Σελ. 228 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 208218223226227228229230233238248 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.406-3.420 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #3406
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πάροχοι είναι έτοιμοι. Είναι άλλο θέμα αν δεν σου αρέσει το τελικό προϊόν για λόγους που είναι προφανώς αληθινοί όπως η μείωση της διαθεσιμότητας λόγω προβλημάτων τροφοδοσίας.
    οταν εχω διακοπες στο τηλ απ την υπηρεσια δεν το λες και ετοιμο .. αλλα οκ ειναι η αποψη σου και λογικο αφου δεν αντιμετωπίζεις εσυ προβλημα. Αν αντιμετωπιζες οπως εγω η ο φιλος πιο πριν και αλλοι που γραφουν εδω προβλημα ισως ειχες διαφορετικη αποψη

  2. #3407
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν το διαβασεις θα δεις οτι πουθενα δεν λεει οτι πρεπει να ξυλωσουν της υπαρχουσες συνδεσεις με POTS χαλκο
    Οταν γινεται μεταβαση σταματανε να φτιαχουν - αντικαθιστούν οτι χαλαει (χαλκος)
    Αυτο το κανει απο μονος του ο ΟΤΕ για να μειωσει το κοστος συντήρησης και χαλκου και οπτικων ινων

    υγ Αν δεν μπορω να μιλαω για τον ΟΤΕ σε αυτο το σιτε για τους λογους σας παρακαλω να μου το πείτε

    - - - Updated - - -



    μα δεν σου ζητησα κατι ουτε απο κανεναν να μου αλλαξει κατι μου το λες καθε μερα αυτο
    Οπότε αφού δεν θα αλλάξει κάτι γιατί το λές κάθε μέρα;

  3. #3408
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν εχω διακοπες στο τηλ απ την υπηρεσια δεν το λες και ετοιμο .. αλλα οκ ειναι η αποψη σου και λογικο αφου δεν αντιμετωπίζεις εσυ προβλημα. Αν αντιμετωπιζες οπως εγω η ο φιλος πιο πριν και αλλοι που γραφουν εδω προβλημα ισως ειχες διαφορετικη αποψη
    Αν και είμαστε off topic, ναι είναι και ναι το έχω αντιμετωπίσει. Η λύση που δόθηκε ήταν μέσω cellular. Κάπου voice και κάπου με αλλαγή του κέντρου σημάτων σε ip.

  4. #3409
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε αφού δεν θα αλλάξει κάτι γιατί το λές κάθε μέρα;
    γιατι υπαρχει και αλλος που εχει προβλημα και του απαντησα να ζητησει να τον αλλαξουν
    καποιος ρωτησε "γιατί πιστεύετε ότι οι πάροχοι δεν είναι έτοιμοι για VoIP" και απαντησα με το παραδειγμα μου

    Εσυ γιατι καθε μερα μου απαντας αφου σου λεω οτι δεν σε ρωταω ουτε ζηταω κατι ? Εντυπωση μου κανει η εχεις καποια σχεση με τον ΟΤΕ και το παιρνεις προσωπικα ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και είμαστε off topic, ναι είναι και ναι το έχω αντιμετωπίσει. Η λύση που δόθηκε ήταν μέσω cellular. Κάπου voice και κάπου με αλλαγή του κέντρου σημάτων σε ip.
    δεν καταλαβα πως με αυτων το τροπο θα λυθει το προβλημα των διακοπων του τηλ που σου ειπα ?

    σωστος για το off topic..

  5. #3410
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι υπαρχει και αλλος που εχει προβλημα και του απαντησα να ζητησει να τον αλλαξουν
    καποιος ρωτησε "γιατί πιστεύετε ότι οι πάροχοι δεν είναι έτοιμοι για VoIP" και απαντησα με το παραδειγμα μου

    Εσυ γιατι καθε μερα μου απαντας αφου σου λεω οτι δεν σε ρωταω ουτε ζηταω κατι ? Εντυπωση μου κανει η εχεις καποια σχεση με τον ΟΤΕ και το παιρνεις προσωπικα ...

    - - - Updated - - -



    δεν καταλαβα πως με αυτων το τροπο θα λυθει το προβλημα των διακοπων του τηλ που σου ειπα ?
    Προσωπικά να το πάρω, όχι, απλά είναι κουραστικό όπως σου είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, να γράφεις τα ίδια και τα ίδια σε κάθε νήμα που έχει σχέση ή όχι με το voip του ΟΤΕ.

  6. #3411
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν μιλάω για σένα αλλά για μένα και τι αντιμετώπισα. Από την καμπίνα δύσκολα θα έχεις αποσυνδέσεις λόγω δικτύου, συνήθως θα είναι λόγω διακοπών τροφοδοσίας. Για μένα λοιπόν δεν μου δημιουργεί πρόβλημα στην τηλεφωνία (μπορώ να ζήσω με αυτό) και εκεί που με ενδιαφέρει (alarm) το αντιμετώπισα με το παραπάνω τρόπο.

    Τέλος το offtopic από μένα.

  7. #3412
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως μπορώ να γλυτώσω από το VoIP?
    παλιά το τηλέφωνο δούλευε πάντα, τώρα με την vdsl είναι όλο νάζια.
    στο thread "Ευρυζωνική τηλεφωνία ΟΤΕ - Τι είναι αυτό;" θα δεις οτι υπαρχουν ατομα που ζητησαν και επεστρεψαν σε POTS
    Στο thread για το 724 θα δεις οτι εχει και χαμηλοτερη ενταση η φωνη

  8. #3413
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο thread "Ευρυζωνική τηλεφωνία ΟΤΕ - Τι είναι αυτό;" θα δεις οτι υπαρχουν ατομα που ζητησαν και επεστρεψαν σε POTS
    Όχι σε άτομα που είναι σε καμπίνα που έχει vectoring, έχει αναφερθεί και πιο πάνω, αλλά και στο νήμα με την ευρηζωνική τηλεφωνία

  9. #3414
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    εγω παντως δεν το βλεπω καθολου πιθανο να βρεξει συντομα παραδοσεις cpe voip για ολους οσοι εχουν ηδη 30/50 απο εναλλακτικο σε καμπινες οτε,
    στισ 100αρες που θα δωσουν τωρα οκ θα το προωθουν. οπως επισης και στα νεα κομματια που θα παρεχουν
    στην ελλαδα λιαν συντομως ειναι ευκολακι 3-5 χρονια +
    πχ 7 χρονια τωρα οι πρωθυπουργοι στην εκθ θεσσαλονικης: του χρονου θα βγουμε απο την κριση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 06-12-17 στις 00:58.

  10. #3415
    Εγγραφή
    25-06-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritzBox 7530
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Καλημέρα. Ξέρει κανείς πως βάζουμε static ip σε κάμερα ip με το συγκεκριμένο router? Μπορεί να πει κάποιος την διαδρομή?

  11. #3416
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Γνωρίζει κανείς τι είναι το λαμπάκι Service;
    Το είδα πολύ αργά το βράδυ να αναβοσβήνει. Μετά της 12 αν θυμάμαι καλά και δεν μου πολύ - άρεσε είναι η αλήθεια.

  12. #3417
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB
    Γνωρίζει κανείς τι είναι το λαμπάκι Service;
    Το είδα πολύ αργά το βράδυ να αναβοσβήνει. Μετά της 12 αν θυμάμαι καλά και δεν μου πολύ - άρεσε είναι η αλήθεια.
    Μπαίνουν remotely και αναβαθμίζουν το firmware του Entry 2i.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  13. #3418
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς τι είναι το λαμπάκι Service;
    Το είδα πολύ αργά το βράδυ να αναβοσβήνει. Μετά της 12 αν θυμάμαι καλά και δεν μου πολύ - άρεσε είναι η αλήθεια.
    o Cosmote πλεον δεν επιτρέπει να απενεργοποιήσεις την δυνατοτητα να εχει πρόσβαση στο ρουτερ σου οποτε θελει
    Δες την εκδοση firmware που εχεις μηπως εγινε αναβαθμιση. Εγω εχω V1.0.0_OTET10lw4o6P14A

  14. #3419
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εχω V1.0.0_OTET10lw4o6P14A
    Εγώ την V1.0.0_OTET11lw4o6P5A (VoIP τηλεφωνία). Επίσης εδώ βλέπω να έχει το αρχείο zxhnh268n_hv100_fv100_otet10p2a_firmware.bin για PSTN. Ποια είναι η τελευταία έκδοση και σε ποια αντιστοιχεί το παραπάνω αρχείο;

  15. #3420
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ την V1.0.0_OTET11lw4o6P5A (VoIP τηλεφωνία). Επίσης εδώ βλέπω να έχει το αρχείο zxhnh268n_hv100_fv100_otet10p2a_firmware.bin για PSTN. Ποια είναι η τελευταία έκδοση και σε ποια αντιστοιχεί το παραπάνω αρχείο;
    η έκδοση που είναι στο site είναι παλιά. Δεν έχουν ανεβάσει καινούργιες.

    επίσης εγώ έχω την V1.0.0_OTET10lw4o6P14A

Σελ. 228 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 208218223226227228229230233238248 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας