Σελ. 369 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 349359364367368369370371374379389 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.521-5.535 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #5521
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    για αυτο το λογο πηγα σε υπογειο.
    Αν το inSSIDer δεν εβλεπε αυτα τα αλλα στα 2,4 τοτε οκ μπορει να υπηρχαν στο υπογειο.
    Προσωπικα παντα δοκιαζω στη πραξη. Στον ενα χωρο που εχω το ενα Speedport δεν το εχω ουτε στο 6 ουτε στο 11 γιατι σε αλλο καναλι πιανει καλυτερα λογο παρεμβολών απο αλλους. Χωρις παρεμβολες ομως στο 11 επιανε καλυτερα
    Αυτο που λεω ειναι μετρηστε μονοι σας στην πραξη. (ουτε θεωρια ουτε auto ρυθμιση).
    Δεν πιάνει τις άλλες συσκευές που είναι στους 2,4

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To έχω γράψει και παλαιότερα. Επειδή συνήθως οι πληροφορίες προέρχονται από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού, έχει καθιερωθεί η αναφορά στα 3 αυτά κανάλια. Ωστόσο σε Ευρώπη και Ιαπωνία (και αλλού φυσικά) δεν ισχύει και έχουμε 4 μη επικαλυπτόμενα κανάλια (1, 5, 9 και 13).
    Φυσικά οι κατασκευαστές έχουν μια μόνο ρύθμιση στις συσκευές τους όταν δουλεύουν σε Auto, με αποτέλεσμα να διαλέγουν αυτόματα ένα από τα γνωστά 3 κανάλια.

    Συνημμένο Αρχείο 203053
    Δεν διαφωνώ, το 13 όμως δεν το υποστηρίζουν όλες οι συσκευές

  2. #5522
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όσες πωλούνται στην ΕΕ πρέπει να το υποστηρίζουν. Αν είναι παραεισαγωγής ή αγορασμένες έξω από την ΕΕ, εξαρτάται τον κατασκευαστή και το μοντέλο.

  3. #5523
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσες πωλούνται στην ΕΕ πρέπει να το υποστηρίζουν. Αν είναι παραεισαγωγής ή αγορασμένες έξω από την ΕΕ, εξαρτάται τον κατασκευαστή και το μοντέλο.
    Και dell συσκευές (φορητά) που είναι για ΕΕ και πουλιούνται απο επίσημο κανάλι δεν το υποστηρίζουν και κινητά που είναι για ΕΕ δεν το υποστηρίζουν, δεν λέει κάπου πως δεν θα πρέπει να δίνει και τα 12 και 13, απλά το πως δεν θα πρέπει να δίνει εως το 14

  4. #5524
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Προσωπικά δεν μου έχει τύχει καμία συσκευή. Στα ΑΡ της Ubiquiti έχω υπόψη για περίπτωση που κάποιος είχε θέμα αλλά τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν συσκευή για Αμερική (η εταιρεία βγάζει το ίδιο μοντέλο με διαφορετικό firmware, ανάλογα την περίπτωση), αγορασμένη από χώρα της Ευρώπης (πρώην ανατολική).
    Όσες περιπτώσεις γνωρίζω είναι συσκευές εξ Αμερικής (κυρίως MAC και iPhone). Από Κίνα δεν μου έτυχε ποτέ.

  5. #5525
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν μου έχει τύχει καμία συσκευή. Στα ΑΡ της Ubiquiti έχω υπόψη για περίπτωση που κάποιος είχε θέμα αλλά τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν συσκευή για Αμερική (η εταιρεία βγάζει το ίδιο μοντέλο με διαφορετικό firmware, ανάλογα την περίπτωση), αγορασμένη από χώρα της Ευρώπης (πρώην ανατολική).
    Όσες περιπτώσεις γνωρίζω είναι συσκευές εξ Αμερικής (κυρίως MAC και iPhone). Από Κίνα δεν μου έτυχε ποτέ.
    Ειναι σχετικά συχνό το να καλεί κάποιος και να λέει το κινητό μου βλέπει το ασυρμάτο αλλά ο υπολογιστής όχι (κανονικά μοντέλο ΕΕ), ή το ανάποδο
    Σχεδόν στο 90% των περιπτώσεων ο router είχε επιλέξει 12,13 κανάλι

  6. #5526
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Και πάλι το πρόβλημα είναι ότι ο κατασκευαστής του ΑΡ (ή router) έχει κοινή ρύθμιση για την αυτόματη επιλογή. Αν αυτή άλλαζε ανάλογα την χώρα λειτουργίας, δεν θα υπήρχε θέμα.
    Το ίδιο και σε χειροκίνητη ρύθμιση. Αντί να λέμε ή βάζουμε τα 1, 6 και 11, να έχουμε 1, 5, 9 και 13, τότε θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Ακόμη και αυτός που έχει θέμα με τις συσκευές του, ας μην επέλεγε το 13, όμως οι γείτονες θα μπορούσαν να το χρησιμοποιήσουν. Τώρα με τον γενικό κανόνα, κανείς δεν μπορεί.

  7. #5527
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι το πρόβλημα είναι ότι ο κατασκευαστής του ΑΡ (ή router) έχει κοινή ρύθμιση για την αυτόματη επιλογή. Αν αυτή άλλαζε ανάλογα την χώρα λειτουργίας, δεν θα υπήρχε θέμα.
    Το ίδιο και σε χειροκίνητη ρύθμιση. Αντί να λέμε ή βάζουμε τα 1, 6 και 11, να έχουμε 1, 5, 9 και 13, τότε θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Ακόμη και αυτός που έχει θέμα με τις συσκευές του, ας μην επέλεγε το 13, όμως οι γείτονες θα μπορούσαν να το χρησιμοποιήσουν. Τώρα με τον γενικό κανόνα, κανείς δεν μπορεί.
    Νομίζω πως έχει γίνει ξανά αυτή η συζήτηση, λέγαμε μάλιστα πως θα έπρεπε ο πάροχος να επιβάλει κάποια κανάλια μέσω του tr.
    Δυστυχώς όμως είναι στο auto και όπως αναφέρω και πιο πάνω, τώρα το ρυθμίζεις και είναι όλα καλά, κάνει μετα ο γείτονας restart και είσαι πάλι στα ίδια

  8. #5528
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε αυτό συμφωνούμε κι εκεί είναι το πρόβλημα όπως λέω. Διότι οι κατασκευαστές (κυρίως στις ΟΕΜ) συσκευές δεν κάθονται να καλογράψουν ένα σωστό firmware αλλά βάζουν ένα γενικό για όλες τις περιπτώσεις.
    Όμως αν τόσα χρόνια αναφέραμε τα σωστά κανάλια σε χειροκίνητη ρύθμιση, μια χαρά θα το είχαμε όλοι εμπεδώσει.
    Σε κανονικά ΑΡ (π.χ. Ubiquiti, Mikrotik κλπ) δεν το βλέπεις αυτό. Έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις στο firmware ανά περιοχή.

  9. #5529
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καμια ιδεα για το χαλι που λεω? Εκοψα το power management για το wifi του pi ωστε να μην κλεινει ποτε, αλλα και παλι balls. Θελει 100 προσπαθειες να εγκαταστησει ενα αρχειο μικροτερο του 1ΜΒ γιατι πεφτει η συνδεση συνεχως.
    Επισης, παρολο που το βλεπω στο web interface του 2i και απανταει σε ping, οταν παω να συνδεθω μεσω ssh κανει time out.

    Κώδικας:
    $ ping 192.168.1.122 
    PING 192.168.1.122 (192.168.1.122) 56(84) bytes of data.
    64 bytes from 192.168.1.122: icmp_seq=2 ttl=64 time=9.02 ms
    64 bytes from 192.168.1.122: icmp_seq=3 ttl=64 time=8.62 ms
    64 bytes from 192.168.1.122: icmp_seq=4 ttl=64 time=12.10 ms
    
    --- 192.168.1.122 ping statistics ---
    4 packets transmitted, 3 received, 25% packet loss, time 34ms
    rtt min/avg/max/mdev = 8.617/10.198/12.961/1.960 ms

    Και δεν αλλαξε κατι βαζοντας το καναλι στο 6 οπως προταθηκε.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2019-04-13-204906_1280x1024_scrot.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 13-04-19 στις 20:51.
    ديميتريس

  10. #5530
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.739
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια ιδεα για το χαλι που λεω? Εκοψα το power management για το wifi του pi ωστε να μην κλεινει ποτε, αλλα και παλι balls. Θελει 100 προσπαθειες να εγκαταστησει ενα αρχειο μικροτερο του 1ΜΒ γιατι πεφτει η συνδεση συνεχως.
    Επισης, παρολο που το βλεπω στο web interface του 2i και απανταει σε ping, οταν παω να συνδεθω μεσω ssh κανει time out.

    Κώδικας:
    $ ping 192.168.1.122 
    PING 192.168.1.122 (192.168.1.122) 56(84) bytes of data.
    64 bytes from 192.168.1.122: icmp_seq=2 ttl=64 time=9.02 ms
    64 bytes from 192.168.1.122: icmp_seq=3 ttl=64 time=8.62 ms
    64 bytes from 192.168.1.122: icmp_seq=4 ttl=64 time=12.10 ms
    
    --- 192.168.1.122 ping statistics ---
    4 packets transmitted, 3 received, 25% packet loss, time 34ms
    rtt min/avg/max/mdev = 8.617/10.198/12.961/1.960 ms

    Και δεν αλλαξε κατι βαζοντας το καναλι στο 6 οπως προταθηκε.
    Έχεις την κατάρα του 2i, όπως φαίνεται, μιας και τίποτα δεν σου δουλεύει ποτέ σωστά.

    https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-mo...-asyrmati.html
    OK boomer

  11. #5531
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τα ρουτερ που μου δειχνεις δεν μου κανουν, μιας και πρεπει να υποστηριζουν και voip για να πω οτι θα αντικαταστησω το σαπιο 2i. Συν το οτι οσα υποστηριζουν voip εχουν τιμες απαγορευτικες για μενα. Και οχι, δεν θα βαλω το αλλο ρουτερ για να συνδεομια στο ιντερνετ και το 2i για voip μονο. Αν ηταν θα το ειχα κανει στα 2.5 χρονια που με τυρραναει

    Με εχουν ματιασει παντως απο τον προηγουμενο μηνα, μιας και δεν εχω μονο αυτο το προβλημα σε hw αυτο τον καιρο. Πχ χτες διαπιστωσα οτι χαλασε το 1 απο τα 2 powerline που εχω και εχει χρησιμοποιηθει 10 φορες το πολυ απο το 2015 που το πηρα.
    Το "καλο" στην ολη υποθεση ειναι οτι κανεις δεν ειπε οτι κανω ή οτι θεωρω κατι λαθος, οπως παλιοτερα που σπευσανε ολοι να με διορθωσουν για τις παναργες ταχυτητες μεταφορας μεσω wifi.

    - - - Updated - - -

    Θεωρω οτι το προβλημα που εχω αυτη τη στιγμη με το rpi 3b+ ειναι επαναληψη αυτου που ελεγα πριν 9 μηνες εδω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6440470

    Στο ανοιχτο ασυρματο του 2i του γειτονα συνδεθηκε κανονικα, αλλα επειδη δεν ειμαι στο ιδιο δικτυο προφανως, δεν μπορω να κανω ping, να συνδεθω μεσω ssh ή εστω να του στειλω αρχεια για να συνεχισω το σεταρισμα του. Και ξανασυνδεθηκε μετα απο φρεσκια εκκινηση... μια ή 2 φορες. Μετα παλι δεν συνδεθηκε λεγοντας ενα ξερο "failure", οπως λεει και με το δικο μου.

    Επισημαινω αυτο με την επανασυνδεση μετα απο φρεσκια εκκινηση, επειδη οταν δεν συνδεεται, το kodi και το libreelec (το λειτουργικο που τρεχει το kodi) υπολειτουργουν, μιας και το λειτουργικο περιμενει να βρει ετοιμο το δικτυο για να συγχρονισει το ρολοϊ, στο kodi να κατεβασουν καποια προσθετα τα πραγματα τους απο το ιντερνετ κλπ.
    Μεχρι στιγμης του εχω κανει ενα soft reboot μεσα απο το web interface και ενα reboot κανονικο βγαζοντας το εντελως απο το ρευμα, χωρις να αλλαξει κατι. Το ενδεχομενο hard reset απορριπτεται εντελως γιατι θα πρεπει να φαω μια ωρα για να το ξανασεταρω.

    Επιπλεον, για ασχετο λογο με το παραπανω, δοκιμασα νωριτερα να εγκαταστησω κατι απο το play store σε ενα ταμπλετ συνδεδεμενο με το δικο μου wifi και παρολο που ηταν συνδεδεμενο κανονικα, εκανε πανω απο 2 λεπτα αναμονη πριν ξεκινησει να το κατεβαζει!

    Τελος, το μοναδικο πραγμα που αλλαξα προσφατα στο 2i ειναι ενας rule που εβαλα δοκιμαστικα στο parental control του για να κοβει τη συνδεση σε μια συγκεκριμενη συσκευη μετα τις 10 το βραδυ (απαιτηση ενος πατερα για να ελεγξει με καποιο τροπο μεχρι ποτε θα μπορουν μπαινουν τα παιδια του στο ιντερνετ). Αλλα αυτο εχει ενα μηνα που εγινε.
    ديميتريس

  12. #5532
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "καλο" στην ολη υποθεση ειναι οτι κανεις δεν ειπε οτι κανω ή οτι θεωρω κατι λαθος, οπως παλιοτερα που σπευσανε ολοι να με διορθωσουν για τις παναργες ταχυτητες μεταφορας μεσω wifi.
    Για πιο λόγο να το κάνουμε;
    Το κάναμε μια, το κάναμε δυο, reset δεν θέλεις να κάνεις, αλλαγή δεν θέλεις να κάνεις, είναι προτιμότερο να πουμε πως ναι το speedport φταίει μπας και το αλλάξεις.

  13. #5533
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για ποιο λογο να κανω reset? Εχω τουλαχιστον 5 ασυρματες συσκευες που παιζουν ρολοϊ, καθε μερα εδω και 1+ χρονο (πριν τον 1 χρονο ηταν 4), αν εξαιρεσεις το περιστατικο που λεω παραπανω με το pi zero. Το σημα στο συγκεκριμενο σημειο και στη συγκεκριμενη συσκευη ειναι πολυ καλο, αλλα εξακολουεθι να μην συνδεεται παρα τις αλλαγες στο power management του που υποτιθεται θα καλυτερευανε την αποδοση του wifi, αρα το προβλημα δεν ειναι στην πλευρα του rpi.
    Επιπλεον, το οτι παρουσιαζει τα ιδια χαλια με το 2i του γειτονα με κανει να ειμαι σιγουρος οτι κατι στραβο κανει το 2i γενικως, αλλα αυτη τη στιγμη δεν εχω καποιον που να μην εχει γυρισει σε voip για να μεταφερω εκει το pi και να το τσεκαρω. Επισης, επειδη δεν ειναι απλα οτι θα παρω το pi και θα το βαλω σε αλλο δικτυο, πρεπει να εχει και τηλεοραση κλπ και να μπορει ολα αυτα να μου τα διαθεσει για καποιες ωρες.

    Reset θα εκανα αν, οπως ο απλος χρηστης, ειχα αλλαξει μονο το ssid και το κλειδι του wifi. Δυστυχως, εχω κανει πολλα περισσοτερα (αλλαγη του κωδικου του admin, 1 dhcp binding, ~10 port forwards, κοψιμο της lan4 για να δουλευει οπως οι αλλες, αλλαγη του καναλιου, wake over internet κλπ) και ολα αυτα θα μου παρουν πολυ χρονο να ξανασεταριστουν.
    Λεφτα για αλλο ρουτερ με voip δεν μπορω να διαθεσω, ουτε μπορω να βαλω 2ο ρουτερ για να εχω μονο το 2i για voip, επειδη θα χρειαστει να ριξω καλωδια δικτυου μεσα στο σπιτι.

    Εχω συμβιβαστει με τις αναπηριες του και εχω προσαρμοσει τις δικες μου αναγκες ωστε να καλυπτονται οσο γινεται απο αυτο, γιατι δεν μπορω να κανω αλλιως. Και καναλι αλλαξα οταν προταθηκε να βαλω το 6, αλλα δεν αλλαξε κατι.

    ---edit
    Ερωτηση. Πως εξηγεις το οτι το rpi φαινεται οτι εινια συνδεδεμενο ασυρματα
    Κώδικας:
    # iwconfig
    wlan0     IEEE 802.11  ESSID:"Gamidi Internet"
              Mode:Managed  Frequency:2.462 GHz  Access Point: xx:xx:xx:xx:xx:xx
              Bit Rate=24 Mb/s   Tx-Power=31 dBm
              Retry short limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
              Encryption key:off
              Power Management:off
              Link Quality=70/70  Signal level=-39 dBm
              Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
              Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0
    # ifconfig
    wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr xx:xx:xx:xx:xx:xx
              inet addr:192.168.1.102  Bcast:192.168.1.255  Mask:255.255.255.0
              UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
              RX packets:171 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:268 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:1000
              RX bytes:32784 (32.0 KiB)  TX bytes:32610 (31.8 KiB)
    αλλα στο web interface του 2i δεν φαινεται καθολου? Εδω σε θελω.
    Αυτη τη στιγμη ειμαι συνδεδεμενος ενσυρματα και μπαινω μεσω ssh, και το rpi ειναι ακριβως μπροστα απο το 2i.
    Θα το βγαλει σε λιγο θα μου πεις, αλλα απορω γιατι δεν το βγαζει αμεσως.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 14-04-19 στις 14:17.
    ديميتريس

  14. #5534
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπορείς να πάρεις ενα Backup των ρυθμίσεων, να κάνεις ενα Hard reset, να σετάρεις μόνο τα απαραίτητα, ούτε Port forward, ούτε κανάλια, ούτε dhcp bind και να δοκιμάσεις πως πάει. αν συνεχίζει παίζεις λίγο με τα κανάλια, αλλιώς επαναφέρεις τις ρυθμίσεις απο το Backup.


    Υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να φταίει ο οδηγός της ασύρματης κάρτας και όχι το router απαραίτητα, αν έφταιγε το router δεν θα ήταν πιο φυσιολογικό να στο κάνει σε όλες τις συσκευές;

  15. #5535
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παραπανω ειπα οτι
    Επιπλεον, για ασχετο λογο με το παραπανω, δοκιμασα νωριτερα να εγκαταστησω κατι απο το play store σε ενα ταμπλετ συνδεδεμενο με το δικο μου wifi και παρολο που ηταν συνδεδεμενο κανονικα, εκανε πανω απο 2 λεπτα αναμονη πριν ξεκινησει να το κατεβαζει!
    Ισως να ειναι τυχαιο, αλλα ισως να δειχνει οτι οντως το 2i εβγαλε ξανα προβλημα με τις ασυρματες συσκευες.

    - - - Updated - - -

    Σχετικα με το "να σεταρω τα απαραιτητα για να δω πως παει και μετα τα πιο προχωρημενα". Μεσα στα δικα μου απαραιτητα ειναι το port forwarding (οχι και για τα 10 rules αλλα σιγουρα για τα 4 απο τα 10), το σεταρισμα του dynamic dns και το wake over internet, για να εχω προσβαση απ'εξω. Το διαπιστωσα τωρα που ειπα να κανω reset και δεν το εκανα.

    Επισης, διαπιστωσα πως στο σημειο που ειναι τα rpi υπαρχει και η τηλεοραση, που το wifi της δεν κλεινει με τιποτα, αλλα με σημα μετριο προς κακο. Βεβαια, δεν εχω παρατηρησει αν πεφτει, ουτε το εχω ψαξει ποτε στο web interface του 2i, γιατι δεν εχει κατι με το οποιο αξιζει να ασχοληθω.

    Τελος, επισημαινω το παραπανω περιστατικο με το ταμπλετ επειδη το ταμπλετ και το rpi 3b ειναι νεες συσκευες στο δικτυο μου, ενω ολες οι υπολοιπες οχι.
    ديميتريس

Σελ. 369 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 349359364367368369370371374379389 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας