Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5499
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Angry
    Καλημέρα,
    μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία για τη καταγγελία σύμβασης ΟΤΕ?

    Ο ΟΤΕ, στη καινούργια μου διεύθυνση (λόγω μετακόμισης) δεν μπορεί να μου προσφέρει (με δική του υπαιτιότητα) ούτε VDSL (υπηρεσία που είχα στη παλιά διεύθυνση) ούτε καν aDSL 24άρα (λόγο έλλειψης πόρτας),
    παρά μόνο 4άρα με το πρόγραμμα τηλεφωνίας που είχα στη vDSL (το οπόιο ουσιαστικά δεν χρειάζομαι, το φορτώθηκα μόνο λόγω vDSL στη παλιά διεύθυνση) σε τιμή καταλόγου: 32 ευρώ το μήνα μέχρι να τελειώσει η δέσμευση της vDSL, δηλαδή για περίπου 10 μήνες ακόμη.

    Πως ακριβώς γίνεται η καταγγελία με ταυτόχρονη φορητότητα σε άλλο πάροχο έτσι ώστε να διατηρήσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό, δίχως όμως να πληρώσω τη ρήτρα των 125 ευρώ που μου ζητά ο ΟΤΕ, μιας και το σκεπτικό μου είναι πως θέλω να φύγω εφόσον δεν μπορούν να μου δώσουν έστω 24αρα?

  2. #2
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Περιοχή
    Ἀθῆναι
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    8,4(dB) / 23,3(dB)
    Θά διαβάσεις προσεκτικά τούς ὅρους τοῦ συμβολαίου πού ἔχεις ὑπογράψει, γιά νά διαπιστώσεις ποιοί εἶναι οἱ ὅροι πού σοῦ ἐπιτρέπουν νά τό καταγγείλεις.

    Ὅταν τούς βρεῖς θά κάνεις ἕνα ὡραῖο ἐγγραφάκι (τό ὁποῖο θά κοινοποιήσεις στήν Ε.Ε.Τ.Τ.) καί θά τό καταθέσεις σέ κάποιο ὑποκατάστημα τοῦ Ο.Τ.Ε. (ζητώντας νά σοῦ δώσουν καί ἀριθμό πρωτοκόλλου).

    Ἐγώ πάντως ὅταν ἀναγκάστηκα νά κάνω κάτι ἀνάλογο (μέ ἄλλη τηλεφωνική ἑταιρεία), ἀφοῦ διάβασα τό συμβόλαιο, κατέφυγα σέ δικηγόρο καί ἔκανα τήν δουλειά μου.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Technicolor tg789vac v2
    να πω κι εγω τον προβληματισμο μου.εγινε ανανεωση συμβολαιου με προσθηκη ιντερνετ αυτη τη φορα.υπηρχε πακετο μονο για τηλεφωνια.
    ενω ανανεωσαμε το συμβολαιο για 24αρι ιντερνετ+απεριοριστα σταθερα+30' για κινητα μου λεει η υπαλληλος οτι δευτερα θα ενεργοποιηθει το ιντερνετ.
    καλω την δευτερα να ρωτησω τι ωρα θα ενεργοποιηθει και με ενημερωνει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα για 24αρα συνδεση και πρεπει να παω στην πωλητρια που εγινε η ανανεωση για να συνενοηθει.
    παω στην πωλητρια και μου λεει οτι οντως δεν εχει ελευθερη πορτα για 24αρα και ειναι ολες κατηλημενες και εγινε εκ νεου αιτηση να μπω πρωτα στο 4αρι καθως δεν γνωριζαν ποτε θα ελευθερωθουν πορτες για 24.
    και ρωταω εγω τωρα,ειναι σοβαρα πραγματα αυτα για εναν παροχο σαν τον οτε που ειναι ο πιο ακριβος σε υπηρεσιες???
    δλδ αντι να με εξυπηρετησουν για το λαθος και να βαλουν πχ vdsl ,σαν συγνωμη,μου λενε να περιμενω και αλλο διαστημα για την 4αρα και να χω και χαμηλοτερη συνδεση ενω ο μηνας θα μου ρθει παγιο για 24αρα?

  4. #4
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5499
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ο γολγοθας συνεχιζεται, δεν μου εχουν δωσει ακομη τιποτα, ουτε καν 4αρα γιατι υπαρχει λεει συστημικο προβλημα! τι κανουμε τωρα?

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Technicolor tg789vac v2
    εμενα ηρθε το 4αρι πιο νωρις απ οτι μου χαν υποσχεθει...τωρα πως θα τους πιεσω για να παρω γρηγορα την 24αρα??
    γιουτιουμπ φουλ αναλυση με το ζορι βλεπεις,που να το βαλω να κατεβασει καμια ταινια...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 130
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-15, 12:03
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-15, 12:29
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 13:42
  4. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-15, 23:58
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-14, 23:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας