Σελ. 512 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 492502507510511512513514517 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.666-7.680 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #7666
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πεστα! Και δεν εινια μονο ηλιθιοτητα του οτε το εσκεμμενο κλειδωμα των λειτουργιων των ρουτερ, και οι αλλοι τα ιδια κανουν.
    Ενας φιλος μου πηγε πριν καιρο απο τον οτε στη βονταφον και του φερανε νεο ρουτερ, το h267a. Με τα credentials που γραφει απο κατω δεν δινει πουθενα τη δυνατοτητα για port forwarding, οποτε δεν μπορουσε να δει τις καμερες.

    Χρειαστηκε να φερει τον τεχνικο της βονταφον, ο οποιος δεν ξερω με τι credentials μπηκε μεσα για να το φτιαξει. Μετα τις οποιες αλλαγες, εγω δοκιμασα τα γνωστα για root προσβαση αλλα δεν μπηκε. Δεν θυμαμαι αν μπαινει με αυτα του απλου χρηστη που ειναι γραμμενα απο κατω, αλλα γενικα, αν γινει reset αυτη τη στιγμη στο ρουτερ, καληνυχτα.

    Αλλα ποιος νοιαζεται οταν για τον απλο χρηστη υπαρχει η "ευκολια" της καραbloated εφαρμογης στο κινητο που κανει "τα παντα", δηλαδη αλλαγη ssid, κλειδιου, καναλιου, και δειχνει και την ταχυτητα συνδεσης! Τα ιδια πραγματα δηλαδη που θα μπορουσαν να γινουν και με μια απλη εφαρμογη του 1mb για win.
    Να υποθέσω ότι είναι κρυμμένη και η δυνατότητα να σώσεις/φορτώσεις το config; Μάλλον ε;
    Αν δεν είναι κρυμμένο, ας μη φαίνονται οι πόρτες κλπ, μπορεί να τις σώνει και αυτές αν φαίνεται η επιλογή για backup..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsirintanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα
    Εχω το Speedport Entry 2i (σε γραμμη wind) και μετα απο διακοπη ρευματος ειχα αυτα τα στατιστικα γραμμης.
    Συνημμένο Αρχείο 244807
    Συνημμένο Αρχείο 244808
    Παντα ειχα noise margin στα 6.2 και κλειδωνε στα 15.200
    Με την διακοπη εχει noise margin στα 3.1 και κλειδωνε στα 16.900,το εχω αφησει ετσι χωρις reboot 3 μερες και δεν εχει αποσυνδεθει.

    Μπορω να δουλευω με τοσο χαμηλο noise margin χωρις προβληματα?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μενα μετα απο διακοπες ρευματος παιρνει τα πανω του. Αλλες φορες το κραταει, αλλες οχι. Η δικη σου γραμμη φαινεται να αντεχει. Μην το κανεις reboot γιατι θα γυρισει εκει που ηταν πριν.
    Προφανώς με τη διακοπή έκλεισαν και άλλα ρουτερ στη περιοχή και κλείδωσε πρώτο ψηλά σε ταχύτητα, μόλις λοιπόν επανήλθε το ρεύμα και το crosstalk, για να αντισταθμίσει τη ψηλή ταχύτητα που δεν την άντεχε, έριξε το σνρ.. Αυτό έγινε..
    Από την εικόνα δείχνει να αντέχει με 70,5 ώρες ΟΝ & τα λίγα crc που έχει.. Και βέβαια μπορείς να δουλέψεις, αλλά έτσι κ αλλιώς δεν νομίζω να κρατήσει και πάρα πολύ.. Όπως σου είπαν, κάποια στιγμή θα πέσει και θα επανέλθει εκεί που ήταν... Γενικά πάντως το 3 είναι πολύ οριακό για ασφαλή χρήση... Δεν αφήνει καθόλου περιθώρια για κάποιο στιγμιαίο θόρυβο κλπ και σίγουρα θα πέσει η γραμμή τότε αν συμβεί...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 13-01-23 στις 15:29.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #7667
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    φίλε μου αν μπορεί να μπει σε λειτουργία bridge ρίξε ένα ρουτεράκι δικό σου σκέτο Και μην ξανά ασχοληθείς. γιατί ταλαιπωρείσαι?
    VARAJOHN

  3. #7668
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.517
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ερωτηση, μιας και σημερα ειχα την δευτερη διακοπη ρευματος αφοτου βγηκα απο το nat.
    Βγηκα τοτε απο nat, επανεκκινησα το ρουτερ και πηρα κανονικη ip (2.x.x.x). Στην επομενη διακοπη ρευματος πηρε απο το αλλο ευρος, 85.x.x.x, και στη σημερινη πηρε ξανα απο το ευρος 2.x.x.x.
    Οταν εινια σε nat και επανεκκινηθει, παιρνει παλι αυτοματα απο το ευρος 100.x.x.x? Γιατι την πρωτη φορα που το επανεκκινησα, με το σκεπτικο να βγω απο nat χωρις να παρω τον οτε, δεν βγηκα και πρεπει να πηρα και την ιδια "εσωτερικη" ip για το nat.
    ديميتريس

  4. #7669
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν εινια σε nat και επανεκκινηθει, παιρνει παλι αυτοματα απο το ευρος 100.x.x.x?
    Αν δεν πάρεις τον OTE πάλι πίσω από NAT μπαίνεις όσες επανεκκινήσεις και να γίνουν.

    Πίσω από NAT δεν είναι μόνο το 100.ΧΧΧ.ΧΧΧ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #7670
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.931
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Στον ΟΤΕ πίσω από ΝΑΤ είναι πάντα 100.xxx.xxx.xxx όπως προβλέπεται και στο αντίστοιχο RFC για χρήση CGNAT. Φυσικά κοιτώντας το μέσα από το router, όχι online.

  6. #7671
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.517
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι αναπηρια το επιασε ξαφνικα και δεν αφηνει να συνδεθει απεξω στο δικο μου συστημα? Το πρωι δουλεψε κανονικα... για τα 10 λεπτα που το χρειαστηκα. Εσβησα τα 2 port forwards και τα ξανακανα απο την αρχη, τσεκαρα και οτι οι πορτες εινια οντως σωστες, το εκανα και επανεκκινηση, αλλα δεν καταλαβαινει. Ακομα και το canyouseeme λεει οτι εινια κλειστες!

    - - - Updated - - -

    Ουτε το αλλο forward που θελω για ενα παιχνιδι στα windows παιζει. Σε λινουξ, που εχω 2 μονο για μια κλαϊν εφαρμογη και για τα τορρεντ, παιζουν και τα 2 χωρις προβλημα.
    Part 2 αυτουνου. Παλι ηθελα να παιξω το ιδιο παιχνιδι και παλι δεν εβλεπε την πορτα απ' εξω, παρολο που το forward ηταν σωστο. Προφανως δεν το ειχα πειραξει απο την προηγουμενη φορα που το εσβησα και το ξαναπερασα. Εκανα επανεκκινηση του 2ι, εσβησα και ξαναπερασα το forward αλλα τιποτα. Μετα πηρα και τσεκαρα ενα ενα ολα τα forwards που εχω, που ειναι 12 τελικα.
    Απο αυτα τα 12
    - φαινεται κλειστο του wol στην 9 αλλα παρολα αυτα δουλευει κανονικα
    - φαινεται κλειστο αυτο του παιχνιδιου που ειναι στην 27015
    - δεν μπηκα να τεσταρω του αλλου παιχνιδιου γιατι με εκνευριζει οταν ειναι windowed
    - τα υπολοιπα 9, 7 στο μπρικι και 2 στο δικο μου pc, δουλευουν κανονικα

    Επισης, εμαθα σημερα για αυτο το output. Το txpower στο τελος ειναι feature του ρουτερ οπως και τα υπολοιπα ή του hw που εχει το wifi?
    Κώδικας:
    # iw dev
    phy#0
            Interface wlan0
                    ifindex 3
                    wdev 0x1
                    addr xx:xx:xx:xx:xx:xx
                    ssid Gamidi Internet
                    type managed
                    channel 11 (2462 MHz), width: 20 MHz, center1: 2462 MHz
                    txpower 31.00 dBm
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 24-02-23 στις 10:03.
    ديميتريس

  7. #7672
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.517
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Honest και semi-offtopic question. Οταν κανετε forwarding για κατι που απαιτει οχι μια πορτα αποκλειστικα αλλα ενα range απο πορτες, κανετε ολο το range ή μονο την πορτα που εινια 1000% σιγουρο οτι χρησιμοποιειται?
    Πχ, για το παιχνιδι που λεω παραπανω ειχα καποτε (= μεχρι τη μερα που με βγαλανε απο το cgnat και δεν δουλευε) ολο το range που ζητα (27005-27015). Οταν το εσβησα και το ξανακανα για να δουλεψει, εκανα μονο μια πορτα, την 27015 γιατι αυτη ελεγε μεσα στο ιδιο το παιχνιδι οτι χρησιμοποιειται και δουλεψε.
    Προχτες που ξαναειχα προβλημα και δεν φαινοταν απ' εξω, εσβησα αυτο το forward με την μια πορτα και το ξανακανα με range οπως το ειχα τοσα χρονια. Και τοτε δουλεψε.
    Για ολα τα υπολοιπα forwards που εχω και εχουν αποκλειστικα μια πορτα, που ειτε την εχω ορισει ειτε την λεει ξεκαθαρα η εκαστοτε εφαρμογη, εχω ανοιξει την πορτα που ζηταει η καθεμια.
    ديميتريس

  8. #7673
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.517
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επειδη δεν βρισκω ποτε (ή που) εγραψα για μια dns-related αναπηρια που με εκνευριζει, ποσταρω εδω.

    Απο τοτε που εχω το 2i, εδω και 6+ χρονια δηλαδη, εχω ορισει να δινει τους dns της google μεσω dhcp αντι για τον εαυτο του. Σημερα, ενας απο τους λογους που θελω αλλους dns ειναι για το censorship που επιβαλουν οι ελληνικοι isps. Και εδω ξεκινανε τα περιεργα.
    Ειχα πει πριν ~9 μηνες πως το ταμπλετ (lineage os 14.1, βασισμενο σε android 7.1.2) δεν επαιρνε χαμπαρι απο τους αλλαγμενους dns, αρα επεφτε πανω στο censorship και δεν ανοιγε καμια τορρεντοσελιδα. Το λειτουργικο του ταμπλετ δεν νιωθει απο ipv6 συνδεσιμοτητα, οποτε σιγουρα παιρνει ipv4 και μονο ipv4. Επισης δεν γινεται να δω λεπτομεριες περι δικτυου, πχ ποια ip πηρε ή αν εχει οντως τους σωστους dns.

    Πριν λιγες μερες διαπιστωσα πως και το κινητο κανει πλεον τα ιδια. Εκεινο υποστηριζει ipv6 και μπορω να δω τα περι δικτυου και τα εχει ολα προβλεπομενα. Οποτε ξεκινησα να το ψαχνω γενικοτερα και τσεκαρα και το κινητο ενος φιλου (samsung a40). Εχουμε και λεμε
    - ταμπλετ (android 7.1.2): φαινεται να μην χρησιμοποιει τους dns που εχω ορισει, οποτε πεφτει πανω στο censorship
    - δικο μου κινητο (android 9): το ιδιο με το παραπανω, αλλα δουλευει σωστα οταν ενεργοποιησω τον private dns της adguard απο τις ρυθμισεις
    - κινητο του φιλου (android 11, ολα στοκ): χρησιμοποιει τους dns της google και ανοιγει κανονικα τη σελιδα που θελω
    - rpi3b (debian 11): επειδη δεν εχει gui για να ανοιξω τη σελιδα που θελω, μονο με nslookup μπορω να δω αν δουλευει σωστα και οντως δουλευει αψογα
    - tvbox (libreelec 11, ενσυρματα): ολα αψογα και εδω, με ελεγχο μεσω του nslookup

    Αυτες οι 5 συσκευες παιρνουν ip μεσω dhcp και μπορουν να ελεγχθουν. Οι αλλες 3 που εχω μονιμα στο δικτυο μου εχουν σταθερες ip και dns αλλαγμενους ετσι κι αλλιως, και δουλευουν επισης αψογα.

    Δυστυχως το android στα παραπανω συστηματα δεν εχει nslookup για να δω τι γινεται πραγματικα, αλλα δεν νομιζω να βρω κατι διαφορετικο, οποτε τι αλλο μπορω να κανω? Να ειναι καποια αναπηρια του android?

    ---edit
    Να συμπληρωσω πως κανει το ιδιο ασχετως με ποιους dns θα βαλω να δινει μεσω dhcp. Δοκιμασα με αυτους της cloudflare και της cloud9 και κανει τα ιδια.

    ---ξαναedit
    Εκανα τρελη ανακαλυψη. Αντι να ψαχνομαι πως θα βαλω nslookup στα κινητα και στο ταμπλετ, βρηκα πως ο ιδιος ο chrome εχει built in δυνατοτητα για nslookup στο chrome://net-internals > dns (δουλευει και στον desktop chrome και σε ολους τους chromium based browsers).
    Στις συσκευες που εχουν προβλημα το nslookup επιστρεφει την λαθος ip, αυτη που οδηγει στη γνωστη σελιδα, ενω σε ολες τις υπολοιπες επιστρεφει τη σωστη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 28-03-23 στις 19:28.
    ديميتريس

  9. #7674
    Εγγραφή
    02-05-2012
    Μηνύματα
    530
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Γνωρίζουμε εάν υπάρχει νεότερο firmware από το V1.0.0_OTET14MAPEA?
    The best thing about UDP jokes is that I don't care if you get them or not

    If you can't explain it simply, you don't understand it well enough

  10. #7675
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.517
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οχι, δεν υπαρχει κατι νεοτερο απο το mapea.

    Στα δικα μου τωρα. Πριν αρχισω τη γκρινια για μια αναπηρια που μου τυχαινιε εδω και λιγες μερες σε ενα πασιγνωστο site, ειναι δυνατον να μην εχω ipv6 συνδεσιμοτητα με το ιντερνετ? Προφανως δεν εχω κλεισει το ipv6 απο το λειτουργικο μου
    Κώδικας:
    $ cat /sys/module/ipv6/parameters/disable
    0
    αλλα οι διαφορες σελιδες βγαζουν οτι δεν εχω ipv6, πχ της google
    Κώδικας:
    Δεν έχετε IPv6, αλλά δεν πρέπει να παρουσιάζονται προβλήματα σε ιστοτόπους που προσθέτουν υποστήριξη IPv6.
    ديميتريس

  11. #7676
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.755
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι συλλεκτικό τώρα το entry ?

    Το κράτησα και δεν το έδωσα πίσω..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #7677
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.517
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κρινοντας απο τα χαλια που εχουν τα μεταγενεστερα του, ναι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως το android στα παραπανω συστηματα δεν εχει nslookup για να δω τι γινεται πραγματικα, αλλα δεν νομιζω να βρω κατι διαφορετικο, οποτε τι αλλο μπορω να κανω? Να ειναι καποια αναπηρια του android?

    ...

    ---ξαναedit
    Εκανα τρελη ανακαλυψη. Αντι να ψαχνομαι πως θα βαλω nslookup στα κινητα και στο ταμπλετ, βρηκα πως ο ιδιος ο chrome εχει built in δυνατοτητα για nslookup στο chrome://net-internals > dns (δουλευει και στον desktop chrome και σε ολους τους chromium based browsers).
    Στις συσκευες που εχουν προβλημα το nslookup επιστρεφει την λαθος ip, αυτη που οδηγει στη γνωστη σελιδα, ενω σε ολες τις υπολοιπες επιστρεφει τη σωστη.
    Εβαλα nslookup μεσω του busybox (που απαιτει root για να εγκατασταθει) στο ταμπλετ με το android και εκει το nslookup επιστρεφει την σωστη διευθυνση. Γιατι λοιπον ο browser παει στη λαθος?
    ديميتريس

  13. #7678
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρινοντας απο τα χαλια που εχουν τα μεταγενεστερα του, ναι.

    - - - Updated - - -


    Εβαλα nslookup μεσω του busybox (που απαιτει root για να εγκατασταθει) στο ταμπλετ με το android και εκει το nslookup επιστρεφει την σωστη διευθυνση. Γιατι λοιπον ο browser παει στη λαθος?
    Δεν κάνεις ένα clear data / cache στον browser μήπως έχει κολλήσει η cache των dns ;

  14. #7679
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.517
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τα ιδια και με καθαρισμενη cache σε ολους τους browsers. Clear data εκανα μονο στον chromium, κυριως επειδη δεν ψηνομαι να χασω τα δεκαδες bookmarks που εχω στους αλλους. Επισης, αν υποθεσουμε οτι κραταει κατι στην cache, δεν θα επρεπε να τραβαει τη σωστη σελιδα που εχει στην cache απο τοτε που μπηκα με ενεργους τους private dns?

    Να πω και την αλλη αναπηρια που εχω αυτες τις μερες. Οταν μπαινω σε καποια σελιδα του ig, πχ instagram.com/greece, φορτωνει κανονικα το header, βγαζει πανω πανω ο browser πχ "greece (@greece) - φωτογραφιες στο instagram" και 1ms αργοτερα αλλαζει σε "η σελιδα δεν βρεθηκε" μαζι με το σχετικο μηνυμα σφαλματος απο κατω, που δεν ειναι 404, απλα ειναι ενα built in μηνυμα του ig για προφιλ που δεν υπαρχουν. Οτι δειχνει δηλαδη αν παει καποιος πχ στο instagram.com/gnomesucks.
    Αυτο σε android (bromite, chromum, via), linux (brave, firefox, chromium) και windows (firefox esr και chromium), και ακομα και με φρεσκα προφιλ σε οσους browsers ειναι εφικτο, οποτε δεν παιζει να εχουν προβληματικες ρυθμισεις ή προβληματικη cache/cookies.
    Αν συνδεθω απο το wifi του γειτονα, μονο απο το κινητο ή το ταμπλετ προφανως γιατι αυτα εινια ασυρματα, η σελιδες του ig ανοιγουν κανονικα.

    ---edit
    Σημερα δειχνει κανονικα τις σελιδες του ig στο κινητο, αλλα οχι στο ταμπλετ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 04-04-23 στις 09:56.
    ديميتريس

  15. #7680
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.517
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επεστρεψε σημερα (ισως και χτες) το ipv6 και μαζι επεστρεψε και η λειτουργικοτητα του ig. Η ip παρεμεινε η ιδια βεβαια, 2.85.x.x. Επισης, δεν αλλαξε κατι στην αναπηρια με τις μπλοκαρισμενες σελιδες στο android.

    - - - Updated - - -

    Και μολις ξαναχαλασε το ig Τουλαχιστον δουλευει το ipv6.
    ديميتريس

Σελ. 512 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 492502507510511512513514517 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας