Σελ. 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 153
  1. #31
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.129
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας θυμηθούμε τις απόψεις του συριζα για την περίπτωση του gamato.info. Γελάστε η κλάψτε ελεύθερα.
    Γελαμε γελαμε.....και οχι μονο γιαυτο να ηταν μονο αυτο.....να μην επεκταθουμε εκτος θεματος! απλα θα πω οτι γελαει ο κοσμος με τα ΠΡΙΝ και τα ΜΕΤΑ!

  2. #32
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    18/03/2010 ! ωχου ρε παιδιά, τι πάτε και θυμάστε τώρα.

    Aaa this Takis? Last year!

  3. #33
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    DECO X50
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι αλλά νομίζω πως αυτό είναι φάουλ ή θα έπρεπε να είναι. Αν το πάμε έτσι, τότε κι εγώ για κάθε χάλια ταινία που βλέπω θα πρέπει να μυνήω τις εταιρείες για απώλεια της οικογένειάς μου, αφού δεν βγαίνω έξω, δεν γνωρίζω κάποια που θα μπορούσε να γίνει γυναίκα μου, και μετά δεν θα έχω κάνει παιδιά και άρα για μια κακή ταινία χάνω τη γυναίκα και τα παιδιά μου
    Καλά και εσύ με την πρώτη "επίσκεψη" θα έκανες παιδιά; Σκέψου ότι μπορεί να υποστηρίξουν ότι αν είχες γυναίκα και παιδιά, θα είχες αποκτήσει μαζί με την οικογένεια, κοιλιά και καράφλα οπότε καλό σου έκαναν που δεν βγήκες έξω!

  4. #34
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτά, είναι πολύ απλά τα πράγματα, θεωρούν ότι αν κάποιος δεν έβλεπε την ταινία θα την αγόραζε, για να το κάνουν συνεχώς αυτό, μάλλον περνάει.
    Δεν ξέρω με ποιον τρόπο το κάνουν, ξέρουμε όμως οτι το κάνουν
    Όσον αφορά στη ζημιά των δικαιούχων της πνευματικής ιδιοκτησίας, ο νόμος καθιερώνει ελάχιστη αποζημίωση ίση με το διπλάσιο της αμοιβής που συνήθως καταβάλλεται για το είδος της εκμετάλλευσης που έλαβε χώρα χωρίς την άδεια του δικαιούχου. Αυτό, σε συνδυασμό με άλλα τεκμήρια και διευκολύνσεις του νόμου (πχ τεκμήριο ότι ο οργανισμός συλλογικής διαχείρισης εκπροσωπεί τους δημιουργούς και τα έργα που ισχυρίζεται ότι εκπροσωπεί, μη υποχρέωσή του να αναφέρει στην αγωγή αναλυτικά τα έργα που αναπαρήχθησαν παράνομα αλλά μόνο κάποια από αυτά δειγματοληπτικά κλπ) καθιστά πολύ εύκολη τη διεκδίκηση πολύ μεγάλων ποσών. Πρόκειται για ρυθμίσεις που δεν συναντώνται γενικά στο δίκαιο και αποσκοπούν στο να διευκολύνουν τον ενάγοντα να αποδείξει μεγάλη ζημία. Δεν έχω ακούσει να έχουν κριθεί δικαστικώς αντισυνταγματικές αυτές οι διατάξεις, παρότι οι θεωρητικοί το έχουν υποστηρίξει.
    Όσον αφορά στο ποσό που λέει η ανακοίνωση ότι έχασε το δημόσιο ως φόρους, μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση το ύψος του ποσού που αναφέρεται. Και αυτό διότι, για να χάσει το Δημόσιο τόσο μεγάλα ποσά, σημαίνει ότι οι διαχειριστές του σάιτ αποκόμισαν δισεκατομμύρια από τη δραστηριότητά τους. Δηλ. ότι είχαν πράγματι έσοδα και μάλιστα τεράστια από συνδρομές, διαφημίσεις κλπ, αφού για να επιβάλει φόρο το Δημόσιο απαιτείται να έχουν γίνει πράγματι συναλλαγές με οικονομικό αντικείμενο και δεν αρκεί η υπόθεση ότι, αν δεν μεσολαβούσε το σάιτ, ο χρήστης θα αγόραζε το dvd ή θα πλήρωνε νόμιμο streaming, οπότε και θα καταβαλλόταν ΦΠΑ ή φόρος εισοδήματος από τον νόμιμο δικαιούχο της πνευματικής ιδιοκτησίας.

  5. #35
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Περιοχή
    salonicco
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    836
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    vigor2700
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σημαίνει ότι ως πρακτική δεν παραμένει τουλάχιστον αυθαίρετη και στην τελική πρόκειται και για ανθρώπινες ζωές. Σαφώς και ο εκάστοτε πειρατής uploader παίζει ζάρια και ενίοτε χάνει αλλά τούτο δεν σημαίνει ότι μπορούμε να ακολουθούμε πρακτικές "πονά κεφάλι" ή να χρησιμοποιούμε ουσιαστικά ψευδή επιχειρήματα για να ανεβάσουμε το επίπεδο των κατηγοριών που απαγγέλονται.

    Θα ήθελα πάντως και έναν νομομαθή να το σχολιάσει...
    Νομικός δεν είμαι αλλά ως παθών θα σου πω μόνο οτι έχω αθωωθεί 3 φορές για κακουργηματικες πράξεις με φουσκωμένα στοιχεία.Τα στοιχεία τα φουσκώνουν η απο πρόθεση η απο άγνοια.Αφού σε σύρουν χρόνια σε ανακριτές ,εισαγγελείς,δικαστήρια και αφού έχεις πληρώσει μια περιουσία σε δικηγόρους, δεν εχεις δυνατότητα να στραφείς εναντίον αυτών που ηθελημένα η οχι σε ταλαιπώρησαν χρόνια.

  6. #36
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Η πειρατεία φταίει για το ΦΠΑ στα σχολεία!

    (κατα Σρόιτερ και Βερύκιο στον Α - δημοσιογράφοι λένε οτι είναι.)

  7. #37
    Εγγραφή
    29-10-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παρακαλω εναν χρηστη που διαμενει πχ στην Γερμανια να ενημερωσει το φορουμ τι γινεται αν ας πουμε απλα κατεβασει κανεις ενα cdακι βρε αδελφε. Αν ας πουμε υπαρχει καν αυτο το ιδιο υλικο στο youtube που εμεις εδω απολαμβανουμε.
    Να γινει μια συγκριση, να δουμε ολοι ποσο Ευρωπη ειμαστε, ποσο θελουμε να ειμαστε και τελοσπαντων να σκεφτεται ο καθενας διπλα και τριπλα πριν κραξει την μια ή την αλλη πλευρα.

    Σε καθε χωρα ποτε θεσπιστηκε το νομικο πλαισιο, με ποιο στοχο, ποτε εφαρμοζεται, ποτε θελουμε εδω να εφαρμοζεται. Ποτε θελουμε να μην εφαρμοζονται οι νομοι γιατι τωρα αλλαξε η κυβερνηση πχ.
    Θελουμε συνεχεια στο κρατος? οχι μισο, σε αυτην την περιπτωση δεν μας αρεσει. Αλλαξτε τον Σφακιανακη (προσωπικα τον απεχθανομαι). Ωπα αλλαξανε τον Σφακιανακη βαλανε τους δικους τους.
    Καπως ετσι σκεφτεται ο Ελληνας.

    Εγω ειμαι με την μια πλευρα. με τους "κλεφτες", αλλα τι λεφτα εβγαλε το παλικαρι που πιασανε και αν αξιζε τον κοπο δεν το ξερω. Ενηλικας ειναι πηρε τα ρισκα του. Μπορει να εχει καταστραφει ή μπορει και να εχει πλουτισει.
    Για τις βλακειες του Σφακιανακη τι να πει κανεις? γελανε και οι πετρες παλι...
    Με ενα λαπτοπ και 2 σκληρους εγινε ζημια μισο δις!!!!!!!!!!

    Εγω θελω να αναζητησουμε οι πολιτες αυτης της χωρας μια προοδευτικη πολιτικη στο θεμα copyright κτλ και να απαιτησουμε η νομοθεσια να γινει συγχρονη και υποδειγμα για τις αλλες "ανεπτυγμενες" χωρες.
    Να διασφαλιζει ολα τα εμπλεκομενα μερη. Ενα τιμιο deal.

  8. #38
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Και τίμιο deal υπάρχει και διασφαλίζει όλα τα εμπλεκόμενα μέρη, ακόμα και τα μη εμπλεκόμενα.

    Μπορεί να βελτιωθεί και να γίνει ακόμα πιο τίμιο και επωφελές, πχ με το να δωθούν νομοθετικές εξουσίες στην ΑΕΠΙ και να μην χρειάζεται να τρέχει κάθε τρείς και λίγο στα δικαστήρια για ασφαλιστικά μέτρα.

    Να προβλεφθούν κονδύλια (όχι πολλά, €50-60 δις) στον προϋπολογισμό για την αποζημίωση της ΑΕΠΙ επειδή η ΔΔΗΕ κάνει και άλλες δουλειές και δεν ασχολείται 24/7 με την ΑΕΠΙ και αυτούς που ανεβοκατεβαζουν.
    Αν έπιαναν 1 παράνομο site την εβδομάδα τότε τα έσοδα απο φόρους, φπα, εισφορές κλπ θα ήταν τόσα που δεν θα χρειαζόμασταν περικοπές στις συντάξεις και πακέτα διάσωσης κλπ. Ασε που θάχαμε ξοφλήσει τα μνημόνια και τώρα θάμασταν στην ανάπτυξη.

    Επειδή τα παραπάνω χρειάζονται λίγο χρόνο για να νομοθετηθούν και να γίνουν ΦΕΚ σαν ενδιάμεσο μέτρο προτείνεται η επέκταση του τέλους υπέρ πνευματικών δικαιωμάτων και σε στυλούς, μολύβια, γομολάστιχες, τετράδια, ξύστρες, χαρτί Α4, ρολλό Α0 για plotter, χαρτοπετσέτες, χαρτί υγείας,
    toner, μελάνια, πληκτρολόγια, RAM, CPU, UPS, routers, switches, windows, FreeBSD, linux, MS-DOS, CP/M, κουζίνες, ψυγεία, πλυντήρια.

    Μελετάται αν είναι εφικτό το κλείδωμα των dsl modem/routers έτσι ώστε οι συνδέσεις να είναι εφικτές μόνον με το TAXIS ή άλλα κρατικά shite.

    Εκεί στη ΔΔΗΕ πόσο % του χρόνου τους αφιερώνουν στα της ΑΕΠΙ?
    90% ?
    παραπάνω?

  9. #39
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emfragmatron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλω εναν χρηστη που διαμενει πχ στην Γερμανια να ενημερωσει το φορουμ τι γινεται αν ας πουμε απλα κατεβασει κανεις ενα cdακι βρε αδελφε. Αν ας πουμε υπαρχει καν αυτο το ιδιο υλικο στο youtube που εμεις εδω απολαμβανουμε.
    Να γινει μια συγκριση, να δουμε ολοι ποσο Ευρωπη ειμαστε, ποσο θελουμε να ειμαστε και τελοσπαντων να σκεφτεται ο καθενας διπλα και τριπλα πριν κραξει την μια ή την αλλη πλευρα.

    Σε καθε χωρα ποτε θεσπιστηκε το νομικο πλαισιο, με ποιο στοχο, ποτε εφαρμοζεται, ποτε θελουμε εδω να εφαρμοζεται. Ποτε θελουμε να μην εφαρμοζονται οι νομοι γιατι τωρα αλλαξε η κυβερνηση πχ.
    Θελουμε συνεχεια στο κρατος? οχι μισο, σε αυτην την περιπτωση δεν μας αρεσει. Αλλαξτε τον Σφακιανακη (προσωπικα τον απεχθανομαι). Ωπα αλλαξανε τον Σφακιανακη βαλανε τους δικους τους.
    Καπως ετσι σκεφτεται ο Ελληνας.

    Εγω ειμαι με την μια πλευρα. με τους "κλεφτες", αλλα τι λεφτα εβγαλε το παλικαρι που πιασανε και αν αξιζε τον κοπο δεν το ξερω. Ενηλικας ειναι πηρε τα ρισκα του. Μπορει να εχει καταστραφει ή μπορει και να εχει πλουτισει.
    Για τις βλακειες του Σφακιανακη τι να πει κανεις? γελανε και οι πετρες παλι...
    Με ενα λαπτοπ και 2 σκληρους εγινε ζημια μισο δις!!!!!!!!!!

    Εγω θελω να αναζητησουμε οι πολιτες αυτης της χωρας μια προοδευτικη πολιτικη στο θεμα copyright κτλ και να απαιτησουμε η νομοθεσια να γινει συγχρονη και υποδειγμα για τις αλλες "ανεπτυγμενες" χωρες.
    Να διασφαλιζει ολα τα εμπλεκομενα μερη. Ενα τιμιο deal.
    Έχω γνωστό μου στην Γερμανία που κατέβασε εκτός (δλδ VPN) αρχείο και τον έπιασαν. Έλαβε επιστολή από δικηγόρο της εκεί ΑΕΠΙ και πλήρωσε...

    Το ζήτημα δεν έχει να κάνει με χρήστες, ούτε καν με πειρατές.

    Να το επαναλάβω: αν θέλω να παίξω με αρχεία που ανεβάζω ή τα κάνω stream είτε δωρεάν επειδή νιώθω ιδεολόγος ή επί μαύρης πληρωμής (μέσω διαφημίσεων) τότε ΟΚ, το κάνω και ρισκάρω τις συνέπειες.

    Δεν είναι εκεί το θέμα... Το θέμα είναι αν ο ΧΨΩ κάτοχος πνευματικών δικαιωμάτων (ή εκπρόσωπός του όπως η ΑΕΠΙ) μπορεί να κάνει αυθαίρετους και ψευδείς υπολογισμούς των - και καλά - διαφυγόντων κερδών με μια "λογική" που είναι ανέκδοτο. Δλδ με την ίδια λογική, θα έπρεπε η νομιμότατη συνδρομή μου στο Netflix να είναι κανένα 500άρικο τον μήνα καθώς κάθε ταινία που βλέπω εκεί ως stream είναι διαφεύγουσα αγορά του Bluray και συνεπώς η "δίκαιη ανταπόδοση" να είναι ανά τιμή Bluray.... Ή DVD, γιατί δεν μας λένε οι ενάγοντες; Ή μήπως Bluray special edition; Ή ίσως Director's Cut;

    Παράνοια δλδ και σαν να λέμε πως διαφωνούμε - που λέει ο λόγος - στο φόρουμ μέσω ποστ και έρχεσαι και μου κάνεις μήνυση για απόπειρα δολοφονίας, ό,τι νάναι.....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω γνωστό μου στην Γερμανία που κατέβασε εκτός (δλδ VPN) αρχείο και τον έπιασαν. Έλαβε επιστολή από δικηγόρο της εκεί ΑΕΠΙ και πλήρωσε...

    Το ζήτημα δεν έχει να κάνει με χρήστες, ούτε καν με πειρατές.

    Να το επαναλάβω: αν θέλω να παίξω με αρχεία που ανεβάζω ή τα κάνω stream είτε δωρεάν επειδή νιώθω ιδεολόγος ή επί μαύρης πληρωμής (μέσω διαφημίσεων) τότε ΟΚ, το κάνω και ρισκάρω τις συνέπειες.

    Δεν είναι εκεί το θέμα... Το θέμα είναι αν ο ΧΨΩ κάτοχος πνευματικών δικαιωμάτων (ή εκπρόσωπός του όπως η ΑΕΠΙ) μπορεί να κάνει αυθαίρετους και ψευδείς υπολογισμούς των - και καλά - διαφυγόντων κερδών με μια "λογική" που είναι ανέκδοτο. Δλδ με την ίδια λογική, θα έπρεπε η νομιμότατη συνδρομή μου στο Netflix να είναι κανένα 500άρικο τον μήνα καθώς κάθε ταινία που βλέπω εκεί ως stream είναι διαφεύγουσα αγορά του Bluray και συνεπώς η "δίκαιη ανταπόδοση" να είναι ανά τιμή Bluray.... Ή DVD, γιατί δεν μας λένε οι ενάγοντες; Ή μήπως Bluray special edition; Ή ίσως Director's Cut;

    Παράνοια δλδ και σαν να λέμε πως διαφωνούμε - που λέει ο λόγος - στο φόρουμ μέσω ποστ και έρχεσαι και μου κάνεις μήνυση για απόπειρα δολοφονίας, ό,τι νάναι.....
    Δεν είναι τόσο απλό.
    Αν θα δεις, άλλη τιμή έχει όταν θα βγει στο σινεμά, άλλη όταν θα βγει σε dvd, άλλη όταν θα βγει στο video club και άλλη όταν θα βγει στα συνδρομητικά κανάλια και στο τέλος άλλη τιμή όταν θα βγει στα δωρεάν.

    Αυτοί λοιπόν κάνουν υπολογισμό με το μαξ της τιμής που θα μπορούσαν να έχουν, εσύ κάνεις με το min της τιμής που θα μπορούσαν να έχουν.

  11. #41
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τόσο απλό.
    Αν θα δεις, άλλη τιμή έχει όταν θα βγεί στο σινεμά, άλλη όταν θα βγει σε dvd, άλλη όταν θα βγει στο video club και άλλη όταν θα βγει στα συνδρομητικά κανάλια και στο τέλος άλλη τιμή όταν θα βγει στα δωρεάν.

    Εσύ αλήθεια τι υπολογισμούς κάνεις; ξέρεις για ποιες ταινίες μιλάει;
    ΟΚ, να το συζητήσουμε λοιπόν, αφού το επιθυμείς

    Για πε μου €465 εκατομμύρια σε διαφυγόντα κέρδη, στην Ελλάδα σήμερα, από πειρατεία ταινιών, πώς το βλέπεις σαν νούμερο; Σου φαίνεται κάτι αναμενόμενο; Πόσα Bluray (ούτε καν DVD) βγάζει; Πόσα Bluray αγοράζονται ανά έτος στην Ελλάδα, ας πούμε τα τελευταία 2 χρόνια; Τι τζίρο κάνουν; Πόσα από τα streamed Blurays έχουν καταμετρηθεί στους πειρατές; Κατά προσέγγιση τι νούμερο βγαίνει;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #42
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, να το συζητήσουμε λοιπόν, αφού το επιθυμείς

    Για πε μου €465 εκατομμύρια σε διαφυγόντα κέρδη, στην Ελλάδα σήμερα, από πειρατεία ταινιών, πώς το βλέπεις σαν νούμερο; Σου φαίνεται κάτι αναμενόμενο; Πόσα Bluray (ούτε καν DVD) βγάζει; Πόσα Bluray αγοράζονται ανά έτος στην Ελλάδα, ας πούμε τα τελευταία 2 χρόνια; Τι τζίρο κάνουν; Πόσα από τα streamed Blurays έχουν καταμετρηθεί στους πειρατές; Κατά προσέγγιση τι νούμερο βγαίνει;
    Αναφέρει ποιο πάνω για 9 εκ θεάσεις την ημέρα, αν μιλάμε για το gamato, μιλάμε για μια σελίδα που υπάρχει εδώ και χρόνια, ακόμα και με 1 ευρώ την θέαση εύκολα βγάζει το νούμερο

  13. #43
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Και στο παραπάνω να προσθέσω ότι τα €465 εκατ δεν προκύπτουν από υπολογισμό της πειρατείας στην Ελλάδα γενικά.

    Είναι το άθροισμα που προσδίδει η Ελληνική Αστυνομία (υπηρεσία της) σε ΜΙΑ ¨"υπηρεσία" streaming υλικού που παραβιάζει την νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων και την οποία εξάρθρωσε.

    Εύγε, δλδ αν δεχτώ ότι το συγκεκριμένο site δεν αποτελεί το μόνο πειρατικό site στην Ελλάδα, τότε μιλάμε ότι πρέπει οι Έλληνες να έχουμε κάτι δισ € διαθέσιμα σε κόστος ευκαιρίας που τα "εξαργυρώνουμε" πειρατικά, μιλάμε για τρελό χρήμα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρει ποιο πάνω για 9 εκ θεάσεις την ημέρα, αν μιλάμε για το gamato, μιλάμε για μια σελίδα που υπάρχει εδώ και χρόνια, ακόμα και με 1 ευρώ την θέαση εύκολα βγάζει το νούμερο
    Βρε Σπύρο, θέλεις και τα λες;;;;;;;

    Καταλαβαίνεις τι υποστηρίζεις; Ότι δλδ εγώ που θα δω την ΧΨΩ ταινία στην Ελλάδα σήμερα στις 3 το μεσημέρι μέσω κάποιας πειρατικής υπηρεσίας το κάνω επειδή έχω μεν τα φράγκα να αγοράσω το Bluray ή να πάω στο Village αλλά δεν τα σκάω επειδή είναι δωρεάν!!!!!

    Με την λογική σου, τότε, η συνδρομή μου στο Netflix θα πρέπει να είναι κάτι 500άρια τον μήνα επειδή κάθομαι σπίτι μου και βλέπω την ΧΨΩ ταινία και δεν αγοράζω το Bluray.

    Και όπως είπα παραπάνω, γιατί να είναι Bluray και να μην είναι DVD; ή Director's Cut;

    Την θέαση ΠΩΣ την ορίζεις; Κινηματογράφο; Σπίτι; Αν είναι κινηματογράφος είναι "κανονική" έκδοση ή 3D;

    Είπαμε ρε συ να γίνουμε συνήγοροι του διαβόλου (κυριολεκτικά!!!) αλλά εδώ έχουμε μπει για τα καλά στην χώρα του παράλογου επιχειρήματος!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #44
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στο παραπάνω να προσθέσω ότι τα €465 εκατ δεν προκύπτουν από υπολογισμό της πειρατείας στην Ελλάδα γενικά.

    Είναι το άθροισμα που προσδίδει η Ελληνική Αστυνομία (υπηρεσία της) σε ΜΙΑ ¨"υπηρεσία" streaming υλικού που παραβιάζει την νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων και την οποία εξάρθρωσε.

    Εύγε, δλδ αν δεχτώ ότι το συγκεκριμένο site δεν αποτελεί το μόνο πειρατικό site στην Ελλάδα, τότε μιλάμε ότι πρέπει οι Έλληνες να έχουμε κάτι δισ € διαθέσιμα σε κόστος ευκαιρίας που τα "εξαργυρώνουμε" πειρατικά, μιλάμε για τρελό χρήμα

    - - - Updated - - -



    Βρε Σπύρο, θέλεις και τα λες;;;;;;;

    Καταλαβαίνεις τι υποστηρίζεις; Ότι δλδ εγώ που θα δω την ΧΨΩ ταινία στην Ελλάδα σήμερα στις 3 το μεσημέρι μέσω κάποιας πειρατικής υπηρεσίας το κάνω επειδή έχω μεν τα φράγκα να αγοράσω το Bluray ή να πάω στο Village αλλά δεν τα σκάω επειδή είναι δωρεάν!!!!!

    Με την λογική σου, τότε, η συνδρομή μου στο Netflix θα πρέπει να είναι κάτι 500άρια τον μήνα επειδή κάθομαι σπίτι μου και βλέπω την ΧΨΩ ταινία και δεν αγοράζω το Bluray.

    Και όπως είπα παραπάνω, γιατί να είναι Bluray και να μην είναι DVD; ή Director's Cut;

    Την θέαση ΠΩΣ την ορίζεις; Κινηματογράφο; Σπίτι; Αν είναι κινηματογράφος είναι "κανονική" έκδοση ή 3D;

    Είπαμε ρε συ να γίνουμε συνήγοροι του διαβόλου (κυριολεκτικά!!!) αλλά εδώ έχουμε μπει για τα καλά στην χώρα του παράλογου επιχειρήματος!
    Ξαναλέω, για να περνάνε αυτά τα νούμερα κάτι έχουν, αν λοιπόν τους λένε 9εκ θεάσεις την ημέρα, μέσα σε 5 χρόνια φτάνουν άνετα τα λεφτά που αναφέρουν, δεν χρειάζεται directors cut.
    Πρόσεξε δεν το υποστηρίζω, λεω με απλή λογική πως βγαίνουνε τα νούμερα.

    Μπορεί να μην συμφωνείς, οκ, αλλά σε παρακαλώ, κόψε τα αν θέλω και τα λεω κλπ
    ΥΓ προφανώς και δεν δέχονται την δικαιολογία πως αν ήταν να το πληρώσω δεν θα το έβλεπα.

  15. #45
    Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το συγκεκριμενο σαιτ , αλλα μαλλον τα ποσα βγηκαν για να βγουν κατα καποιο τροπο. Σιγα μην καθισαν να μετρησουν προβολες απο καθε ταινια , ποιος την ειδε ποιος δεν την ειδε , ποσες ταινιες εχει , ποσο πουλιεται η καθε ταινια και ουτω καθεξης. Εβαλαν ενα ποσο βαρβατο συμφωνα με τη "ματια" του συντακτη που τα εγραψε και αυτο ηταν.

    - - - Updated - - -

    (Αν και μπορει να υπαρχει καποιος νομοθετικος μπουσουλας για τετοιες περιπτωσεις)

    - - - Updated - - -

    ( Εαν δεν υπαρχει νομοθετικος μπουσουλας τοτε αυτο που μετραει μαλλον ειναι η "αιτιολογημενη" απαντηση αυτου που εκανε την αναφορα , και θα το κρινει το δικαστηριο. Απο κει και περα οποιοδηποτε απο εμας εβαζαν να συνταξουμε την αναφορα , ο καθενας θα ακολουθουσε μια "λογικη" και θα εβγαζε ενα συμπερασμα .... ειμαι σιγουρος οτι ο ενας με τον αλλον θα απειχαμε παρασαγγας λολ).

Σελ. 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Υπάρχει πρόγραμμα για video streaming;
    Από babaliaris στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-15, 22:13
  2. Hardware για video streaming χωρίς οπτική επαφή
    Από voithostyrempora2 στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-15, 18:43
  3. [Other] Ψάχνω για ένα "τούμπανο" (πολύ καλό) router για video streaming και με δυνατό WiFi σήμα.
    Από lupus_Hegemonia στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-15, 15:18
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-15, 15:57
  5. wifi usb για streaming HD ταινιών...
    Από giwrgosath στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-14, 18:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας