Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 74
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.760
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    Πρώτη στην Ελλάδα η COSMOTE παρουσιάζει στο κοινό, σε επιλεγμένα καταστήματά της σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, τη νέα γενιά ευρυζωνικών ταχυτήτων για ακόμα πιο γρήγορο Internet που προσφέρει η τεχνολογία υβριδικής πρόσβασης (Hybrid Access), συνδυάζοντας τις ταχύτητες internet σταθερής και κινητής.

    Με την τεχνολογία Hybrid Access και μέσω ενός νέου εξελιγμένου router, οι πελάτες σταθερής ADSL & VDSL μπορούν να απολαύσουν εφαρμογές και υπηρεσίες σε ακόμα μεγαλύτερες ταχύτητες και να ζήσουν μια καλύτερη εμπειρία internet, με τη συνδρομή των δικτύων κινητής 4G & 3G. Η τεχνολογία Hybrid Access αναμένεται να διατεθεί εμπορικά μέσα στο 2016.

    Οι καταναλωτές έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τις δυνατότητες του Hybrid Access και να ζήσουν από κοντά την εμπειρία των απίστευτων ταχυτήτων που προσφέρει, στα καταστήματα της COSMOTE στη Γλυφάδα (Λαζαράκη 8) και στη Θεσσαλονίκη (Τσιμισκή 109).

    Στο συνέδριο InfoCom World τον περασμένο Νοέμβριο η COSMOTE είχε παρουσιάσει ζωντανά στους επισκέπτες του συνεδρίου, για πρώτη φορά στην Ελλάδα, την τεχνολογία Hybrid Access.

    Ο Όμιλος ΟΤΕ παραμένει με διαφορά ο μεγαλύτερος επενδυτής σε νέες τεχνολογίες και υποδομές. Μόνο τα τελευταία πέντε χρόνια, οι επενδύσεις στην Ελλάδα ξεπέρασαν τα €2 δισ. δημιουργώντας τα δίκτυα του μέλλοντος και προσφέροντας στους καταναλωτές αναβαθμισμένες ταχύτητες σταθερής και κινητής, καθώς και νέες υπηρεσίες που καλύπτουν τις σύγχρονες ανάγκες τους για σταθερή και κινητή επικοινωνία. Ο Όμιλος ΟΤΕ έχει ήδη εξαγγείλει για την επόμενη τετραετία, επενδύσεις ύψους €1,3 δισ. μόνο στην Ελλάδα.

    Πηγή : COSMOTE


  2. #2
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    Ip Street
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.895
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG 788
    Ενδιαφέρον περίπτωση να δουμε τι ταχύτητες θα πιάσει ο συνδυασμός VDSL και 4G.
    Φυσικά και η πολιτική τιμολόγησης.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    522
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Σε άλλες χώρες που φαντάζομαι έχουν διατεθεί αντίστοιχες υπηρεσίες τι ισχύει; Ποιο είναι το κόστος του αναλογικά με μόνο τη σταθερή γραμμή; Επίσης πότε και πόσο χρησιμοποιείται το δίκτυο κινητής; Έχει ογκοχρέωση, όριο ορθής πολιτικής χρήσης ή κάτι παρόμοιο; Διαφορετικά θα γέμιζαν τα ασύρματα δίκτυα...

  4. #4
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    καλο μου ακουγεται αλλα ακομα δεν εχουμε καλα καλα 25% καλυψη VDSL... εκτος και αν ειναι σε προσιτη τιμη.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην Γερμανια η DT το δινει σε πακετα εως 16/2,4 mbps adsl 50/10 και 100/40 mbps vdsl με το hybrid διπλασιαζει και το download και το upload με μια επιπλεον χρεωση 9,95 ευρο με router το speedport για περιορισμο δεν εχω δει κατι.Σε ορισμενες μικρες πολεις δεν παρεχεται vdsl απο την DT αλλα απο τοπικους παροχους μεχρι 100mbps!
    Eπιτελους VDSL

  6. #6
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλη μια καλή ευκαιρία να πω τον πόνο μου για άλλη μια φορά...

    Στην παραμεθόριο της Νέας Ιωνίας - Αττικής όταν καταφέρουν και μου δώσουν παραπάνω από 3Mbit ΣΤΑΘΕΡΑ τότε ίσως πανηγυρίσω για νέες τεχνολογίες...

    Μέχρι τότε μόνο κράξιμο από εμένα...

  7. #7
    Εγγραφή
    17-03-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21233/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλη μια καλή ευκαιρία να πω τον πόνο μου για άλλη μια φορά...

    Στην παραμεθόριο της Νέας Ιωνίας - Αττικής όταν καταφέρουν και μου δώσουν παραπάνω από 3Mbit ΣΤΑΘΕΡΑ τότε ίσως πανηγυρίσω για νέες τεχνολογίες...

    Μέχρι τότε μόνο κράξιμο από εμένα...
    Μα το λέει και η διαφήμιση."Το ίντερνετ που σου παρέχουμε στο σπίτι,είναι γρήγορο,πολύ γρήγορο"

  8. #8
    Εγγραφή
    01-02-2003
    Περιοχή
    Άνοιξη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    238
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    ZXHN H267A V1.0
    SNR / Attn
    6,3(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πλάκα μας κάνουν ?

    Με τι δίκτυο ADSL ή VDSL ? Υπάρχουν ακόμη περιοχές στην Ελλάδα που πιάνουν μετά βίας 1mbps...

    Και με τι τιμές data στην κινητή τηλεφωνία ? Απλησίαστες σε κάθε περίπτωση για μεγάλους όγκους δεδομένων...

    Hybrid του κ...ου...
    ________________________________________

    'Nuff said.

  9. #9
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zDSL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα μας κάνουν ?

    Με τι δίκτυο ADSL ή VDSL ? Υπάρχουν ακόμη περιοχές στην Ελλάδα που πιάνουν μετά βίας 1mbps...

    Και με τι τιμές data στην κινητή τηλεφωνία ? Απλησίαστες σε κάθε περίπτωση για μεγάλους όγκους δεδομένων...

    Hybrid του κ...ου...


    ακόμα δεν το είδαμε... Γιάννη τον βαφτήσαμε που λένε!!!

    - - - Updated - - -

    http://www.telekom.de/privatkunden/z...-und-fernsehen

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_5.png 
Εμφανίσεις:  211 
Μέγεθος:  31,7 KB 
ID: 165445
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  10. #10
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Αντε και το βαλανε και δουλευει ρολοι.........μπορειτε να μου πειτε αν καποιος εχει vdsl (ή εστω απλο 24αρι adsl)που θα τον εξυπηρετησει ????? Ααα ξεχασα ειναι μεγαλη μαγκια να κατεβαζεις το νεο starwars σε 2 λεπτα........ Και μην μου πει κανεις για εταιρειες με μεγαλο ογκο διακινησης δεοδμενων, υπηρεσιες βιντεο τηελορασης κτλπ γιατι θα βαλω τα γελια και κοιμουνται ολοι εδω. Απλα κατ' εμε οι κυριοι του μαρκετινγκ του Οτε δεν ειχαν με τι να ασχοληθουν και λενε ας πουμε οτι λανσαραμε και μια νεα τεχνολογια. Ειναι οπως στην ταινεια λουφα και παραλάγη Ι4 που τον ρωτα αν ξερει απο windows και του δινει το azax να τα κανει αορατα........

  11. #11
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τώρα η Cosmote μας απογειώνει με τις ταχύτητες της. Επειδή όμως θα πρέπει να προσγειωθούμε μετά, ας προσγειώσει και την τιμολογιακή πολιτική της γενικότερα...
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  12. #12
    Εγγραφή
    05-09-2004
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    SpeedTouch 585(i)
    Στο μαγαζί της Θεσσαλονίκης στην Τσιμισκή είναι σε 0klm (που λέει ο λόγος) απόσταση από το κέντρο, εννοείται θα έχει "άπειρη" ταχύτητα. Στον πραγματικό κόσμο είναι άλλα τα δεδομένα.

    Η οικοδομή στην οποία είμαι απέχει ~4klm από το τηλεφωνικό κέντρο και οι ταχύτητες που έχω είναι &^$#^$&# τι θα μου πουν? Την ίδια καραμέλα της διαφήμισης τους ADSL ή του VDSL: "..... ξέρετε κύριε θα πιάνεται ΕΩΣ .... "

    Και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες. Όσο για Internet μέσω κινητής τηλεφωνίας πλάκα μου κάνετε? Μόνο όταν έχω το κινητό σε 2G mode μπορώ να έχω έστω voice, μόλις ενεργοποιώ 3G ή 4G ούτε καν voice δεν πιάνει το κινητό, όλο εκτός δικτύου κινητής τηλεφωνίας με βγάζει και δοκίμασα πολλών εταιρειών κινητά και επίσης εταιρείες κινητής τηλεφωνίας.

  13. #13
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Το καλύτερο για τους συνδρομητές θα ήταν να επενδύσουν στην βελτίωση του παρόντος δικτύου/τεχνολογιών αλλά ψιλά γράμματα.
    The world can change by your actions not by your opinions

  14. #14
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε και το βαλανε και δουλευει ρολοι.........μπορειτε να μου πειτε αν καποιος εχει vdsl (ή εστω απλο 24αρι adsl)που θα τον εξυπηρετησει ????? Ααα ξεχασα ειναι μεγαλη μαγκια να κατεβαζεις το νεο starwars σε 2 λεπτα........ Και μην μου πει κανεις για εταιρειες με μεγαλο ογκο διακινησης δεοδμενων, υπηρεσιες βιντεο τηελορασης κτλπ γιατι θα βαλω τα γελια και κοιμουνται ολοι εδω. Απλα κατ' εμε οι κυριοι του μαρκετινγκ του Οτε δεν ειχαν με τι να ασχοληθουν και λενε ας πουμε οτι λανσαραμε και μια νεα τεχνολογια. Ειναι οπως στην ταινεια λουφα και παραλάγη Ι4 που τον ρωτα αν ξερει απο windows και του δινει το azax να τα κανει αορατα........
    Ναι προφανως, ετσι λειτουργουν οι εταιρειες.

    Λενε, ας ριξουμε μερικα εκατομμυρια για διαφημιστικες καμπανιες/εκπαιδευση προσωπικου/αναβαθμιση εξοπλισμου/κλπ κλπ γιατι απλα δεν ειχαν τι να κανουν, και επειδη εσενα σου φτανουν τα 10Mbps θα πρεπει να σταματησουν οι εταιρειες σε αυτο και να ασχοληθουν με κατι αλλο γιατι η ζητηση πλεον εχει καλυφθει.

  15. #15
    Εγγραφή
    07-02-2005
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    561
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Speedtouch 780
    Διαφημίζουν κάτι το οποίο το παρέχουν μόνο στα καταστήματά τους για επίδειξη.
    Δεν το παρέχουν για οικιακή χρήση.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-16, 03:36
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-15, 22:31
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-15, 23:53
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-15, 07:40
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-15, 22:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας