Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 28
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Η Lenovo, για ακόμη μία φορά, δείχνει να δέχεται τις προκλήσεις ακολουθώντας πάντα τις σταθερές της αξίες, την ποιότητα, την αξιοπιστία και την ασφάλεια «επένδυσης» για τους καταναλωτές. Ο μεγαλύτερος κατασκευαστής προσωπικών ηλεκτρονικών υπολογιστών παγκοσμίως, αποδεικνύει έμπρακτα ότι αποτελεί την ασφαλέστερη επιλογή όσον αφορά gadgets τεχνολογίας.

    Όλα τα καταναλωτικά προϊόντα της Lenovo, όπως laptop, desktop, All In One, tablet, smartphone, προσφέρονται στους Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  LENOVO_PICK&RETURN_LOGO.jpg 
Εμφανίσεις:  361 
Μέγεθος:  1,09 MB 
ID: 161475πελάτες με 2 χρόνια βασική εγγύηση Pickup & Return. Κάθε πελάτης εξυπηρετείται πια για 2 χρόνια, από την ημερομηνία αγοράς οποιουδήποτε προϊόντος1, μέσω courier, σε όλη την Ελλάδα2.


    Η Lenovo συνεχίζει να αποτελεί την επιτομή της πρωτοπορίας στην τεχνολογία και πιστοποιεί ότι το ενδιαφέρον και η προσοχή είναι πάντα στραμμένα προς τον καταναλωτή που την εμπιστεύεται εδώ και χρόνια.


    • Τηλεφωνικό κέντρο για τεχνική υποστήριξη καταναλωτικών προϊόντων: 2111984507 (λειτουργεί κατά τις εργάσιμες ημέρες Δευτέρα έως Παρασκευή, 09:00-17:00)
    • Για πληροφορίες σχετικά με θέματα service & στοιχεία επικοινωνίας επισκεφθείτε: http://shop.lenovo.com/gr/el/services-warranty/


    1. Η εγγύηση ισχύει για οποιοδήποτε προϊόν έχει αγοραστεί από 01/04/2015. Για όσα προϊόντα πωλούνται με εγγύηση 3 ετών, ισχύει η 3ετής εγγύηση. Η παρούσα ανακοίνωση δεν αφορά στην εγγύηση των επαγγελματικών προϊόντων της οικογένειας Think, όπου ισχύει ό,τι ορίζεται ανά κωδικό.
    2. Σε ότι αφορά την αποστολή και παραλαβή του προϊόντος ισχύουν οι περιορισμοί κάλυψης courier βάσει περιοχής.


    Πηγή : Lenovo

  2. #2
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακόμα καλύτερη εγγύηση και μεγαλύτερο (από το ήδη αυξημένο) value for money των προϊόντων της.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλη φαση γιατι καποια laptop ειχαν 1 χρονο εγγυηση. Αντε να παρουν σειρα και οι υπολοιποι (hp, acer κλπ).

    Spoiler:
    Μην ανοιξουν καποιοι τη συζητηση οτι ειχαμε ουτως ή αλλως 2 χρονια στην Ε.Ε. σε ολα τα προιοντα γιατι δεν ισχυει. Ειναι αλλο κεφαλαιο.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.843
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Δηλαδή, για laptop που αγόρασα τον Ιούνιο επεκτείνεται η εγγύησή του κατά ένα χρόνο; Μπράβο Lenovo, θετική είδηση μετά τις τόσες αρνητικές (superfish, LSE).
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  5. #5
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Εγώ γιατί έχω την εντύπωση πως στην Ε.Ε. ούτως ή άλλως εμείς (οι καταναλωτές) είμαστε καλυμμένοι από 2ετή εγγύηση από το 2002;

    Με άλλα λόγια δεν μας έκανε καμιά χάρη η Lenovo που ακολουθεί τους νόμους των κρατών που πουλάει! Μην τρελαθούμε κιόλας!

    http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_el.htm
    http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...URISERV:l32022

    Και έχω και προσωπική εμπειρία με τον σχετικό νόμο σε κατάστημα του Πλαισίου όπου αρνούνταν να μου επισκευάσουν δωρεάν όπως όφειλαν (καθώς είναι ο «Πωλητής») τον Projector μετά τον 1 χρόνο λέγοντας ότι τόσο είναι η εγγύηση του και ότι θα έπρεπε να πληρώσω εγώ τα μεταφορικά για να το στείλουν στην αντιπροσωπεία ή ακόμα χειρότερα να το πήγαινα εγώ στην αντιπροσωπεία (λες και έχω εγώ καμία σχέση σαν πελάτης με την αντιπροσωπεία).

    Μετά από αρκετή φασαρία δεν πλήρωσα τίποτα και μου αντικατέστησαν την χαλασμένη λυχνία (ΠΟΛΥ πριν τις ώρες λειτουργίας που αναφέρει ο κατασκευαστής).

    Κρατάω μία επιφύλαξη μόνο καθώς έχουν περάσει 5 χρόνια και δεν ξέρω τι νόμοι κατά των καταναλωτών μπορεί να έχουν περαστεί από το 2010 μέχρι σήμερα.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ γιατί έχω την εντύπωση πως στην Ε.Ε. ούτως ή άλλως εμείς (οι καταναλωτές) είμαστε καλυμμένοι από 2ετή εγγύηση από το 2002;

    Με άλλα λόγια δεν μας έκανε καμιά χάρη η Lenovo που ακολουθεί τους νόμους των κρατών που πουλάει! Μην τρελαθούμε κιόλας!

    http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_el.htm
    http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...URISERV:l32022

    Και έχω και προσωπική εμπειρία με τον σχετικό νόμο σε κατάστημα του Πλαισίου όπου αρνούνταν να μου επισκευάσουν δωρεάν όπως όφειλαν (καθώς είναι ο «Πωλητής») τον Projector μετά τον 1 χρόνο λέγοντας ότι τόσο είναι η εγγύηση του και ότι θα έπρεπε να πληρώσω εγώ τα μεταφορικά για να το στείλουν στην αντιπροσωπεία ή ακόμα χειρότερα να το πήγαινα εγώ στην αντιπροσωπεία (λες και έχω εγώ καμία σχέση σαν πελάτης με την αντιπροσωπεία).

    Μετά από αρκετή φασαρία δεν πλήρωσα τίποτα και μου αντικατέστησαν την χαλασμένη λυχνία (ΠΟΛΥ πριν τις ώρες λειτουργίας που αναφέρει ο κατασκευαστής).

    Κρατάω μία επιφύλαξη μόνο καθώς έχουν περάσει 5 χρόνια και δεν ξέρω τι νόμοι κατά των καταναλωτών μπορεί να έχουν περαστεί από το 2010 μέχρι σήμερα.

    Αυτο οντως ισχυει με τη διαφορα οτι αφορα την νομιμη εγγυηση που εχουμε ως καταναλωτες για τα προιοντα. Η lenovo αυξησε την εμπορικη εγγυηση τουλαχιστον στα 2 χρονια.

    Επιγραμματικα θα αναφερω οτι η νομιμη εγγυηση αφορα την υποχρεωση του πωλητη να σου παρεχει ενα προιον χωρις κανενα ελαττωμα και με τις ιδιοτητες που σου διαφημισε. Δηλαδη να σου δωσει ενα πληρως λειτουργικο προιον. Αν στο εκανε τοτε πλεον δεν εχει αξια η νομιμη εγγυηση. Η εμπορικη εγγυηση αφορα την υποχρεωση του πωλητη ή του κατασκευαστη (αναλογα ποιος στη δινει) για να σου επισκευασει (κλπ) ενα προιον που σου χαλασε στην πορεια και εντος της διαρκειας της εμπορικης εγγυησης.

    Συνεπως η lenovo ναι χαρη μας κανει που αυξανει την εμπορικη εγγυηση. Στο παραδειγμα σου με το πλαισιο αν σου εδινε εγγυηση κατασκευαστη τοτε δεν ειναι υποχρεωμενο το πλαισιο να παιξει το διαμεσολαβητη. Μπορει να το κανει για να σε εξυπηρετησει αλλα δεν ειναι υποχρεωμενος. Και μεταξυ μας δεν χρειαζεται να παιζει το διαμεσολαβητη. Καλυτερα να εχεις εσυ απευθειας επικοινωνια με την εταιρια. Επισης απο τη στιγμη που σου εδινε 1 χρονο εμπορικη εγγυηση και σου χαλασε μετα τον 1 χρονο, τοτε νομιμα ειχε το δικαιωμα να μην στο επισκευασει. Δεν σου εδινε εγγυηση 10 χρονια χρηση λυχνιας. Σου εδινε συνολικα 1 χρονο εμπορικη εγγυηση. Το οτι στο επισκευασαν τελικα ειναι αλλο θεμα. Μην νομιζεις παντως οτι το εκαναν γιατι φοβηθηκαν καποια δικαστικη διαμαχη. Την αρνητικη δημοσιοτητα δεν θελουν.

    Και για να σε προλαβω, το οτι χαλασε το προιον απο τη λυχνια που εχει μεγαλυτερη διαρκεια ζωης, αυτο δεν σημαινει οτι ο πωλητης σου παρεδωσε ενα προβληματικο προιον ωστε να πας εκει με τη νομιμη εγγυηση.

    ΥΓ. Και το εγραψα παραπανω στο spoiler αλλα παντα σε τετοια θεματα με μαθηματικη ακριβεια θα σχολιαστει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος runner70 : 29-09-15 στις 14:49.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Bravo στη lenovo , λόγος να την προτιμήσεις!
    Greek Statistics black belt. https://www.r-project.org/

  8. #8
    Εγγραφή
    12-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Δηλαδη αλλη εμπορικη και αλλη νομιμη?

  9. #9
    Εγγραφή
    28-03-2010
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    1.553
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    micen
    Router
    Draytek 2760n Delight
    Path Level
    Fastpath
    Και να είχες το οποιοδήποτε θέμα μετά το πέρας του 1 έτους, στέλνεις μειλ στην μαμα λενοβο ότι κοροιδεύουν κόσμο (στα αγγλικά προφανώς) και σου έκαναν επιτόπου επέκταση εγγύησης στα 2 έτη.

    Το έχω ήδη κάνει με 3 φορητά ideapad φίλων.

  10. #10
    Εγγραφή
    12-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreas19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να είχες το οποιοδήποτε θέμα μετά το πέρας του 1 έτους, στέλνεις μειλ στην μαμα λενοβο ότι κοροιδεύουν κόσμο (στα αγγλικά προφανώς) και σου έκαναν επιτόπου επέκταση εγγύησης στα 2 έτη.

    Το έχω ήδη κάνει με 3 φορητά ideapad φίλων.
    E ναι τι αλητειες ...ακου 1 χρονο

  11. #11
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreas19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να είχες το οποιοδήποτε θέμα μετά το πέρας του 1 έτους, στέλνεις μειλ στην μαμα λενοβο ότι κοροιδεύουν κόσμο (στα αγγλικά προφανώς) και σου έκαναν επιτόπου επέκταση εγγύησης στα 2 έτη.

    Το έχω ήδη κάνει με 3 φορητά ideapad φίλων.
    Μα αφου η μαμα λενοβο ηταν αυτη που εδινε μεχρι προτεινος 1 χρονο εγγυηση σε ορισμενα προιοντα της, ποιος κοροιδευει τον κοσμο; Αλλο τι μπορεις να πετυχεις μετα απο πιεση για να μην σε χασουν απο μελλοντικο τους πελατη και να μην δυσφημιστουν και αλλο τι ισχυει νομικα.

  12. #12
    Εγγραφή
    09-05-2006
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    router
    Παιδιά μην τρελαίνεστε με την lenovo, έχω αγοράσει προϊόν της asus με ένα χρόνο εγγύηση και αν θυμάμαι καλά ήταν στην τιμή κοντά και ένα hp με ένα χρόνο εγγύηση. το σοβαρότερο για μένα είναι γιατί με τέτοιο τσαμπουκά μπορεί να πουλάει κάθε εταιρία χωρίς να σεβαστεί την ευρωπαϊκή ένωση και τον όρο των 2 χρόνων. Όταν ρώτησα των πωλητή δεν μπορούσε να μου απαντήσει....

  13. #13
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    ειδικά για τα κινητά, που είναι αναλώσιμες συσκευές γενικά, είναι μεγάλη αβάντα για να διαλέξει lenovo κάποιος. μιλάμε πάντα για αγορές από Ελλάδα φυσικά
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  14. #14
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzanetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...το σοβαρότερο για μένα είναι γιατί με τέτοιο τσαμπουκά μπορεί να πουλάει κάθε εταιρία χωρίς να σεβαστεί την ευρωπαϊκή ένωση και τον όρο των 2 χρόνων. Όταν ρώτησα των πωλητή δεν μπορούσε να μου απαντήσει....
    Γιατι απλα δεν υπαρχει κανενας νομος απο την Ε.Ε. που να αναγκαζει τις εταιριες να δινουν εμπορικη εγγυηση 2 χρονια. Δεν το κανει απο τσαμπουκα ή απο ελλειψη σεβασμου. Τα 2 χρονια της Ε.Ε. ειναι η νομιμη εγγυηση και ειναι κατι διαφορετικο. Εμπορικη εγγυηση (την κλασικη εγγυηση που γνωριζουμε) σου δινουν οσο θελουν. Παρακολουθησε την συζητηση, γραφτηκαν παραπανω.

  15. #15
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.621
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    και πανω απ ολα , επιτελους εμφανιζεται και η χρησιμοτητα των υποκλοπων της lenovo , η καθε συσκευη θα επικοινωνει μονη της με την αντιπροσωπεια για να ερθουν να την παραλαβουν σε περιπτωση προβληματος .
    ετσι λοιπον , αν καποιος αγνωστος σας χτυπησει απροσδοκητα την πορτα , ειναι γιατι τον καλεσε η συσκευη lenovo να ερθει να την παρει (ειτε γιατι εχει προβλημα ειτε γιατι συμπληρωσε τα στοιχεια που χρειαζοταν να συλλεξει και ηρθε η ωρα να αντικατασταθει με μια "βουβη" προς την λενοβο συσκευη) .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 336
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-16, 23:40
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-15, 23:19
  3. Μηνύματα: 187
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-15, 00:53
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-14, 17:39
  5. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-14, 01:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας