκεια της παρούσας ορίζεται σε 12 μήνες από την ημερομηνία της κοινής ενεργοποίησης των συνδυαστικών υπηρεσιών Nova 3Play ii) Κατ’ εξαίρεση, σε περίπτωση που ο νέος συνδρομητής επιλέξει να λάβει την «Προσφορά Εξοπλισμού Nova ή/και Δωρεάν τέλος ενεργοποίησης», η ελάχιστη διάρκεια της παρούσας σύμβασης ορίζεται σε 18 μήνες. H «Προσφορά Εξοπλισμού Nova» αφορά:
    -Είτε σε «Δωρεάν αποκωδικοποιητή HD τύπου NovaBox»
    -Είτε σε «Αποκωδικοποιητή PVR τύπου NovaBox+ σε επιδοτούμενη τιμή 49€» που ισχύει για όλες τις υπηρεσίες Nova 3Play που περιέχουν όλα τα κανάλια Novacinema ή όλα τα κανάλια Novasports
    -Είτε σε «Δωρεάν αποκωδικοποιητή PVR τύπου NovaBox+» που ισχύει για όλες τις υπηρεσίες Nova 3Play που περιέχουν όλα τα κανάλια Novasports και Novacinema.
    Οι παραπάνω προσφορές ισχύουν αποκλειστικά για νέους συνδρομητές Forthnet και Nova.

    Η προσφορά των 49,80€ είναι για 18μηνη δέσμευση και όχι 12μηνη, γι' αυτό και δίνει δωρεάν τα HD για 18 μήνες.
    Με απλά λόγια Full πακέτο θα έχεις μόνο 12 μήνες (μετά σταματούν τα Novacinema), εκτός κι αν πληρώσεις τον εξοπλισμό (129€) οπότε το πάγιο για 12μηνο ανεβαίνει στα 60,55€.
    Δεν υπολογίζω ότι δεν έχει κάποιο χρόνο δωρεάν κλήσεις σε κινητά, διότι είναι μικρή η διαφορά με του ΟΤΕ.

  8. #53
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΚΟΠΕΤΡΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To banner το είδα, που παρεμπιπτόντως δεν δείχνει τιμή, αλλά προφανώς δεν διάβασες τους όρους.
    Spoiler:
    3. i) Η ελάχιστη διάρκεια της παρούσας ορίζεται σε 12 μήνες από την ημερομηνία της κοινής ενεργοποίησης των συνδυαστικών υπηρεσιών Nova 3Play ii) Κατ’ εξαίρεση, σε περίπτωση που ο νέος συνδρομητής επιλέξει να λάβει την «Προσφορά Εξοπλισμού Nova ή/και Δωρεάν τέλος ενεργοποίησης», η ελάχιστη διάρκεια της παρούσας σύμβασης ορίζεται σε 18 μήνες. H «Προσφορά Εξοπλισμού Nova» αφορά:
    -Είτε σε «Δωρεάν αποκωδικοποιητή HD τύπου NovaBox»
    -Είτε σε «Αποκωδικοποιητή PVR τύπου NovaBox+ σε επιδοτούμενη τιμή 49€» που ισχύει για όλες τις υπηρεσίες Nova 3Play που περιέχουν όλα τα κανάλια Novacinema ή όλα τα κανάλια Novasports
    -Είτε σε «Δωρεάν αποκωδικοποιητή PVR τύπου NovaBox+» που ισχύει για όλες τις υπηρεσίες Nova 3Play που περιέχουν όλα τα κανάλια Novasports και Novacinema.
    Οι παραπάνω προσφορές ισχύουν αποκλειστικά για νέους συνδρομητές Forthnet και Nova.

    Η προσφορά των 49,80€ είναι για 18μηνη δέσμευση και όχι 12μηνη, γι' αυτό και δίνει δωρεάν τα HD για 18 μήνες.
    Με απλά λόγια Full πακέτο θα έχεις μόνο 12 μήνες (μετά σταματούν τα Novacinema), εκτός κι αν πληρώσεις τον εξοπλισμό (129€) οπότε το πάγιο για 12μηνο ανεβαίνει στα 60,55€.
    Δεν υπολογίζω ότι δεν έχει κάποιο χρόνο δωρεάν κλήσεις σε κινητά, διότι είναι μικρή η διαφορά με του ΟΤΕ.
    ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ότι τα HD είναι δωρεάν για πάντα για όποιον ενεργοποιήσει το myaccount στο 3play των 29,90 με 18μηνη παραμονή. Δεν χρειάζεται full πακέτα. Έχεις δίκιο για τη 18μηνη παραμονή στο full πακέτο, στην οποία για 12 μήνες μαζί με τα sports θα έχεις και όλα τα Cinema δώρο. Δίνει όμως και δωρεάν τον αποκωδικοποιητή εγγραφής δωρεάν που δεν το είχα δει!
    Δεν θα πληρώνεις extra για τα cinema μετά τους 12 μήνες. Αν θέλεις θα τα βάλεις με την τιμή τιμοκαταλόγου έως το πέρας του 18μηνου. Αν δεν θες δεν τα βάζεις. Το 60,55 από που το έβγαλες???

  9. #54
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πάμε πάλι. Θέλω να επιλέξω ως νέος πελάτης, Full 3Play για 12μηνο τον οικονομικότερο. Δεν θέλω μεγαλύτερη δέσμευση.
    Στον ΟΤΕ μπορώ με τελική τιμή 62,80€. Και η τιμή αυτή είναι είτε on-line είτε σε κατάστημα.
    Στην Nova υπάρχει ένα τρικ.
    α. Στο δίνει μόνο on-line με τιμή 49,80€, αλλά για 18μηνη δέσμευση. Μάλιστα τους τελευταίους 6 μήνες δεν έχεις Full πακέτο αφού λείπουν τα Novacinema, αλλιώς πληρώνεις +15€ το 6μηνο με το πάγιο στα 64,20€
    β. Για 12μηνη δέσμευση σήμερα έχεις επιλογή μόνο σε κατάστημα, αλλά η τιμή εκεί είναι 49,80€ αν πληρώσεις τον δέκτη. Αυτός κοστίζει 129€, οπότε πρέπει να το συνυπολογίσεις (129/12=10,75) και το πάγιο ανεβαίνει στα 60,55€.

    Λάθος κάνεις ότι δίνει δωρεάν τον PVR, αν και έτσι αναφέρει. Δωρεάν είναι ο απλός δέκτης. Την πραγματικότητα την ανακαλύπτεις όταν προχωρήσεις στην αίτηση, που θα δεις ότι φθηνότερα είναι με πιστωτική κάρτα στα 49€ ενώ με μετρητά στα 149€:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nova 3Play.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  71,6 KB 
ID: 161599

    Με απλά λόγια, για 12μηνο Full 3Play συμφέρει ΟΤΕ, για 18μηνο συμφέρει Forthnet.
    Προσωπικά με συμφέρει HOL DP + OTE TV, που βγαίνει χαμηλότερα και από τις 2.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Nova 3Play1.png  


  10. #55
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ετσι και εγω ειχα DP Cyta Και ΟΤΕ tv δορυφορικη και συμφερει, εκτος και αν εχεις και συνδεση cosmote που παει περιπου τα ιδια με ΟΤΕ Dp

  11. #56
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ναι, αλλά μπορείς να έχεις και κινητή από τον άλλο πάροχο, οπότε έρχεται ακόμη χαμηλότερα.
    Π.χ. αν είχα και Vodafone κινητή θα μου ερχόταν αρκετά χαμηλότερα το συνολικό πακέτο.
    Χαμηλότερη είναι η τιμή σε γνωστό μου με Wind 3Play + OTE TV.

  12. #57
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αλλά μπορείς να έχεις και κινητή από τον άλλο πάροχο, οπότε έρχεται ακόμη χαμηλότερα.
    Π.χ. αν είχα και Vodafone κινητή θα μου ερχόταν αρκετά χαμηλότερα το συνολικό πακέτο.
    Χαμηλότερη είναι η τιμή σε γνωστό μου με Wind 3Play + OTE TV.
    σωστα, αλλα λεω για αυτους που εχουν cosmote και δεν θελουν να κανουν αλλη συνδεση.

  13. #58
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΚΟΠΕΤΡΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε πάλι. Θέλω να επιλέξω ως νέος πελάτης, Full 3Play για 12μηνο τον οικονομικότερο. Δεν θέλω μεγαλύτερη δέσμευση.
    Στον ΟΤΕ μπορώ με τελική τιμή 62,80€. Και η τιμή αυτή είναι είτε on-line είτε σε κατάστημα.
    Στην Nova υπάρχει ένα τρικ.
    α. Στο δίνει μόνο on-line με τιμή 49,80€, αλλά για 18μηνη δέσμευση. Μάλιστα τους τελευταίους 6 μήνες δεν έχεις Full πακέτο αφού λείπουν τα Novacinema, αλλιώς πληρώνεις +15€ το 6μηνο με το πάγιο στα 64,20€
    β. Για 12μηνη δέσμευση σήμερα έχεις επιλογή μόνο σε κατάστημα, αλλά η τιμή εκεί είναι 49,80€ αν πληρώσεις τον δέκτη. Αυτός κοστίζει 129€, οπότε πρέπει να το συνυπολογίσεις (129/12=10,75) και το πάγιο ανεβαίνει στα 60,55€.

    Λάθος κάνεις ότι δίνει δωρεάν τον PVR, αν και έτσι αναφέρει. Δωρεάν είναι ο απλός δέκτης. Την πραγματικότητα την ανακαλύπτεις όταν προχωρήσεις στην αίτηση, που θα δεις ότι φθηνότερα είναι με πιστωτική κάρτα στα 49€ ενώ με μετρητά στα 149€:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nova 3Play.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  71,6 KB 
ID: 161599

    Με απλά λόγια, για 12μηνο Full 3Play συμφέρει ΟΤΕ, για 18μηνο συμφέρει Forthnet.
    Προσωπικά με συμφέρει HOL DP + OTE TV, που βγαίνει χαμηλότερα και από τις 2.
    Λοιπόν, πάμε και εγώ πάλι... Αρχικά είχα πει ότι οι τιμές στον ΟΤΕ TV με τα 31,13 ευρώ είναι για 24μηνη σύνδεση από 27,9 πέρσι. Αν κάποιος θέλει, όμως 12μηνη είναι "φιλόκαρδοι" εκεί στον ΟΤΕ και του δίνουν βάρος ακόμα 3 ευρώ και πάμε στα 34 τον μήνα. Αυτό είναι το full του ΟΤΕ μόνο του και μπορούν να του κουμπώσουν ότι θέλουν (Wind, Cyta, Hol). Με το κλασσικό απεριόριστα σταθερά που το λατρεύουν τα πάσης φύσης νοικοκυριά (ειδικά οι νοικοκυρές), το φθηνότερο 3play είναι 18-20 ευρώ τον μήνα εξτρά στην καλύτερη των περιπτώσεων(συνήθως 22 περίπου για όλους). Δηλαδή 52-54 ευρώ τον μήνα! ΔΕΝ βάζω μέσα το 50άρικο εφάπαξ για την εγκατάσταση, ούτε τυχόν 35 ευρώ η φορητότητα στον καλύτερο προμηθευτή double play (wind, cyta klp), ούτε φυσικά τον αποκ. PVR με 4 ευρώ ακόμα τον μήνα(που είναι ακρως απαραίτητος για όποιον θέλει να βλέπει ταινίες, σειρές). Μαζί με αυτά το κόστος για ένα νοικοκυριό με ΟΤΕ ΤV full χωρίς ΟΤΕ έφθασε στα 63-65 ευρώ τον μήνα στην καλύτερη για 12 μήνες!
    Στην Nova πέραν ότι σου δίνουν δωρεάν τον εξοπλισμό,την εγκατάσταση δωρεάν, ναι σου δίνουν και τον pvr αποκ. δωρεάν όπως λέει ξεκάθαρα το banner στο full πακέτο των 49,80 για 18 μήνες με τους τελευταίους 6 μήνες μόνο τα αθλητικά. Πάρε τηλ στο 2106602000 και ρώτα! Αν βάλεις φορητότητα σε forth με 35 ευρώ εφάπαξ και τυχόν συνέχιση των cinema με 15 ευρώ (δεν ξέρουμε του χρόνου την τιμή)μετά το 12 μηνο για τους 6 μήνες εξτρά βγαίνει 5 ευρώ/μήνα ακόμα. Δηλαδή τελικό κόστος 57,8 ευρώ τον μήνα και ΤΕΛΟΣ!
    Συμπέρασμα πάλι από εμένα: Παραείναι πολλά για νοικοκυριό εν Ελλάδι, ειδικά όταν στο δικό μου μόνο ο ένας δουλεύει... Καλύτερα το 3play το απλό με τα 30 ευρώ από Nova και τέλος.

  14. #59
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ότι να λες για banner κλπ, έβγαλα σημερινή εικόνα πόσο κοστίζει. Δοκιμάζεις και μόνος σου. Μην φοβάσαι, δεν θα ολοκληρώσεις την αγορά.
    Προτιμώ να μείνω HOL DP και να βάλω OTE TV. Ούτε κρυφά ή φανερά κόστη και οικονομικότερα.

  15. #60
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Άντε να το δούμε και με νούμερα στην πράξη : ΟΤΕ TV FULL + 24 απεριόριστα σταθερά(που δεν είναι ακριβώς απεριόριστα αλλά ποτέ δεν έχω περάσει το όριο) + 3-4 ευρώ για κινητά μέσος όρος 57 ευρώ το μήνα.
    Αυτά πληρώνω στους δέκα περίπου μήνες που είμαι πελάτης τους.

    Ζαλίστηκα με όσα διαβάζω

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-15, 12:52
  2. Μηνύματα: 145
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-15, 11:27
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-15, 11:50
  4. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-15, 20:39
  5. Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-14, 22:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας