Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 40
  1. #16
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    14311/1.021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μου κάνει εντύπωση που λείπει το Z1 compact .

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.117
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Και μετά "κάποιοι" κατηγορούν την Google για τις αναβαθμίσεις... #just saying
    εμ δεν φταίει αυτή αλλά οι εταιρίες όπως το βλέπουμε και εδώ με την Sony, οπως γινεται σε όλες τις άλλες αλλά και στις κινέζικες μάρκες, γιατί μερικές αναβαθμίζουν τα μοντέλα τους αλλά "επιλλεκτικά" όπως κάνει και η Sony όπως βλέπουμε.
    Eνα καλό μου φιλαρακι εχει κινητο και ταμπλετ της Sony και ετυχε να ειναι σε αυτα που θα παρουν την 6.....α ρε ο τυχερος!

  3. #18
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    27(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stefanos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου κάνει εντύπωση που λείπει το Z1 compact .
    Κραυγαλέα έλλειψη. 2gb ram και καθόλου φτηνό κινητό.

    Και την 5.1.1 που την έχει υποσχεθεί για τον Αύγουστο, ακόμα δεν την έχει βγάλει σε OTA. Και την έχει κάνει release χωρίς fix για το stage fright.

    Γενικά πολύ αργή η sony πλέον στις κινήσεις της και το εν Ελλάδι service (arvato) είναι απλά απαράδεκτο.

    Το Z1 compact είναι εξαιρετικό τηλέφωνο. Ακόμα και σήμερα είναι ο,τι καλύτερο υπάρχει σε "όχι πολλές ίντσες", αλλά βάση των παραπάνω, δύσκολα θα ξανά προτείνω sony σε κάποιον.
    Ήρθε πάλι ο χειμώνας στην καρδιά σου,
    ένα σύννεφο που έφερε βροχή,
    μα όταν βλέπεις καλοκαίρια στα όνειρά σου,
    θα 'ναι οι μέρες που περάσαμε μαζί...
    =======================
    Κίνηση φοιτητών & νέων για την Ευρώπη: www.aegee.org

  4. #19
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παιδιά, οι εταιρείες δεν νοιάζονται για το τι hardware έχει ένα κινητό τους, αλλά αν θέλουν να μην έχει "μέλλον" γιατί το έχουν αντικαταστησει με νεότερες εκδόσεις. Πλέον όλα τα κινητά θα έχουν αρκετή RAM οπότε αυτό το φαινόμενο (όπου πλέον έχουμε φτάσει σε technological plateau) θα είναι πιο συχνό. Ναι, κι εγώ το θεωρώ ότι λογικα θα έπρεπε να πάει για Android 6 (ή 5.2 στην ουσία, αλλά δεν έχει τόση σημασία), αλλά έχει βγάλει ένα σκασμό Z series flagships η Sony έκτοτε.

    Άλλο παράδειγμα για τέτοια αναβάθμιση : πάω στοίχημα το Galaxy S4 δεν θα πάρει Android 6. Εκτός κι αν άλλαξαν μυαλά στην Sammy.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  5. #20
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gatos_fc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κραυγαλέα έλλειψη. 2gb ram και καθόλου φτηνό κινητό.

    Και την 5.1.1 που την έχει υποσχεθεί για τον Αύγουστο, ακόμα δεν την έχει βγάλει σε OTA. Και την έχει κάνει release χωρίς fix για το stage fright.

    Γενικά πολύ αργή η sony πλέον στις κινήσεις της και το εν Ελλάδι service (arvato) είναι απλά απαράδεκτο.

    Το Z1 compact είναι εξαιρετικό τηλέφωνο. Ακόμα και σήμερα είναι ο,τι καλύτερο υπάρχει σε "όχι πολλές ίντσες", αλλά βάση των παραπάνω, δύσκολα θα ξανά προτείνω sony σε κάποιον.
    τα Ζ1 ειναι 22 μηνων κινητα, θα μπορουσε να μην δωσει ουτε ανδροιδ 5.1.1.
    Απο εκει και περα εσεις κρινετε μια εταιρεια απο το αν θα δωσει ενα update? και η samsung εδωσε 5αρα και υπολειτουργουσαν τα galaxy s5 και αν γυρνουσες και πισω εχανες εγγυηση..
    Κραζετε απλα για να κραξετε αντι να κοιταξετε οτι εδωσε ακομα και στο Ζ την 5, οτι εδωσε αρκετα πληρεις αναβαθμισεις και οτι εβγαλε και update για το θεμα ασφαλειας για τα Ζ3 και θα βγαλει για τα υπολοιπα, και οτι δινει αρκετα καλες συσκευες σε καλες τιμες.
    Μια χαρα ειναι η υποστηριξη λοιπον, οχι η πιο γρηγορη αλλα ποιοτικη.
    Οσο για αρβατο, αυτα που λες ισχυαν πριν χρονια, εδω και καιρο τα υποστηριζει πολυ καλα τα σονυ, τουλαχιστον απο τα φορουμ που παρακολουθω και βλεπω οτι οσοι τα βουτηξαν νερο και χαλασαν τους εκανε αντικατασταση ή αλλαγη πλακετας, ενω θα μπορουσε ανετα να τους βρισκει δικαιολογιες οπως εκανε παλια. και ολα αυτα σε πολυ καλους χρονους.

    Μια ζωη απλα να κραζουμε ειμαστε μονο. κριμα.
    Τελος, θα δειτε οτι και το Ζ1c θα παρει την Μ..
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  6. #21
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    27(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα Ζ1 ειναι 22 μηνων κινητα, θα μπορουσε να μην δωσει ουτε ανδροιδ 5.1.1.
    Απο εκει και περα εσεις κρινετε μια εταιρεια απο το αν θα δωσει ενα update? και η samsung εδωσε 5αρα και υπολειτουργουσαν τα galaxy s5 και αν γυρνουσες και πισω εχανες εγγυηση..
    Κραζετε απλα για να κραξετε αντι να κοιταξετε οτι εδωσε ακομα και στο Ζ την 5, οτι εδωσε αρκετα πληρεις αναβαθμισεις και οτι εβγαλε και update για το θεμα ασφαλειας για τα Ζ3 και θα βγαλει για τα υπολοιπα, και οτι δινει αρκετα καλες συσκευες σε καλες τιμες.
    Μια χαρα ειναι η υποστηριξη λοιπον, οχι η πιο γρηγορη αλλα ποιοτικη.
    Οσο για αρβατο, αυτα που λες ισχυαν πριν χρονια, εδω και καιρο τα υποστηριζει πολυ καλα τα σονυ, τουλαχιστον απο τα φορουμ που παρακολουθω και βλεπω οτι οσοι τα βουτηξαν νερο και χαλασαν τους εκανε αντικατασταση ή αλλαγη πλακετας, ενω θα μπορουσε ανετα να τους βρισκει δικαιολογιες οπως εκανε παλια. και ολα αυτα σε πολυ καλους χρονους.

    Μια ζωη απλα να κραζουμε ειμαστε μονο. κριμα.
    Τελος, θα δειτε οτι και το Ζ1c θα παρει την Μ..
    Λες ότι κράζω, ενώ στην ουσία μου κάνεις προσωπική επίθεση επειδή διαφωνείς με την άποψή μου. Για reconsider your facts

    Η δική μου ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρία με την Arvato και ένα Z1 compact, εντός του προηγούμενου μήνα, είναι τρα-γι-κή. Έχω δικαίωμα να το πω ή δε μου επιτρέπεις επειδή έχεις διαφορετική γνώμη;

    Και ναι φίλε μου, για μένα είναι πολύ σημαντικές ΚΑΙ οι αναβαθμίσεις ΚΑΙ το after-sales support του τηλεφωνικού κέντρου ΚΑΙ το πόσο σοβαρός είναι ο επισκευαστής.
    Ήρθε πάλι ο χειμώνας στην καρδιά σου,
    ένα σύννεφο που έφερε βροχή,
    μα όταν βλέπεις καλοκαίρια στα όνειρά σου,
    θα 'ναι οι μέρες που περάσαμε μαζί...
    =======================
    Κίνηση φοιτητών & νέων για την Ευρώπη: www.aegee.org

  7. #22
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    14311/1.021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν μια συσκευη δουλεύει άψογα , κατα την γνώμη μια ενημέρωση δεν είναι υποχρεωτική . Αλλα αμα μια εταιρία αναλαμβάνει να ενημερώσει ας ενημερώσει σωστα !
    Οπως π.χ. ανέφερε ο φίλος το πρόβλημα με το S5 αφού βάλεις lolipop. Η επίσης εγώ είχα Galaxy ACE 2 . Πολύ καλό κινητό με gingerbread , μολις του βαζες jelly bean , βουρκος .
    Και απο την άλλη υπάρχουν εταιρίες που ανακοινώνουν Updates οπως π.χ. η Motorola για το Moto Ε και εδω και ενα χρόνο το περιμένουμε . Εγω το χω πάρει απόφαση να μην ξανασχοληθώ με updates . Το ρίσκο δεν αξίζει τις απολαβές .

  8. #23
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gatos_fc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες ότι κράζω, ενώ στην ουσία μου κάνεις προσωπική επίθεση επειδή διαφωνείς με την άποψή μου. Για reconsider your facts

    Η δική μου ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρία με την Arvato και ένα Z1 compact, εντός του προηγούμενου μήνα, είναι τρα-γι-κή. Έχω δικαίωμα να το πω ή δε μου επιτρέπεις επειδή έχεις διαφορετική γνώμη;

    Και ναι φίλε μου, για μένα είναι πολύ σημαντικές ΚΑΙ οι αναβαθμίσεις ΚΑΙ το after-sales support του τηλεφωνικού κέντρου ΚΑΙ το πόσο σοβαρός είναι ο επισκευαστής.
    δεν διαφωνω οτι μπορει να ειχες κακη εμπειρια, αλλα το να κρινεις μονο απο προσωπικη εμπειρια, οταν σε ενα φορουμ μπορεις να δεις συνολικες επιδοσεις και καταστασεις, ειναι λαθος..
    Προφανως και θα υπαρχουν δυσαρεστημενοι, δεν ξερω να υπαρχει φορουμ για ευχαριστημενους...το 90% μπαινει για να γραψει προβληματα. Οταν λοιπον εκει βλεπεις οτι στο θεμα των βρεγμενων ειδικα sony που ειναι αδιαβροχα, καλυπτουν τα περισσοτερα και τα ελαχιστα που δεν καλυψαν δεν ξερουμε τι ειδαν στο κινητο (γιατι μπορει το μελος να λεει οτι δεν φταιει αλλα δεν ξερεις και τι χρηση εκανε ή αν του εχει πεσει 50 φορες πριν το βουτηξει). τοτε ειναι κριμα να δημιοουργουμε εντυπωσεις.
    Σαφως και λυπαμαι για την εμπειρια σου, αν θες πες μας και τι εγινε να ξερουμε, αλλα δεν σημαινει οτι ειναι κανονας..

    Οσο για τις αναβαθμισεις, οπως λεει και ο φιλος απο πανω, καποτε ηταν σημαντικες γιατι εδιναν σημαντικες προσθηκες..θυμαμαι με το symbian να εχω ευκολιες που δεν ειχε το ανδροιδ, οπως file manager οπου επρεπε να κατεβασω, και πολλα ακομα. Πλεον οι αναβαθμισεις του ανδροιδ ειναι σε θεματα που οι περισσοτεροι δεν τα χρειαζομαστε καν, εχεις δει τι θα φερει στο ανδροιδ 6?
    ΠΕς μου τι ακριβως θα χρειαστεις απο αυτα εκτος απο την διαχειριση μπαταριας που και στη lollipop ελεγε οτι θα ειναι καλυτερη και το ξεσκισε το θεμα..τα permission? εχεις φαει τοσο φακελωμα μεχρι τωρα που μεχρι και το βρακι σου ξερουν τι χρωμα ειναι.
    το google now on tap? την υποστηριξη δακτυλικου αποτυπωματος? ή το ανδροιδ pay?
    Ελεος ρε παιδια, κανετε λες και η συσκευη σας δε σας καλυπτει χωρις το update ή το update εκανε το κινητο αγνωριστο μετα..ειστε υπερβολικοι. Μονο στο θεμα μπαταριας θα παω πασο ,ΑΑΑΑΝ το φτιαξει, οπου εκει εχεις μια 4.4.4 αριστη.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  9. #24
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου υποσχεθηκαν εσαει αναβαθμισεις και το 'χασα;
    Σωστά, ως καταναλωτές πρέπει να μην απαιτούμε υποστήριξη. Τί; Server είναι;

    Και που μας δίνουν update, χάρη μας κάνουν.

    Να ζητάμε abandonware από την πρώτη μέρα, να τους βοηθήσουμε λίγο. Να αγοράζουμε νέο κινητό κάθε χρόνο, γιατί κάθε δύο χρόνια; Άλλως τε το android είναι open source, οπότε είναι λογικότατο να προκαλεί φαινόμενα abandonware. #a-logical

    Βλέπω ωραίες και σοβαρές προσθήκες όπως το app standby και permission όπως το iOS-8. Προσθήκες που δεν χρειάζονται hardware testing. Ντροπή τους που παρατάνε συσκευές.
    https://www.android.com/versions/marshmallow-6-0/

    Αυτό το έχω γράψει εδώ και καιρό πως έπρεπε να το κάνουν, αλλά για ανεξήγητο λόγο επέμεναν σε... fat από την δεκαετία του '90!
    "When designated as "Internal" storage, the media is "adopted" by Android as the primary storage device, and is reformatted with an encrypted ext4 file system."

    Σιγά το update, μην το κάνετε. Μείνετε με το 5.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  10. #25
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.575
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Πολύ καλή η πολιτική της Sony.
    Τα Ζ και Ζ1 πήραν μέχρι και 5.1.
    Ώρα για απόσυρση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gatos_fc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά πολύ αργή η sony πλέον στις κινήσεις της [...]
    Τι εννοείς πλέον;
    H Sony ήταν αργή και με κακή υποστήριξη σε αναβαθμίσεις. Από τη σειρά Ζ και μετά της βγάζω το καπέλο.
    Πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης αλλά δεν ξέρω πολλούς κατασκευαστές που τα πάνε καλύτερα.

  11. #26
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλή η πολιτική της Sony.
    Τα Ζ και Ζ1 πήραν μέχρι και 5.1.
    Ώρα για απόσυρση.

    - - - Updated - - -



    Τι εννοείς πλέον;
    H Sony ήταν αργή και με κακή υποστήριξη σε αναβαθμίσεις. Από τη σειρά Ζ και μετά της βγάζω το καπέλο.
    Πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης αλλά δεν ξέρω πολλούς κατασκευαστές που τα πάνε καλύτερα.
    και τωρα αργη ειναι, αλλα βγαζει καλες αναβαθμισεις..
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  12. #27
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά, ως καταναλωτές πρέπει να μην απαιτούμε υποστήριξη. Τί; Server είναι;

    Και που μας δίνουν update, χάρη μας κάνουν.

    Να ζητάμε abandonware από την πρώτη μέρα, να τους βοηθήσουμε λίγο. Να αγοράζουμε νέο κινητό κάθε χρόνο, γιατί κάθε δύο χρόνια; Άλλως τε το android είναι open source, οπότε είναι λογικότατο να προκαλεί φαινόμενα abandonware. #a-logical

    ...
    Εσυ εισαι ή του υψους ή του βαθους; Μεση λυση δεν υπαρχει για σενα;

  13. #28
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    27(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Nikos, αν δε γουστάρεις να κάνεις αναβαθμίσεις, ας μην κάνεις. Δικαίωμά σου.

    Αντίστοιχα, αν εγώ γουστάρω να κάνω, επίσης δικαιωμά μου.

    Αν προτιμάς symbian, δικαίωμά σου. Μείνε με symbian.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά δεν ξέρω πολλούς κατασκευαστές που τα πάνε καλύτερα.
    Αυτό ευτυχώς για τη sony και δυστυχώς για την αγορά, είναι πολύ πολύ σωστό. Δε σημαίνει όμως ότι σαν καταναλωτές πρέπει να είμαστε και χαρούμενοι - το αντίθετο: πρέπει η sony και η κάθε sony να γίνει καλύτερη
    Ήρθε πάλι ο χειμώνας στην καρδιά σου,
    ένα σύννεφο που έφερε βροχή,
    μα όταν βλέπεις καλοκαίρια στα όνειρά σου,
    θα 'ναι οι μέρες που περάσαμε μαζί...
    =======================
    Κίνηση φοιτητών & νέων για την Ευρώπη: www.aegee.org

  14. #29
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gatos_fc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nikos, αν δε γουστάρεις να κάνεις αναβαθμίσεις, ας μην κάνεις. Δικαίωμά σου.

    Αντίστοιχα, αν εγώ γουστάρω να κάνω, επίσης δικαιωμά μου.

    Αν προτιμάς symbian, δικαίωμά σου. Μείνε με symbian.



    Αυτό ευτυχώς για τη sony και δυστυχώς για την αγορά, είναι πολύ πολύ σωστό. Δε σημαίνει όμως ότι σαν καταναλωτές πρέπει να είμαστε και χαρούμενοι - το αντίθετο: πρέπει η sony και η κάθε sony να γίνει καλύτερη
    προφανως ο καθε ενας κανει ο,τι θελει..
    Επειδη μιλαμε για σονυ, εχεις κανα Ζ1,Ζ2,Ζ3? Δεν ξερω κανενας απο οσους πηραν lollipop να ηταν και τοσο χαρουμενοι? τοσο εγω αλλα και πολλοι ακομα γυρισαμε σε 4.4.4 γιατι ειδικα το καλοκαιρι δεν εβγαζε ουτε μια μερα η μπαταρια με την τραγικη καταναλωση της εκδοσης.. Μπορει να μην ειχαμε λειτουργικα θεματα οπως αλλες συσκευες που πηγαν σε 5, αλλα αν με τετοιες μπαταριες που εχουν τα κινητα αυτα δεν βγαζαμε μια μερα, φαντασου τι περνουσαν αλλοι, οπως πχ τα nexus 5..
    ΚΑτα τα αλλα, εννοειται πως αν βγει ενα update θα το κανω, αλλα δεν ζω για τα updates ουτε κρινω μια εταιρεια αν μετα απο 22 μηνες δε δωσει update! Εκτος αν εχεις υπογραψει καμια συμβαση που σου λεει οτι θα παιρνεις αιωνιως. Αν θες να παιρνεις βαλε custom roms.
    Εγω τη σονυ και την καθε σονυ τις κρινω απο το προιον που βγαζουν, οταν μου δινει ενα Ζ5 compact που εχει specs ναυαρχιδας, τουλαχιστον στα ουσιωδη και δεν κουρευει ραμ σε επιπεδα 1-1,5GB οπως κανουν οι αλλοι ουτε χρησιμοποιει mid sockets ουτε μπαταριες των 2000Mha ουτε καμερες χαμηλοτερων επιδοσεων. Δινει οσο πιο πληρη κινητα γινεται σε πολυ χαμηλες τιμες (μετα απο λιγο διαστημα κυκλοφοριας). ΜΕ πολυ καλο λογισμικο, ελαφρυ, απλο, και κοντα στο στοκ. Αυτα ολα ειναι πιο σημαντικα απο το τραγικο touchwiz που καταφερνει να μπουκωνει καθε συσκευη...κατα τα αλλα παρε updates..ασχετως αν το αρχικο προιον σου ειναι μαπα.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  15. #30
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    στα ονειρα σου.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-15, 00:29
  2. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 15:05
  3. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-15, 04:37
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-15, 18:44
  5. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-14, 01:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας