Σελ. 445 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 425435440443444445446447450455465 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.661-6.675 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #6661
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.336
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ιδια αποσταση ειναι τοτε :P
    Το θέμα δεν είναι η απόσταση αλλά ποιότητα της εσωτερικής σου εγκατάστασης.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #6662
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.459
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλα λες. Θα αφησω 7-10 μερες την συνδεση να δω πως θα παει και μετα θα ξαναψαχτω για καινουρια καλωδιωση, μιας και με powerlines δεν θα γινει δουλεια.
    ديميتريس

  3. #6663
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10559/984
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ΖΤΕ ZXV10 W300
    SNR / Attn
    0.6(dB) / 21.9(dB)
    Καλημέρα. Έχω ένα Entry 2i στο εξοχικό κυρίως για τις κάμερες, από πέρσι που υποχρεωτικά με γυρίσανε σε voip (λέω υποχρεωτικά γιατί είχα και συναγερμό που με voip προφανώς έχει θέμα), και όλο έχει προβλήματα με συνδέσεις συσκευών (οι κάμερες το χάνουν, ο inverter το ίδιο, τόσα χρόνια ήμουν ΟΚ) αλλά και με ταχύτητα, αλλά ήμουν μακριά. Τώρα που κάθησα να ασχοληθώ, βλέπω διάφορα περίεργα με το modem, το πρώτο πρώτο είναι ότι έχει πέσει δραματικά το upload. Επειδή έχω χρόνια να χρειαστεί να κοιτάξω SNR κλπ δε θα έπρεπε να συνδέεται πιο γρήγορα:
    Link Status Up
    Modulation Type ADSL_2plus
    Actual Rate(Up/Down) 230/2976 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 230/3300 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 9.8/8.4 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 35/55.5 dB
    Output Power(Up/Down) 12.4/19.1 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/32
    Interleave Delay(Up/Down) 8/16 ms
    INP(Up/Down) 1/2 symbols
    Profile N/A
    LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
    CRC Errors(Up/Down) 0/0
    FEC Errors(Up/Down) 2/112
    Έχω το τελευταίο firmware απ' ότι βλέπω (V1.0.0_OTET12lw4o6P9A) αλλά δε φαίνεται πολύ σόι. Π.χ. προσπάθησα να αλλάξω το admin password, με "tonicjinmidori" και δεν το παίρνει γιατί λέει δεν ακολουθεί τους κανόνες, αλλά στους κανόνες δεν έχει να βάλεις επιπλέον νουμερα κεφαλαία κλπ, απλά λέει 6-64 χαρακτήρες, τουλάχιστον 2 διαφορετικά γράμματα και λίστα με δεκτούς χαρακτήρες, οπότε το firmware απρόσεκτο φαίνεται ακόμαι σε σε αυτό το πολύ απλό

  4. #6664
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ecuador Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Έχω ένα Entry 2i στο εξοχικό κυρίως για τις κάμερες, από πέρσι που υποχρεωτικά με γυρίσανε σε voip (λέω υποχρεωτικά γιατί είχα και συναγερμό που με voip προφανώς έχει θέμα), και όλο έχει προβλήματα με συνδέσεις συσκευών (οι κάμερες το χάνουν, ο inverter το ίδιο, τόσα χρόνια ήμουν ΟΚ) αλλά και με ταχύτητα, αλλά ήμουν μακριά. Τώρα που κάθησα να ασχοληθώ, βλέπω διάφορα περίεργα με το modem, το πρώτο πρώτο είναι ότι έχει πέσει δραματικά το upload. Επειδή έχω χρόνια να χρειαστεί να κοιτάξω SNR κλπ δε θα έπρεπε να συνδέεται πιο γρήγορα:


    Έχω το τελευταίο firmware απ' ότι βλέπω (V1.0.0_OTET12lw4o6P9A) αλλά δε φαίνεται πολύ σόι. Π.χ. προσπάθησα να αλλάξω το admin password, με "tonicjinmidori" και δεν το παίρνει γιατί λέει δεν ακολουθεί τους κανόνες, αλλά στους κανόνες δεν έχει να βάλεις επιπλέον νουμερα κεφαλαία κλπ, απλά λέει 6-64 χαρακτήρες, τουλάχιστον 2 διαφορετικά γράμματα και λίστα με δεκτούς χαρακτήρες, οπότε το firmware απρόσεκτο φαίνεται ακόμαι σε σε αυτό το πολύ απλό
    η εσωτερική σου καλωδίωση είναι εντάξει?

  5. #6665
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10559/984
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ΖΤΕ ZXV10 W300
    SNR / Attn
    0.6(dB) / 21.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εσωτερική σου καλωδίωση είναι εντάξει?
    Τώρα αυτό δεν μπορώ να το ξέρω 100%, αλλά δεν είναι πολύ αρχαία ('86 κατασκευή, είμαι στην κεντρική πρίζα) και δεν είχα θέματα στο παρελθόν παρότι λόγω απόστασης από dslam δεν έπιανα ποτέ ταχύτητες , αλλά το upload δεν ήταν ποτέ τόσο χαμηλό (500+ αν θυμάμαι καλά). Λες να μην είναι καθόλου θέμα modem? Θα δοκιμάσω να βάλω πάνω και κανένα παλιό non-voip για σιγουριά...

  6. #6666
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ρίξε μία ματιά πρώτα στην καλωδίωση σου να είναι σωστή και μετά κάνεις τα υπόλοιπα. δεν χτίζουμε το σπίτι από τα κεραμίδια .

  7. #6667
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10559/984
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ΖΤΕ ZXV10 W300
    SNR / Attn
    0.6(dB) / 21.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρίξε μία ματιά πρώτα στην καλωδίωση σου να είναι σωστή και μετά κάνεις τα υπόλοιπα. δεν χτίζουμε το σπίτι από τα κεραμίδια .
    Όταν λες να ρίξω μια ματιά στην καλωδίωση, τί ακριβώς εννοείς; Από έξω έρχεται ένα καλώδιο μέσα, που πάει στην κεντρική πρίζα και από αυτήν απ' ευθείας το modem (έχω βγάλει φίλτρα, splitter κλπ). Για την καλωδίωση από έξω ως την κεντρική πρίζα δε θα μπορούσα να τσεκάρω μόνος μου τουλάχιστον.
    Αρχικά ρώτησα για το modem γιατί μου φάνηκε ότι έχει περιθώριο να κλειδώσει ψηλότερα, αλλά έχω χρόνια να τσεκάρω στατιστικά και μπορεί να έχω ξεχάσει

  8. #6668
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ecuador Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες να ρίξω μια ματιά στην καλωδίωση, τί ακριβώς εννοείς; Από έξω έρχεται ένα καλώδιο μέσα, που πάει στην κεντρική πρίζα και από αυτήν απ' ευθείας το modem (έχω βγάλει φίλτρα, splitter κλπ). Για την καλωδίωση από έξω ως την κεντρική πρίζα δε θα μπορούσα να τσεκάρω μόνος μου τουλάχιστον.
    Αρχικά ρώτησα για το modem γιατί μου φάνηκε ότι έχει περιθώριο να κλειδώσει ψηλότερα, αλλά έχω χρόνια να τσεκάρω στατιστικά και μπορεί να έχω ξεχάσει
    σύνδεσε το router πριν το σπίτι να δεις πόσο κλειδώνει αν κλειδώνει το ίδιο με το σπίτι είσαι εντάξει.

  9. #6669
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    (λέω υποχρεωτικά γιατί είχα και συναγερμό που με voip προφανώς έχει θέμα)
    Mε σωστή συνδεσμολογία δεν θα έπρεπε να έχει θέμα, αλλά και με τέτοια σύνδεση δεν θα έπρεπε να σε έχουν γυρίσει σε VoIP.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #6670
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10559/984
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ΖΤΕ ZXV10 W300
    SNR / Attn
    0.6(dB) / 21.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε σωστή συνδεσμολογία δεν θα έπρεπε να έχει θέμα, αλλά και με τέτοια σύνδεση δεν θα έπρεπε να σε έχουν γυρίσει σε VoIP.
    Ε, είναι εξοχή και η ΔΕΗ κάνει διακοπές όλη την ώρα. Μου δώσανε και ένα μικρό UPS από τον ΟΤΕ, ήδη το έχω αλλάξει, 6μηνο κράτησε το πρώτο, αλλά γενικά όλο θέματα. Μου είπανε αλλάζει το κέντρο και δεν υπάρχουν μη-voip δε μου δώσανε επιλογή.

  11. #6671
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ecuador Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Έχω ένα Entry 2i στο εξοχικό κυρίως για τις κάμερες, από πέρσι που υποχρεωτικά με γυρίσανε σε voip (λέω υποχρεωτικά γιατί είχα και συναγερμό που με voip προφανώς έχει θέμα), και όλο έχει προβλήματα με συνδέσεις συσκευών (οι κάμερες το χάνουν, ο inverter το ίδιο, τόσα χρόνια ήμουν ΟΚ) αλλά και με ταχύτητα, αλλά ήμουν μακριά. Τώρα που κάθησα να ασχοληθώ, βλέπω διάφορα περίεργα με το modem, το πρώτο πρώτο είναι ότι έχει πέσει δραματικά το upload. Επειδή έχω χρόνια να χρειαστεί να κοιτάξω SNR κλπ δε θα έπρεπε να συνδέεται πιο γρήγορα:


    Έχω το τελευταίο firmware απ' ότι βλέπω (V1.0.0_OTET12lw4o6P9A) αλλά δε φαίνεται πολύ σόι. Π.χ. προσπάθησα να αλλάξω το admin password, με "tonicjinmidori" και δεν το παίρνει γιατί λέει δεν ακολουθεί τους κανόνες, αλλά στους κανόνες δεν έχει να βάλεις επιπλέον νουμερα κεφαλαία κλπ, απλά λέει 6-64 χαρακτήρες, τουλάχιστον 2 διαφορετικά γράμματα και λίστα με δεκτούς χαρακτήρες, οπότε το firmware απρόσεκτο φαίνεται ακόμαι σε σε αυτό το πολύ απλό
    Είσαι μακριά πάντως... Αρκετά..
    Με αυτό το up πως να δουλέψουν οι κάμερες; Και αν δεν είναι και h264 κλάφτα Χαράλαμπε..
    Error δεν βλέπω.. Καλό αυτό αλλά δεν ξέρω πόσο uptime είχε τότε που έβαλες τα στατιστικά..
    Αν έχεις κάνει επιστροφή σήματος σε άλλες τηλ.πρίζες ίσως να έριχνες μια ματιά στην εσωτερική σου καλωδίωση..
    Φίλτρα έχουν όλες οι τηλ.συσκευές; Και ο συναγερμός; Στη κεντρική πρίζα χωρίς τηλέφωνα & συναγερμό δοκίμασες;
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να τσεκάρεις τη κατάσταση είναι να πάρεις μέτρηση στο κατανεμητή κατευθείαν..
    Όσο για το wifi δοκίμαζε μέχρι να βρεις κάποιο κωδικό που να σου ταιριάζει & να δέχεται..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ecuador Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα αυτό δεν μπορώ να το ξέρω 100%, αλλά δεν είναι πολύ αρχαία ('86 κατασκευή, είμαι στην κεντρική πρίζα) και δεν είχα θέματα στο παρελθόν παρότι λόγω απόστασης από dslam δεν έπιανα ποτέ ταχύτητες , αλλά το upload δεν ήταν ποτέ τόσο χαμηλό (500+ αν θυμάμαι καλά). Λες να μην είναι καθόλου θέμα modem? Θα δοκιμάσω να βάλω πάνω και κανένα παλιό non-voip για σιγουριά...
    Προβλήματα στο up δείχνουν προς εσωτερική καλωδίωση πιο πολύ η κάτι προς χαλκό μεριά.. Συνήθως..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    σύνδεσε το router πριν το σπίτι να δεις πόσο κλειδώνει αν κλειδώνει το ίδιο με το σπίτι είσαι εντάξει.
    Αυτό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε σωστή συνδεσμολογία δεν θα έπρεπε να έχει θέμα, αλλά και με τέτοια σύνδεση δεν θα έπρεπε να σε έχουν γυρίσει σε VoIP.
    Θα μπορούσαν να τον έχουν αφήσει σε msan για να αποφύγει τυχόν θεματάκια, αλλά σιγά μη κάνουν εξαίρεση.. Όλος ο οτε δεν γυρνάει σε voip σιγά σιγά;
    Επίσης δεν νομίζω να τίθεται θέμα αυτής της συγκεκριμένης γραμμής & του voip.. Έτσι κ αλλιώς εκεί θα πάνε όλα..
    Ένα σωστό setup χρειάζεται..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ecuador Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, είναι εξοχή και η ΔΕΗ κάνει διακοπές όλη την ώρα. Μου δώσανε και ένα μικρό UPS από τον ΟΤΕ, ήδη το έχω αλλάξει, 6μηνο κράτησε το πρώτο, αλλά γενικά όλο θέματα. Μου είπανε αλλάζει το κέντρο και δεν υπάρχουν μη-voip δε μου δώσανε επιλογή.
    Αν λες το conseptum έχω 2 και πρόσφατα τους άλλαξα τους πυκνωτές.. Εκεί την άκουγαν αυτά..
    Το ένα έβγαλε ~5000mah οι μπαταρίες και το άλλο 2000~3000.. Κινέζικες szns αλλά 'ντάξει.. Σχετικά καλές.. Όχι από τις τελείως μάπα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 07-08-20 στις 15:33.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #6672
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσαν να τον έχουν αφήσει σε msan για να αποφύγει τυχόν θεματάκια, αλλά σιγά μη κάνουν εξαίρεση.. Όλος ο οτε δεν γυρνάει σε voip σιγά σιγά;
    Επίσης δεν νομίζω να τίθεται θέμα αυτής της συγκεκριμένης γραμμής & του voip.. Έτσι κ αλλιώς εκεί θα πάνε όλα..
    Σε συγγενικό μου πρόσωπο και με καλύτερο συγχρονισμό(γύρω στα 4Mbps) το γύρισαν σε VoIP και την επόμενη μέρα που διαμαρτυρήθηκε το γύρισαν πάλι σε POTS, αν δεν πεις τίποτα σιγά μην καθίσουν να ασχοληθούν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ecuador Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, είναι εξοχή και η ΔΕΗ κάνει διακοπές όλη την ώρα. Μου δώσανε και ένα μικρό UPS από τον ΟΤΕ, ήδη το έχω αλλάξει, 6μηνο κράτησε το πρώτο, αλλά γενικά όλο θέματα. Μου είπανε αλλάζει το κέντρο και δεν υπάρχουν μη-voip δε μου δώσανε επιλογή.
    Δεν είπα για τις διακοπές αλλά για την συνδεσμολογία στις πρίζες και την καλωδίωση, αν η συνδεσμολογία είναι εντάξει δεν έχει πρόβλημα ο τηλεφωνητής του συναγερμού.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #6673
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε συγγενικό μου πρόσωπο και με καλύτερο συγχρονισμό(γύρω στα 4Mbps) το γύρισαν σε VoIP και την επόμενη μέρα που διαμαρτυρήθηκε το γύρισαν πάλι σε POTS, αν δεν πεις τίποτα σιγά μην καθίσουν να ασχοληθούν.
    Εγώ πάλι όταν πέρασα από οτε πριν μερικά χρόνια διαμαρτυρήθηκα γιατί με έριξαν σε msan και ήθελα για δικούς μου λόγους pure voip.. Δεν βόλευε το όριο μου είπαν.. Αλλά να είναι καλά οι άνθρωποι μου το γύρισαν.. Αφού βέβαια μου έκαναν τα νεύρα κρόσσια.. Και αφού έπρεπε να πάρω στο αρμόδιο τμήμα... Μου έλεγαν κάτι αρλούμπες στην αρχή ότι δεν μπορεί να γίνει, αλλά δεν τους έπιασε όταν τους είπα ότι γνωστός μου & συνάδελφος τους έχει ήδη vobb στο σπίτι του από το ίδιο α.κ..
    Το άλλο σπαστικό που έχει ο οτε είναι ότι σε φορητότητες η όταν στο γυρνάει σε vobb όπως το λένε.. Απαιτούν ραντεβού & επίσκεψη στο σπίτι.. Πόσο κουλό; Αφού αυτά γίνονται από μακριά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #6674
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ισχύει αυτο με τα ραντεβού. Αν είσαι ηδη πελάτης pots έρχεται το μήνυμα και αν είσαι νέος πελάτης έρχεται ο τεχνικός για να κάνει την εγκατάσταση της γραμμής στο σπίτι αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου εγκαταστήσει το ρουτερ.

  15. #6675
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτο με τα ραντεβού. Αν είσαι ηδη πελάτης pots έρχεται το μήνυμα και αν είσαι νέος πελάτης έρχεται ο τεχνικός για να κάνει την εγκατάσταση της γραμμής στο σπίτι αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου εγκαταστήσει το ρουτερ.

    Σε φορητότητα που έκανα, pots, δεν ήρθαν.. Αν και από το κατάστημα & το τηλέφωνο που μου έδωσαν για ραντεβού επέμεναν να έρθουν.. Αλλά δεν ήρθε τελικά κανείς.. Αν θυμάμαι καλά το story.. Βέβαια τότε δεν ήξερα αν θα με ρίξουν σε msan.. Ήλπιζα για vobb.. Τελικά όμως με έριξαν στο msan.. Ίσως γι'αυτό δεν ήρθαν αρχικά..
    Μετά όταν ζήτησα εγώ να γυρίσει σε voip δεν το γλίτωσα και ήρθαν.. Και που ήρθαν τι έκαναν; Ο τεχνικός πήρε το συνάδελφο του στο α.κ να ξηλώσει το li της pots, και έδωσε εντολή από το tablet να πέσει το προφίλ του voip στο ρουτερ.. Επαλήθευσε αν παίζει και έφυγε.. Πήγε να μου κάνει κ reset αλλά τον πρόλαβα επειδή είχα κάνει δικές μου ρυθμίσεις.. Τελικά το reset δεν χρειάστηκε..
    Τώρα αν είσαι πελάτης ναι.. Μπορεί όντως να μην έρχονται.. Γίνεται όπως λες με το μνμ.. Αλλά κ εγώ όταν ζήτησα την αλλαγή σε vobb όπως το λένε, τεχνικά πελάτης ήμουν.. Τι να πω, ίσως έπεσα σε περίπτωση.. Καθώς είχαμε μπλέξει λίγο με τις φορητότητες τότε..
    * Μιλάω για φορητότητα πάντα έτσι; Όχι νέα γραμμή.. Όχι εγκατάσταση ρουτερ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 07-08-20 στις 23:20.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 445 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 425435440443444445446447450455465 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας