Σελ. 376 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 356366371374375376377378381386396 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.626-5.640 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #5626
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SouthDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    firmware δοκιμασε κανεις να περάσει; δοκίμασα χτες να βάλω αυτό το custom cosmote του Μαϊου (άλλος ευρωπαϊκός πάροχος είχε βγάλει γυρω στις 24 του προηγούμενου μήνα για το συγκεκριμένο)
    Custom cosmote του Μαΐου;
    OK boomer

  2. #5627
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Περιοχή
    L.A. Αττικής
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17775/1023φαϊναλυ
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    2i /108NS/Vigor130&66Ub1
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Custom cosmote του Μαΐου;
    αυτο που μπορεί να βρει κανείς στο site της cosmote στην κατηγορία υποστήριξη προϊόντων , firmware για speedport entry 2i, δεν είναι εργοστασιακό είναι ειδικά για τα speedport entry 2i της cosmote,
    με καποια ημερομηνία αρχες Μαη, τουλάχιστον χτες υπήρχε

  3. #5628
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SouthDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που μπορεί να βρει κανείς στο site της cosmote στην κατηγορία υποστήριξη προϊόντων , firmware για speedport entry 2i, δεν είναι εργοστασιακό είναι ειδικά για τα speedport entry 2i της cosmote,
    με καποια ημερομηνία αρχες Μαη, τουλάχιστον χτες υπήρχε
    Έχεις βρει κάπου international fw;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #5629
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα και καλη εβδομαδα!
    εγω βρισκω μονο το επισημο απο εδώ https://help.cosmote.gr/system/templ...uery=speedport 2i firmware

    Κώδικας:
    Speedport Entry 2i Οδηγίες / Λογισμικό 
    
    • Αναβάθμιση Λογισμικού (PSTN), από 03/05/2019
    Κατέβασέ το
    • Αναβάθμιση Λογισμικού (ISDN), από 03/05/2019 
    Κατέβασέ το
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SouthDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που μπορεί να βρει κανείς στο site της cosmote στην κατηγορία υποστήριξη προϊόντων , firmware για speedport entry 2i, δεν είναι εργοστασιακό είναι ειδικά για τα speedport entry 2i της cosmote,
    με καποια ημερομηνία αρχες Μαη, τουλάχιστον χτες υπήρχε
    το παραπανω λες προφανως, τι εννοεις δεν είναι εργοστασιακο? της COSMOTE είναι αφου είναι στην σελιδα της δεν είναι καποιο custom.
    Λιγο που εψαξα τωρα δεν βρηκα κατι άλλο μονο αυτό.

  5. #5630
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Περιοχή
    L.A. Αττικής
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17775/1023φαϊναλυ
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    2i /108NS/Vigor130&66Ub1
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και καλη εβδομαδα!
    εγω βρισκω μονο το επισημο απο εδώ https://help.cosmote.gr/system/templ...uery=speedport 2i firmware

    Κώδικας:
    Speedport Entry 2i Οδηγίες / Λογισμικό 
    
    • Αναβάθμιση Λογισμικού (PSTN), από 03/05/2019
    Κατέβασέ το
    • Αναβάθμιση Λογισμικού (ISDN), από 03/05/2019 
    Κατέβασέ το


    το παραπανω λες προφανως, τι εννοεις δεν είναι εργοστασιακο? της COSMOTE είναι αφου είναι στην σελιδα της δεν είναι καποιο custom.
    Λιγο που εψαξα τωρα δεν βρηκα κατι άλλο μονο αυτό.
    Καλημέρες! Akριβώς αυτο! λέγοντας custom εννοώ ότι είναι τροποποιημένο απ την κοσμοτε για τις αναγκες και τις σκοπιμοτητές της,
    δεν είναι αυτούσιο εργοστασιακό απ τον κατασκευαστή

    απ όσο έχω δει η εταιρία που βγαζει αυτα τα μοντεμ/ρουτερ είναι εταιρία με isp πελάτες, και κάπου είδα ότι χαρακτηριστηκε ΖΤΕ variant
    οπότε δεν έχουμε να κάνουμε με καθαρόαιμα ΖΤΕ απ ότι κατάλαβα

    @deniSun είχα βρει ένα απ την χώρα των Ramstein για το speedport 2 το οποίο μαλλον είναι άλλο φρουτο, τεσπα ξεκινούσε να μπαίνει αλλά μετά πεταγε καποιο μήνυμα λάθους/ιllegal
    οπότε ακυρούμπα so far

    παιδες μπορεί κάποιος κοινος πελάτης που να μην ειναι συνδεμενος καρφι με καμπινα, πόσο max ταχυτητα μπορει να πιάσει;
    έμενα προσωπικά μετά από hard restart (ΞΑΝΑ ΕΛΕΟΣ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ POWER BUTTON) κλειδώνει στα 20 κ μετά κλειδώνει σταθερα κάπου 18,5 αν κανω refresh έχει πολυ μικρές αυξομειώσεις το κλείδωμα
    παρόλα αυτά από κει που είχα attainable 16 (με snr 9) η πλάκα είναι ότι τώρα με πήγανε σε 14 αφότου τους ζήτησα μικρη αύξηση στην ταχύτητα με ελεύθερο προφίλ,
    κάνανε το ανάποδο δηλαδη για κάποιο λόγο και μου τελικιάσανε το snr στο 14,4! θέματα αποσυνδέσεων δεν εχω και τους το εξήγησα στο τηλ. αλλά έλεος το 2019
    να μην γίνεται αναγνώριση του αποσυντονισμου της γραμμης απ την απλη αποσύνδεση, μου λεγαν στο τηλ. οτι βλέπουν αποσυνδέσεις και τους εξήγησα ότι εγω τις
    εκανα γιατί δοκίμαζα άλλο εξοπλισμό και άλλα ρούτερ

    υπόψιν με άλλο μοντεμ/ρουτερ κλειδώνει σταθερα 20 και υπαρχει δυνατότητα κλειδώματος της γραμμής στα 22 με μείωση του snr μέσω κονσόλας
    και ας έρθουν τα οτε fanboys να πουν οτι δεν παιζουν περιορισμοί και κλειδώματα/κόφτες

    btw δοκίμασα κοντο καλωδιάκι απ το splitter στην πρίζα(xωρίς τη μούφα) kαι άλλο παλιο καλώδιο, λιγο πιο κοντο, απ το splitter στο router
    μάλλον κάποιο παλιο της χολ προ κρίσης εποχής γράφει πάνω Ε318259 ΑWM 20251 60oC (βαθμοι κελσιου) 150V FT228AWG SHINYUH
    kαι ανέβασε κοντα μια μοναδα το snr του upload kαι λίιιγο το attainable του upload

    αυτο το μπλε το 2κλωνο που δίνει ο οτε δεν είναι ούτε για τα πανυγηρια ο χαλκος που εχει μέσα φαίνεται πιο σκουρος απ το συνιθισμένο
    και τα εσωτερικά περιβλήματα των αγωγών, πράσινο και κόκκινο, είναι διάφανα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SouthDog : 06-05-19 στις 13:40.

  6. #5631
    Εγγραφή
    25-03-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    709
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZyXEL 8924 / Entry 2i
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οπότε η "είδηση" για την ώρα είναι ότι βγήκε νέο f/w από 03/05/2019 για το Entry 2i: V1.0.0_OTET12lw4o6P9A

    Δοκιμή δεν έχει γίνει ακόμα, αλλά όσοι πιστοί προσέλθετε και μοιραστείτε τις εμπειρίες σας

    Για την πληρότητα του παρόντος ανεβάζω ένα σχετικό version history..


    151126 06p1a

    160121 09p2a
    160226 09p6a
    160725 10p2a

    170217 10lw4o6p7a
    170721 10lw4o6p14a
    171205 11lw4o6p5a

    180419 12lw4o6p5a

    190503 12lw4o6p9a

    * bold-αρισμενες οι αλλαγές από την προηγούμενη έκδοση - κάποιες από τις ημερομηνίες με επιφύλαξη. Αν κάποιος έχει το .bin του 12lw4o6p5a ας το ανεβάσει κάπου σε περίπτωση που έχουμε θέματα το τελευταίο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος RTouris : 06-05-19 στις 13:41.
    Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι.

    Εκείνοι που βλέπουν
    Eκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν και...
    Eκείνοι που δε θέλουν να δουν

  7. #5632
    Εγγραφή
    18-02-2017
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SouthDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    @deniSun είχα βρει ένα απ την χώρα των Ramstein για το speedport 2 το οποίο μαλλον είναι άλλο φρουτο, τεσπα ξεκινούσε να μπαίνει αλλά μετά πεταγε καποιο μήνυμα λάθους/ιllegal
    οπότε ακυρούμπα so far
    Προφανώς εννοείς το Speedport Entry 2 της γερμανικής telekom, θα το είχα δοκιμάσει και εγώ αυτό το firmware αλλά λόγο του φόβου μην μπρικάρω το ρουτερ δεν το έκανα μέχρι τώρα, αλλά όπως λες δεν λειτουργεί με το 2i του ΟΤΕ.

    https://www.telekom.de/hilfe/geraete...edport-entry-2

  8. #5633
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Περιοχή
    L.A. Αττικής
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17775/1023φαϊναλυ
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    2i /108NS/Vigor130&66Ub1
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Somnium9hgJ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς εννοείς το Speedport Entry 2 της γερμανικής telekom, θα το είχα δοκιμάσει και εγώ αυτό το firmware αλλά λόγο του φόβου μην μπρικάρω το ρουτερ δεν το έκανα μέχρι τώρα, αλλά όπως λες δεν λειτουργεί με το 2i του ΟΤΕ.

    https://www.telekom.de/hilfe/geraete...edport-entry-2
    Yaa Kamerad!

    μήπως μπορεί κανείς να μας διαφωτίσει τι παίζει με το ρημάδι το Αnnex K ? που στο καλό κατατάσεται;

  9. #5634
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Πάντως η ονομασία που αρχίζει το fw (zxhnh268n) παραπέμπει σε zte..
    Υπάρχει κάπου ιστορικό σχετικά με το τι αλλάζει από έκδοση σε έκδοση;
    Τρόπος backup του υπάρχοντος fw υπάρχει; Μια λύση σε αυτό το τελευταίο θα ήταν αν κάποιος έχει κρατήσει ανά καιρούς τα fw που ανέβαζαν στη σελίδα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #5635
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδώ έχω το OTET12lw4o6P5A, το προηγούμενο του P9A. Δε ξέρω όμως κατά πόσο σε αφήνει να κάνεις downgrade αν πας σε νεότερο.

    Κατασκευαστής του Entry 2i είναι η ΖΤΕ.

  11. #5636
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Somnium9hgJ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς εννοείς το Speedport Entry 2 της γερμανικής telekom, θα το είχα δοκιμάσει και εγώ αυτό το firmware αλλά λόγο του φόβου μην μπρικάρω το ρουτερ δεν το έκανα μέχρι τώρα, αλλά όπως λες δεν λειτουργεί με το 2i του ΟΤΕ.

    https://www.telekom.de/hilfe/geraete...edport-entry-2
    Η telekom a1 έχει διάφορα speedport απ'ότι βλέπω..μέχρι κ το ha35 έχει ίδιο κάτι παίζει με τα 10/11 στο ha35..το θέμα είναι ποιο απ'όλα τα fw της telekom για το speedport δοκίμασε παραπάνω ο φίλος..
    Το fw του οτε ξεκινάει (zxhnh268n)...με το h268n..βρήκα αυτό..αλλά δε μου μοιάζει απ'έξω..τώρα από μέσα άγνωστο..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω όμως κατά πόσο σε αφήνει να κάνεις downgrade αν πας σε νεότερο.
    Λες ε;..
    Το ότι θα το ξανά-αναβαθμίσει μόνο του είναι σίγουρο..το θέμα είναι αν περνάει παλαιότερο η δεν το ξεκινάει καν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 06-05-19 στις 19:16.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #5637
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, εγω παντως δεν το σκανταλευω γιατι γενικα απο το ιντερνετ ειμαι ευχαριστημενος εκει περα, δεν ειναι εδω και παω εκει μια φορα την εβδομαδα τωρα και δεν θελω να του αλλαξω τα φωτα, μονο το wifi με πειραζει αλλα εχω αλλο AP ετσι κι αλλιως και παιζω με αλλο ρουτερ απο πισω με pppoe passthrough αλλα και εχω και VOIP το σταθερο μου πανω του.
    Τι παραπανω θα κερδισω δλδ με αλλο FW ?
    Η γραμμη μου ειναι ADSL2 σε fast path εχει γενικα καλα στατιστικα χωρις αποσυνδεσεις και πιανει 14κατι mbps.

  13. #5638
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SouthDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδες μπορεί κάποιος κοινος πελάτης που να μην ειναι συνδεμενος καρφι με καμπινα, πόσο max ταχυτητα μπορει να πιάσει;
    έμενα προσωπικά μετά από hard restart (ΞΑΝΑ ΕΛΕΟΣ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ POWER BUTTON) κλειδώνει στα 20 κ μετά κλειδώνει σταθερα κάπου 18,5 αν κανω refresh έχει πολυ μικρές αυξομειώσεις το κλείδωμα
    παρόλα αυτά από κει που είχα attainable 16 (με snr 9) η πλάκα είναι ότι τώρα με πήγανε σε 14 αφότου τους ζήτησα μικρη αύξηση στην ταχύτητα με ελεύθερο προφίλ,
    κάνανε το ανάποδο δηλαδη για κάποιο λόγο και μου τελικιάσανε το snr στο 14,4! θέματα αποσυνδέσεων δεν εχω και τους το εξήγησα στο τηλ. αλλά έλεος το 2019
    να μην γίνεται αναγνώριση του αποσυντονισμου της γραμμης απ την απλη αποσύνδεση, μου λεγαν στο τηλ. οτι βλέπουν αποσυνδέσεις και τους εξήγησα ότι εγω τις
    εκανα γιατί δοκίμαζα άλλο εξοπλισμό και άλλα ρούτερ

    υπόψιν με άλλο μοντεμ/ρουτερ κλειδώνει σταθερα 20 και υπαρχει δυνατότητα κλειδώματος της γραμμής στα 22 με μείωση του snr μέσω κονσόλας
    και ας έρθουν τα οτε fanboys να πουν οτι δεν παιζουν περιορισμοί και κλειδώματα/κόφτες
    Όταν λες 20->18.5 με ρεστάρτ πάλι φαντάζομαι...αλλιώς ίσως παίζει ρόλο η χρονική στιγμή; η κάτι με το sra;
    Δεν είναι παράξενο πάντως ρούτερ με ρούτερ να έχει απόκλιση γύρω στα 2m που λες..

    Στον οτε η λέξη ελεύθερο προφίλ σημαίνει fastpath..αν δεν παίζεις παιχνίδια online ζήτα ξανά interleaved & snr9..τόνισε τους όμως να μη σου βάλουν κάποιο προφίλ με καπέλο στη ταχύτητα κατ'εκτίμηση του τι σηκώνει η γραμμή..διότι το συνηθίζουν αυτό το τελευταίο..

    Στον οτε μου έχει τύχει η γραμμή να πηγαίνει μέχρι 13-15 και αυτοί να βάζουν καπέλο στα 12 για σταθερότητα..όχι μέσω ανεβάσματος του snr..αλλά με περιορισμό στη ταχύτητα..με άλλο ρούτερ που έριχνα το snr δεν ανέβαινε η ταχύτητα..
    Όταν ζήτησα ελεύθερο προφίλ μπορούσα να ρυθμίσω με άλλο ρούτερ snr&ταχύτητα αλλά...με γύρισαν σε fastpath οπότε ήρθε μία η άλλη..διότι με fastpath πέφτεις λίγο σε ταχύτητα..εγώ ζήτησα ελεύθερο προφίλ αλλά να μην φύγει το interleaved..απλά να φύγει το καπέλο στα 12...εκείνοι κατάλαβαν fastpath...και τους είπα ότι δεν παίζω παιχνίδια..δεν ασχολήθηκα παραπάνω τότε..διότι αισθάνθηκα ότι σαν να μη καταλάβαιναν; Η ίσως απλά αυτά τα προφίλ να δίνουν..δεν το έψαξα παραπάνω τότε..υπάρχει βέβαια περίπτωση το καπέλο στη ταχύτητα να το βάζουν κ αν βλέπουν αποσυνδέσεις η μετά από βλάβη..το θέμα είναι πως ζητάς ελεύθερο interleaved..

    Στη cyta όταν ζήτησα να πέσει το snr από 9 σε 6..με παραξένεψε διότι δεν πήγε η γραμμή περίπου στα ίδια με hol που είχα 6αρι snr..και γενικά σε ότι γνώριζα..θα μου πείς..μπορεί να συμβεί..αλλά μετά που τους ξαναπήρα κ τους το είπα..μου είπε ο τεχνικός μισό λεπτό διότι ο προηγούμενος συνάδελφος μπορεί να έριξε το snr...αλλά δεν έβαλε η γραμμή να πιάνει το 100% της..(rco πως το λένε)..κ μόλις το διόρθωσε αυτό ανέβηκε η ταχύτητα σε αυτό που περίμενα +-..
    Σημείωση ο οτε δεν δίνει 6 snr...just for the record..

    Αυτό που μπερδεύουν τις αποσυνδέσεις το έχω συναντήσει κ σε άλλους παρόχους..και αναγκάζομαι πάντα να τους λέω ότι εγώ κάνω επανεκκινήσεις στο ρούτερ για να κλειδώσει ψηλότερα..Η ότι δοκιμάζω άλλα ρούτερ..

    Τώρα..με βάση τα στατιστικά που αποθηκεύει στο log το dslam ίσως θα μπορούσαν να διαχωρίσουν αποσυγχρονισμούς από ρεστάρτ του ρούτερ...π.χ σε αποσυγχρονισμό λέμε τώρα..θα φαινόταν η βύθιση του snr η αύξηση στα error..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 06-05-19 στις 21:05.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #5639
    Εγγραφή
    18-02-2017
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η telekom a1 έχει διάφορα speedport απ'ότι βλέπω..μέχρι κ το ha35 έχει ίδιο κάτι παίζει με τα 10/11 στο ha35..το θέμα είναι ποιο απ'όλα τα fw της telekom για το speedport δοκίμασε παραπάνω ο φίλος..
    Το fw του οτε ξεκινάει (zxhnh268n)...με το h268n..βρήκα αυτό..αλλά δε μου μοιάζει απ'έξω..τώρα από μέσα άγνωστο..
    Θα ήταν καλό αν μας το διευκρίνιζε, αν και πιστεύω ότι αναφερόταν στο τελευταίο του Entry 2

    Eντωμεταξύ το Α1 WLAN box H268N που βρήκες είναι ολόιδιο (και στο Μενου) με το ZTE ZXHN H268N της Wind, τι μπορούμε όμως να συμπεράνουμε από όλα αυτά πέρα από το να καταλήξουμε στο πιθανόν λάθος συμπέρασμα ότι αυτά τα τρία είναι ουσιαστικά το ίδιο ρουτερ με το Entry 2ι να είναι το μόνο που διαφέρει εξωτερικά σε σχέση με τα άλλα δυο;

  15. #5640
    Εγγραφή
    25-03-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    709
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZyXEL 8924 / Entry 2i
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε υποδομές όπου έχει πέσει χρήμα για τις αποσυνδέσεις / επανασυνδέσεις αναλαμβάνει την αξιολόγηση αυτών το DLM για να θέσει κανόνες και να αξιολογήσει τη φύση αυτών. Στον ΟΤΕ κανείς από όσους τεχνικούς πεδίου έχω συνομιλήσει μέχρι σήμερα δεν έχει επιβεβαιώσει την ύπαρξη του. Κατά συνέπεια και κατ' εκτίμηση θα έλεγα ότι τα πράγματα εδώ φαίνονται πιο χαλλλλαρά.
    Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι.

    Εκείνοι που βλέπουν
    Eκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν και...
    Eκείνοι που δε θέλουν να δουν

Σελ. 376 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 356366371374375376377378381386396 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας