Σελ. 332 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 312322327330331332333334337342352 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.966-4.980 από 7763

Θέμα: Speedport Entry 2i

  1. #4966
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε τηλ τον ΟΤΕ να σε βάλει σε καμπίνα. Γίνεται, δεν είναι μυστικό. Ας το κάνουν και σε εσένα
    Εάν είναι δίπλα σε ΑΚ δεν θα υπάρχουν αναβαθμισμένες καμπίνες...

  2. #4967
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.619
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eίδα 6 Downstream Attenuation και τσίμπησα, δεν περίμενα ότι είσαι τόσο κοντά στο A/K.
    Γιατί αφού είσαι τόσο κοντά δεν πας σε VDSL;;
    Γιατί κι ο ΟΤΕ είναι μεγάλος, σε vdsl cyta ήμουνα, μόλις με έπιασε ο ΟΤΕ έγινα adsl
    Η παραγγελία μου στον ΟΤΕ είναι για οπτική 10/100
    Πιθανά σε πετάνε σε adsl για να εκτιμήσεις περισσότερο την οπτική.
    Και στον δρόμο για την οπτική ίνα πρέπει να τον πιείς

    Είχα vdsl από τότε που βγήκε στην Ελλάδα (cyta από ΑΚ)
    Ζήτησα από ΟΤΕ οπτική στο σπίτι (είμαι από τους τυχερούς)
    Η διαδικασία που έχει ο ΟΤΕ

    Φορητότητα σε adsl από cyta σε ΟΤΕ ( 25 μέρες χρειαστήκανε)
    Γιατί όχι vdsl στο μεταξύ ?
    Ετσι είπαμε στην ΕΕΤΤ (μηχανικοί του ΟΤΕ που βάλανε οπτική σε σπίτι φίλου)

    Αρχίζει το τροπάριο της οπτικής (κανά δίμηνο υπολογίζω)

    Στον φιλαράκο έχουνε βάλει οπτική και την έχουν μετρήσει, τελειώσαν οι εργασίες.
    Εδώ και 20 μέρες περιμένει τον εξοπλισμό.
    Καλεί το 13888, "Θα σας τον στείλουμε, υπομονή"

    Εχει αρχίσει και αφρίζει, βοηθάω κι εγώ που τον κουρδίζω
    Στο μεταξύ είναι κι αυτός σε adsl
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 09-11-18 στις 19:58.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #4968
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει αρχίσει και αφρίζει, βοηθάω κι εγώ που τον κουρδίζω
    Στο μεταξύ είναι κι αυτός σε adsl
    Kακέ!!!!!
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #4969
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KERTIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη περιοχή μου που αρχές Δεκεμβρίου θα γίνει μετατροπή του Α.Κ σε voip και αλλάζουν σταδιακά τις τηλεφωνικές συνδέσεις σε ευρυζωνικές, σε εμένα που είχα το ΖΤΕ σαν ρούτερ και μου έστειλαν το Speedport Entry 2i μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να επιστρέψω το παλιό ρούτερ. Δεν πιστεύω να με χρεώσουν για μη επιστροφή εξοπλισμού;
    Εμενα που ειχαν πει πέρσι τηλεφωνικα (αρα και ηχογραφημενα) οτι δεν χρειαζοταν να επιστρεψω το παλιο ΖΤΕ γιατι ηταν πολλη παλιο.
    Μετα απο 3 μηνες μου ηρθε χρεωση μεσα στο λογαριασμο 40 ευρο για απλήρωτο ρουτερ

  5. #4970
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα που ειχαν πει πέρσι τηλεφωνικα (αρα και ηχογραφημενα) οτι δεν χρειαζοταν να επιστρεψω το παλιο ΖΤΕ γιατι ηταν πολλη παλιο.
    Μετα απο 3 μηνες μου ηρθε χρεωση μεσα στο λογαριασμο 40 ευρο για απλήρωτο ρουτερ
    Δεν το πήγες πίσω να σε ξεχρεώσουν;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #4971
    Εγγραφή
    12-11-2015
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά αφού σου το ζήτησαν πίσω σημαίνει ότι το είχες με χρισηδάνειο.
    Οπότε αν δεν το επιστρέψεις σου το χρεώνουν.
    Το αντίθετο είπα φίλε διάβασε καλύτερα

  7. #4972
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το πήγες πίσω να σε ξεχρεώσουν;;
    δυστηχος για αλλη μια φορα τους εμπιστευτικα και παλι ηταν αναξιοπιστοι στο cosmote (οπως και με την συνδεση) παρολο που υπαρχη η ηχογραφημένη συνομιλια που λεει οτι δεν χρειαζεται επιστροφη επειδη ειναι πολλη παλιο μοντελο. Το ειχα παει στο εξοχικο σε νησι που θα παω σε ενα χρονο ...

  8. #4973
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστηχος για αλλη μια φορα τους εμπιστευτικα και παλι ηταν αναξιοπιστοι στο cosmote (οπως και με την συνδεση) παρολο που υπαρχη η ηχογραφημένη συνομιλια που λεει οτι δεν χρειαζεται επιστροφη επειδη ειναι πολλη παλιο μοντελο. Το ειχα παει στο εξοχικο σε νησι που θα παω σε ενα χρονο ...
    Αρνήσου τη χρέωση εγγράφως, με κοινοποίηση σε Συνήγορο του Καταναλωτή και ΕΕΤΤ, επικαλούμενος την ηχογράφηση.
    Φαντάζομαι μιλάμε για το ΖΤΕ? Μέχρι τώρα δεν έχουν "χαρίσει" κανένα Speedport - όχι ότι έχει σημασία βέβαια, εφόσον αποδεδειγμένα σου είπαν ότι δεν θα σε χρεώσουν.

  9. #4974
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστηχος για αλλη μια φορα τους εμπιστευτικα και παλι ηταν αναξιοπιστοι στο cosmote (οπως και με την συνδεση) παρολο που υπαρχη η ηχογραφημένη συνομιλια που λεει οτι δεν χρειαζεται επιστροφη επειδη ειναι πολλη παλιο μοντελο. Το ειχα παει στο εξοχικο σε νησι που θα παω σε ενα χρονο ...
    Aν το ζητούσες στις αγγελίες θα σου δίναμε όσα ήθελες, τα πετούσαμε όταν είχε αρχίσει η αντικατάσταση με τα Speedport.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #4975
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρνήσου τη χρέωση εγγράφως, με κοινοποίηση σε Συνήγορο του Καταναλωτή και ΕΕΤΤ, επικαλούμενος την ηχογράφηση.
    Φαντάζομαι μιλάμε για το ΖΤΕ? Μέχρι τώρα δεν έχουν "χαρίσει" κανένα Speedport - όχι ότι έχει σημασία βέβαια, εφόσον αποδεδειγμένα σου είπαν ότι δεν θα σε χρεώσουν.
    Ναι για το ΖΤΕ μιλαω (για αυτο μου ειπε δεν χρεωνεται πια) λογικο αφου εχει γινει και αποσβεση του μετα απο 3 χρονια συμβολαιου αλλα στο λογαριασμο ηρθε το 40€
    Δυστυχώς ο cosmote αναγνωριζει το ηχογραφημένο μήνυμα μονο οταν τον συμφερει γιατι τα ιδια ειχα παθει και με συμβολαιο που ακουσαν την ηχογράφηση αλλα δεν δεχτηκαν ουτε εδωσαν δικαιωμα υπαναχώρησης. Εχουν αλλαξει τα πραγματα στο cosmote δεν ειναι οπως ηταν, τωρα απλα ειναι ο ακριβοτερος
    Εκανα λαθoς που δεν εστειλα εστω ενα μαιλ σε Συνήγορο του Καταναλωτή και ΕΕΤΤ, επικαλούμενος την ηχογράφηση...

  11. #4976
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι για το ΖΤΕ μιλαω (για αυτο μου ειπε δεν χρεωνεται πια) λογικο αφου εχει γινει και αποσβεση του μετα απο 3 χρονια συμβολαιου αλλα στο λογαριασμο ηρθε το 40€
    Δυστυχώς ο cosmote αναγνωριζει το ηχογραφημένο μήνυμα μονο οταν τον συμφερει γιατι τα ιδια ειχα παθει και με συμβολαιο που ακουσαν την ηχογράφηση αλλα δεν δεχτηκαν ουτε εδωσαν δικαιωμα υπαναχώρησης. Εχουν αλλαξει τα πραγματα στο cosmote δεν ειναι οπως ηταν, τωρα απλα ειναι ο ακριβοτερος
    Εκανα λαθoς που δεν εστειλα εστω ενα μαιλ σε Συνήγορο του Καταναλωτή και ΕΕΤΤ, επικαλούμενος την ηχογράφηση...
    Μα δεν χάνεις τίποτα, κάνε το τώρα. Ακόμη και να μην έχεις στα χέρια σου την ηχογράφηση, μπορείς να επικαλεστείς την συνομιλία, και να αναφέρεις ότι το παλιό ρούτερ δεν δινόταν με χρησιδάνεο όταν είχες συνάψει την αρχική σύμβαση.

  12. #4977
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, να ρωτησω και εγω, στην συμβαση δεν αναφερει αν το ρουτερ ηταν με χρησιδανεισμο ή οχι?
    γιατι εγω οταν ειχα ΟΤΕ το ανεφερε τοτε και το ειχα ανεφερει και εγω οτι θα το κρατησω.
    Ηταν τοτε που εδιναν στις ADSL το ZTE W300 και το εχω κρατησει, μου ειπαν οτι οντως ηταν δωρεαν τοτε και δεν ζητηθηκε ποτε, εχουν περασει και ποσα χρονια τωρα και δεν ειμαι και με ΟΤΕ πλεον.

  13. #4978
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, να ρωτησω και εγω, στην συμβαση δεν αναφερει αν το ρουτερ ηταν με χρησιδανεισμο ή οχι?
    γιατι εγω οταν ειχα ΟΤΕ το ανεφερε τοτε και το ειχα ανεφερει και εγω οτι θα το κρατησω.
    Ηταν τοτε που εδιναν στις ADSL το ZTE W300 και το εχω κρατησει, μου ειπαν οτι οντως ηταν δωρεαν τοτε και δεν ζητηθηκε ποτε, εχουν περασει και ποσα χρονια τωρα και δεν ειμαι και με ΟΤΕ πλεον.
    τωρα μιλαμε για vdsl ρουτερ που εχουν εχουν αλλο κοστος οποτε εφαρμοζουν και αλλες πολιτικες...

  14. #4979
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα μιλαμε για vdsl ρουτερ που εχουν εχουν αλλο κοστος οποτε εφαρμοζουν και αλλες πολιτικες...
    εχει σημασια τι αναφερει στο συμβολαιο για τον εξοπλισμο, λεει αν ειναι με χρησιδανισμο ή οχι, αν ειναι πρεπει να επιστραφει οπως ειναι λογικο....
    εμενα στην δουλεια που καναμε την VDSL απο 50 σε 100 εστειλαν αλλο speedport και ειχαμε το αλλο (οχι το ΖΤΕ), και αργησαμε να το επιστρεψουμε και το χρεωσαν 40 ευρω, τελικα το γυρισαμε πισω και εγινε πιστωση.
    Και στο συμβολαιο το ανεφερε οτι ειναι με χρησιδανισμο, εφοσον το λεει λοιπον εκει δεν εχει καμια απολυτως σημασια οτι ειναι παλιοτερο μοντελο, μπορει αλλωστε να χρειαστει καπου για αντικατασταση καποιου παρομοιου.
    Τωρα και στις ADSL δινουν speedport entry 2i, την Παρασκευη συνδεθηκα στο εξοχικο και αυτο μου εδωσαν και με νουμερο VOIP, οποτε δεν βλεπω και πολυ σωστο αυτο που λες...
    τελικα αναφερει στο συμβολαιο σου τι ηταν?

    αυτα με τις συνομιλιες φυσικα οπως ολοι τα χρησιμοποιουν οταν και οπως τους βολευει!

    και παλιοτερα 2 φορες που ειχα OTE με ISDN και με netmod και το αλλο το SIEMENS πως το ελεγαν εχω ξεχασει και τις 2 φορες πηγα και τα εδωσα πισω.

    Επισης στην δουλεια μου πριν παμε σε VDSL ειχαμε το επομενο του ZTE W300 πως το λεγανε 108ΝS κατι νομιζω? και ενω ελεγε το συμβολαιο οτι ειναι με χρησιδανισμο ειπανε να το κρατησουμε στο τηλ και ποτέ δεν ηρθε τιποτα.
    Αλλα μετα σταματησαν να δινουν αυτα οπως ειπα απο πανω και δινουν σε ολους VDSL routers οποτε μαλλον δεν τους ενοιαζε και πολυ.
    Εμενα παντως ενα ΖΤΕ που λες αυτο το 931Viii μου το εχουν χαρισει και δεν το ζητησαν πισω απο τον φιλο, μαλιστα αυτο εχω στην ADSL γραμμη μου σαν modem (bridge mode).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 11-11-18 στις 23:15.

  15. #4980
    Εγγραφή
    18-02-2008
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Μπορεί κάποιος να μας πει σε πια ακριβώς διαδρομή πάμε στο μενού του router για να αλλάξουμε στα 2 πεδία τους IPv6 dns servers ; Είμαι σε ευρυζωνική σύνδεση 50Mbps.

Σελ. 332 από 518 ΠρώτηΠρώτη ... 312322327330331332333334337342352 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-15, 10:28
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 11:12
  4. Speedport W724 και Devolo powerlines
    Από jpaudio στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 17:12
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας