Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Χαιρετώ την εκλεκτή παρέα.

    Σκοπός του θέματος είναι ο εξής.

    Προ διμήνου, αγόρασα το λαπτοπ της υπογραφής για να με εξυπηρετήσει στις υποχρεώσεις μου που ξεκινάνε με το διδακτορικό. Τα γνωστά, πολύ on the go, πολύ γράψιμο, λίγος χρόνος για πρίζες, πολύ ταξίδι και τα λοιπά.

    Για να καταλήξω, μετά από το πρώτο ταξίδι μου γι αυτές τις υποχρεώσεις το λαπτοπ κατάλαβα πως δε μου κάνει, καθώς και το βάρος ήταν πιο αυξημένο από ότι τελικά θα απαιτούσαν οι περιστάσεις, και το πληκτρολόγιο με κούραζε και πολύ κακό για το τίποτα ώστε να μην προλαβαίνω τελικά να ασχοληθώ μαζί του για τη χρήση που είναι προορισμένο κανονικά. (παιχνίδια και phd... γελάει ο κάθε πικραμένος). Είπα μήπως το συνδύαζα με ένα ultrabook ως δεύτερο αλλά τελικά επειδή και μια δυο περιπτώσεις δεν έκατσαν, σκέφτηκα πως επίσης θα είναι λάθος μου να κατευθυνθώ σε λύση 2 φορητών.

    Με λίγα λόγια, το λαπτοπ είναι για φεύγα (αυτό έχει λυθεί ήδη). Μετά από πολύ ψάξιμο στην αγορά για κάτι που είναι 100% μέσα στις αναθεωρημένες μου ανάγκες κατέληξα σε 2 λύσεις. Η μία το Dell XPS 15, και η άλλη το Macbook Pro 15" mid-2015.

    Λόγω χαμηλότερης τιμής σε σχέση με το Dell, προσανατολίζομαι στο macbook που το βρίσκω είτε 1360 λίρες Αγγλίας με i7 + την Iris Pro και 256gb SSD ή 1700 λίρες με την R9 370X και 512gb SSD. Και τα 2 έχουν 16 γίγα ραμ.

    Βασικοί λόγοι που σκέφτομαι το Apple, το υπέροχο πληκτρολόγιο, η ξεκούραστη οθόνη που είναι ήδη calibrated και το βάρος.

    Χωρίς να με ενδιαφέρουν πλέον τα games για να προτιμήσω αποκλειστικά το ακριβό, ο 256gb φτάνει για ζήτω ή θα έχω πρόβλημα; Είδα πως ο SSD δεν αλλάζει προς το παρόν από το χρήστη λόγω Apple στανταρ.

    Επειδή ΔΕΝ έχω απολύτως καμία εμπειρία από OSX αλλά είμαι αρκετά advanced user, ο προσανατολισμός μου στο λειτουργικό χωρίς να χάσω χρόνο για απλά πράγματα θα είναι εύκολος ή θα αντιμετωπίσω περίεργο learning curve; Να κάνω το σκ... μου παξιμάδι () και να πάρω το ακριβότερο ή να κάτσω στ αυγά μου; Τι να κάνω γιατρέ μου;

    Thank you in advance.

    Υ.Γ: Είμαι ο άνθρωπος που μέχρι πριν λίγους μήνες άκουγε Apple και έβγαζε καντήλες :P

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το λειτουργικό.
    Όπως καταλαβαίνεις το αν σου φτάνουν τα 256 δεν είναι θέμα Mac, αλλά τι αρχεία θα θες να έχεις μόνιμα στον εσωτερικό του δίσκο.
    Προσωπικά πιστεύω ότι τα 256 φτάνουν.
    Αν δε χρειάζεσαι τα dedicated graphics, και οι onboard της Intel είναι πλέον καλές.
    Φαντάζομαι έχεις τσεκάρει αν μπορείς να το πάρεις με educational discount?

    Υ.Γ. να το πάρεις με AppleCare (3 years warranty). Το οποίο νομίζω έρχεται και αρκετά πιο οικονομικό με το educational.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Καταρχάς ευχαριστώ τόσο για την απάντηση όσο και για τη μετακίνηση στο σωστό section του φόρουμ.

    Κατά δεύτερον, στα σημαντικότερα, ρωτάω για το δίσκο κυρίως επειδή δεν ξέρω τι μόνιμο χώρο πιάνει το λειτουργικό, και γιατί θα μπεί επάνω και ένα MS Office μαζί με εργαλεία προγραμματισμού σε R.

    Οι τιμές που έγραψα είναι με educational discount (αλλιώς είναι +15-20%), όμως από Αγγλικο ebay είδα πως πουλάνε ακόμα χαμηλότερα. Μπορώ να πάρω standalone 3ετές Applecare σε μεταγενέστερη χρονική περίοδο από την αγορά αν προτιμήσω ebay;

    Η Dell μου έδωσε μόνο 7% έκπτωση αν αγοράσω, οπότε νομίζω θα κινηθώ σχεδόν σίγουρα για το MBP.

    Υ.Γ.: Ξέρουμε τίποτα για Skylake;

  4. #4
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Γιατί δεν πας σε 13άρι (Macbook pro);

    - - - Updated - - -

    Και για να πάμε γρήγορα παρακάτω, συνεχίζω. Η "σωστή" κατ'εμέ λύση είναι να πάρεις ένα "δυνατό" μεν λαπτοπ αλλά μικρό και φορητό.

    Κάτι τέτοιο είναι το 13άρι macbook pro. Όταν θες να δουλέψεις στο γραφείο το συνδέεις (προφανώς) σε εξωτερικό μεγάλο monitor όπως και σε εξωτερικό keyboard & mouse. H 13άρα οθόνη είναι συνήθως αρκετή για να δουλέψεις στο πόδι.

    Επιπλέον αν θες παραπάνω ισχύ, συνδέεσαι σε εξωτερικό server. Unix τρέχει, linux/unix τρέχουν οι πιο πολλοί μεγάλοι servers αλλά και workstations στα πανεπιστήμια.

    - - - Updated - - -

    υγ: phd σε τι;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  5. #5
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές που έγραψα είναι με educational discount (αλλιώς είναι +15-20%), όμως από Αγγλικο ebay είδα πως πουλάνε ακόμα χαμηλότερα. Μπορώ να πάρω standalone 3ετές Applecare σε μεταγενέστερη χρονική περίοδο από την αγορά αν προτιμήσω ebay;
    Μπορείς να πάρεις standalone applecare εντός του 1ου έτους.
    Απο ebay δεν θα έπαιρνα, μόνο απο authorised resellers. Το amazon uk πόσο το έχει το Mac που θες;
    Δες λιγο πόσο σου έρχεται το applecare όταν το προσθέτεις στην EDU παραγγελία, και πόσο σκέτο, μήπως σε συμφέρει το educational bundle...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ.: Ξέρουμε τίποτα για Skylake;
    http://buyersguide.macrumors.com/#Mac

    http://www.macrumors.com/2015/09/02/...ooks-desktops/

  6. #6
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Το είδα το 13άρι, ίδιο σε διαστάσεις πληκτρολόγιο, όμορφο, βολικό αλλά...

    Με 16 γίγα και 512 δίσκο, πάει σχεδόν αν όχι στα ίδια λεφτά με του 15, και αντί για quad έχεις dual core και 2 ίντσες λιγότερες. Οπότε λέω δεν έχει ίδιο value for money με τον μεγάλο του αδερφό. Μπορεί να το σκέφτομαι χαζά βέβαια... Workstation για όταν θα είμαι στη σχολή σίγουρα θα παίξει αν και δεν είναι ο αγαπημένος μου τρόπος δουλειάς να σου πώ την αλήθεια. Στην αρχή όταν μου μπήκε το mac μικρόβιο σκεφτόμουν το 13άρι, και μετά λόγω των τιμών κόλλησα με το 15.

    PhD η ερευνητική μου και για το οποίο με πήραν αρχικά ήταν Demand Side Response (DSR) συστήματα στο ηλεκτρικό δίκτυο του οικιακού τομέα βάσει περιβαλλοντικών σημάτων για καλύτερο integration ανανεώσιμων πηγών ενέργειας. Όμως άλλαξα θέμα το καλοκαίρι και μπήκα σε I/O modelling διασυνοριακής διασποράς ρύπων σε χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ. Γι αυτό και ο προγραμματισμός σε R.


    EDIT: ariadgr το κοιτάζω τώρα και επανέρχομαι με δεύτερο ποστ.

    - - - Updated - - -

    MBP 15" + 256 GB + Iris Pro:
    Apple Store-> 1359 GBP + Δώρο Beats Solo2 ακουστικά
    Amazon ->1629 GBP (όχι δεν είναι λάθος)
    Ebay UK -> 1220 GBP

    MBP 15" + 512 GB + R9 370X:
    Apple Store-> 1699 GBP + Δώρo Beats Solo2 ακουστικά
    Amazon ->1609 GBP
    Ebay UK ->1499 GBP

    Τριετές Applecare έχω by default λόγω EDU χωρίς αύξηση στην τιμή όταν αγοράσω από το Apple store.
    Service and support from the people who know your Mac best
    Every new Mac purchased from the Apple Store for Higher Education comes with complimentary telephone technical support for one year from your Mac purchase date and three years of repair coverage

  7. #7
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    MBP 15" + 256 GB + Iris Pro:
    Apple Store-> 1359 GBP + Δώρο Beats Solo2 ακουστικά
    Amazon ->1629 GBP (όχι δεν είναι λάθος)
    Ebay UK -> 1220 GBP

    MBP 15" + 512 GB + R9 370X:
    Apple Store-> 1699 GBP + Δώρo Beats Solo2 ακουστικά
    Amazon ->1609 GBP
    Ebay UK ->1499 GBP

    Τριετές Applecare έχω by default λόγω EDU χωρίς αύξηση στην τιμή όταν αγοράσω από το Apple store.
    Service and support from the people who know your Mac best
    Every new Mac purchased from the Apple Store for Higher Education comes with complimentary telephone technical support for one year from your Mac purchase date and three years of repair coverage
    Άρα σε κάθε περίπτωση το φθηνότερο είναι το EDU applestore, γιατί αν προσθέσεις στην τιμή του ebay, τις 279 λίρες που κάνει το Applecare (κανονική τιμή για το 15αρι), το ebay βγαίνει ακριβότερο.

    Οπότε θα έλεγα να προτιμήσεις το μηχάνημα που θες από το EDU applestore με τα ακουστικά δώρο.

    Και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ότι είναι αγορασμένο από κανονική πηγή και όχι τίποτα περίεργο.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.

    Μίλησα και με Dell σήμερα πάλι και μου είπαν πως το Skylake XPS 15 θα βγεί από Νοέμβριο, οπότε θα το προχωρήσω για MBP σε μερικές μέρες αφού έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες, μπαταριάρα και δε μπορώ να περιμένω τόσο πολύ καθώς το Gigabyte το έδωσα χθες.

    Από τα εξτρά καλώδια θα βάλω την thunderbolt to ethernet και την thunderbolt to DVI. Όσο για το ποιό από τα 2 δεκαπεντάρια θα φανεί στο χειροκρότημα!

  9. #9
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Το gigabyte γιατί δε σου έκανε;

    Δλδ το βάρος και το πληκτρολόγιο ήταν τόσο τραγικά για να το αλλάξεις; Και το 15αρι Mac είναι τόσο πιο ελαφρύ;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #10
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Δλδ αυτά εμένα μου ακούγονται ότι απλά σε έτρωγε για Mac
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  11. #11
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Το Gigabyte φύσαγε από επιδόσεις. Αλλά στα χέρια μου βάσει των αναγκών ούτε εμένα με κάλυπτε ούτε και αυτό καλυπτόνταν από εμένα.

    Μετά από ένα επαγγελματικό ταξίδι στην Τήλο προ 15 ημερών, που το είχα φορτωθεί επί 10-12 ώρες για 3 μέρες, αρχίζεις να εκτιμάς το κάθε κιλό που φεύγει από πάνω σου, γιατί έχει και ένα φορτιστή τεράστιο τούβλο και adding σε αυτό πως το travel στο πληκτρολόγιο δεν ήταν ότι καλύτερο για πολύ γράψιμο. Μου φαινόνταν πολύ "βελούδινο" γι αυτό που με βολεύει.

    Mac ούτε που είχα πολυσκεφτεί, μέχρι που έπιασα ενός συναδέλφου στο νησί, και κατεβήκαν άγγελοι-φωτοστέφανα και άλλα πολλά. Αρκετά μεγάλη διαφορά (και το επιβεβαίωσα πάλι σε ένα Public πριν 4 μέρες). Το ίδιο όταν είδα και το XPS βέβαια σε μαγαζί.

    Οπότε από τη στιγμή που το GigB δε μου έκανε 100%, και δε θα το εκμεταλλευόμουν σε αυτά που είναι πραγματικά καλό, βρήκα άνθρωπο να το πάρει στα λεφτά που έδωσα (και ευτυχώς γιατί είχε QWERTZ layout) και έγινα πιο πρακτικός τύπος στην αναζήτηση μου.

    Εν κατακλείδι, ναι με τρώει πάρα πάρα μα πάρα πολύ πλέον. Να 'μαι θύμα του marketing?

  12. #12
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν κατακλείδι, ναι με τρώει πάρα πάρα μα πάρα πολύ πλέον. Να 'μαι θύμα του marketing?
    Είσαι αλλά περίμενε να στο πει ο gordito (ή κάπως έτσι) που έκανε compile σε mac 10ετίας το τελευταίο gentoo και του πέταξε segmentation fault. Αν και μόνο για rom installation σε κινητά τον κόβω

    - - - Updated - - -

    Πιο σοβαρά τώρα. Δες τις ανάγκες σου προσεκτικά και αν πραγματικά χρειάζεσαι τον επιπλέον όγκο & βάρος του 15αριού. Μαλακία που έβαλαν διπύρηνο στο 13άρι και 4πύρηνο στο 15άρι. Αλλά ο βασικός σου στόχος είναι να πας εύκολα στη δουλειά σου και να δουλεύεις άνετα εκεί. Οπότε ζύγισέ τα.

    Εσύ ξέρεις τι προγράμματα τρέχεις, αν μπορείς να τα κάνεις delegate σε δυνατά workstations & servers και πόσους πυρήνες & GBs ssd έχεις πραγματικά ανάγκη.

    Εγώ προσωπικά θα έπαιρνα το 13άρι με max ram και 128 ssd (εκτός και αν το lab έχει λεφτά για ξόδεμα) αλλά αυτό αφορά εμένα.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  13. #13
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι αλλά περίμενε να στο πει ο gordito (ή κάπως έτσι) που έκανε compile σε mac 10ετίας το τελευταίο gentoo και του πέταξε segmentation fault. Αν και μόνο για rom installation σε κινητά τον κόβω

    - - - Updated - - -

    Πιο σοβαρά τώρα. Δες τις ανάγκες σου προσεκτικά και αν πραγματικά χρειάζεσαι τον επιπλέον όγκο & βάρος του 15αριού. Μαλακία που έβαλαν διπύρηνο στο 13άρι και 4πύρηνο στο 15άρι. Αλλά ο βασικός σου στόχος είναι να πας εύκολα στη δουλειά σου και να δουλεύεις άνετα εκεί. Οπότε ζύγισέ τα.

    Εσύ ξέρεις τι προγράμματα τρέχεις, αν μπορείς να τα κάνεις delegate σε δυνατά workstations & servers και πόσους πυρήνες & GBs ssd έχεις πραγματικά ανάγκη.

    Εγώ προσωπικά θα έπαιρνα το 13άρι με max ram και 128 ssd (εκτός και αν το lab έχει λεφτά για ξόδεμα) αλλά αυτό αφορά εμένα.
    Ο Gordito μου κρατάει ένα μανιάτικο με το Σπυρόπουλο στο άλλο θέμα, αν έρθει και δεί και Mac, μαύρο το φίδι που με έφαγε.

    Δεν έχουν ιδιαίτερες υπολογιστικές απαιτήσεις αυτά που τρέχω (προς το παρόν γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει), απλά το futureproof σκέφτομαι και μη μου φανούν στην πράξη λίγες οι 13 ίντσες. Βέβαια θα εκμεταλλευτώ τα educational discounts να πάρω ένα HP 24άρι monitor για το σπίτι.

    Δε θα ήμουν τόσο διστακτικός με το απλό 15άρι αν υπήρχαν συμβατοί SSD στο εμπόριο... Φοβάμαι μη ψάχνω και δε βρίσκω χώρο. Οι thunderbolt external δίσκοι μπορούν να δουλέψουν σα σοβαρό extension?

  14. #14
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ αυτά εμένα μου ακούγονται ότι απλά σε έτρωγε για Mac
    +1100

  15. #15
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Gordito μου κρατάει ένα μανιάτικο με το Σπυρόπουλο στο άλλο θέμα, αν έρθει και δεί και Mac, μαύρο το φίδι που με έφαγε.

    Δεν έχουν ιδιαίτερες υπολογιστικές απαιτήσεις αυτά που τρέχω (προς το παρόν γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει), απλά το futureproof σκέφτομαι και μη μου φανούν στην πράξη λίγες οι 13 ίντσες. Βέβαια θα εκμεταλλευτώ τα educational discounts να πάρω ένα HP 24άρι monitor για το σπίτι.

    Δε θα ήμουν τόσο διστακτικός με το απλό 15άρι αν υπήρχαν συμβατοί SSD στο εμπόριο... Φοβάμαι μη ψάχνω και δε βρίσκω χώρο. Οι thunderbolt external δίσκοι μπορούν να δουλέψουν σα σοβαρό extension?
    27άρι μόνιτορ ή και παραπάνω

    Συμβατό ssd τα επόμενα 2-3 χρόνια νομίζω ότι θα βρεις. Στη χειρότερη βάζεις apple (είναι αφαιρούμενος αν δεν κάνω λάθος).
    Το thunderbolt νομίζω ότι είναι σαφώς πάνω από το throughput των hdds και πολύ πιθανόν των ssds. Κοίταξέ το
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 3 ερωτησεις απο σχετικα νεο χρηστη macbook pro
    Από takispolitis στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-15, 17:31
  2. Η Apple φαίνεται ετοιμάζει νέο MacBook Air
    Από superalex405 στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-15, 20:16
  3. VideoEdit: PC/laptop vs Macbook 1350 ευρώ
    Από whitecat στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-14, 08:35
  4. Video editing σε Macbook Pro κανείς εδώ;
    Από whitecat στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-14, 14:00
  5. Virtual Machine σε MacBook Pro???? όπως Parallels!
    Από sculper στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-14, 11:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας