Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 38
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Ταχύτητες έως και 375 Mbps κάνει διαθέσιμες στους καταναλωτές, πρώτη στην Ελλάδα και από τους πρώτους στην Ευρώπη, η COSMOTE σε επιλεγμένες περιοχές σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, ενώ προχωρά με ταχείς ρυθμούς την επέκταση της υπηρεσίας σε όλη τη χώρα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  lp.PNG 
Εμφανίσεις:  429 
Μέγεθος:  47,6 KB 
ID: 161842Οι νέες υπερυψηλές ταχύτητες data αναβαθμίζουν εντυπωσιακά την εμπειρία που απολαμβάνουν οι πελάτες. Με ταχύτητες πλοήγησης στο διαδίκτυο έως 375Mbps, η χρήση προηγμένων multimedia εφαρμογών όπως HD Streaming και HD Video-Conferencing, γίνονται ακόμα ευκολότερες, ποιοτικότερες και πιο άμεσες, ενώ η λήψη μεγάλων αρχείων ολοκληρώνεται ασύλληπτα γρήγορα.

    Μόνο στα καταστήματα ΟΤΕ, COSMOTE, ΓΕΡΜΑΝΟΣ οι καταναλωτές μπορούν να βρουν το Samsung Galaxy S6 edge+ με ταχύτητες έως και 375Mbps αποκλειστικά μέσω του δικτύου COSMOTE. Το πρώτο 4G+ Smartphone στην Ελλάδα που υποστηρίζει τις νέες απίστευτες ταχύτητες είναι αποτέλεσμα της συνεργασίας των δύο εταιρειών στην εμπορική διάθεση πρωτοποριακών Smartphones. Το Samsung Galaxy S6 edge+ διατίθεται στο δίκτυο καταστημάτων του Ομίλου ΟΤΕ φθηνότερα με σύνδεση στα προγράμματα COSMOTE.

    Η COSMOTE κατάφερε να διαθέσει εμπορικά τις νέες ταχύτητες αξιοποιώντας τις αυξημένες δυνατότητες του δικτύου της, μετά την πρόσφατη απόκτηση νέου φάσματος στα 800MHz και 2,6GHz και μέσω της τεχνολογίας LTE Advanced - 3xCarrier Aggregation (3CA). Οι δοκιμές σε εργαστηριακό επίπεδο ολοκληρώθηκαν τον Ιούνιο ενώ στη συνέχεια αξιολογήθηκε η επίδοση του νέου δικτύου σε πραγματικές συνθήκες και η διαλειτουργικότητά του με τα υφιστάμενα δίκτυα κινητών επικοινωνιών.

    Με την εμπορική διάθεση ταχυτήτων έως και 375 Mbps, η COSMOTE εδραιώνει την τεχνολογική της υπεροχή και επιβεβαιώνει τη σταθερή επένδυσή της στην εμπειρία του πελάτη. Η COSMOTE συνεχίζει να ενισχύει τις ταχύτητες και την κάλυψη του δικτύου της, καταγράφοντας συνεχείς πρωτιές στην αγορά και επιβεβαιώνοντας ότι προτεραιότητά της είναι να παρέχει την καλύτερη δυνατή εμπειρία στους πελάτες της.

    Ήδη, χάρη στις εκτεταμένες επενδύσεις της εταιρείας, το δίκτυο 4G της COSMOTE είναι το Νο1 δίκτυο σε πληθυσμιακή κάλυψη, υπερέχοντας σημαντικά από τον ανταγωνισμό1, καθώς είναι διαθέσιμο στο 77% του πληθυσμού της χώρας.

    Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.cosmote.gr

    1.Βάσει δημοσιευμένων στοιχείων κάλυψης 4G στα επίσημα sites των παρόχων κινητής τηλεφωνίας.

    Πηγή : Cosmote

  2. #2
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Και που εχει σημα 4G+......μονο εξω απο το μεγαρο του ΟΤΕ ?????

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε κεντρικά σημεία έχει. Είχα για μια εβδομάδα το S6 Edge plus και έβλεπα αστρονομικές ταχύτητες.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστουμε πολυ. Στα σταθερα παιζει να τα δουμε αυτα?

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστουμε πολυ. Στα σταθερα παιζει να τα δουμε αυτα?
    Στο βαθύ μέλλον και αν.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αυτό λείπει δηλαδή αυτή τη στιγμή από το ίντερνετ κινητής? Τα 375Mbps?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #7
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η εξέλιξη δεν σταματάει, το internet κινητής είναι σε αρκετά καλά επίπεδα πλέον.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #8
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγω παντως στο εξοχικο με W.U twin sim 4G που εχω ειδα το πολυ 23mbps up / 10 mbps down, το προηγουμενο Σαββατοκυριακο, σε ενα Routerboard 951G-2HnD με Mikrotik Router OS με usbstick 4g και εξωτερικη κεραια πανελ. Η δοκιμη μετρησης εγινε με συνδεση στο RB το κινητο μου με wifi N και το προγραμμα Oocla.
    http://i180.photobucket.com/albums/x...psaccfka9h.jpg
    http://i180.photobucket.com/albums/x...psnlei2uno.jpg
    βεβαια σημασια εχει και σε καθε περιοχη με καλυψη 4G τι κεραιες υπαρχουν κτλ. Τωρα εκει στο εξοχικο δεν εχει κοσμο η περιοχη να πεις οτι εχει γινει πιτα.
    Αλλα τοσα πολλα mbps πως?
    και βεβαια τα MB θα καταναλωνονται για κινητο εγω το θελω για backup βασικα εχω ιντερνετ με αλλους τροπους....
    η εξελιξη ειναι σε καλα επιπεδα ναι, οι τιμες δεν βλεπω να πεφτουν στα ιντερνετικα πακετα κινητης....
    εχουμε καπου τις προδιαγραφες του 4G/4G+ με ολες τις συχνοτητες κτλ?

  9. #9
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο βαθύ μέλλον και αν.
    Ο λογος που το ρωταω, και ειμαι πολυ ενοχλημενος, αφορα το γεγονος οτι πλεον μενω μεταξυ Χαριλαου Τρικουπη και Αλεξανδρας, οποτε, να μην συζητησω για τις ταχυτητες κινητης, που ειναι εξαιρετικες, αλλα με τι κοστος, αλλα για το γεγονος οτι οχι μονο το adsl ειναι ισα ισα που λεμε, δεν εχω προσβαση σε vdsl στο κεντρο της Αθηνας. Ας αφησουν λοιπον τους εντυπωσιασμους κι ας λυσουν πιο θεμελιωδη προβληματα.

  10. #10
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπορώ να έχω "απλό" 4G αλλά εκλογικευμένες τιμές πακέτων data;

    Θετική εξέλιξη η ανάπτυξη του δικτύου βέβαια.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  11. #11
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εγω παντως χωρις κεραια στο εξοχικο που εχει 4G μεν ειχα ομως σημα 1 γραμμη και δεν επιανε καθολου καλα και το εχανα, δλδ με τις ιδιες μετρησεις ειχα 6-7mbps ενω με την κεραια ειδα 22-23mbps.
    Μου φαινεται καμια εξωτερικη επρεπε να βαλω feeder σε πιατο δορυφορικο 80cm.
    Eδω κοντα κεντρο Αθηνας που ειμαι ειναι πολυ καλυτερο το σημα αλλα δεν εχω κατι για να το δω, το κινητο μου μεχρι Η+ παιζει, με το στικακι το ειχα τσεκαρει και εδω.
    Αμα δεν πεσουν οι τιμες δραματικα κατω, μονο θεμα εντυπωσιασμου θα ειναι και τιποτα παραπανω.
    Σου δινουν τα GB με το σταγονομετρο κοστους και μετα σου δινουν αστρονομικες ταχυτητες (αμα τις εχεις βασικα) και τι εγινε? σαν τεχνολογια οκ καλα κανουν δεν λεω.

  12. #12
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λογος που το ρωταω, και ειμαι πολυ ενοχλημενος, αφορα το γεγονος οτι πλεον μενω μεταξυ Χαριλαου Τρικουπη και Αλεξανδρας, οποτε, να μην συζητησω για τις ταχυτητες κινητης, που ειναι εξαιρετικες, αλλα με τι κοστος, αλλα για το γεγονος οτι οχι μονο το adsl ειναι ισα ισα που λεμε, δεν εχω προσβαση σε vdsl στο κεντρο της Αθηνας. Ας αφησουν λοιπον τους εντυπωσιασμους κι ας λυσουν πιο θεμελιωδη προβληματα.
    dont hold your breath. ολες οι εταιριες εχουν την ιδια πολιτικη οσο αφορα τις υπηρεσίες τους. φυσικα και θα διαφημισουν το σουπερ ντουπερ δικτυο τους. Νομιζω εχουμε πει οτι στο ελλαντα δεν αρκει μια εταιρια να θέλει αλλα και να μπορει και η κρατικη μηχανη (δημαρχοι κτλ κτλ κτλ)...
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  13. #13
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Tα data στην Ελλαδα ειναι πονεμενη ιστορια. Πανακριβα.

    Kαθολου λοιπον δεν με εδνιαφερει αν θα εχω 10mbps ή 100 στο κινητο οταν εχω αστεια data στο συμβολαιο ή στην καρτοκινητη.

  14. #14
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εξέλιξη δεν σταματάει, το internet κινητής είναι σε αρκετά καλά επίπεδα πλέον.
    Προφανώς και δεν τα βάζω με την εξέλιξη της τεχνολογίας. Αλλά με τα όρια που υπάρχουν αυτή τη στιγμή, τέτοιες ταχύτητες είναι καραγκιοζιλίκια.

    Άκου εκεί

    ενώ η λήψη μεγάλων αρχείων ολοκληρώνεται ασύλληπτα γρήγορα.
    Ποιος τολμάει να κατεβάσει μεγάλα αρχεία. Εδώ δεν τολμάμε να πατήσουμε πάνω από 360p στο youtube.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #15
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    βασικα, πως να καταναλωσετε 5GB σε 110 δευτερόλεπτα...και αυτό εαν εχετε τοσα.. εαν εχετε τιποτα ψωριαρικα 1 η 2 GB φυγανε σε 25 και 50 δευτερα...

    θα συνοδευτει απο νεα πακετα data? η θα ειναι για τα ματια του κοσμου? γιατι καποιος που εχει 2GB, δεν βγαζει ουτε λεπτο με αυτες τις ταχυτητες..
    αν ειναι να το βλεπει για μερικα δευτερολεπτα και μετα να το ξεχναει, καλο ειναι και το 4G το "απλο" ...

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-15, 15:20
  2. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-15, 08:50
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-15, 03:31
  4. Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-14, 17:44
  5. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-14, 12:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας