Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 147
  1. #16
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    ΟΥΣΤ Θρασύτατα βρωμόσκυλα, επιτέλους χαθείτε από τα μάτια μας! (Και ΔΕΝ κατεβάζω παράνομο λογισμικό εδώ και πολλά χρόνια)

  2. #17
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.732
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Η ΑΕΠΙ καλά κάνει και επιδιώκει να μεγιστοποιήσει το κέρδος της... Είναι άλλη μια υπενθύμιση ότι έχει αργήσει χαρακτηριστικά να εξορθολογιστεί η νομοθεσία στο συγκεκρειμένο θέμα, παρά τις επανειλημμένες εξαγγελίες προς το αντίθετο. Ελπίζω με αφορμή και αυτό, να ξυπνήσουν κάποιοι στη Βουλή και να ασχοληθούν και με κάτι άλλο εκτός τα "προαπαιτούμενα".

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μόνο ένα γνώριζα από τα παραπάνω. Παρατηρώ ότι μερικά από εκείνα που δεν γνώριζα, είναι πολύ προσεγμένα και με πολύ καλή εικόνα! Thanks
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τι καλοί άνθρωποι αυτοί της ΑΕΠΙ, φροντίζουν να μας ενημερώνουν ποια είναι τα πιο trendy site για downloading!
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  5. #20
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    με τοσο lobbying που κανουνε γιατι δεν προσπαθουν να περασουν την δημιουργια ενος firewall στα μετρα του GFC

  6. #21
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο αυτά ξέρουνε.
    θα συμφωνησω μαζι σου

    μονο αυτα γνωριζουν...υπαρχουν πολλα περισσοτερα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    "ζητάει τον αποκλεισμό με οποιονδήποτε τρόπο (DNS Block, Router ACLs, Αποκλεισμό περιεχομένου *), των παρακάτω sites/domains"

    Για router ACI μιλάει.....Τώρα αν εννοεί ποιό κεντρικό router... ΟΚ ας το κάνει !

    9 Ευρώ το μήνα ....ένα Server σε όποια χώρα θέλω ....στήνω ένα OpenVPN και τέλος ! Μερικώς δρομολογούμενη κίνηση μέσα από αυτό και το Arch και δεν παίρνουν πρέφαααααααααα !

    - - - Updated - - -

    Για όλα υπάρχουν λύσεις ...Οτι κλειδώνει ξεκλειδώνει !

    Διατηρώ και θα διατηρώ το δικαίωμα .... να βλέπω και να λέω ότι θέλω
    Ας πάνε να κατεβάσουν τα site αν θέλουν και κανείς δεν θα τους πει τίποτα..Αλλά επειδή δεν μπορούν βαράνε εμάς ...Κάτι που είναι παράνομο !
    Συμφωνω απολυτως με τον πιο πανω φιλο και συνομιλητη μου

    Ειμαι συνδρομητης ενος παροχου στον οποιο πληρωνω κανονικα την συνδρομη μου για το διαδικτυο εχω το δικαιωμα να επισκεπτομαι οποια ιστοσελιδα μου αρεσει εμενα οχι οτι αρεσει στην καθε ΑΕΠΙ δηλαδη αν αυριο δεν γουσταρει να μπαινω στο ADSLgr.com , Insomnia.gr , Myphone.gr κτλ θα πρεπει εγω να το αποδεχομαι? η αν θελει να μου επιβαλλει να επισκεπτομαι πολιτικου περιεχομενου ιστοσελιδες η ενημερωσης που την εξυπηρετουν εγω θα πρεπει να το αποδεχτω.?

    γιατι αν περασει τετοιο μετρο να ειστε σιγουροι το επομενο θα αφορα τετοιο πραγμα τι δεν μας αρεσει το απαγορευουμε.

    οτι αφορα το στοιχημα συγνωμη αλλα διαφωνω εκει παιζεται αλλο παιχνιδι με τις εταιρειες στοιχηματων (περισσοτερα ξερουν αυτοι που ασχολουνται με το αντικειμενο)
    δεν ξερω κατα ποσο πετυχε το μετρο

    Αν δεν τους αρεσουν αυτου του τυπου οι ιστοσελιδες ας τις κλεισουν εφοσον μπορουν (βεβαια γνωριζουν οτι θα κλεισουν 10-100-1000 θα ανοιξουν αλλες τοσες)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πσσστ, παλικάρια... η Netone έκλεισε!

    ***Ευχαριστώ για τη λίστα - μου 'χαν ξεφύγει 1-2 sites!
    θα πρεπει να τους ενημερωσουν σχετικα με τους παροχους γιατι αναφερουν την ON και την NETONE που δεν υφιστανται πλεον (δεν νομιζω να μπορουν να τους βρουν ουτε να τους επιβαλλουν κατι)

  7. #22
    Εγγραφή
    19-05-2005
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 10.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστούμε την αεπι για τα links

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Είναι κουραστικό να λέμε ξανά και ξανά ευχαριστώ για τα links, σε κάθε είδηση περί ΑΕΠΙ τα ίδια.

    Αν ήταν καλό τρολλ η ΑΕΠΙ θα εβγάζε λίνκ στα όποια έχει πρόσβαση σε επίπεδο ip ώστε να κόβει κίνηση

  9. #24
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αν κατάλαβα καλά θέλει να μπλοκάρει την πρόσβαση στα παρακάτω site μέχρι τις 13/10? ο κάθε πάροχος εταιρίας? για να δούμε λοιπόν...!!! αν νομίζουνε ότι θα είναι τόσο εύκολο ας δοκιμάσουνε....!!!!!!

    δεν θα τους αφήσουνε να σταματήσουνε την πειρατεία...! θα τους σταματήσουμε εμείς...!!!!!

  10. #25
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω ενα πραγμα ευχομαι σε οργανισμους προστασιας πνευματικων δικαιωματων οπως η ΑΕΠΙ και οι συναφεις

    καποια στιγμη να αλλαξει το τοπιο στην ελλαδα και να αρχισουν να τηρουνται οι νομοι και τοτε θα δουμε ποσο νομιμοι ειναι αυτοι οι οργανισμοι
    ισως τοτε μαθουμε που πανε ολα αυτα τα λεφτα (ευρω) που οικονομανε και που τα δινουν....γιατι αν κρινω απο πολυ γνωστη ηθοποιο (που μενει στην πολυκατοικια μου) που επαιζε σε ελληνικες σειρες (για τις οποιες εχει τα πνευματικα δικαιωματα) στην τηλεοραση (που τις παιζουν σε επαναληψη τα ελληνικα ιδιωτικα καναλια) θα ελεγα τι παιρνει απο χρηματα στο χερι...ευτυχως που παιζει στο θεατρο και μπορει να ζει αξιοπρεπως

    δεν θα μιλησω για ελληνες συνθετες η στιχουργους που εκει κλαινε...ευτυχως που μοιραζουν δωρεαν την δουλεια τους στο διαδικτυο και πιθανον να εχουν μελλον....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κατάλαβα καλά θέλει να μπλοκάρει την πρόσβαση στα παρακάτω site μέχρι τις 13/10? ο κάθε πάροχος εταιρίας? για να δούμε λοιπόν...!!! αν νομίζουνε ότι θα είναι τόσο εύκολο ας δοκιμάσουνε....!!!!!!

    δεν θα τους αφήσουνε να σταματήσουνε την πειρατεία...! θα τους σταματήσουμε εμείς...!!!!!
    εγω θα πω απλα αν εφαρμοσουν τετοιο ελεγχο οι παροχοι ελπιζω η ΑΕΠΙ να τους πληρωνει για τους πελατες που θα χασουν

    γιατι εγω λεφτα στον OTE/DT για VDSL 30αρα με ελεγχο κινησης δεν δινω.

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ενα πραγμα ευχομαι σε οργανισμους προστασιας πνευματικων δικαιωματων οπως η ΑΕΠΙ και οι συναφεις

    καποια στιγμη να αλλαξει το τοπιο στην ελλαδα και να αρχισουν να τηρουνται οι νομοι και τοτε θα δουμε ποσο νομιμοι ειναι αυτοι οι οργανισμοι
    ισως τοτε μαθουμε που πανε ολα αυτα τα λεφτα (ευρω) που οικονομανε και που τα δινουν....γιατι αν κρινω απο πολυ γνωστη ηθοποιο (που μενει στην πολυκατοικια μου) που επαιζε σε ελληνικες σειρες (για τις οποιες εχει τα πνευματικα δικαιωματα) στην τηλεοραση (που τις παιζουν σε επαναληψη τα ελληνικα ιδιωτικα καναλια) θα ελεγα τι παιρνει απο χρηματα στο χερι...ευτυχως που παιζει στο θεατρο και μπορει να ζει αξιοπρεπως

    δεν θα μιλησω για ελληνες συνθετες η στιχουργους που εκει κλαινε...ευτυχως που μοιραζουν δωρεαν την δουλεια τους στο διαδικτυο και πιθανον να εχουν μελλον....

    - - - Updated - - -



    εγω θα πω απλα αν εφαρμοσουν τετοιο ελεγχο οι παροχοι ελπιζω η ΑΕΠΙ να τους πληρωνει για τους πελατες που θα χασουν

    γιατι εγω λεφτα στον OTE/DT για VDSL 30αρα με ελεγχο κινησης δεν δινω.
    Θα κλάψουν στον ΟΤΕ αλλά θα το αντέξουν, εσύ να δούμε που θα βρεις internet μετά (αν περάσει αυτό που θέλουν)

  12. #27
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κατάλαβα καλά θέλει να μπλοκάρει την πρόσβαση στα παρακάτω site μέχρι τις 13/10? ο κάθε πάροχος εταιρίας? για να δούμε λοιπόν...!!! αν νομίζουνε ότι θα είναι τόσο εύκολο ας δοκιμάσουνε....!!!!!!

    δεν θα τους αφήσουνε να σταματήσουνε την πειρατεία...! θα τους σταματήσουμε εμείς...!!!!!
    Δεν νομίζω. Στις 13/10 έχει οριστεί η δικάσιμος για αυτήν τους την αίτηση.

    Αν ήταν καλό troll η δικαιοσύνη θα τους απαντούσε με μία λέξη. lol
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #28
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα κλάψουν στον ΟΤΕ αλλά θα το αντέξουν, εσύ να δούμε που θα βρεις internet μετά (αν περάσει αυτό που θέλουν)
    αν περασει αυτο το μετρο να εισαι σιγουρος οτι τα επομενα μετρα ελεγχου και λογοκρισιας δεν θα αρεσουν σε κανεναν απο μας.

    εγω οπως ειπα αν περασει τοτε η VDSL θα γινει απλη ADSL (η πιο χαμηλη ταχυτητα που υπαρχει) ισα ισα για να παιζω κανενα παιχνιδι με την κονσολα μαζι με τους φιλους μου αντε και για σερφαρισμα αν και αυτο το κανω με το smartphone/tablet που συνδεονται με την καρτοκινητη και τα απειρα GB που εχω.


    δεν ξερω αν θα τους αρεσει η αν θα το αντεξουν θα δειξει ο χρονος ποιος θα χασει και ποιος θα κερδισει

    αυτο που ξερω σιγουρα αν περασει αυτο που θελει η ΑΕΠΙ θα πρεπει να πληρωνει τους ISP μια αποζημιωση για τους πελατες που θα χασουν σωρηδον (και πιστεψε με θα χασουν πολλους) αν εφαρμοστουν αυτα που λεει η ειδηση

    δεν θα ασχοληθω τα περι ιδιωτικοτητας και προσωπικα δεδομενα που θα πανε περιπατο αν περασει κατι τετοιο

  14. #29
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Α ρε @@@τη μου, να βρεθεί κανένας τρελός, κανένας με άγνοια κινδύνου και να ξαμολήσει κανένα...deep packet inspection στα οικονομικά της ΑΕΠΙ.

    Να μάθουμε, επιτέλους, πώς αποδίδει στους καλλιτέχνες αυτά τα οποία ληστρικά παίρνει από μαγαζάτορες, περίπτερα, βιβλιοπολεία, κτλ.

  15. #30
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε @@@τη μου, να βρεθεί κανένας τρελός, κανένας με άγνοια κινδύνου και να ξαμολήσει κανένα...deep packet inspection στα οικονομικά της ΑΕΠΙ.

    Να μάθουμε, επιτέλους, πώς αποδίδει στους καλλιτέχνες αυτά τα οποία ληστρικά παίρνει από μαγαζάτορες, περίπτερα, βιβλιοπολεία, κτλ.
    αν διαβασεις την ιστοσελιδα της (καθε) ΑΕΠΙ θα διαπιστωσεις οτι απο παντου εισπρατει "πνευματικα δικαιωματα" ειτε απο αδεια CD/DVD ειτε απο κενο χαρτι ειτε απο σκληρους δισκους κτλ

    δεν θα αναφερθω σε μουσικη/ταινιες κτλ

    που τα αποδιδει και αν....ελπιζω καποτε να βγει στην φορα...και να οδηγηθουν στην δικαιοσυνη/φυλακη

Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4574
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-24, 20:08
  2. Μηνύματα: 127
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-15, 14:07
  3. Μηνύματα: 174
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-14, 22:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας