Σελ. 351 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 331341346349350351352353356361371 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.251-5.265 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #5251
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    2.443
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Ναι, από αστικό κέντρο παίρνω, βέβαια παλιότερα όταν είχα πρωτοβάλει την 30άρα μου είχαν πει ότι είμαι στον μέσο όρο της περιοχής από άποψη ταχύτητας. Οδικώς, είμαι 650 μέτρα από το κέντρο.

  2. #5252
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kapnos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, από αστικό κέντρο παίρνω, βέβαια παλιότερα όταν είχα πρωτοβάλει την 30άρα μου είχαν πει ότι είμαι στον μέσο όρο της περιοχής από άποψη ταχύτητας. Οδικώς, είμαι 650 μέτρα από το κέντρο.
    650m από το dslam (και μάλιστα οδικώς) δεν δικαιολογούν τόσο υψηλό attenuation και άρα τόσο χαμηλό συγχρονισμό νομίζω. Αυτή είναι εικόνα για >1km ίσως και 1500m. Πρέπει να ελέγξεις τις καλωδιώσεις σου.

  3. #5253
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το ίδιο Downstream Attenuation και 30αρια.

    Συνημμένο Αρχείο 200672 Συνημμένο Αρχείο 200673
    Παιρνει απο αστικό και πρεπει να τσεκαρει την δικιά του καλωδίωση μην έχει θέμα η μπορεί και να είναι καλωδιακό προβλημα εκτός οικίας.
    pepes

  4. #5254
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PEPES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιρνει απο αστικό και πρεπει να τσεκαρει την δικιά του καλωδίωση μην έχει θέμα η μπορεί και να είναι καλωδιακό προβλημα εκτός οικίας.
    Για τον έλεγχο το έχω γράψει ήδη στο post #5248.

    Βάζω στοιχεία που δείχνουν ότι με το ίδιο ακριβώς Downstream Attenuation έχουν πολύ μεγαλύτερο συγχρονισμό, το ότι παίρνει από Α/Κ δεν λέει κάτι, από Α/Κ λογικά παίρνουν και αυτοί με τα 30αρια, αλλά ούτως ή άλλως το Downstream Attenuation είναι αυτό που παίζει ρόλο και όχι από που παίρνεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5255
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον έλεγχο το έχω γράψει ήδη στο post #5248.

    Βάζω στοιχεία που δείχνουν ότι με το ίδιο ακριβώς Downstream Attenuation έχουν πολύ μεγαλύτερο συγχρονισμό, το ότι παίρνει από Α/Κ δεν λέει κάτι, από Α/Κ λογικά παίρνουν και αυτοί με τα 30αρια, αλλά ούτως ή άλλως το Downstream Attenuation είναι αυτό που παίζει ρόλο και όχι από που παίρνεις.
    Με 20-21dB attenuation και δοκιμή vdsl από Α/Κ το 2012 στη Wind, συγχρόνιζα μόλις 15/1.7 (οπότε και φυσικά εγκατέλειψα και γύρισα σε adsl μέχρι να μπουν καμπίνες). Και οι καλωδιώσεις μου από το καφάο ως το σαλόνι μου -διαπιστωμένα- δεν είχαν και δεν έχουν πρόβλημα. Άστο συνεπώς και μην το ψάχνεις. Η μεγαλύτερη ζημιά γίνεται από τα Α/Κ μέχρι τα καφάο από όσο κατάλαβα. Για αυτό ας ελέγξει την εσωτερική του να βεβαιωθεί ότι είναι εντάξει και μετά ό,τι γίνει από τον πάροχο...

  6. #5256
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 20-21dB attenuation και δοκιμή vdsl από Α/Κ το 2012 στη Wind, συγχρόνιζα μόλις 15/1.7 (οπότε και φυσικά εγκατέλειψα και γύρισα σε adsl μέχρι να μπουν καμπίνες). Και οι καλωδιώσεις μου από το καφάο ως το σαλόνι μου -διαπιστωμένα- δεν είχαν και δεν έχουν πρόβλημα. Άστο συνεπώς και μην το ψάχνεις. Η μεγαλύτερη ζημιά γίνεται από τα Α/Κ μέχρι τα καφάο από όσο κατάλαβα. Για αυτό ας ελέγξει την εσωτερική του να βεβαιωθεί ότι είναι εντάξει και μετά ό,τι γίνει από τον πάροχο...
    To
    "Άστο συνεπώς και μην το ψάχνεις."
    δεν είναι απάντηση, από την στιγμή που θα υπάρχει έστω και ένας που θα πιάνει παραπάνω, η προσπάθεια θα είναι να φτάσεις αυτόν και όχι αυτόν που πιάνει λιγότερο, το αν θα το καταφέρεις είναι άλλο θέμα αλλά όχι και να μην προσπαθήσεις καθόλου.
    Πάντα κοιτάζουμε να πάμε προς το καλύτερο και όχι προς το μέτριο ή το χειρότερο.

    Ότι πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει η καλωδίωση από το A/K μέχρι το ΚΑΦΑΟ, το ίδιο ακριβώς πρόβλημα ή και χειρότερο μπορεί να δημιουργήσει και η καλωδίωση από τον δικό μας χώρο(τον κατανεμητή του κτιρίου) μέχρι το ΚΑΦΑΟ, γιατί την μεγαλύτερη ζημιά να την κάνει μόνο το πρώτο;;; έχει γίνει κάποια έρευνα πάνω στο συγκεκριμένο θέμα;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #5257
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To δεν είναι απάντηση, από την στιγμή που θα υπάρχει έστω και ένας που θα πιάνει παραπάνω, η προσπάθεια θα είναι να φτάσεις αυτόν και όχι αυτόν που πιάνει λιγότερο, το αν θα το καταφέρεις είναι άλλο θέμα αλλά όχι και να μην προσπαθήσεις καθόλου.
    Πάντα κοιτάζουμε να πάμε προς το καλύτερο και όχι προς το μέτριο ή το χειρότερο.
    Είναι απάντηση. Γιατί δεν έχει καν vectoring ενεργό όπως βλέπεις λόγω σύνδεσης με Α/Κ. Κάτι 15db και 19dB που οφείλονται σε μεγάλη απόσταση από καμπίνα που υπάρχει σε κάποιες περιοχές στην επαρχία, σε νησιά κλπ. ή απλά λόγω κακής εσωτερικής καλωδίωσης παλεύονται με βελτίωση αυτής της καλωδίωσης ή με καμιά αλλαγή απερχόμενου στις άλλες περιπτώσεις. Όταν είναι από Α/Κ η παροχή δεν βλέπω αν και πόσα μπορούν να γίνουν όμως...

  8. #5258
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι απάντηση. Γιατί δεν έχει καν vectoring ενεργό όπως βλέπεις λόγω σύνδεσης με Α/Κ. Κάτι 15db και 19dB που οφείλονται σε μεγάλη απόσταση από καμπίνα που υπάρχει σε κάποιες περιοχές στην επαρχία, σε νησιά κλπ. ή απλά λόγω κακής εσωτερικής καλωδίωσης παλεύονται με βελτίωση αυτής της καλωδίωσης ή με καμιά αλλαγή απερχόμενου στις άλλες περιπτώσεις. Όταν είναι από Α/Κ η παροχή δεν βλέπω αν και πόσα μπορούν να γίνουν όμως...
    Πρώτα είπες αυτό
    Η μεγαλύτερη ζημιά γίνεται από τα Α/Κ μέχρι τα καφάο από όσο κατάλαβα.
    τώρα βάζεις και άλλα ζητήματα στο τραπέζι.....

    Ας το κλείσουμε εδώ για να μην μπερδεύουμε τους συμφορουμίτες, προσωπικά θα προτείνω σε κάποιον να το ψάχνει, αφού βέβαια έχω δει καλύτερα νούμερα, έχουμε άπειρες αναφορές ότι διορθώθηκαν πράγματα με το ψάξιμο στον πάροχο ή στην καλωδίωση.
    Αυτά και καλή συνέχεια.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #5259
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα είπες αυτό

    τώρα βάζεις και άλλα ζητήματα στο τραπέζι.....

    Ας το κλείσουμε εδώ για να μην μπερδεύουμε τους συμφορουμίτες, προσωπικά θα προτείνω σε κάποιον να το ψάχνει, αφού βέβαια έχω δει καλύτερα νούμερα, έχουμε άπειρες αναφορές ότι διορθώθηκαν πράγματα με το ψάξιμο στον πάροχο ή στην καλωδίωση.
    Αυτά και καλή συνέχεια.
    Δεν βάζω άλλα ζήτηματα στο τραπέζι. Όταν είναι π.χ. 1000-1200m ο χαλκός από το Α/Κ ως το καφάο και άλλα 100-200m το πολύ από το καφάο ως το σπίτι (τόσο περίπου είναι μάλλον τα νούμερα στην περίπτωση του φίλου με βάση το attenuation που έχει) τα οποία μάλιστα 1000-1200m διανύουν την απόσταση υπό αντίξοες συνθήκες (ακόμα και μέσα σε βοθρόνερα-πραγματικό παράδειγμα που εντοπίστηκε στην περιοχή μου κατά τη διάρκεια παλιότερης μαζικής βλάβης) και μόνο μέσω πιθανοτήτων να το προσεγγίσεις. το πρόβλημα μάλλον θα είναι στο κομμάτι Α/Κ-->καφάο παρά στο κομμάτι καφάο-->πελάτη. Αυτό σε συνδιασμό με την έλλειψη vectoring αιτολογούν επαρκώς το πρόβλημα και ότι μάλλον θα είναι μάταιες οι προσπάθειες για επίλυση. Κι εγώ έγραψα ότι καλό θα ήταν να ελεγχθεί η εσωτερική εγκατάσταση για να αποκλειστεί τουλάχιστον αυτή αλλά...

  10. #5260
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βάζω άλλα ζήτηματα στο τραπέζι. Όταν είναι π.χ. 1000-1200m ο χαλκός από το Α/Κ ως το καφάο και άλλα 100-200m το πολύ από το καφάο ως το σπίτι (τόσο περίπου είναι μάλλον τα νούμερα στην περίπτωση του φίλου με βάση το attenuation που έχει) τα οποία μάλιστα 1000-1200m διανύουν την απόσταση υπό αντίξοες συνθήκες (ακόμα και μέσα σε βοθρόνερα-πραγματικό παράδειγμα που εντοπίστηκε στην περιοχή μου κατά τη διάρκεια παλιότερης μαζικής βλάβης) και μόνο μέσω πιθανοτήτων να το προσεγγίσεις. το πρόβλημα μάλλον θα είναι στο κομμάτι Α/Κ-->καφάο παρά στο κομμάτι καφάο-->πελάτη. Αυτό σε συνδιασμό με την έλλειψη vectoring αιτολογούν επαρκώς το πρόβλημα και ότι μάλλον θα είναι μάταιες οι προσπάθειες για επίλυση. Κι εγώ έγραψα ότι καλό θα ήταν να ελεγχθεί η εσωτερική εγκατάσταση για να αποκλειστεί τουλάχιστον αυτή αλλά...
    Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου πραγματικά με τις υποθέσεις χωρίς να έχεις κάτι στα χέρια σου.
    Θα κάνω κι' εγώ δικές μου υποθέσεις χωρίς να ξέρω τίποτα από τις πραγματικές αποστάσεις και συνθήκες, πάμε λοιπόν,
    το KAΦΑΟ είναι στα 700 μέτρα και το σπίτι από το KΑΦΑΟ σε άλλα 700.
    Το καλώδιο από το A/K μέχρι το ΚΑΦΑΟ είναι άψογο και μετά από το ΚΑΦΑΟ επειδή είναι εναέριο έχει φθαρεί και παίρνει υγρασία, εκεί είναι το πρόβλημα.

    Λες συνέχεια για το A/K και το vectoring, μα και τα άλλα στοιχεία που έχω ανεβάσει είναι με το ίδιο attenuation που έχει ο συμφορουμίτης, άρα και αυτοί από A/K παίρνουν.

    Έχουμε μια βασική διαφορά, εκεί είναι όλο το θέμα, ρωτάει ο συμφορουμίτης αν με 20 attenuation μπορεί να πάει παραπάνω,
    απαντάω εγώ, έχουμε δει και καλύτερα, ανεβάζω στοιχεία με τα καλύτερα, του λέω να ψαχτεί περισσότερο με εσωτερική καλωδίωση, σωστή συνδεσμολογία πριζών και πάροχο.
    απαντάς εσύ σε μένα που έχω γράψει αυτά,
    Με 20-21dB attenuation και δοκιμή vdsl από Α/Κ το 2012 στη Wind, συγχρόνιζα μόλις 15/1.7 (οπότε και φυσικά εγκατέλειψα και γύρισα σε adsl μέχρι να μπουν καμπίνες). Και οι καλωδιώσεις μου από το καφάο ως το σαλόνι μου -διαπιστωμένα- δεν είχαν και δεν έχουν πρόβλημα. Άστο συνεπώς και μην το ψάχνεις.
    Και προσπαθώ να καταλάβω τι ήθελες να πεις μ' αυτό σε μένα ή στον συμφορουμίτη, ότι αφού εσύ έπιανες λιγότερο, αυτός είναι εντάξει και
    Άστο συνεπώς και μην το ψάχνεις.


    Φαίνεται ότι έχουμε διαφορετική νοοτροπία, γι' αυτό και δεν θα βγάλουμε άκρη, καλύτερα να το σταματήσουμε εδώ γιατί σιγά-σιγά και λίγο γρήγορα πάμε για off-topic.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #5261
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιας και ο Kapnos λέει πως παίρνει από αστικό κέντρο έχω μια ερώτηση, από αστικό κέντρο δεν δίνουν μόνο 8b προφίλ η θυμάμαι λάθος; Γιατί βλέπω πως έχει 17a.

  12. #5262
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να σου πω την αλήθεια τώρα που το λες αυτό θυμάμαι κι' εγώ, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #5263
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πληροφοριακά η εξασθένιση για την ίδια γραμμή (καλώδιο και απόσταση) είναι μεγαλύτερη όσο αυξάνονται οι συχνότητες του DSL σήματος. Οι online calculators υπολογίζουν απόσταση βάση της ADSL εξασθένισης.
    Χοντρικά σε VDSL έχουμε ένδειξη μεγαλύτερη κατά 6dB, οπότε ο φίλος έχει "καλωδιακή" απόσταση περίπου 1000 μέτρα, που αντιστοιχούν περίπου στα 650 που αναφέρει σε συντομότερη διαδρομή.

    Σε κάθε περίπτωση είναι πολύ κάτω από την συνήθη ταχύτητα αυτής της απόστασης. Όχι ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να φταίει η εξωτερική καλωδίωση, αλλά πρέπει πρώτα να κοιτάξει πόσο πιάνει στην είσοδο της οικοδομής για να πούμε με τα βεβαιότητας που είναι το πρόβλημα.

    - - - Updated - - -

    Το 8b δεν δίνεται ποτέ από καμπίνα. Δεν υπάρχει περιορισμός τι θα δίνεται από αστικό κέντρο.

  14. #5264
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληροφοριακά η εξασθένιση για την ίδια γραμμή (καλώδιο και απόσταση) είναι μεγαλύτερη όσο αυξάνονται οι συχνότητες του DSL σήματος. Οι online calculators υπολογίζουν απόσταση βάση της ADSL εξασθένισης.
    Χοντρικά σε VDSL έχουμε ένδειξη μεγαλύτερη κατά 6dB, οπότε ο φίλος έχει "καλωδιακή" απόσταση περίπου 1000 μέτρα, που αντιστοιχούν περίπου στα 650 που αναφέρει σε συντομότερη διαδρομή.

    Σε κάθε περίπτωση είναι πολύ κάτω από την συνήθη ταχύτητα αυτής της απόστασης. Όχι ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να φταίει η εξωτερική καλωδίωση, αλλά πρέπει πρώτα να κοιτάξει πόσο πιάνει στην είσοδο της οικοδομής για να πούμε με τα βεβαιότητας που είναι το πρόβλημα.

    - - - Updated - - -

    Το 8b δεν δίνεται ποτέ από καμπίνα. Δεν υπάρχει περιορισμός τι θα δίνεται από αστικό κέντρο.
    Ευχαριστούμε για την διευκρίνηση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #5265
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    2.443
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Θα πάω μέσα στις επόμενες ημέρες με ρουτερ και powerbank να μετρήσω στο κουτί πόσο συγχρονίζει.

Σελ. 351 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 331341346349350351352353356361371 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας