Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μου άρεσε αυτή η κίνηση, χρήσιμο το dropbox για backup

  2. #17
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται πως ορίζεις το offsite !

    Μια ωραία συστοιχία αποκλειστικά και μόνο για backup ! Και αν θέλεις για απόλυτη σιγουριά βάλε και μια 2η που την έχεις αλλού ! Σε άλλο χώρο !

    Τα cloud κάθε λογής τα θεωρώ πόλύ επικίνδυνα !!

    1. Εκθέτεις τα δεδομένα σου στην κάθε ασφάλεια που της κάθε υπηρεσίας....Εδώ πριν από λίγο καιρό δεν είχα σπάσει το Dropbox (Αν το θυμάμαι σωστά ?) Αρα
    αν συμβεί κάτι τρέχα εσύ να πάρεις αποζημίωση και το ποιό σοβαρό....Βγαίνουν σε κοινή θέα τα δεδομένα σου !
    2. Αφήνεις την κάθε υπηρεσία να χρησιμοποιεί τα δεδομένα σου όπως θέλει εκείνη να αντλεί πληροφορίες και να τα πουλάει σε άλλες εταιρίες έναντι χρηματικού
    ποσού ! Εδώ η Google έχει πει καθαρά ότι μπαίνει στα email σου βέβαια για λογαριασμό της αλά δεν έχει σημασία αυτό !! Αρκεί το ότι μπαίνει σε πράγματα που
    είναι άκρως προσωπικά !! Στα αρχεία θα κολλήσουμε !!! Και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις δεν το ξέρεις ...κιόλας όπως στην Google ας πούμε ....
    3. Αν τυχόν κλείσει άντε να ψάχνεις να βρίσκεις άλλη ! Και φτού από την αρχή !
    4. Αν τυχόν πέσεις σε ξεφτίλες και χάσεις κάποια στιγμή κανά αρχείο που στο τέλος είναι σημαντικό ! Άντε βρες άκρη !

    Μπορώ να γράφω λόγους μέχρι το βράδυ ! Τα ποιο σημαντικά είναι τα 1,2 για μένα !

    Εξωτερικός δίσκος με όποιο σχήμα θέλεις που θα μπαίνει μόνο για backup ! Και μόνο για αυτό και μετά θα βγαίνει ! Το συστοιχία το έχω κάνει εγώ για έξτρα ασφάλεια ! Βάλε και ένα 2ο εξωτερικό και είσαι καλυμμένος ! Και αν θέλεις το αφήνεις και σε άλλο χώρο για να είσαι και από φωτιά π.χ καλυμμένος !
    Οι γνωστοι τεχνοφοβικοι σπηλαιολογοι ξαναχτυπουν.
    Eγω λεω να μην μπαινουμε καν στο ιντερνετ, να πουλησουμε τα smartphone μας και να καταργησουμε και το σταθερο.

    Τι λες και εσυ, ασφαλης δεν θα ειμαι;

  3. #18
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι γνωστοι τεχνοφοβικοι σπηλαιολογοι ξαναχτυπουν.
    Eγω λεω να μην μπαινουμε καν στο ιντερνετ, να πουλησουμε τα smartphone μας και να καταργησουμε και το σταθερο.

    Τι λες και εσυ, ασφαλης δεν θα ειμαι;
    Μου έφτιαξες την μέρα...Να είσαι καλά !

    Επειδή εσύ όπως λες δεν είσαι τεχνοφοβικός δεν δίνεις ένα link από το My Documents σου ....

    Ρώτα αυτούς που βγήκαν τα δεδομένα τους στην φόρα που τα είχαν πάνω στο dropbox

    Το να προσέχω δεν σημαίνει τεχνοφοβία μάθαμε μια λέξη και την λέμε σε όλα !

    Περιμένω το link !

  4. #19
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Περιμένω εγώ το link που λες για το Dropbox γιατί πολύ απλά κάτι τέτοιο δεν συνέβη.

    Θα το στείλεις από την σπηλιά σου? Η θα περιμένεις να κατέβεις στο χωριό που έχει WiFi?

  5. #20
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Δεν νομίζω ότι σου χρωστάω link Εσύ ως άνετος μάλλον πρέπει να το δώσεις !


    Μην πιάνεις το χωριό μου στο στόμα σου.... Γιατί εκεί πληρώνω 24άρι και έχω 24άρι .... μετρημένο ...και αν ζητήσω VDSL θα έχω εξίσου το ίδιο ! Κάτι που εσύ στην πόλη δεν τον έχεις δει καν ! Οπότε άστο !
    Και πρόσεξε γιατί παρεκτρέπεσαι... Εγώ απλά είπα την άποψή μου ..η οποία βασίζετε σε ευρέως γνωστά πράγματα Το αν σε ενοχλεί ή όχι δεν σου δίνει το δικαίωμα να κάνεις προσωπικές επιθέσεις !!!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-15, 15:43
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-15, 22:19
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-15, 20:32
  4. Πρώτη η Vodafone φέρνει στην Ελλάδα το 4G+
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-15, 00:59
  5. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-15, 15:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας