Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-37 από 37
  1. #31
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dim1996 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθαν οι μνήμες, έβαλα το jumper στις θεσεις 2-3 και επελεξα συχνότητα 1333 mhz και έπαιξαν.
    Τσεκαρισε και το stability γιατι υπαρχουν καποια θεματακια σε ορισμενα mobo/bios variants: https://www.adslgr.com/forum/threads...95#post6683495

  2. #32
    Εγγραφή
    08-02-2023
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    Επειδή είμαι λίγο άσχετος απο αυτά, ποια πρέπει να είναι τα κανονικά timings; Και πως θα καταλάβω αν είναι stable;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dim1996 : 11-02-23 στις 23:36.

  3. #33
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ριξε μια ματια αν πεταει τιποτα errors, αν οχι αστο οπως ειναι: https://www.memtest86.com/



  4. #34
    Εγγραφή
    08-02-2023
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ριξε μια ματια αν πεταει τιποτα errors, αν οχι αστο οπως ειναι: https://www.memtest86.com/


    εκανα με των windows και δεν υπηρχαν errors, αλλα θα κανω και με αυτο. γενικα απο οτι εψαξα σε μερικους επεξεργαστες που δεν υποστηριζουν fsb 1330 υπαρχει θεμα με το "overclock" στα 1333 mhz

  5. #35
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Αμα δε σου βγαζει error κομπλε εισαι... εγω για να μαι stable ειχα βαλει gskill 1600αρες στα 1000.

  6. #36
    Εγγραφή
    21-10-2013
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Βρηκα τελικα Quad 9400. Tελος η αναβαθμιση. Ισως αργοτερα εναν hdd, οταν γεμισουν αυτοι που εχω με ταινιες. Ο μαθουσαλας, οπως λεει κι ο φιλος dim1996 πηρε τα πανω του. Τον δοκιμαζω σε διαφορα παιχνιδια.
    Προστεθηκαν μια οθονη 22αρα samsung ΤΝ, μεταγραφη απο το κυριο PC και
    και πληκτρολογιο/ποντικι genesis με λεντακια. Αυτα σε ενα αρχαιο, αλλα αθανατο κουτι Vero (με ενα σπρει χρωματος δειχνει σαν καινουργιο).
    lotro και DA Inquisition, με high ρυθμισεις, μια χαρα τα τρεχει. Δοκιμασα και win10, κανενα προβλημα, επεστρεψα στα win 7, λογω συμβατοτητας τους με παλαιοτερα παιχνιδια π.χ. Drakensang. Tελικο κοστος 120Ε μεταφορικα και χρωμα included.

  7. #37
    Εγγραφή
    08-02-2023
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    εγω εχω και ενα λαπτοπ , αλλα λογω οθονης χρησομοποιω το desktop μου για δουλεις office, παλαιοτερα διαβασμα, ιντερνετ , ταινιες και youtube. Οσα χρονια τον εχω και με τις αναβαθμισεις που του εκανα τελευταια δεν με εχει απογοητευσει ποτε. Συνεχως σκεφτομαι να αγορασω καινουργιο pc αλλα μετα βλεπω οτι για την χρηση που τον θελω δεν κολωνει πουθενα και το παω πισω. Νομιζω θα βγαλει μερικα χρονακια ακομα αξιοπρεπως.... βεβαια εκτος απο τον επεξεργαστη και το κουτι δεν εχει μεινει τιποτα απο την αρχικη συνθεση χαχαχαχαχα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chris2756 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρηκα τελικα Quad 9400. Tελος η αναβαθμιση. Ισως αργοτερα εναν hdd, οταν γεμισουν αυτοι που εχω με ταινιες. Ο μαθουσαλας, οπως λεει κι ο φιλος dim1996 πηρε τα πανω του. Τον δοκιμαζω σε διαφορα παιχνιδια.
    Προστεθηκαν μια οθονη 22αρα samsung ΤΝ, μεταγραφη απο το κυριο PC και
    και πληκτρολογιο/ποντικι genesis με λεντακια. Αυτα σε ενα αρχαιο, αλλα αθανατο κουτι Vero (με ενα σπρει χρωματος δειχνει σαν καινουργιο).
    lotro και DA Inquisition, με high ρυθμισεις, μια χαρα τα τρεχει. Δοκιμασα και win10, κανενα προβλημα, επεστρεψα στα win 7, λογω συμβατοτητας τους με παλαιοτερα παιχνιδια π.χ. Drakensang. Tελικο κοστος 120Ε μεταφορικα και χρωμα included.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Δίσκοι Intel SSD , Mobo s1155, Radeon 4650 , SO-Dimm DDR2 και DDR3.
    Από Gabriel στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-16, 14:31
  2. Απορίες και προβληματα με hosting, mySQL και προγραμματισμο σε Java
    Από parinho7 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-15, 21:55
  3. προβληματα με wind
    Από sdfr στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-15, 18:23
  4. Προβλήματα με Sony Xperia Tipo
    Από papresa στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-15, 21:33
  5. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-14, 23:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας