Σελ. 370 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 350360365368369370371372375380390 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.536-5.550 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #5536
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πως περιμένεις να βρεθεί λύση αν το ένα δεν το κάνεις, το άλλο δεν το κάνεις;
    Δεν έχει χάσει παραπάνω χρόνο γράφοντας εδώ πως δεν κάνω reset;

  2. #5537
    Εγγραφή
    23-02-2019
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Modem:H 300s / Router:Mi4
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα.
    Θέλω να επιβεβαιώσω, το κακό wireless του ρούτερ του παρόν νήματος.

    Είμαι με Adsl σύνδεση, με ταχύτητα κατεβάσματος 24,548 , και upload 1,024 (τόσο κλειδώνει η actual rate) - (με attainble upload/download ~32.000/~83.000).

    Όπως γίνεται κατανοητό, είμαι συνδεδεμένος σε καμπίνα -λόγω Voip- , και αφού έκανα "μάχη" για τη γραμμή μου με τους τεχνικούς του ΟΤΕ λόγω του Vobb που με σύνδεσαν χωρίς να το θέλω, και λόγω της χαμηλής ταχύτητας που κλείδωνα από Α/Κ (10.8), για να με συνδέσουν εκεί.

    Αυτά, τα αναφέρω ως τα αναλυτικά δεδομένα γραμμής μου.

    Στο διά ταύτα:
    Έπειτα από τις νέες -ανωτέρω- ταχύτητες κλειδώματος, έκανα -κυρίως- ενσύρματες, αλλά και ασύρματες δοκιμές.
    Ενσύρματα στο laptop, κλειδώνω max 23.1Mbps, με τη κλασσική εφαρμογή Speedtest.
    Ασύρματα τώρα, κλειδώνω πότε max 22.2 (σπάνια) , αλλά κυρίως, κλειδώνω γύρω στα 15, max 16.
    Ενίοτε, έχω δεί και 12άρια.

    Από ping, στη πρώτη μόνο μέτρηση δίνει κανονικό ping (ενσύρματα 6, ασύρματα 9), και από τη δεύτερη μέτρηση και μετά, βλέπω κάτι τρελά ping, του στυλ 300, μπορεί και αρκετά παραπάνω. Αυτό και ενσύρματα και ασύρματα. (Είμαι σε fast path, ως gamer).

    Ερώτηση: Αφού έχω actual rate 24,500 , γιατί ενσύρματα δε πιάνω ταχύτητες κοντά στα 24; πχ 23.8-24.2 , και βλέπω max 23.1; (μέσος όρος μετρήσεων 22.6)

    2) Γιατί στο ping τόση διάφορα;

    3) Γιατί δε πιάνει ασύρματα σταθερά τουλάχιστον 20Mbps; Δεν σηκώνει το modulation VDSL που με έχουν γυρίσει; Έχω κάνει όλες τις δοκιμές σε modulation, αλλά εάν προσθέσω modulations, τότε χάνω σε attainable rate.

    Όταν του κάνω reboot στρώνει ασύρματα και πιάνει 22.2, και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια.

    Ασύρματα, είμαι πολύ κοντά στο ρούτερ, και μάλιστα το έχω μετρήσει και εντελώς δίπλα στο ρούτερ!

    Έχω παραγγείλει ένα Router της Xiaomi (Mi 4A), θα το συνδέσω λόγω Vobb με PPPoE Passthrough ως ρούτερ ή access point (όχι repeater) και ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα.

    Αυτή η εμπειρία μου, δείχνει να μη σηκώνει modulation VDSL και ταχύτητες ασύρματες άνω των 15.
    Η ζωή μας πρέπει να έχει και λάθος αποφάσεις, για να μπορούμε να εκτιμήσουμε τις σωστές.

  3. #5538
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Για να μην ξαναλέμε τα περι ασυρμάτου

    για την ταχύτητα με το καλώδιο, έχεις τα διάφορα overhead (vdsl, pppoe)

    το ping Μπορει να σημαίνει πολλά, αν για παράδειγμα τερματίζεις το Up/down λογικό είναι να έχεις αυξημένο Ping

  4. #5539
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελος, το μοναδικο πραγμα που αλλαξα προσφατα στο 2i ειναι ενας rule που εβαλα δοκιμαστικα στο parental control του για να κοβει τη συνδεση σε μια συγκεκριμενη συσκευη μετα τις 10 το βραδυ (απαιτηση ενος πατερα για να ελεγξει με καποιο τροπο μεχρι ποτε θα μπορουν μπαινουν τα παιδια του στο ιντερνετ). Αλλα αυτο εχει ενα μηνα που εγινε.
    Κι όμως παίζει αυτό να είναι η αιτία και ας μη το κάνει συνέχεια, ειδικά άμα στρώνει μετά από reboot. Επιπλέον θα σου πρότεινα (αν δε το έχεις κάνει ήδη) να δοκιμάσεις εξωτερικό DNS πχ 8.8.8.8 και όχι του router.

    Post προ 3 μηνών:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω παρατηρήσει και εγώ κάποια θέματα στο WiFi του entry 2i (και μάλιστα σε δύο διαφορετικά ρούτερ σε δύο διαφορετικές γραμμές). Αν ενεργοποιήσω κάποιες έξτρα λειτουργίες (πχ 2ο WiFi SSID ή MAC filtering), επηρεάζεται η downstream ταχύτητα αισθητά (αντί για 14-15 Mbps σταθερά, πιάνει 1-2 ή 8-9). Με reboot επανέρχεται αλλά όχι για πολύ, το πρόβλημα επανεμφανίζεται σύντομα. Αν πάλι απενεργοποιήσω τις λειτουργίες αυτές ή κάνω factory reset, παίζει απροβλημάτιστα για μήνες (χωρίς reboot). Να διευκρινίσω ότι απλές αλλαγές (αλλαγή ονόματος SSID, καναλιού, κωδικού) δεν δημιουργούν κανένα πρόβλημα.

    Κάποιο firmware bug ή δεν έχει επαρκή resources να υποστηρίξει αυτές τις λειτουργίες; Είναι το 1ο σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζω στο entry 2i και είναι εκνευριστικό ειδικά αν δεν αντιληφθείς τι το προκάλεσε.
    - - - Updated - - -

    Η πλάκα είναι ότι το έχω ξεσκίσει σε QoS queues/priorities (με IPs, MACs, ports, τα πάντα) και παίζει ΑΨΟΓΑ, ώστε να μη μπουκώνει η γραμμή ακόμα και όταν κάνω πολλαπλά uploads στο background (youtube, FTP, sync κινητών) με μόλις 1 Mbps... αλλά άμα βάλω 2ο SSID ή MAC filter / parental control, το παίρνω στο χέρι το κακόμοιρο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 17-04-19 στις 06:13.

  5. #5540
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.493
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως περιμένεις να βρεθεί λύση αν το ένα δεν το κάνεις, το άλλο δεν το κάνεις;
    Δεν έχει χάσει παραπάνω χρόνο γράφοντας εδώ πως δεν κάνω reset;
    Απο τη στιγμη που χρειαζομουν ολες αυτες τις μερες τις 4 πορτες που λεω, ανοιχτες, οχι δεν εχασα καθολου χρονο γιατι εκανα τη δουλεια μου οπως θα επρεπε.
    Επιπλεον το "κανε reset/φορματ/νεο προφιλ κλπ" δεν ειναι λυση γιατι, αν δεν φερει αποτελεσμα, απαιτει στησιμο εκ νεου. Ηδη μετραω μια φορα που χρειαστηκε να ξαναστησω τα παντα απο την αρχη στο 2i, την εποχη που δεν μπορουσε να κρατησει 2 dhcp bindings.
    Την ιδια αντιδραση ακριβως εχω και σε προτασεις για να ξαναστησω οτιδηποτε απο την αρχη, πχ το λειτουργικο μου, επειδη στα ξαφνικα, και χωρις την παραμικρη παρεμβαση απο μενα, του ηρθε να κανει τα δικα του.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όμως παίζει αυτό να είναι η αιτία και ας μη το κάνει συνέχεια, ειδικά άμα στρώνει μετά από reboot. Επιπλέον θα σου πρότεινα (αν δε το έχεις κάνει ήδη) να δοκιμάσεις εξωτερικό DNS πχ 8.8.8.8 και όχι του router.

    Post προ 3 μηνών:


    - - - Updated - - -

    Η πλάκα είναι ότι το έχω ξεσκίσει σε QoS queues/priorities (με IPs, MACs, ports, τα πάντα) και παίζει ΑΨΟΓΑ, ώστε να μη μπουκώνει η γραμμή ακόμα και όταν κάνω πολλαπλά uploads στο background (youtube, FTP, sync κινητών) με μόλις 1 Mbps... αλλά άμα βάλω 2ο SSID ή MAC filter / parental control, το παίρνω στο χέρι το κακόμοιρο.
    Ειδες? Και εγω δεν πλησιαζω καν αυτα που κανεις εσυ, αλλα παρολα αυτα εχω προβλημα. Και εχω ορισει να δινει το 8.8.8.8 για dns μεσω dhcp... απο τοτε που το εχω.
    Παρομοια χαλια με το wifi του εχω παρατηρησει σε καταστημα με 2 pc συνδεδεμενα ενσυρματα, 3 συσκευες ασυρματα, συν pos, cctv κλπ. Μια φορα τη βδομαδα, στην καλυτερη περιπτωση παντα, οτι ειναι συνδεδεμενο μεσω wifi αποσυνδεεται, αλλα για αυτατα χαλια δεν φταιει το ρουτερ και οσοι το κραζουν ειναι κακοι.

    In other news, ειχα το rpi 3b+ στο ιδιο δωματιο με το 2i χτες και προχτες. Προχτες το ειχα απλα στο ιδιο δωματιο, οποτε στο iwconfig ελεγε για σημα 65/70, ενω χτες το εφερα διπλα ακριβως στο 2i και ελεγε 70/70. Ολο αυτο το διαστημα ειχε την ιδια ip, 192.168.1.122, και για να ειμαι σιγουρος οτι δεν επεσε η συνδεση οσο ημουν εκτος, συνδεομουν μεσω ssh στο δικο μου pc και του εκανα ping καθε 1 ωρα σχεδον.
    Το βραδυ το συνδεσα ξανα με την τηλεοραση και μπηκε αμεσως στο δικτυο, κρατωντας την .122, μιας και εχω το dhcp lease time στις 12 ωρες (43200 δευτερα). Ειδα οτι ειχα να δω και κατα τις 11 το εκλεισα.
    Και σημερα που το ξανανοιξα, 8 το πρωι, παλι δεν βρηκε το δικτυο να συνδεθει. Το ξανασυνδεσα με το χερι, αλλα αυτη τη φορα πηρε την .131, because why not?
    Να πω πως εχω κανει, απο την 1η μερα, οτι μπορει να γινει στο rpi 3b+ για να μεινει σταθερο το ασυρματο, δηλαδη να μην κλεινει για powersaving, αλλα δεν ειχε αποτελεσμα, γιαυτο τα ριχνω πλεον στο 2i.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 17-04-19 στις 14:58.
    ديميتريس

  6. #5541
    Εγγραφή
    17-04-2019
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλησπέρα μαγκες είμαι νέος εδω.
    έχω το συγκεκριμένο router που αναγράφεται στο τοπικ και θα ήθελα να μου πειτε εαν υπάρχει τρόπος να δω ή να αυξήσω το upload μέσα απο εκει.
    ευχαριστώ

  7. #5542
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Μονο αμα σου παρεχει ο παροχος annex M, μπορεις να διπλασιασεις το upload. Για κανε το κοπο και παρε τηλεφωνο.
    Άλλα Ντάλλα....

  8. #5543
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tamtakos1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα μαγκες είμαι νέος εδω.
    έχω το συγκεκριμένο router που αναγράφεται στο τοπικ και θα ήθελα να μου πειτε εαν υπάρχει τρόπος να δω ή να αυξήσω το upload μέσα απο εκει.
    ευχαριστώ
    Για να το δεις
    Internet-Status-DSL Actual Rate(Up/Down) 2999/29993 kbps

    Για να το αυξήσεις δεν υπάρχει ρύθμιση

  9. #5544
    Εγγραφή
    19-04-2017
    Περιοχή
    γερα λεσβου
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΠΠΑΔΟΣ
    Router
    speedport entry2i
    Path Level
    Fastpath
    καλημερα 15 μερες περασαν απο τη μερα που αλλαξαμε την συνδεση απο 30αρι σε 50αρι και τιποτα δεν δειχνει να αλλαξε οριστε και η εικονα οι ταχυτητες να πω οτι ειναι και χειροτερες απο πριν επισης στον λογαριασμο αναγραφεται κανονικα οτι η συνδεση αλλαξε κτλπ Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  91 
Μέγεθος:  48,4 KB 
ID: 203185

  10. #5545
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τη στιγμη που χρειαζομουν ολες αυτες τις μερες τις 4 πορτες που λεω, ανοιχτες, οχι δεν εχασα καθολου χρονο γιατι εκανα τη δουλεια μου οπως θα επρεπε.
    Επιπλεον το "κανε reset/φορματ/νεο προφιλ κλπ" δεν ειναι λυση γιατι, αν δεν φερει αποτελεσμα, απαιτει στησιμο εκ νεου. Ηδη μετραω μια φορα που χρειαστηκε να ξαναστησω τα παντα απο την αρχη στο 2i, την εποχη που δεν μπορουσε να κρατησει 2 dhcp bindings.
    Την ιδια αντιδραση ακριβως εχω και σε προτασεις για να ξαναστησω οτιδηποτε απο την αρχη, πχ το λειτουργικο μου, επειδη στα ξαφνικα, και χωρις την παραμικρη παρεμβαση απο μενα, του ηρθε να κανει τα δικα του.
    Γράφω πιο πάνω, πάρε backup ρυθμίσεις και κάνε reset για δοκιμή, αν δεν φέρει αποτέλεσμα κάνεις restore δεν ξαναστείνεις κάτι, αν όμως φέρει;

    Reset δεν θέλεις, άλλο router καλύτερό δεν θέλεις........ μένεις με αυτό λοιπόν με ότι προβλήματα μπορεί να έχει, απο οτι φαίνεται έχεις παραπάνω απαιτήσεις απο αυτό που μπορεί να δώσει η δωρεάν αυτή συσκευή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 19-04-19 στις 11:45.

  11. #5546
    Εγγραφή
    25-03-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    709
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZyXEL 8924 / Entry 2i
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hack33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα 15 μερες περασαν απο τη μερα που αλλαξαμε την συνδεση απο 30αρι σε 50αρι και τιποτα δεν δειχνει να αλλαξε οριστε και η εικονα οι ταχυτητες να πω οτι ειναι και χειροτερες απο πριν επισης στον λογαριασμο αναγραφεται κανονικα οτι η συνδεση αλλαξε κτλπ Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  91 
Μέγεθος:  48,4 KB 
ID: 203185
    Με 22.2dB εξασθένιση δύσκολα θα δεις πολλά παραπάνω. Για αρχή κάνε έλεγχο της εσωτερικής καλωδίωσης και μίλησε με το 13888 να σου αλλάξουν προφίλ ώστε να δώσει ισχύ εξόδου από 12 στα 14.5dBm μήπως και πάρεις 2-4mbps επάνω..
    Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι.

    Εκείνοι που βλέπουν
    Eκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν και...
    Eκείνοι που δε θέλουν να δουν

  12. #5547
    Εγγραφή
    31-05-2018
    Περιοχή
    Ρόδος
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει οδηγός που αναφέρεται σε συνδεσμολογία asus modem και από πίσω το speedport για τηλεφωνία.
    Η μεθοδολογία είναι κοινή.
    Οπότε ρίξε μια ματιά στο ανάλογο θέμα.
    με ενδιαφερει ακριβως το ιδιο αλλα δεν κατεφερα να βρω καπου τον οδηγο

    *edit*
    το βρηκα ακυρο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Keniath : 20-04-19 στις 19:24.

  13. #5548
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο αμα σου παρεχει ο παροχος annex M, μπορεις να διπλασιασεις το upload. Για κανε το κοπο και παρε τηλεφωνο.
    Ο tamtakos1 το προφίλ του γράφει connx...ο οτε δίνει annex-m αλλά το upload είναι πάλι 1...
    Μόνο αν είναι σε καμιά voda/nova και με την προϋπόθεση ότι είναι σχετικά κοντά στο α.κ...αλλιώς μια τρύπα στο νερό..
    μπορεί να μην κερδίσει τπτ στο up και να πατώσει το down του με το annex-m..
    Αν μας δώσει στατιστικά να δούμε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RTouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 22.2dB εξασθένιση δύσκολα θα δεις πολλά παραπάνω. Για αρχή κάνε έλεγχο της εσωτερικής καλωδίωσης και μίλησε με το 13888 να σου αλλάξουν προφίλ ώστε να δώσει ισχύ εξόδου από 12 στα 14.5dBm μήπως και πάρεις 2-4mbps επάνω..
    Αν η γραμμή του hack33 είναι από αστικό κέντρο, να ζητήσει προφίλ 8b που έχει output power 20dbm..
    Σημείωση το 8b πάει max έως 50αρα..
    Επίσης καλό θα ήταν να ζητήσει το plus..σε άλλον φάνηκε να δίνει λίγο παραπάνω συγχρονισμό σε σχέση με το entry..
    Ακούγεται βέβαια ότι έχει μερικά θεματάκια το plus..

    Παρόμοιες περιπτώσεις...
    https://www.adslgr.com/forum/threads...91#post6575691
    https://www.adslgr.com/forum/threads...48#post6578248
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-04-19 στις 19:57.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #5549
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Μετά από ένα σωρό προβλήματα που είχα με το speedport plus (αποσυνδέσεις στη γραμμή, νεκρωνόταν το τηλέφωνο και δεν μπορούσαν να με καλέσουν ή να καλέσω και αρκετές φορές κοβόταν η γραμμή όταν είχα ενεργή γραμμή κ με καλούσε και κάποιος τρίτος) βρήκα μόνος μου ένα speedport entry2i (γιατί από τον ΟΤΕ αρνούνταν να μου το δώσουν εκείνοι ενώ επέμενα ότι τα προβλήματα άρχισαν από τη στιγμή που έβαλα το plus) το συνέδεσα και όλα λειτουργούν (ξανά) μια χαρά.

    Παρόλ' αυτά μπαίνοντας στο interface του ρουτερ είδα αμέτρητα λάθη σε κάποιο σημείο και μου φάνηκε περίεργο γιατί δεν έχω πραγματικά κανένα πρόβλημα με τη γραμμή. Έκανα restart 2-3 φορές, αλλά συνεχίζω να βλέπω μεγάλα νούμερα, όπως φαίνεται και στο screenshot που επισυνάπτω. το τελευταίο ριστάρτ έγινε πριν περίπου 2 μέρες.

    Να ανησυχώ; ή να μη δίνω σημασία αφού η δεν αντιλαμβάνομαι εγώ κάποια προβλήματα;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2019-04-21 at 11.46.52.png 
Εμφανίσεις:  65 
Μέγεθος:  67,0 KB 
ID: 203231

  15. #5550
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από ένα σωρό προβλήματα που είχα με το speedport plus (αποσυνδέσεις στη γραμμή, νεκρωνόταν το τηλέφωνο και δεν μπορούσαν να με καλέσουν ή να καλέσω και αρκετές φορές κοβόταν η γραμμή όταν είχα ενεργή γραμμή κ με καλούσε και κάποιος τρίτος) βρήκα μόνος μου ένα speedport entry2i (γιατί από τον ΟΤΕ αρνούνταν να μου το δώσουν εκείνοι ενώ επέμενα ότι τα προβλήματα άρχισαν από τη στιγμή που έβαλα το plus) το συνέδεσα και όλα λειτουργούν (ξανά) μια χαρά.

    Παρόλ' αυτά μπαίνοντας στο interface του ρουτερ είδα αμέτρητα λάθη σε κάποιο σημείο και μου φάνηκε περίεργο γιατί δεν έχω πραγματικά κανένα πρόβλημα με τη γραμμή. Έκανα restart 2-3 φορές, αλλά συνεχίζω να βλέπω μεγάλα νούμερα, όπως φαίνεται και στο screenshot που επισυνάπτω. το τελευταίο ριστάρτ έγινε πριν περίπου 2 μέρες.

    Να ανησυχώ; ή να μη δίνω σημασία αφού η δεν αντιλαμβάνομαι εγώ κάποια προβλήματα;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2019-04-21 at 11.46.52.png 
Εμφανίσεις:  65 
Μέγεθος:  67,0 KB 
ID: 203231
    Tα CRC από αυτά που βλέπεις είναι σημαντικά, περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα λάθη.

    Αφού δεν αντιλαμβάνεσαι κάποιο πρόβλημα μην τους δίνεις σημασία, απλά κάνε restart στην γραμμή.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 370 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 350360365368369370371372375380390 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας